Прескочи до съдържание

Търся билети до Бали и Куала Лумпур


Препоръчани мнения

Здравейте, не съм писала от както   ме обраха през 2015 в Банкок/ отново благодаря на всички от вас,които ме съветваха, успокояваха и помогнаха , да преживея по леко тази история/,пътувах отново през 11,2016 за там и този път всичко мина страхотно.Отново имам нужда от помощ- изпуснах януарската  промоция на катарците и незнам дали до 31,03 ще  пуснат нова . Планирам пътуване на 13 април до Куала Лумпур / 4 дни/ , и Бали /11 дни/ , посъветвайте ме каде да търся сам. билети, да изчаквам ли на Катар промоция ?

Връзка към мнение

Ха, значи не съм само аь тази, която е била обрана в Бангкок :)

Ех, много гадно ми беше два дена, но храмовете в Камбоджа определено ме успокоиха. Бях останала със 60-70$ в кредитната карта. Вече си представях как ще си стоя в Камбоджа докато ми преведат заплатата от работа... Е, всичко мина. Сега не се сещам често за това и се наслаждавам на почивката (добре, че са ни пуснали някакви неочаквани бонуди, че ще мога да отида и на някои трипчета в Пукет и Краби)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ха, значи не съм само аь тази, която е била обрана в Бангкок :)

Ех, много гадно ми беше два дена, но храмовете в Камбоджа определено ме успокоиха. Бях останала със 60-70$ в кредитната карта. Вече си представях как ще си стоя в Камбоджа докато ми преведат заплатата от работа... Е, всичко мина. Сега не се сещам често за това и се наслаждавам на почивката (добре, че са ни пуснали някакви неочаквани бонуди, че ще мога да отида и на някои трипчета в Пукет и Краби)

На мен ми откраднаха цялата чанта, вътре с паспортите, кр.карти, парите ... всичкооо. И липсата на посолство в Тайланд ... просто беше кошмар...чакахме за временни документи за да се приберем около 28 дни...но сега си спомням с усмивка, тази случка.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

По някаква причина сайтът на катарците не ми се отваря в момента. Опциите са ти или с тях или с Turkish. Вариант ли е да летиш от Истанбул, ако е много по-евтино например?

 

Иначе може и да има, може и да няма промоция, според мен, ако цените сега са над 550-600 евро (не мога да ги видя в момента), си заслужава да поизчакаш. Но винаги има риск да се наиграеш от много чакане, точно за това евентуална гъвкавост в датите или в изходното летище помага :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има и още опции за по-евтино пътуване, но се тръгва някъде от Европа. Напоследък по разните сайтове за намаления се предлагат билети до Бали с някоя от китайските авиолинии на цени 360-390 евро. Аз пътувах с China Eastern, но напоследък гледам оферти от Италия и с Xiamen airlines. Този начин става, ако не сте много на зле с времето, че се отделя в повечето пъти и ден на отиване и ден на връщане. Така пътуването може да стане и под 450 евро. Аз го предпочитам пред тръгване от Истанбул.

Преди да пътувам с тях четох много негативни коментари за китайските авиолинии като цяло, но нито при пътуването ни до Перу, нито до Бали имах проблеми с тях и пак бих ги ползвала. Даже някои полети са съвместно с АлИталия и са много приятни.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В Бали са затегнали страшно много митническия режим ( нищо общо с последното ни ходене 2015 декември).  Направили са го по подобие на Сингапур и включително стоят и правят щателни проверки на голяма част от влизащите. Внимавайте и с срока на валидност на паспортите. Една девойка пред нас ( част от българска група) не я пуснаха да влезе заради 2 дни по-малко срок на валидност от 6-те месеца по изискване ( това поне обясниха официално митническите служители. Може да е имало и друго като проблем). Върнаха я в обратно.

 

Наблюденията са  от влизане на 28-ми декември 2016.

Редактирано от funny
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По някаква причина сайтът на катарците не ми се отваря в момента. Опциите са ти или с тях или с Turkish. Вариант ли е да летиш от Истанбул, ако е много по-евтино например?

 

Иначе може и да има, може и да няма промоция, според мен, ако цените сега са над 550-600 евро (не мога да ги видя в момента), си заслужава да поизчакаш. Но винаги има риск да се наиграеш от много чакане, точно за това евентуална гъвкавост в датите или в изходното летище помага :)

С катарците от София  е 590 Е , а от Истанбул с Турците 580 Е , а с Етихат от Истанбул е 480 Е ... и се чудя дали да чакам катарците ... за  евентуална промоция.И не ми е проблем да летя от Истанбул.Иска  да знам, колко и принципно нормалната цена  София-Куала Лумпур, ако си е 550-580 Е да буквам с Катарците, а ако е висока тази цена , ще  си изчакам още 14-20 дни.

Връзка към мнение

Има и още опции за по-евтино пътуване, но се тръгва някъде от Европа. Напоследък по разните сайтове за намаления се предлагат билети до Бали с някоя от китайските авиолинии на цени 360-390 евро. Аз пътувах с China Eastern, но напоследък гледам оферти от Италия и с Xiamen airlines. Този начин става, ако не сте много на зле с времето, че се отделя в повечето пъти и ден на отиване и ден на връщане. Така пътуването може да стане и под 450 евро. Аз го предпочитам пред тръгване от Истанбул.

Преди да пътувам с тях четох много негативни коментари за китайските авиолинии като цяло, но нито при пътуването ни до Перу, нито до Бали имах проблеми с тях и пак бих ги ползвала. Даже някои полети са съвместно с АлИталия и са много прият

Благодаря Ви, ще последвам съвета Ви

В Бали са затегнали страшно много митническия режим ( нищо общо с последното ни ходене 2015 декември).  Направили са го по подобие на Сингапур и включително стоят и правят щателни проверки на голяма част от влизащите. Внимавайте и с срока на валидност на паспортите. Една девойка пред нас ( част от българска група) не я пуснаха да влезе заради 2 дни по-малко срок на валидност от 6-те месеца по изискване ( това поне обясниха официално митническите служители. Може да е имало и друго като проблем). Върнаха я в обратно.

 

Наблюденията са  от влизане на 28-ми декември 2016.

Ооо, мн благодаря за тази информация :)

Връзка към мнение

Аз бих си летяла пак с Катар. Мисля че още тече "2 на цената на 1" в бизнес класа. Излизаше към 1500 за двама, много си струва според мен.

И аз си предпочитам Катарските авиолинии. Само с тях съм летяла до Азия досега. Видях токущто от Истанбул със Сингапурските  480 Е .. с междинно в Сингапур, Замислям се

Връзка към мнение

Цената е наистина добра! Особено ако можеш да поостанеш в Сингапур така. На мен не ми харесаха часовете на полетите na Singarp air, но все пак пак - това беше миналия май. Сега може да са по-добре. Ние летяхме с Катарци до Бали, от там до Сингапур с KLM и после Сингапур - София пак с Катар. Аз не съм доволна от KLM - отмениха ни полета, изпуснахме цял ден и нощувка в супер хотел в Сингапур и не ни компенсираха за нищо пропуснато. Да, вярно - настаниха ни в хотел обратно в Бали, но не беше хубав, беше пълен хаос с новите ни полети и ни пратиха чак до Куала Лумпур вместо директно до Сингапур и ми наговориха някакви глупости когато поискахме да ни платят изпуснатата нощувка и трансфер в Сингапур. Да не споменавам, че ни изгубиха и багажа... Имам още един подобен опит когато закъсняхме почти с един ден за Шотландия и пак никакви компенсации...

Накратко - вече не бих избрала вариант с KLM на никаква цена, ако имам и друга алтернатива. Просто ако някой ми беше казал това щях да избера друга компания за Бали-Сингапур. :)

 

А, без малко да забравя - в Сингапур можеш да внесеш 1 л. алкохол и само 1 (една!) кутия цигари. Всяка следваща се облага със жестоко мито... И това не знаех тогава. :)

Редактирано от CoolAir
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От вчера 17,02 -петък и днес, вече билетите до Куала Лумпур скочиха с по 100 Е на човек...странна работа, може би заради уикенда се вдигнаха цените, защото хората са свободни и се ровят и търсят да резервират, ще чакам  от понеделник да следя

Връзка към мнение

Цената е наистина добра! Особено ако можеш да поостанеш в Сингапур така. На мен не ми харесаха часовете на полетите na Singarp air, но все пак пак - това беше миналия май. Сега може да са по-добре. Ние летяхме с Катарци до Бали, от там до Сингапур с KLM и после Сингапур - София пак с Катар. Аз не съм доволна от KLM - отмениха ни полета, изпуснахме цял ден и нощувка в супер хотел в Сингапур и не ни компенсираха за нищо пропуснато. Да, вярно - настаниха ни в хотел обратно в Бали, но не беше хубав, беше пълен хаос с новите ни полети и ни пратиха чак до Куала Лумпур вместо директно до Сингапур и ми наговориха някакви глупости когато поискахме да ни платят изпуснатата нощувка и трансфер в Сингапур. Да не споменавам, че ни изгубиха и багажа... Имам още един подобен опит когато закъсняхме почти с един ден за Шотландия и пак никакви компенсации...

Накратко - вече не бих избрала вариант с KLM на никаква цена, ако имам и друга алтернатива. Просто ако някой ми беше казал това щях да избера друга компания за Бали-Сингапур. :)

 

А, без малко да забравя - в Сингапур можеш да внесеш 1 л. алкохол и само 1 (една!) кутия цигари. Всяка следваща се облага със жестоко мито... И това не знаех тогава. :)

Ако летя от София до Куала Лумпур със Сингапурските авиолинии с междинно кацане в Сингапур, трябва ли ми транзитна виза за Сингапур, макар и 1 ч престой на чанги?

Ето това намерих днес

Ето това намерих днес

post-1499-0-90446000-1487671813_thumb.jpg

Връзка към мнение

 

Ако летя от София до Куала Лумпур със Сингапурските авиолинии с междинно кацане в Сингапур, трябва ли ми транзитна виза за Сингапур, макар и 1 ч престой на чанги?

 

Не ни изискват визи за Сингапур, поне по мои спомени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Тъкмо вече резервиран Истанбул- Куала Лумпур със сингапурските - 440 Е на човек,резервирах и Куала Лумпур- Бали- Куала Лумпур/150 Е на човек/ и чета вчера че Роро-тв водещ се върнал от Бали и вследствие на някаква бактерия починал от тежка белодробна инфекция....ужас...а мен с 19-год ми дъщеря ни очакват 8 дни Бали, 12 дни Филипини, 4 дни Куала Лумпур. Обожаваме храната на улицата , прясната риба и т.н ... много се стреснах от случката с Роро.. Незнам как да си го тълкувам.. Една доцентка снощи от правителствена болница ми даде съвет- "Яжте в Бали само консерви" миите плодовете обилно с вода, не яжте нищо от улични заведения". Ходили сме 2 пъти в Тайланд и сме яли навсякъде и на улицата и в ресторанти, но не се бях замисляла за бактерии и високия % влажност. Моля Ви, споделете мнение

Редактирано от lidia
Връзка към мнение

Тъкмо вече резервиран Истанбул- Куала Лумпур със сингапурските - 440 Е на човек,резервирах и Куала Лумпур- Бали- Куала Лумпур/150 Е на човек/ и чета вчера че Роро-тв водещ се върнал от Бали и вследствие на някаква бактерия починал от тежка белодробна инфекция....ужас...а мен с 19-год ми дъщеря ни очакват 8 дни Бали, 12 дни Филипини, 4 дни Куала Лумпур. Обожаваме храната на улицата , прясната риба и т.н ... много се стреснах от случката с Роро.. Незнам как да си го тълкувам.. Една доцентка снощи от правителствена болница ми даде съвет- "Яжте в Бали само консерви" миите плодовете обилно с вода, не яжте нищо от улични заведения". Ходили сме 2 пъти в Тайланд и сме яли навсякъде и на улицата и в ресторанти, но не се бях замисляла за бактерии и високия % влажност. Моля Ви, споделете мнение

 

Виж сега, малко мисъл трябва. Тежка белодробна инфекция едва ли е дошла точно с храната. А Бали или Тайланд - хигиенните условия са горе-долу едни. Консерви е прекалено, но ако храната е минала през огън току-що, трябва да е наред. Никога не се знае какво ще се случи, освен ако отивате в район с епидемия, какъвто едва ли е случаят.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ходили сме три пъти в Бали за по 10-12 дни всяко ходене. Последно за тази Нова Година. Яли сме и в хотела ( основно) но и по ресторантчетата извън хотела също. 

Не мисля че има повод за притеснение. А и в предвид нашите медии как си изсмукват от пръстите новините, нищо чудно и в тази новина да няма много истина.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Благодаря за мнението и аз така разсъждавам, но си се поизплаших, принципно си абсолютно прав :)

Ходили сме три пъти в Бали за по 10-12 дни всяко ходене. Последно за тази Нова Година. Яли сме и в хотела ( основно) но и по ресторантчетата извън хотела също. 

Не мисля че има повод за притеснение. А и в предвид нашите медии как си изсмукват от пръстите новините, нищо чудно и в тази новина да няма много истина.

Тръгваме на 26,03 - Санур - 4 дни, Джимваран 4 дни. После потегляме за Филипини за 12 дни../ там пък преди 2 дни скалпирали немски турист ислямистите/ в южни Филипини..Големи новини улучвам преди това дългоочаквано пътуване Редактирано от lidia
Връзка към мнение

Лидия, за Бали трябва винаги да си с репеленти, особено когато ходите във вътрешността на острова. В Убуд из оризищата има комари, а те носят денга.По крайбрежието не би трябвало да има проблем, но аз бих ползвала репеленти и там.

Храната по заведенията, където е пълно с чужденци защото там има добра хигиена.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Лидия, за Бали трябва винаги да си с репеленти, особено когато ходите във вътрешността на острова. В Убуд из оризищата има комари, а те носят денга.По крайбрежието не би трябвало да има проблем, но аз бих ползвала репеленти и там.

Храната по заведенията, където е пълно с чужденци защото там има добра хигиена.

Благодаря mililia :)
Връзка към мнение

И аз следя цени до Бали.С катарците е 650евро в момента.Търкиш от Истанбул са с подобна цена.

Ние миналия октомври пътувахме с Бритиш до Куала Лумпур за по 420 E. Малко по- дълго, но беше с около 200 Е по-евтино от другите. Оттам до Бали е лесно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.