Прескочи до съдържание

Внимавайте какво говорите по летища и самолети


Препоръчани мнения

Да приемем случая със сърбина като рекламна кампания спретната от тайландските власти, които искат да си популяризират новонаписания закон. Вече който ходи натам да си преценява дали да се шегува на тази тема или не.

Аз мисля, че целта на Meidj беше да ни обърне внимание, за да не се озовем в подобна нелепа ситуация. А вече може да се спори много по темата кой как ще тълкува думите ни и дали е бил прав.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно свободата на словото, започвам да си мисля, че ние като излезли от комунизма си мислим, че трябва да има 100% свобода, но това време всъщност вече е отминало, ако въобще го е имало. За съжаление. Както и епохата от преди първата световна, когато е можело да пътуваш без визи и ограничения навсякъде, стига да имаш пари

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз само да вметна,че лежането в затвора и плащането на солена глоба няма общо с предотвратяването на някаква заплаха. Значи,ако кажеш може да има бомба в чантата и в нея няма бомба, ще лежиш в затвора и плащаш глоба. Ако има бомба обаче,само ще лежиш в затвора, глоба няма. Това е абсурдно. И, в случаите,които коментираме, няма никаква паника, нито някой се е хванал на шегата, адресирана към конкретен човек. Разбираемо да проверят заради сигурността, но като не открият нищо, по живо,по здраво,а не затвор и хиляди долари наказание. Това е просто преиграване. И то вкарва повече паника и притеснение при летене, отколкото шеговито изказване, насочено към някой си.

 

Целта на мерките е да предотврати създаване на паника. Създаде ли се веднъж паниката, тя трудно може да се овладее и както беше цитирано по горе паниката може да бъде по опасна дори от една бомба, защото в повечето случаи тя взима повече жертви от първопричината за паниката.

На каква основа твърдиш, че глобата и евентуалния затвор нямат превантивна сила срещу “шегаджиите“? Мислиш ли, че разумен чувек би рискувал голяма глоба и затвор само за да се наслади на някава шега?

Връзка към мнение

Целта на наказанията е хората да се дисциплинират и да не се лигавят, само за да бъдат "забавни". Колко пъти деца правят телефонни заплахи в училища? Това весело ли е, забавно ли е? Със сигурност тези деца не са терористи. Просто си правят шегичка. И какво? Минават си без наказание, без "конско"?

Ами ако те могат, защо и аз да не мога? Утре някой ще се пошегува с думата "бомба" и ще го пуснат след внимателна проверка. Няма глоба, няма арест. Не мога ли тогава да отправя телефонна заплаха, защото ми е... скучно? Няма да ме арестуват.

 

Животът е показал, че хората обичат да си правят странни "шеги", понякога доста цинични, понякога дори- опасни. Трябва ли да се толерира това?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Целта на мерките е да предотврати създаване на паника. Създаде ли се веднъж паниката, тя трудно може да се овладее и както беше цитирано по горе паниката може да бъде по опасна дори от една бомба, защото в повечето случаи тя взима повече жертви от първопричината за паниката.

На каква основа твърдиш, че глобата и евентуалния затвор нямат превантивна сила срещу “шегаджиите“? Мислиш ли, че разумен чувек би рискувал голяма глоба и затвор само за да се наслади на някава шега?

А всъщност колко хора знаят, че шегата на летището води до глоба и затвор? Иначе съм съгласна, че ако знаят последствията, ще се въздържат

Връзка към мнение

Незнанието на закона не оправдава неговото неспазване,това е принцип в правото. Иначе, Топ, така е за паниката, както и не смятам за уместно да се шегувам с митничари и полицаи,но в момета се получава да си налагам автоцензура и да не говоря свободно с мъжа ми на такива места - нито мога да кажа за нещи,че е бомба със закъснител,нито че някоя мадама е бомба, защото,видите ли,някой може да ме арестува,щот създавам паника??? Достатъчно му е нервно н човек в самолета, лично за мен такива страхове създават повечв притеснение,отколкото ако съседа ми каже на стюардесата,че има бомба в гащите.

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, това за закона го знам, но имах предвид туриста в чужда страна, нима трябва да научим всички закони преди някое пътуване? Особено ако вече си там, пътуваш, и хоп, приемат някое законче за шегички, и вместо да ти се размине с глоба, изненадааа - затвор. Ето, в Америка има надпис - предупреждение...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Все пак ние сме само скъпи гости на местните, пътувайки по света. И да, задължение на всеки е "в Рим да прави като римляните". Ако правилата не са ни по вкуса, имаме пълната свобода да не посещаваме съответната държава.

Обратният аргумент би бил длъжни ли са всички местни пътници да познават специфичното чувство на хумор на сърбите / китайците / ..., за да не се паникьосат, когато някой се пошегува неуместно в самолета.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Поставям се от другата страна.

Ако съм на мястото на стюарда и някой се пошегува дали ще ми е спокоен полета?Как да съм сигурен на 100% ,че това е шега?Каква отговорност нося ,ако се окаже ,че не е шега-отговорност не само за себе си ,а и за всички пътници и останалия екипаж?

Предполагам,че тези шеги носят не малко стрес на служителите.Ако и шегаджията е мургав брадясъл субект със сигурност адреналина и стресът ми ще придобият кафяво изражение.

Съмнявам се това да е последната тема за шегаджиите.Има достатъчно други области където можем да насочим нашето остроумие.

А като не знаем законите можем да спазваме някакво общо благоприличие.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така е, длъжни сме да правим като римляните, и всеки добросъвестен турист го прави, обаче нали не мога да науча всеки език и да ходя с тайландски държавен вестник в ръка например. Съвсем не криворазбирам свободата, но както е тръгнало, скоро ще ни връчват не само списък със забранени вещи, а и списък с позволени теми на разговор...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Тези мерки спират само някакви откачалки, дето от днес за утре решават да влязат в историята (без други подбуди).

 

 

 

Да ти призная честно и това не е никак малко! Не можеш да си представиш колко много откачалки бродят по улиците в днешно време. Например, снощи на едно място се бяха събрали поне 50 откачалника. Някои от тях с трайно девиантно поведение и изкуствени пагони на раменете... :P

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Всичко на този свят си има граници и свободата на словото е нещо прекрасно, но понякога е редно да се замислим дали нашата свобода не нарушава свободата, спокойствието и т.н. на околните.

 

Весело ли ще вие, ако карате по магистралата с висока скорост и колата до вас леко и рязко кривне към вас - ей така на шега. Или беше ли весело, когато навремето Куку всяха паника, че АЕЦ-а е избухнал? Сигурно е страшен майтап, ама носи последствия за много хора.

Предполагам знаете и за първото излъчване на "Война на световете":

 

 

На 30 октомври 1938 небезивестният Орсън Уелс предизвиква невиждана паника в САЩ. Тогава е едва на 23 години и решава да направи реалистичен радио вариант на научно-фантастичната новела „Война на световетеhenrique-alvim-corr%C3%AAa-the-war-of-th (някои от вас сигурно помнят сериала, който се въртеше 90-те?) и бива излъчен в национален ефир.  Макар и в началото на предаването да е съобщено, че това е радио пиеса, милионите радиослушатели в този момент са на друга радиостанция, където слушат известен комик и превключват след края на неговото изпълнение, когато пиесата вече е започнала. Това, което чуват е обикновена прогноза за времето, която постепенно прераства в адски реалистичен репортаж за нашествие на извънземни пришълци, където с напредничави аудио ефекти и добра актьорска игра (макар и само с глас, все пак е радио), предаването е толкова истинско, че настъпва повсеместна паника. В Ню Джърси хората започват да бягат и задръстват магистралата, населението моли полицията да им даде противогази, а електрическите компании да спрат тока, за да не бъдат забелязвани осветените градове. В Индианаполис една жена се втурва в местната църква с викове, че настъпва края на света и всички ще умрат. Дори има слухове за хора, които са се самоубили в следствие на тези „новини”

 

Паниката е нещо сериозно.

Аз лично не бих бил спокоен на 10-12-14 часов поглед, дори и да знам, че човека се е шегувал. Представям си какво ще ѝ бъде и на стюардесата и т.н.

 

Аз самият съм "голям" "шегаджия", но гледам да не прекрачвам тези граници, защото просто не е редно. Живеем в свят, който е изнервен, притеснен и допълнителното нагнетяване на атмосферата с неуместни шегички е просто неразумно.

 

Винаги го има и един вариант - никой не обръща внимание, нещо се случва и тогава винаги следва въпроса: "А защо никой не го предотврати?"

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да ти призная честно и това не е никак малко! Не можеш да си представиш колко много откачалки бродят по улиците в днешно време. Например, снощи на едно място се бяха събрали поне 50 откачалника. Някои от тях с трайно девиантно поведение и изкуствени пагони на раменете... :P

 

Проблема при тези откачалки в близост до Попа е че не им личи в първия момент... много са прикрити (освен няколкото с пагоните)... :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.