Прескочи до съдържание

Лондон - Неапол 25.5 - 30.5


Препоръчани мнения

Опитвам се да си купя билет до Неапол за края на Май - нашите майски празници - опитвам се от много месеци, имам предвид, и цените са толкова потресаващи, че ако купя такъв, ще бъда банната от една камара магеланци за излагация :huh: . Тук винаги са много по-скъпи билетите, но направо са се оляли - за няколко дни европейско скитане нискотарифните компании ми дават цена като за ваш самолетен билет до Азия. Вече съм на път да задраскам Италия - опитвам Севиля - същата история. Толкова ми писна, че няма накъде повече... 

Връзка към мнение

Опитвам се да си купя билет до Неапол за края на Май - нашите майски празници - опитвам се от много месеци, имам предвид, и цените са толкова потресаващи, че ако купя такъв, ще бъда банната от една камара магеланци за излагация :huh: . Тук винаги са много по-скъпи билетите, но направо са се оляли - за няколко дни европейско скитане нискотарифните компании ми дават цена като за ваш самолетен билет до Азия. Вече съм на път да задраскам Италия - опитвам Севиля - същата история. Толкова ми писна, че няма накъде повече...

Един познaт ме помоли дa му нaмеря от средaтa нa aприл до средaтa нa мaй зa 3-4 денa, точно Лондон-Неaпол и искaм дa ти кaжa, че те рaзбирaм нaпълно и ти съчувствaм. Aко нaмериш до Рим евтини, после с влaкa е бързо и лесно.

Връзка към мнение

Един познaт ме помоли дa му нaмеря от средaтa нa aприл до средaтa нa мaй зa 3-4 денa, точно Лондон-Неaпол и искaм дa ти кaжa, че те рaзбирaм нaпълно и ти съчувствaм. Aко нaмериш до Рим евтини, после с влaкa е бързо и лесно.

 

Няма  :mellow: Какви ли не опции ползвах. Ако има някаква по-нормална цена - към 150 паунда имам предвид, то комбинацията е ненормална - сутрин рано тръгване, пристигане късно вечер, и то по средата на седмицата, когато работя... Иначе всичко катери 270 паунда. И то съм пуснала по един работен ден около дългия уикенд. Плюс цената за паркинг на колата. А искам само един нормален уикенд - за който не искам да похарча 1000 паунда все пак. Кафа! Много съм пищисана... Оплаках се, извинявайте! :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Опитвам се да си купя билет до Неапол за края на Май - нашите майски празници - опитвам се от много месеци, имам предвид, и цените са толкова потресаващи, че ако купя такъв, ще бъда банната от една камара магеланци за излагация :huh: . Тук винаги са много по-скъпи билетите, но направо са се оляли - за няколко дни европейско скитане нискотарифните компании ми дават цена като за ваш самолетен билет до Азия. Вече съм на път да задраскам Италия - опитвам Севиля - същата история. Толкова ми писна, че няма накъде повече... 

 

Отначало прочетох "Непал" вместо "Неапол" :lol:

Наистина през април и май цените на билетите са ужасни... :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отначало прочетох "Непал" вместо "Неапол" :lol:

Ха-ха, и аз също!   :biggrin:

Викам си - сигурно дойде ред на Еверест.  ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Кои са ти датите?

 

Лондон - Неапол(Рим) - 25 май - късен следобяд или 26 май сутринта 

(на 25-ти съм на работа, бягството трябва да е разумно) 

 

Неапол/Рим - Лондон - 30 май - късен следобяд

(ранен час не е удачно и защото искам повече, и защото ще съм отседнала в Соренто)

 

Същите варианти ги разигравах за Севиля (може и до Малага), цените са същото безумие  :huh:

И да, трябва да са от едно летище в Лондон, защото не мога да си оставя колата на Гатуик и да я взема на Станстед... (Без кола мога само от Хийтроу).

 

Благодаря, че попита! 

Връзка към мнение

Rainy, едно време летях от Англия за по 20 паунда винаги за уикендите - петък вечер до неделя вечер. Обаче в ниския сезон, не ваканциите и празниците.

Като идея, пробвай на два - три пъти, аз така ходих по два-три уикенда по 20 паунда, вместо да взимам отпуска.

Всъщност точно в Англия хората, които са с фиксирани дати заради ваканции дебнат една година предварително да пуснат полетите, които им трябват и не чакат евентуална промоция.

Връзка към мнение

Неведоми са помислите на търговците ;)

Аз като бях се заплеснал по ските, все се чудех как зад Канала идват тук с полет, ол инкл, приличен хотел и наем на екипировка за съвсем тънки цени.

Дано пък успееш да намериш нещо, искрено ти го пожелавам! 

Връзка към мнение

Опитвам се да си купя билет до Неапол за края на Май - нашите майски празници - опитвам се от много месеци, имам предвид, и цените са толкова потресаващи, че ако купя такъв, ще бъда банната от една камара магеланци за излагация :huh: . Тук винаги са много по-скъпи билетите, но направо са се оляли - за няколко дни европейско скитане нискотарифните компании ми дават цена като за ваш самолетен билет до Азия. Вече съм на път да задраскам Италия - опитвам Севиля - същата история. Толкова ми писна, че няма накъде повече...

Иначе напълно те разбирам. Жената си узнава графика един месец предварително, и за дати като карнавала и нова година е изключено да се намери нещо на свястна цена. Трябва отпуска, а там пак е дива конкуренция за такива дати, когато и децата са във ваканция.

Връзка към мнение

Привет, Rainy, не се смятам за много веща в търсенето на евтини самолетни билети, но ето какво открих за твоя случай:

26.05.2017 г. Лондон 06:45 - Торино 09:50 - Ryanair - 57,64 евро, 

                       Торино 13:40 - Неапол 15:00 - Blue Air - 34,95 евро

30.05.2017 г. Неапол 15:15 - София 17:45 - Wizz Air - 34,99 евро

                       София 22:00 - Лондон 23:10 - Ryanair - 32,99 евро

  Общо 160,57 евро

Не че е малко, пък и е с прекачване, но все пак си е вариант. Ако си член на Wizz club или можеш да свалиш цената с разни карти от "онези" сайтове, ще се получи още по-добре.

Връзка към мнение

Лондон - Неапол(Рим) - 25 май - късен следобяд или 26 май сутринта 

(на 25-ти съм на работа, бягството трябва да е разумно) 

 

Неапол/Рим - Лондон - 30 май - късен следобяд

(ранен час не е удачно и защото искам повече, и защото ще съм отседнала в Соренто)

 

post-139-0-23893900-1487251345_thumb.jpg

Връзка към мнение

Много благодаря за усилията и добрите думи! 

 

 

Rainy, едно време летях от Англия за по 20 паунда винаги за уикендите - петък вечер до неделя вечер. Обаче в ниския сезон, не ваканциите и празниците.
Като идея, пробвай на два - три пъти, аз така ходих по два-три уикенда по 20 паунда, вместо да взимам отпуска.
Всъщност точно в Англия хората, които са с фиксирани дати заради ваканции дебнат една година предварително да пуснат полетите, които им трябват и не чакат евентуална промоция.

 

Сега дори и извънсезон трудно се намират за такива цени - освен ако не са януари, февруари и във възможно най-неудобните дни... Пробвала съм, не е като да не съм :) Но ми се иска да използвам официалните почивни дни и да е по-топло, когато искам да си почина качествено. Да отида по Амалфи и да не се разхождам с лодка - престъпление е, а извън сезон е силно невероятно да го случа. И ми е писнало от студ на Острова, та и в Италия ли... 

 

До 100 паунда го приемам много нормално, а когато набутам и паркинг в тази цена, е направо успех. Когато билетите надхвърлят 200 паунда, отделно паркинг (около 40 паунда обикновено) вече ми става силно неприятно. А когато станат 280, ми призлява. 

 

Реално си давам сметка, че досега винаги съм пътувала около и над 200 паунда през топлите месеци до Европа, просто тази година се опитвам да наложа финансови рестрикции и се хванах за главата. Няма оправия... А когато е скъпа дестинация като Амалфи - става мазало. 

 

Благодаря, че ме изтърпяхте! 


 


...

 

 

Фичо, аз от Рим имам още 40-50 евро цена на влакове и автобуси до Неапол, плюс не мога да ползвам полети по нощите, защото трябва да се предвижа и до Неапол... Благодаря ти много за труда! 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

 

Фичо, аз от Рим имам още 40-50 евро цена на влакове и автобуси до Неапол, плюс не мога да ползвам полети по нощите, защото трябва да се предвижа и до Неапол... Благодаря ти много за труда! 

Добре да, ама как искаш хем да тръгнеш в приличен час от работа в Лондон, хем да пристигнеш рано в Италия  ;) 

 

И наистина ако търсиш билети за полети в точно определен, силно ограничен часови пояс, на точно определени дати, точно до град, което освен това не е някакъв голям транспортен хъб - шансовете да намериш нещо на супер изгодна цена стават нищожни.  ;) 

 

Връзка към мнение

Добре де, всяко зло за добро са казали хората. Като не става Неапол или Севиля, защо не се засилиш към северната част на Испания посока Астурия, Кантабрия или страната на Баските примерно, естествено ако не си била по тези райони, които по нищо не отстъпват на Андалусия или Кампания. Имаш полет от Гатуик до Астурия за около £60 ретърн на твоите дати в твоите часове. Кеф ти Хихон, кеф ти Овиедо. Има и други чудни места наоколо, много културно/кулинарно/природен район е с хубаво време в края на май. Аз бих подходил дори малко по-разчупено, ако търсиш динамика - полет до Билбао или Сантандер на 25.05 от Гатуик за около £80-90, изръшкваш Кантабрия или Баските за 2-3 дни и дърпаш за Хихон/Овиедо, откъдето се прибираш за £15 на 30.05.

Кажи, ако си зарибена, ще спретнем една чудна програма, виж само как Наксос и Аморгос го спретнахме :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре да, ама как искаш хем да тръгнеш в приличен час от работа в Лондон, хем да пристигнеш рано в Италия  ;) 

 

И наистина ако търсиш билети за полети в точно определен, силно ограничен часови пояс, на точно определени дати, точно до град, което освен това не е някакъв голям транспортен хъб - шансовете да намериш нещо на супер изгодна цена стават нищожни.  ;) 

 

 

Прав си... Ама какво да правя - броени дни отпуска, броен бюджет. Просто опитвам... 

Само като идея

attachicon.gifrome.jpg

 

Много хубава идея! Само където подарих билет до Ница на сина ми за Рождения ден с наличните мили...  :)

Добре де, всяко зло за добро са казали хората. Като не става Неапол или Севиля, защо не се засилиш към северната част на Испания посока Астурия, Кантабрия или страната на Баските примерно, естествено ако не си била по тези райони, които по нищо не отстъпват на Андалусия или Кампания. Имаш полет от Гатуик до Астурия за около £60 ретърн на твоите дати в твоите часове. Кеф ти Хихон, кеф ти Овиедо. Има и други чудни места наоколо, много културно/кулинарно/природен район е с хубаво време в края на май. Аз бих подходил дори малко по-разчупено, ако търсиш динамика - полет до Билбао или Сантандер на 25.05 от Гатуик за около £80-90, изръшкваш Кантабрия или Баските за 2-3 дни и дърпаш за Хихон/Овиедо, откъдето се прибираш за £15 на 30.05.

Кажи, ако си зарибена, ще спретнем една чудна програма, виж само как Наксос и Аморгос го спретнахме :)

 

Абсолютно отворена съм за всякакви идеи! :) В Сантандер съм била - в командировка за два дни, останалите места - не. А не съм го смятала този вариант, защото не съм запозната. Ще съм благодарна да ме вдъхновиш :)

 

Всъщност, пускала съм търсачката на нискотафините полети за определени дати (включително и тия) - където ме захвърли. И не съм успявала да си харесам нещо. Задръстена история... 

Връзка към мнение

Flybe имат много добри цени за твоите дати и часове до Милано ( около 40 лири) .

От там - за цяла Италия с вътрешни полети или влакове :)

 

Абсолютно - много ти благодаря за идеята! Мигам на парцали! :) Ще ровя...

Връзка към мнение

Само идея - оставяш наполи за друг уикенд, когато няма цяла Великобритания да се е изсипала там и отиваш в Лисабон:

Depart — Thu, May 25
2h 50m
11:55a2:45p
 
Economy 2h 50m
London (STN) — Lisbon (LIS)
 
 
Ryanair 1886  ·  Narrow-body jet  ·  Boeing 737-800
 
53 departure itineraries include this return flight
Return — Tue, May 30
2h 40m
8:15p10:55p
 
Economy 2h 40m
Lisbon (LIS) — London (LHR)
 
 
TAP Portugal 362  ·  Narrow-body jet  ·  Airbus A320-100/200
 
$143
 
в Кашкаиш лекуваш мъката от пропуснатата Италия с португалско вино и морски дарове. Пак е топло и слънчево. Влаковете са евтини (Порто, ....)
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хихон и Овиедо са твои за по-малко от £70.

Казвай, ако трябва да се навлиза с подробности и логистика кое/що.

 

Ще кажа! Наистина чудни цени... Първо да видя дали наистина ще се наложи да се откажа от Неапол и после гледам твоята идея. И ще разчитам на помощ, щото нищо не знам за там. Както винаги, умееш много да вдъхновяваш - имам мнооого да те черпя за Аморгос и Наксос :) 

 

Само идея - оставяш наполи за друг уикенд, когато няма цяла Великобритания да се е изсипала там и отиваш в Лисабон:

 
 
$143
 
в Кашкаиш лекуваш мъката от пропуснатата Италия с португалско вино и морски дарове. Пак е топло и слънчево. Влаковете са евтини (Порто, ....)

 

 

Хахаха... това също ми беше идея! Мислех за Великден там, но явно пак не съм се справила с цените...

Много ти благодаря! Било хубаво да се оплаче човек  :lol:

Връзка към мнение

Било хубаво да се оплаче човек  :lol:

"Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори,..." :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Амалфи няма да ти избяга, макар че не искам да ти троша хатъра, ако си го навила на пръста си. Това са места, които един ден трябва да се видят, за да бъдат отметнати :)

 

Иначе няколко думи за пъкления ми план. Ла Коруня, столицата на Галисия, с Юнеско забележителност (древноримски фар от 2-ти век), стар град, забележителна архитектура с красиво остъклени балкони, огромен градски плаж, и pulpo a la gallega (да, точно там е измислено това велико ястие от октопод) и дивната галисийска гайда, където там е наричат .. гайта!

Драматични пейзажи от Атлантика на път за Хихон, където старият град, огромния градски плаж и нощен живот са достатъчно неща да те впечатлят. Кулинарно освен с морските деликатеси са известни с .. белия си боб със свинско както и с прочутия си ябълков сайдер, който се пие под път и над път като се сервира в специални съдове и се разлива под специален ъгъл, за да се удря в стената на чашата, за да може да се насити с кислород за по-добър вкус, цяла церемония си е и всеки се придържа към нея :)

Овиедо - град с уникална архитектура със сгради от 8-9 век и Юнеско обекти, изключително артистичен град.

Малко май обсебих темата, която е на тема Неапол, а говоря за Галисия и Астурия, но мисълта ми е, че има толкова нешлифовани диаманти и никога не е късно да погледнем към тях, когато сме поуморени от очевидните дестиниции.

 

Много ти харесвам пъклените планове - помня как ме зарази за Аморгос, а после ме разубеждаваше - явно притеснен да не се разочаровам  :lol:

 

Темата си е моя (пък!), така че се вихри съвсем спокойно, моля! И да попитам - напипах London Gatwick - Oviedo - и обратно за чудна цена и чудесно летище: £78.

 

...
 
 

Абе защо тези полети не ми ги показва нискотарифната търсачка  :huh: Та... Можеш ли да сглобиш читав кръгов маршрут? Щото аз никога не съм се ровила там...

 

П.П. Отказах се, изтрих полета - по-евтино е, но си мисля, че не си заслужава сякаш - много път да се връщам на същото летище.

 

А това пътуване с кола под наем ли го мислиш - или автобус нещо каза? С автобус гледки - не знам...

 

И я ми я разпиши програмата, моля - ще помоля да отцепят клончето за Испания...

 

P.S. Току що спретнах билет до Неапол... хаха.. Ако имаш мерак и време, отговори ми на въпросите и кажи как виждаш едно такова пътуване. Има и други уикенди... Благодаря!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.