Прескочи до съдържание

Помощ и съвети за Тайланд, Лаос, Виетнам, Камбоджа, Малайзия и Малдиви


daniel85

Препоръчани мнения

Здравейте! Предстои ми пътуване към дестинациите от заглавието. Ще си позволя максимално кратко да представя програмата си, и ако се включите с полезни съвети и забележки ще съм много благодарен! Плана ми е следния: Около 15 юни полет с КЛМ или Емирейтс до Банкок.

1. С автобус до Nakhonratchasima - 3 нощувки. /там имам близки, знам че няма да се види кой знае какво/.

2. С автобус до Чанг Май - 3 нощувки.

3. Трансфер с кола и лодка по Меконг и 2 междинни нощувки на път за Луанг Прабанг. /визите за Виетнам ще ги вадим от тук. Имат ли срок на влизане в страната след издаването им/?

4. Луанг Прабанг - 3 нощувки.

5. С автобус до Виентян - 3 нощувки.

6. С автобус до Ханой - 3 нощувки.

7. С автобус или влак до Хюе - 2 или 3 нощувки.

8. С автобус или влак до Хо Ши Мин - 3 нощувки.

9. С автобус до Пном Пен - 3 нощувки /визата за Камбоджа ще я вадим на сухопътната граница/.

10. Със Еър Ейша полет до Куала Лумпур и 1 нощувка.

11. Полет отново с тях до Малдиви - 7 нощувки на Маафуши, предвид лесния и евтин достъп от Мале.

12. Обратната процедура с една нощувка в КЛ и второ влизане в Камбоджа, съответно втора виза VOA този път на летището.

13. С автобус до Сием Реп - 3 нощувки.

14. С автобус до Банкок - 5 нощувки.

15. С автобус и ферибот до Ко Ланта за почивка на море.

 

Първата виза за Тайланд ще я вадим в София, а за второто влизане от Хо Ши Мин.

Имаме възможности да намаляваме или увеличаваме броя на нощувките, ако ситуацията го наложи. Хотелите ще ги букна предварително, а всички билети за автобуси, лодки и влакове на място в движение. Ще имам ли проблем с втората виза за Тайланд издадена от Виетнам и ще ни позволи ли престой за нови 60 дни в Кралството?

Моля ви, ако някъде бъркам по програмата най-вече с визити да ме поправите.

Благодаря предварително на всички, които ще отделят от времето си. :)

Да се коригирам, имах предвид, че визите за Виетнам ще вадим от тук, а за Лаос, разбира се на сухопътната граница. Изискват ли някакви специфични документи освен паспорт, самолетни билети и снимки за Камбоджа и Лаос?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само мога да ти завиждам за времето, което можеш да отделиш. От всички изброени съм проучвала само Бангкок и Чианг Май - и на двете места има интересни неща за гледане и правене, но съвет от първа ръка не мога да дам- пътуването ми предстои след около две седмици. На пръв поглед престоят ти в Бангкок ми се струва доста, но пък не знам какви са ти интересите. Може би ако споделиш, ще получиш по- адекватни препоръки.

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само мога да ти завиждам за времето, което можеш да отделиш. От всички изброени съм проучвала само Бангкок и Чианг Май - и на двете места има интересни неща за гледане и правене, но съвет от първа ръка не мога да дам- пътуването ми предстои след около две седмици. На пръв поглед престоят ти в Бангкок ми се струва доста, но пък не знам какви са ти интересите. Може би ако споделиш, ще получиш по- адекватни препоръки.

Благодаря ти за включването. :) Забележителностите вече са набелязани...храмове, заливи, по делтата на Меконг, сутрешни и нощни пазари, музеи и т.н. Е, ако зависеше само от мен щеше да е основно джунгли и плажове, но и от това има, да не се оплаквам. :) Притеснението ми е основно за визите и дали в някои градове нощувките не са прекалено малко или много.

Редактирано от daniel85
Връзка към мнение

За тайландските визи има гореща тема - хвърли едно око, ако още не си го направил /за съжаление не мога да дам линк-от телефона не се справям/.

Връзка към мнение

За тайландските визи има гореща тема - хвърли едно око, ако още не си го направил /за съжаление не мога да дам линк-от телефона не се справям/.

От дни наред ги чета, но не ми е ясно дали втората ни дава право на нови 60 дни. А и също така дали от тук консула ни ще ни даде еднократна, тъй като искат и самолетни билети, а те ще са двупосочни, но разликата отиване и връщане е 90 дни, тоест три месеца, а аз ще поискам от тук виза за два.

Връзка към мнение

Доколкото виждам, първият ти престой в Тайланд е под 15 дни, т.е. за него Visa on arrival би ви свършила работа, т.е. няма нужда да я искаш от консулството. За второто влизане казваш, че ще я искате във Виетнам, следователно би трябвало да ви издадат нормална туристическа виза с право на престой до 60 дни от датата на влизане. Има ограничения в датата на влизане, не помня точно колко дни, но със сигурност е повече от месец и според програмата ти се вместваш.

Редактирано от lyusi
Връзка към мнение

Доколкото виждам, първият ти престой в Тайланд е под 15 дни, т.е. за него Visa on arrival би ви свършила работа, т.е. няма нужда да я искаш от консулството. За второто влизане казваш, че ще я искате във Виетнам, следователно би трябвало да ви издадат нормална туристическа виза с право на престой до 60 дни.

Да, първия ни престой е около 9-10 дни, но ми се искаше да е подготвена от тук, а и май от скоро са удължили срока на безплатните визи издавани от посолства и консулства на Тайланд.

Връзка към мнение

Дай малко повече информация - дни престой при първото и второто влизане, разстояние между тях и т.н., за да можеш да получиш адекватен съвет.

Връзка към мнение

Аз имам съвет - ако за дадена дълга отсечка може да си намериш low cost самолетен билет, не се мъчи с влакове/рейсове/маршрутки. Понякога летенето излиза по-евтино (например NokAir), а е и значително по-бързо.

Внимавай и провери добре взимането на визи на сухопътни граници. Не навсякъде вадят визи!

Ко Ланта - :locomotive:  (тъкмо пуснах едно мнение в Програма за Тайланд - http://magelanci.com/topic/7118-програма-за-тайланд/?p=200705 ). Може да провериш за самолетни билети до Краби.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам съвет - ако за дадена дълга отсечка може да си намериш low cost самолетен билет, не се мъчи с влакове/рейсове/маршрутки. Понякога летенето излиза по-евтино (например NokAir), а е и значително по-бързо.

Внимавай и провери добре взимането на визи на сухопътни граници. Не навсякъде вадят визи!

Ко Ланта - :locomotive: (тъкмо пуснах едно мнение в Програма за Тайланд - http://magelanci.com/topic/7118-програма-за-тайланд/?p=200705 ). Може да провериш за самолетни билети до Краби.

Rossi, много ти благодаря за съвета. На 100% съм за самолети, още повече, че имаме преход от 21ч.......ужас. :) Но тук пак идва желанието на останалата част от семейството - да гледат природа, не че не могат да си я гледат и в Ко Ланта, но....примирил съм се. :) Страхотна и много полезна информация за острова си написала!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че условието за визите е просто да не им се покриват периодите, така че не би трябвало да има проблем да вземеш една виза, да я изгърмиш и после да извадиш втора. Не съм го правил на практика, но хиляди хора пътуват по този начин - тръгвайки от Тайланд и след месец-два пак там. 

 

Наистина помислете за полетите, особено вътре във Виетнам, не знам за останалите отсечки. 

Връзка към мнение

Мисля, че условието за визите е просто да не им се покриват периодите, така че не би трябвало да има проблем да вземеш една виза, да я изгърмиш и после да извадиш втора. Не съм го правил на практика, но хиляди хора пътуват по този начин - тръгвайки от Тайланд и след месец-два пак там.

 

Наистина помислете за полетите, особено вътре във Виетнам, не знам за останалите отсечки.

Благодаря ти, Георги! :) За полетите ще се опитам да убедя останалата част от компанията, наистина разстоянията са огромни. Смяташ ли, че ще има проблем с двете визи за Камбоджа - едната издадена на влизане по суша от Виетнам, а втората на летището в Пном Пен десетина дни по късно, при кацането от КЛ?

Връзка към мнение

Благодаря ти, Георги! :) За полетите ще се опитам да убедя останалата част от компанията, наистина разстоянията са огромни. Смяташ ли, че ще има проблем с двете визи за Камбоджа - едната издадена на влизане по суша от Виетнам, а втората на летището в Пном Пен десетина дни по късно, при кацането от КЛ?

 

Не мисля, че трябва да е казус. Не съм срещал ограничение за брой камбоджански визи. В тази си част плана ви малко ме човърка, има ли вариант да оставите Малдивите за накрая? Иначе изглежда се правят няколко зиг-зага, които могат да се избегнат. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз бих летял през по-голямата част от маршрута ти. Не съм убеден в гледането на природа от автобуса.

Виж ако си вземете кола под наем - съгласен ще можете да се наслаждавате, но тайландски бус...

 

Сега по-конкретно:

1. С автобус до Nakhonratchasima - 3 нощувки. /там имам близки, знам че няма да се види кой знае какво/.

Има авиошоута на Royal Thai Air Force, ако завариш някое. Голф също :)

2. С автобус до Чанг Май - 3 нощувки.
3. Трансфер с кола и лодка по Меконг и 2 междинни нощувки на път за Луанг Прабанг. /визите за Виетнам ще ги вадим от тук. Имат ли срок на влизане в страната след издаването им/?
4. Луанг Прабанг - 3 нощувки.

5. С автобус до Виентян - 3 нощувки.

Това аз бих заменил с летене от Удон Тани. Или пък прескачам (оставям за друг път) и направо в посока с Виентян/Луанг Прабанг отново със самолет. Разбира се, ако не сте твърдо решили, че трябва да се посети Меконг в тази й част.

6. С автобус до Ханой - 3 нощувки.
7. С автобус или влак до Хюе - 2 или 3 нощувки.
8. С автобус или влак до Хо Ши Мин - 3 нощувки.

 

Тук съвсем си за самолети. Без шега. Ще утрепеш цялото време на света във виетнамски автобуси. Вярвай има далеч по интересни неща за правене именно в набелязаните от теб градове.

 

9. С автобус до Пном Пен - 3 нощувки /визата за Камбоджа ще я вадим на сухопътната граница/.

А целта каква е? Пном-Пен? В Камбожда според мен Сием Рип и Анкор Ват са по правилните обекти.
Имаш отново бързо и лесно от Виетнам, а после и към Малайзия.

10. Със Еър Ейша полет до Куала Лумпур и 1 нощувка.

11.- 15. Тези точки ми се видяха голямо въртене отново из района.

Има ли как да пуснеш програмата както я виждаш по дни и тогава да се пробвам за оптимизация?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Пном Пен не съм чувала хубави неща. Много мизерия, престъпност и нищо толкова интересно. Но може и да греша.

Пък ако си с деца - съвсем. Направо иди в Сием Реп и оттам има екскурзии до планини наблизо (без туристи), обиколки с колела, храмове, джунгла... (препоръчвам тези турове - https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g297390-d2179862-Reviews-Khmer_for_Khmer_Organisation-Siem_Reap_Siem_Reap_Province.html , все още ме е яд, че нямаше група за планината, когато аз бях там)

Връзка към мнение

И аз бих летял през по-голямата част от маршрута ти. Не съм убеден в гледането на природа от автобуса.

Виж ако си вземете кола под наем - съгласен ще можете да се наслаждавате, но тайландски бус...

 

Сега по-конкретно:

1. С автобус до Nakhonratchasima - 3 нощувки. /там имам близки, знам че няма да се види кой знае какво/.

Има авиошоута на Royal Thai Air Force, ако завариш някое. Голф също :)

2. С автобус до Чанг Май - 3 нощувки.

3. Трансфер с кола и лодка по Меконг и 2 междинни нощувки на път за Луанг Прабанг. /визите за Виетнам ще ги вадим от тук. Имат ли срок на влизане в страната след издаването им/?

4. Луанг Прабанг - 3 нощувки.

5. С автобус до Виентян - 3 нощувки.

Това аз бих заменил с летене от Удон Тани. Или пък прескачам (оставям за друг път) и направо в посока с Виентян/Луанг Прабанг отново със самолет. Разбира се, ако не сте твърдо решили, че трябва да се посети Меконг в тази й част.

6. С автобус до Ханой - 3 нощувки.

7. С автобус или влак до Хюе - 2 или 3 нощувки.

8. С автобус или влак до Хо Ши Мин - 3 нощувки.

 

Тук съвсем си за самолети. Без шега. Ще утрепеш цялото време на света във виетнамски автобуси. Вярвай има далеч по интересни неща за правене именно в набелязаните от теб градове.

 

9. С автобус до Пном Пен - 3 нощувки /визата за Камбоджа ще я вадим на сухопътната граница/.

А целта каква е? Пном-Пен? В Камбожда според мен Сием Рип и Анкор Ват са по правилните обекти.

Имаш отново бързо и лесно от Виетнам, а после и към Малайзия.

10. Със Еър Ейша полет до Куала Лумпур и 1 нощувка.

11.- 15. Тези точки ми се видяха голямо въртене отново из района.

Има ли как да пуснеш програмата както я виждаш по дни и тогава да се пробвам за оптимизация?

Здравей, много благодаря отделеното време. Програмата още не е начертана категорично, в момента събирам информация и полезни съвети. За полетите във Виетнам вече се замисляме сериозно. Искахме да го направим и по бюджетно, тъй като влаковете са на изключително ниски цени /спални вагони/, но след поредното мнение, че не се заслужава вероятно ще летим. За Пном Пен искахме, защото намерихме прилична цена за КЛ и съответно Малдивите. След кацането в Пном Пен от КЛ, смятаме да се отправим с автобус към Сием Реп. След това искаме да разгледаме Банкок, тъй като няма да сме го направили при кацането от София, а и да си вземем куфарите, които ще оставим там по време на едномесечното обикаляне. След това вече ще се отправим в посока Краби за почивка. 

Не мисля, че трябва да е казус. Не съм срещал ограничение за брой камбоджански визи. В тази си част плана ви малко ме човърка, има ли вариант да оставите Малдивите за накрая? Иначе изглежда се правят няколко зиг-зага, които могат да се избегнат. 

Да, прав си за завъртането в един регион, но искахме Малдивите да е от Камбоджа, защото иначе, ще трябва да вадим трета виза за Тайланд. /Една при кацане от БГ, една при влизане от Камбоджа, и още една при идване от КЛ. 

За Пном Пен не съм чувала хубави неща. Много мизерия, престъпност и нищо толкова интересно. Но може и да греша.

Пък ако си с деца - съвсем. Направо иди в Сием Реп и оттам има екскурзии до планини наблизо (без туристи), обиколки с колела, храмове, джунгла... (препоръчвам тези турове - https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g297390-d2179862-Reviews-Khmer_for_Khmer_Organisation-Siem_Reap_Siem_Reap_Province.html , все още ме е яд, че нямаше група за планината, когато аз бях там)

Здравей  :) 

Обиколките с колела и джунглата звучат мноооооого добре :) Поне за мен :) В такъв случай Пном Пен ще го проуча доста щателно и ще потърсим хотел в центъра, както и ще съкратим нощувките

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, прав си за завъртането в един регион, но искахме Малдивите да е от Камбоджа, защото иначе, ще трябва да вадим трета виза за Тайланд. /Една при кацане от БГ, една при влизане от Камбоджа, и още една при идване от КЛ.

 

А не, че не може и така. Може :) и сигурно също ще е интересно. Но от моя гледна точка при така набелязания маршрут 60% от времето ще е само в път. Няма как да е ефективно за бюджета.

Без да се опитвам да ти подменям идеята, ако аз бих пътувал то бих променил маршрута. Просто почивка Малдиви и Краби ми звучи малко като "тюрлю гювеч". Т.е. ако си решил Малдиви - стреляй и нека там да ти е почивката. Ако пък решиш Краби - тогава "отклонението" до Малдиви не ми се връзва.

 

Помисли просто за две пътувания :) Не разбрах също колко човека ще сте на това приключение?

Връзка към мнение

А не, че не може и така. Може :) и сигурно също ще е интересно. Но от моя гледна точка при така набелязания маршрут 60% от времето ще е само в път. Няма как да е ефективно за бюджета.

Без да се опитвам да ти подменям идеята, ако аз бих пътувал то бих променил маршрута. Просто почивка Малдиви и Краби ми звучи малко като "тюрлю гювеч". Т.е. ако си решил Малдиви - стреляй и нека там да ти е почивката. Ако пък решиш Краби - тогава "отклонението" до Малдиви не ми се връзва.

 

Помисли просто за две пътувания :) Не разбрах също колко човека ще сте на това приключение?

Благодаря ти. Да, прав си, че Малдиви и Краби ''леко'' се препокриват. Но тук идва момента да се угоди на цялото семейство :) Иначе сме четирима възрастни. Морето искаме да ни е около 40 дни, а това на Малдивите ще ни излезе доста солено, от другата страна са само на 4-5 часа път и ни се искаше да отскочим и до там за една седмица. :) 

Връзка към мнение

Останах с впечатление, че още не сте закупили билетите за пътуването до Азия. Ако е така помислете за Мулти сити билет или отиване да едно и връщане от друго място. Струва ми се и, че като цени Qatar airways ще са по изгодни.

Относно Виетнам - Ако напишеш какво искате да видите, може би ще можем да дадем по добър съвет. Имате три нощувки в Ханой, 2-3 нощувки в Хю и 3 нощувки в Сайгон.  Помислете дали да не замените Хю с Хой Ан и от там да потърсите еднодневен трип до Хю. От Ханой задължително поне дневен трип до Ха Лонг бей. Ако много държите на природа може и двудневен трип до Сапа, но времето за северната час ще трябва да ви е поне 4 дни. За Сайгон ще може и с 2 нощувки да видите града и евентруално екскурзия до Меконг, но пък при обикалянето из Лаос и Камбоджа може и да си спестите този трип.

Ако държите на Малдивите в това пътуване, откажете се от Краби. Мисля, че Малдивите са за предпочитане и не е нужно да пътувате напред- назад толкова. По-добре ден повече някъде отколкото пореден полет.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Все още съм в Краби.Честно казано не мисля,че някога бих се върнал точно тук.

Така че,четете,мислете,пак четете,пак мислете,за да няма изненади.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Все още съм в Краби.Честно казано не мисля,че някога бих се върнал точно тук.

Така че,четете,мислете,пак четете,пак мислете,за да няма изненади.

Здравей, моля те, сподели какво не ти харесва там? Ние ще бъдем на остров Ко Ланта, не в самия Краби

Останах с впечатление, че още не сте закупили билетите за пътуването до Азия. Ако е така помислете за Мулти сити билет или отиване да едно и връщане от друго място. Струва ми се и, че като цени Qatar airways ще са по изгодни.

Относно Виетнам - Ако напишеш какво искате да видите, може би ще можем да дадем по добър съвет. Имате три нощувки в Ханой, 2-3 нощувки в Хю и 3 нощувки в Сайгон.  Помислете дали да не замените Хю с Хой Ан и от там да потърсите еднодневен трип до Хю. От Ханой задължително поне дневен трип до Ха Лонг бей. Ако много държите на природа може и двудневен трип до Сапа, но времето за северната час ще трябва да ви е поне 4 дни. За Сайгон ще може и с 2 нощувки да видите града и евентруално екскурзия до Меконг, но пък при обикалянето из Лаос и Камбоджа може и да си спестите този трип.

Ако държите на Малдивите в това пътуване, откажете се от Краби. Мисля, че Малдивите са за предпочитане и не е нужно да пътувате напред- назад толкова. По-добре ден повече някъде отколкото пореден полет.

Здравей, да все още не сме купили билетите. Мисляи да го направим след няколко дни. Идеята беше двупосочен с КЛМ или Емирейтс с цена за двупосочен на човек между 430 и 460 евро. Ако се сещаш за по-изгодна оферта ще съм благодарен да споделиш. Иначе с Катарците би било супер, но в момента промоцията им е 505 евро на човек. Нямаме проблем да тръгнем и с еднопосочни, тъкмо няма да се ангажираме с дата за връщане, но ме притесняват освен по-високите цени и вероятността за визи да ми искат билет за връщане към БГ. Замяната на Хю с Хой Ан звучи примамливо, много интересен град, а и е на морето и ще може да се направи ден-два плаж. По Меконг няма да правим допълнителен трип, тъй като два дни ще сме по нея по пътя от Тайланд, към Луанг Прабанг в Лаос. Ха Лонг Бей е задължителен. Някаква представа към кой фирми да се обърнем на място там, или е достатъчно да отидем на пристанището? 

Връзка към мнение

Посочените от теб цени на билетите изглеждат добре. Предполагам, че говориш за билети София - Банкок- София. Аз ти препоръчвам да вземеш нещо от типа на София-Банкок - Мале-София, дори и да са на по-висока цена от посочената от теб. Така може да промениш програмата без многократно вадене на виза за една и съща страна, както и път напред-назад. Би могло да минеш Тайланд, Виетнам, Лаос, Камбоджа, Куала Лампур и Малдивите. Повечето пари дадени за самолетен билет ще се компенсират със спестеното време и по-евтин вътрешен транспорт. Помисли за този начинна придвижване.

За круиза из Халонг не мога да дам съвет, тъй като и на мен ми предстои пътуване из Виетнам през април и за момента съм с познания на теория. Мисля, че на място цените ще бъдат по-ниски. Аз се спрях на оферта в букинг, като заложих леко на лукса, за да има и нещо с което да се поглезим.

 

Дори и при този тип програма, който си избрал за Виетнам можеш да го направиш по следния начин: ден с нощувка Ханой, ден за Халонг с нощувка на кораб, връщане до Ninh Binh и разглеждане на другия "Халонг", нощен влак за Хю с разглеждане и вечерта преход до Хой Ан. При 4 човека бихте могли да си наемате частен трансфер. 3 нощувки в Хой Ан с плаж и един ден с нощувка в Сайгон. Това е малко посгъстено и ако имате време може да отделите малко повече някъде.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Посочените от теб цени на билетите изглеждат добре. Предполагам, че говориш за билети София - Банкок- София. Аз ти препоръчвам да вземеш нещо от типа на София-Банкок - Мале-София, дори и да са на по-висока цена от посочената от теб. Така може да промениш програмата без многократно вадене на виза за една и съща страна, както и път напред-назад. Би могло да минеш Тайланд, Виетнам, Лаос, Камбоджа, Куала Лампур и Малдивите. Повечето пари дадени за самолетен билет ще се компенсират със спестеното време и по-евтин вътрешен транспорт. Помисли за този начинна придвижване.

За круиза из Халонг не мога да дам съвет, тъй като и на мен ми предстои пътуване из Виетнам през април и за момента съм с познания на теория. Мисля, че на място цените ще бъдат по-ниски. Аз се спрях на оферта в букинг, като заложих леко на лукса, за да има и нещо с което да се поглезим.

 

Дори и при този тип програма, който си избрал за Виетнам можеш да го направиш по следния начин: ден с нощувка Ханой, ден за Халонг с нощувка на кораб, връщане до Ninh Binh и разглеждане на другия "Халонг", нощен влак за Хю с разглеждане и вечерта преход до Хой Ан. При 4 човека бихте могли да си наемате частен трансфер. 3 нощувки в Хой Ан с плаж и един ден с нощувка в Сайгон. Това е малко посгъстено и ако имате време може да отделите малко повече някъде.

Много интересни и практични съвети, определено ще ги включа при съставянето на програмата. Благодаря много. Полета е София - Банкок - София, но и той не е сигурен, седя все още в изчакване с надеждата да се появи някоя по-добра цена. Смятам в началото на март да закупя за средата на юни. На теб ти пожелавам страхотно изкарване и емоции през април, и после да споделиш впечатления :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В момента има добри оферти по 450-470 евро с Etihad Airways за този период за когато искаш да летиш, дори може да направиш връщането ти да е от Мале за да спестиш пари и време от вътрешни полети за предвижване до Банкок?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.