Прескочи до съдържание

Помощ и съвети за Тайланд, Лаос, Виетнам, Камбоджа, Малайзия и Малдиви


daniel85

Препоръчани мнения

В момента има добри оферти по 450-470 евро с Etihad Airways за този период за когато искаш да летиш, дори може да направиш връщането ти да е от Мале за да спестиш пари и време от вътрешни полети за предвижване до Банкок?

Рзгледах подробно, но за съжаление връщането от Мале към София оскъпява сериозно.

Връзка към мнение

Все още съм в Краби.Честно казано не мисля,че някога бих се върнал точно тук.

Така че,четете,мислете,пак четете,пак мислете,за да няма изненади.

 

Какво не ти харесва? 

Връзка към мнение

Като цяло плажовете.Цялата структура на курорта ми е необичайна.Плажът на Ао нанг дълъг,с хубав пясък.Водата като кална.Целият ден плажът се ползва за пристанище на лодките.Купуваш си хубав рисорт с частен плаж и се оказва,че не става и те карат с шатъл до друг плаж,който уж става.

Според мен мястото е добро само за отправна точка за трипове с лодки.

Другото гадно е отлива.До 13,0часа е ОК,но морето по принцип е плитко и след отлива трябва да ходиш 200-300метра навътре,за да се накиснеш до кръста.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За красиви плажове и по-екзотични гледки, препоръчвам Koh Lipe. Само, че острова е малък и всички хотели/бунгала са скъпи на фона на Тайланд. Малко беше шумно в централната част, защото се движат само със стари мотори (улици няма, има само пътеки). А ресторантите на плажа са много вкусни - с прясно уловена риба.

Качвам снимка от плажа там - отидох на плажа на един скъп хотел и срещу едно кафе цял ден се търкалях на луксозния шезлонг...

 

post-7389-0-56594300-1486899487_thumb.jpg

post-7389-0-03390700-1486899536_thumb.jpg

Редактирано от rossi
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Рзгледах подробно, но за съжаление връщането от Мале към София оскъпява сериозно.

 

https://www.skyscanner.fr/transport/d/sof/2017-06-14/bkkt/mle/2017-07-17/sof?adults=2&children=0&adultsv2=2&childrenv2=&infants=0&cabinclass=economy&ref=day-view&seo_airline=8x#results

 

Това успях да намеря с няколко промени на дати 506 евро. Но не знам колко точно дни си решил да бъде пътуването ти, и кога можете да тръгнете? но мисля че в момента само Etihad Airways могат да ти предложат по ниски цени за периода в който ще пътуваш....

Връзка към мнение

Като цяло плажовете.Цялата структура на курорта ми е необичайна.Плажът на Ао нанг дълъг,с хубав пясък.Водата като кална.Целият ден плажът се ползва за пристанище на лодките.Купуваш си хубав рисорт с частен плаж и се оказва,че не става и те карат с шатъл до друг плаж,който уж става.

Според мен мястото е добро само за отправна точка за трипове с лодки.

Другото гадно е отлива.До 13,0часа е ОК,но морето по принцип е плитко и след отлива трябва да ходиш 200-300метра навътре,за да се накиснеш до кръста.

И мен точно кафявата вода ме отказа от Ао Нанг, въпреки добрите оферти за спане там.

За красиви плажове и по-екзотични гледки, препоръчвам Koh Lipe. Само, че острова е малък и всички хотели/бунгала са скъпи на фона на Тайланд. Малко беше шумно в централната част, защото се движат само със стари мотори (улици няма, има само пътеки). А ресторантите на плажа са много вкусни - с прясно уловена риба.

Качвам снимка от плажа там - отидох на плажа на един скъп хотел и срещу едно кафе цял ден се търкалях на луксозния шезлонг...

 

20140319_143756.jpg

20140318_133908.jpg

Красота, страхотно е, но за жалост по-високите цени за нощувки ни спират. Ще бъдем около 40-45 дни и доста ще надхвърлим бюджета. Компромисния вариант засега май остава Ко Ланта

https://www.skyscanner.fr/transport/d/sof/2017-06-14/bkkt/mle/2017-07-17/sof?adults=2&children=0&adultsv2=2&childrenv2=&infants=0&cabinclass=economy&ref=day-view&seo_airline=8x#results

 

Това успях да намеря с няколко промени на дати 506 евро. Но не знам колко точно дни си решил да бъде пътуването ти, и кога можете да тръгнете? но мисля че в момента само Etihad Airways могат да ти предложат по ниски цени за периода в който ще пътуваш....

Много ти благодаря за труда. :) Офертата е супер, но датите не са ни ок. Засега се очертава от 13.06 до 13.09 на Етихад за 461 евро за двупосочен на човек. Дано само задържат тази цена в следващите две-три седмици
Връзка към мнение

Като цяло плажовете.Цялата структура на курорта ми е необичайна.Плажът на Ао нанг дълъг,с хубав пясък.Водата като кална.Целият ден плажът се ползва за пристанище на лодките.Купуваш си хубав рисорт с частен плаж и се оказва,че не става и те карат с шатъл до друг плаж,който уж става.

Според мен мястото е добро само за отправна точка за трипове с лодки.

Другото гадно е отлива.До 13,0часа е ОК,но морето по принцип е плитко и след отлива трябва да ходиш 200-300метра навътре,за да се накиснеш до кръста.

 

Благодаря ти, и аз се отказах. Мнението ти се припокрива с други от мрежата...

Връзка към мнение

Би трябвало да останат, даже дано да паднат още :). Ние също взехме билети но за ноември обаче на отиване сме в Хо ши мин  нощувки в Хо ши мин, Хюе, Хой Ан, Ханой, Халонг(лодка 1 нощувка), Сием реап, Куала Лумпур и Малдиви. Вече имаме резервиран хотел в Куала Лумпур, билетите между тези градове ги следя понеже в момента са на нормални цени и не си залужава да ги купувам, изчаквам да паднат има все пак доста време. Набелязал съм също хотели за Сием Реап и Ханой но чакам ако все пак излезе нещо интересно на добри цени.

Редактирано от Individuala
Връзка към мнение

Би трябвало да останат, даже дано да паднат още :). Ние също взехме билети но за ноември обаче на отиване сме в Хо ши мин нощувки в Хо ши мин, Хюе, Хой Ан, Ханой, Халонг(лодка 1 нощувка), Сием реап, Куала Лумпур и Малдиви. Вече имаме резервиран хотел в Куала Лумпур, билетите между тези градове ги следя понеже в момента са на нормални цени и не си залужава да ги купувам, изчаквам да паднат има все пак доста време. Набелязал съм също хотели за Сием Реап и Ханой но чакам ако все пак излезе нещо интересно на добри цени.

Страхотно. :) Много интересна програма. :) Колко ще ви продължи пътуването? Избрали ли сте остров на Малдивите?

Връзка към мнение

Здравейте, включвам се с бързо споделяне от моя обиколка в тези райони преди 2-3 години.

1. От Чианг Май през Чанг Рай (Wat Rong Khun, онзи белият храм в Тайланд) т.е. ако спите в Чанг Рай на следващата сутрин лесно става придвижването към пресичане на границата с Лаос и вадене на визи на място. Пътувахме 2 дни по Меконг и беше прекрасно като изживяване за мен (1-ви ден около 8 часа, 2-ри ден около 6-7 часа по реката). Спи се в малко селище на път за Луанг Прабанг и не правете грешка да резервирате онлайн - няма да останете без легло, а ще имате и избор на място :)

2. Виетнам - навсякъде в страната се придвижвахме с нощни спални автобуси. Правили сме преход от Ханой към Хю за 12 часа, но нас ни устройваше идеално - прекарвахме нощта в автобуса, нямаме проблем със спането и пристигахме сутрин, намиране бързо на хотел и по обиколки. Факт - ако трябва да избирам между Хю и Хой Ан - залагам на Хой Ан, но ако имате възможност отидете и 2-те места :) От Хой Ан отново с нощен автобус към Сайгон (има тоалетна в автобуса:). Можете да видите снимки в качените от мен албуми.

При мен беше първо подобно пътуване за 2 месеца и изборът ми да пътуваме с наземен транспорт беше както и заради бюджета, така и заради идеята да пътешествам :) Та относно вътрешни полети - зависи вие какво желаете да преживеете :)

Ако обичате бунгала и палатки - мога да ви дам инфо за южните точки на Тайланд.

Поздрави

Връзка към мнение

Ами 25 чисти дни, от който 12 нощувки на Малдиви, харесали сме Sun Island resort, Fun Island resort, Holiday island resort, Paradise Island resort или Olhuveli , половината време на някой от тези острови а другата половина на Maafushi или Thoddoo... Но е много трудно да изберем кой от всичките...  

Връзка към мнение

Здравейте, включвам се с бързо споделяне от моя обиколка в тези райони преди 2-3 години.

1. От Чианг Май през Чанг Рай (Wat Rong Khun, онзи белият храм в Тайланд) т.е. ако спите в Чанг Рай на следващата сутрин лесно става придвижването към пресичане на границата с Лаос и вадене на визи на място. Пътувахме 2 дни по Меконг и беше прекрасно като изживяване за мен (1-ви ден около 8 часа, 2-ри ден около 6-7 часа по реката). Спи се в малко селище на път за Луанг Прабанг и не правете грешка да резервирате онлайн - няма да останете без легло, а ще имате и избор на място :)

2. Виетнам - навсякъде в страната се придвижвахме с нощни спални автобуси. Правили сме преход от Ханой към Хю за 12 часа, но нас ни устройваше идеално - прекарвахме нощта в автобуса, нямаме проблем със спането и пристигахме сутрин, намиране бързо на хотел и по обиколки. Факт - ако трябва да избирам между Хю и Хой Ан - залагам на Хой Ан, но ако имате възможност отидете и 2-те места :) От Хой Ан отново с нощен автобус към Сайгон (има тоалетна в автобуса:). Можете да видите снимки в качените от мен албуми.

При мен беше първо подобно пътуване за 2 месеца и изборът ми да пътуваме с наземен транспорт беше както и заради бюджета, така и заради идеята да пътешествам :) Та относно вътрешни полети - зависи вие какво желаете да преживеете :)

Ако обичате бунгала и палатки - мога да ви дам инфо за южните точки на Тайланд.

Поздрави

Ех, страхотно. Мислено се пренесох там. :) Благодаря ти за споделеното. Искам да попитам от Чанг Рай как си намерихте фирма за превоза по Меконг?

Ами 25 чисти дни, от който 12 нощувки на Малдиви, харесали сме Sun Island resort, Fun Island resort, Holiday island resort, Paradise Island resort или Olhuveli , половината време на някой от тези острови а другата половина на Maafushi или Thoddoo... Но е много трудно да изберем кой от всичките...

Да, между доста ще избирате, и на мен би ми било много трудно. Ние засега като за остров сме се спряли на Маафуши, предимно заради евтиното придвижване от Мале. За жалост обаче ще направим и една нощувка в столицата на отиване, заради късния час на кацане - след 20 ч

Връзка към мнение

Със същия полет, ще сме и ние най-вероятно с Air Asia 20:10 часа кацане от Куала Лумпур. Мислех си направо с нощните ферита да пътуваме(23:00) но се пътува доста време... спирали на много места били неудобни пренасяли харана с тях по другите острови... и зависи до кой остров искаш ще трябва да пътуваш доста време... което не е за предпочитане и най-добре е май да се спи на Мале.

Връзка към мнение

Хич не ми се искаше да хабим пари само за едното спане в Мале, но наистина май е по-добрия вариант. В момента от Пном Пен до КЛ и обратно е 65 евро, а от КЛ до Малдиви двупосочния 148 евро. Чудя се дали да ги купувам или да изчакам....

Връзка към мнение

Благодаря ти, и аз се отказах. Мнението ти се припокрива с други от мрежата...

Ако търсиш плаж пред хотела, да, твърдо не става, но там за мен са най-добрите дневни трипове до острови. Изходна точка за някои от най-известните, когато си за първи път в Тайланд и искаш да ги видиш, както и страхотни малки островчета на близко разстояние.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако още не е отпаднал Пном Пен, може да отпадне спокойно. Гадно е. А и на Камбоджа може да намерите добър плаж. На Ко Конг /островът/ изцяло в дивото има ресорт. Подобни има на Кох Кронг също. Спометавам плажове на Камбоджа защото са по-бюджетни от Тайландските.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако още не е отпаднал Пном Пен, може да отпадне спокойно. Гадно е. А и на Камбоджа може да намерите добър плаж. На Ко Конг /островът/ изцяло в дивото има ресорт. Подобни има на Кох Кронг също. Спометавам плажове на Камбоджа защото са по-бюджетни от Тайландските.

Благодаря за включването. В Пном Пен мислим да останем съвсем малко, а и да ползваме удобната връзка с Куала Лумпур. Но ще го премислим отново. За Кох Кронг, не бях чувал дори. Достатъчно е да ми се каже "диво" и да се запаля. :) Веднага се заемам да разгледам и проуча. Редактирано от daniel85
Връзка към мнение

Ако търсиш плаж пред хотела, да, твърдо не става, но там за мен са най-добрите дневни трипове до острови. Изходна точка за някои от най-известните, когато си за първи път в Тайланд и искаш да ги видиш, както и страхотни малки островчета на близко разстояние.

 

Кажи ми, спред твоята класация, кои са най-прекрасните плажове 'пред хотела'? 

Връзка към мнение

Ко Панган е такъв тип остров. Не съм аз човекът да препоръчам, защото не харесвам този вид екскурзии/почивки. Питай Сънчо или виж неговите мнения във форума, той има опит тук. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Рене ако е само за плаж такива има и в Гърция . Добри плажове с кристална вода с или без хора Само пясък или само скали .....

Ако все пак мислиш и да погледаш шарени рибки от време на време между бирите   :) ето още една идея . Ние изкарахме страхотно там .

         Ето и един евтин , но проверен от нас хотел в Банкок . Не луксозен ,но чист с климатик и топла вода, И най важното на  пешеходно разстояние от повечето топ атракции како и от реката .По нея можеш да стигнеш до други топ места . Близо е и до као сан . Ако ти писне от храмове може да си подремнеш по жегата и после пак навън  :)

 Всъщност и на daniel85 , както и на individuala може би биха свършили работа .

Връзка към мнение

Рене ако е само за плаж такива има и в Гърция . Добри плажове с кристална вода с или без хора Само пясък или само скали .....

Ако все пак мислиш и да погледаш шарени рибки от време на време между бирите   :) ето още една идея . Ние изкарахме страхотно там .

         Ето и един евтин , но проверен от нас хотел в Банкок . Не луксозен ,но чист с климатик и топла вода, И най важното на  пешеходно разстояние от повечето топ атракции како и от реката .По нея можеш да стигнеш до други топ места . Близо е и до као сан . Ако ти писне от храмове може да си подремнеш по жегата и после пак навън  :)

 Всъщност и на daniel85 , както и на individuala може би биха свършили работа .

 

Благодаря ти :) Съвършено си прав за Гърция, просто се интересувах за период около Нова Година да стопля мързеливо кокали - ако намеря добра цена. Много харесвам Тайланд, но не съм ходила на нито един остров. Исках да видя тези прословути Пи-Пи-та, но откъм Краби - защото разбрах, че цената е по-ниска, не ми се разорява заради едни острови.  С тази кална вода, обаче, ме изгубиха абсолютно и Пип-Пи-тата пак ще отидат в небитието за неизвестно време...

 

П.П. Извинявам се на автора на темата за намесата :)

Връзка към мнение

Благодаря Иво но ще  ние ще пропуснем Тайланд този път. Може би следващите ходения към Азия бихме го съчетали с някоя други дестинация. Ние сме били в този хотел в Банкок https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g293916-d1597891-Reviews-Bangkok_Loft_Inn-Bangkok.html и бих го препоръчал. Отлично обслужване чисти и просторни стай, хубава закуска и предлагат трансфер от летището, което някой път е включено в цената на настаняването, поне ние успяхме да се възползваме от такава промоция. Биха ми били съвети за хотели в Ханой, Хо ши мин, Сием реап, Хюе и Хой Ан :)

Редактирано от Individuala
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Рене ако е само за плаж такива има и в Гърция . Добри плажове с кристална вода с или без хора Само пясък или само скали .....

Ако все пак мислиш и да погледаш шарени рибки от време на време между бирите :) ето още една идея . Ние изкарахме страхотно там .

Ето и един евтин , но проверен от нас хотел в Банкок . Не луксозен ,но чист с климатик и топла вода, И най важното на пешеходно разстояние от повечето топ атракции како и от реката .По нея можеш да стигнеш до други топ места . Близо е и до као сан . Ако ти писне от храмове може да си подремнеш по жегата и после пак навън :)

Всъщност и на daniel85 , както и на individuala може би биха свършили работа .

Благодаря ти, определено би ни свършил работа. :) Отмятам си го

Благодаря ти :) Съвършено си прав за Гърция, просто се интересувах за период около Нова Година да стопля мързеливо кокали - ако намеря добра цена. Много харесвам Тайланд, но не съм ходила на нито един остров. Исках да видя тези прословути Пи-Пи-та, но откъм Краби - защото разбрах, че цената е по-ниска, не ми се разорява заради едни острови. С тази кална вода, обаче, ме изгубиха абсолютно и Пип-Пи-тата пак ще отидат в небитието за неизвестно време...

 

П.П. Извинявам се на автора на темата за намесата :)

Няма защо, всичко което е свързано с пътувания в тази част на света /а и не само/ ме вълнува много и ми е интересно да чета мнения, емоции, съвети. :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.