Прескочи до съдържание

Пътуване до Малайзия


vergo1

Препоръчани мнения

Здравейте, предстои ни пътуване до Куала Лумпур и имаме няколко въпроса относно обмяната на пари там. Бихме оценили високо, ако някой с опит се отзове по темата. Ясно е че курсът за обмяна на рингити там винаги е по-добър отколкото в Европа, но някой има ли предложения и препоръки относно това, къде да обменим пари - в банки или определени change бюра. Кой банки/change бюра бихте ни препоръчали, какви са комисионните ако има такива и т.н.? Теглили ли сте пари от Мастъркард, Виза и ако да - банкомат на коя банка и какви са таксите за това в малайзийска валута и струва ли си изобщо? Благодаря предварително.  :)

Връзка към мнение

Здравейте, предстои ни пътуване до Куала Лумпур и имаме няколко въпроса относно обмяната на пари там. Бихме оценили високо, ако някой с опит се отзове по темата. Ясно е че курсът за обмяна на рингити там винаги е по-добър отколкото в Европа, но някой има ли предложения и препоръки относно това, къде да обменим пари - в банки или определени change бюра. Кой банки/change бюра бихте ни препоръчали, какви са комисионните ако има такива и т.н.? Теглили ли сте пари от Мастъркард, Виза и ако да - банкомат на коя банка и какви са таксите за това в малайзийска валута и струва ли си изобщо? Благодаря предварително.  :)

Най - лош е курсът на летището.Там, като кацнем си купуваме, колкото за таксито до града.

В Таймс скуер - това е голям МОЛ с два корпуса курсът винаги е много добър, ние сменяме там.Ама, обикновено,живеем отсреща в Мелия, та ни е близо.:)Обменни бюра има във всеки голям магазин, но не навсякъде е изгодно.

От банкомат никога не сме теглили и не мога да кажа.

Връзка към мнение

Преди да отидем в Куала Лумпур си бях направил труда да проуча в кое обменно бюро обменят долари на най-добър курс. Оказа се че е бюро, което се намира в Mid Valley megamall, a този мол бе само на една-две спирки с метрото от гарата NU Sentral, близо до която бяхме отседнали. Лошото е, че не си спомням името на чейнджа, а сега като отворих видях че всъщност в мола има два. Самият чейндж е супер известен и пред него имаше опашка, но тя минава доста бързо, защото касите са три. Нямам спомен дали ми искаха паспорт, но аз за всеки случай си го носех. Докато се размотавахме из Куала Лумпур сравних тук-таме с курса из различните чейндж бюра и наистина този беше най-добрият, но с колко вече не си спомням. В крайна сметка се наложи да обменим неизхарчените рингити по дървен курс на летището и като си направих сметка колко пари загубихме от това, направо ме заболя сърцето. Така че май не е толкова важно дали ще спечелите двадесетина лева от обмяна на USD на най-добрия курс, по-скоро внимавайте да не загубите стотина при смяна на останалите рингити обратно. На ваше място бих си обменил малко рингити от тук, за да си имате за превоз от летището до КЛ (с влакчето или такси), а останалото в USD в големи банкноти за обмяна на място. Кредитни и дебитни карти не сме ползвали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За курса не мога да съм полезна, но не пропускайте Телевизионната кула Menara - 335 м., на върха й има ресторант с 360-градусова панорама към Куала Лумпур, който е на по-високо от моста между кулите Петронас. Масите са поставени на бавно въртяща се лента, а храната, ах, храната - няколко "шведски маси" всяка с различна кухня: малаизийска, китайска, индийска, буквално от "от пиле мляко". За мен това място беше по-хубаво от гледката от кулите.post-4537-0-20429700-1486934864_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз, за да не правя това тема, може ли да попитам тук как, аджеба, се стига до този Bird Park? Виждам, че има спирка на hop on hop off атобуса и според описанието, трябва да има е някакъв 115 от KL sentral, но аз подобен не намирам изписан по спирките. Гледам, че пешеходно е около километър и половина от едната спирка на метрото, ама на 35 градуса и 90% влажност, напълно ми е ясно как се върви, т.е., плува в собствен сос. Заслужава ли си да се взима билет за hop on hop off за един ден или да си вземем таксита или там нещо от градския транспорт, ако стига. Евентуално :)

Връзка към мнение

Аз, за да не правя това тема, може ли да попитам тук как, аджеба, се стига до този Bird Park? Виждам, че има спирка на hop on hop off атобуса и според описанието, трябва да има е някакъв 115 от KL sentral, но аз подобен не намирам изписан по спирките. Гледам, че пешеходно е около километър и половина от едната спирка на метрото, ама на 35 градуса и 90% влажност, напълно ми е ясно как се върви, т.е., плува в собствен сос. Заслужава ли си да се взима билет за hop on hop off за един ден или да си вземем таксита или там нещо от градския транспорт, ако стига. Евентуално :)

Аз бях преди доста години, но си спомням, че отидохме до националната джамия (Masjid Negara) и оттам в един много хубав парк, в който се придвижвахме пеша. В него имаше мемориал. Стигнахме до входа на парка с птиците, но не влязохме, а продължихме към градината с орхидеите. Валя ни почти през цялото време, ама там си е обичайно.

До джамията отидохме с влака, защото се прибирахме от пещерите Бату.

 

post-1237-0-43019400-1486990436_thumb.jpg

 

post-1237-0-14213300-1486990437_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз, за да не правя това тема, може ли да попитам тук как, аджеба, се стига до този Bird Park? Виждам, че има спирка на hop on hop off атобуса и според описанието, трябва да има е някакъв 115 от KL sentral, но аз подобен не намирам изписан по спирките. Гледам, че пешеходно е около километър и половина от едната спирка на метрото, ама на 35 градуса и 90% влажност, напълно ми е ясно как се върви, т.е., плува в собствен сос. Заслужава ли си да се взима билет за hop on hop off за един ден или да си вземем таксита или там нещо от градския транспорт, ако стига. Евентуално :)

Аз отидох пеша и се върнах пеша, като на отиване бях по единия маршрут(непрекъснатата линия на картата), а на връщане по другия(прекъснатата линия). :)

Не ми се видя много ходенето. По-краткия маршрут ми се видя с по-голям наклон, но ние слизахме по него, а може и съсвем субективно да е било усещането. 

Предполагам, че с такси ще по-лесно, но не ни затрудни и пешеходстването.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря и на двете за отговорите.

 

Мари, аз точно пуктирната линия гледах като най-подходящ маршрут. И най-къс. Най-вероятно и ние ще се разходим. Като гледам времето, всеки ден го дават да вали - къде повече, къде по-малко. Все тая, значи :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.