Прескочи до съдържание

Купуване на билети за Italo и Trenitalia


solange81

Препоръчани мнения

Здравейте :)

Надявам се да имам 3 дни във Флоренция от 15 до 17 юни. 

Чета всичко, което докопам и съм много въодушевена :)

Бихте ли ми казали дали е нормално, че в сайта на italotreno.it все още да няма обявени билети за 15 юни от Рим до Флоренция. Билетите са само до 10 юни. 

Знам, че е много рано, но все пак искам да съм наясно какво влакче трябва да хванем от Рим до Флоренция.

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Може да се пътува и с влак на Трениталия http://www.trenitalia.com/

(намирал съм оферта за влак Intercity по тази отсечка за 9 евро  :)  )

Връзка към мнение

 

Бихте ли ми казали дали е нормално, че в сайта на italotreno.it все още да няма обявени билети за 15 юни от Рим до Флоренция. Билетите са само до 10 юни. 

 

Итало обявяват разписание около 90 дни предварително.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Билетите в Italotreno сякаш са по 17,90 и затова ми се искаше да купим от там.

Ще следя все пак има доста време, просто това е една задача, която задължително искам да отхвърля след самолетните билети :)

Връзка към мнение

Следете и за промоциите на italotreno.  В момента има 40 % отстъпка за пътувания до 20 април. Интересното е, че промоциите се показват само в италианската версия на сайта.  :)

Връзка към мнение

Аз също проверявам цените  на Italo и наистина  в момента могат да се купят билети само до 10 юни. 

До скоро възможно беше да закупиш до 4-ри месеца напред. Сравнявайки цените на Trenitalia  с тези на Italo - вторите предлагат доста по-добри такива ( следя тези от Милано до Флоренция). Solange81, аз също се надявам скоро отново да ги пуснат в продажба, че и на мен това ми виси като задача  :) .

Връзка към мнение

Има в trenitalia влаковете са Frecciarossa експресни пътуването е един час и тридесет и две минути и цената е 23,50 и 34,90 евро.

Trenitalia имат оферта 2 пътника на цената на 1 само в ден събота за Frecciarossa и Frecciargento. Реално, обаче отстъпката не е 50% , а 25% Преди месец купих билет по тази оферта за 11.02.16г(Frecciargento) за двама от Рим до Флоренция за 45 евро, вместо 60 евро (2×30 евро).

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение

Следете и за промоциите на italotreno. В момента има 40 % отстъпка за пътувания до 20 април. Интересното е, че промоциите се показват само в италианската версия на сайта. :)

Тази промоция май е само на думи. Кодът не сваля нищо от цената.
Връзка към мнение

Не помня къде съм писал, но отново ще споделя, че държавните железници следват най-стария принцип при ценообразуване. Цените се обявяват точно четири месеца по-рано и в същия момент се предлага много ограничено количество промоциоални билети на стойност от 9 до 19 евро в посока. Говоря за Frecciarossa. Неведнъж съм пътувал в отсечките Милано - Торино и Рим - Болоня за жълти стотинки. Трябва да се дебне точния момент на пускане на цените...

Редактирано от Duke
Връзка към мнение

Тази промоция май е само на думи. Кодът не сваля нищо от цената.

Сваля си, може просто да са свършили местата в тарифата за които важи намалението.

 

post-810-0-49751800-1487410693_thumb.png

Връзка към мнение

Благодаря на всички отзовали се :)
Днес се появиха до дата 13 юни, само че за тези дати - пише, че няма останали свободни места.

Това ми се вижда крайно невероятно - да няма места 3 месеца по-рано :( 
Освен да има някаква ваканция или нещо подобно около тези дати :)

Връзка към мнение

Trenitalia имат оферта 2 пътника на цената на 1 само в ден събота за Frecciarossa и Frecciargento.

 

Пускат офертата и за неделя. Чудесни са плаващите правила. :)

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Пускат офертата и за неделя. Чудесни са плаващите правила. :)

Откога ще е активна, понеже ми се очертава семейно пътуване на 26.03. 

 

Мерси,

Връзка към мнение

Откога ще е активна, понеже ми се очертава семейно пътуване на 26.03. 

 

Мерси,

 

Не знам точно на какъв принцип е. За 19.03 я има тарифата, въпреки че е неделя за Флоренция - Болоня. 

 

Разгледайте промоцията от 30% , която е активна до полунощ и валидна за тарифа Super Economy  при бързите влакове Frecciarossa, Frecciargento и Frecciabianca.  Вече се възползвах от промоцията на 15 евро в клас Business :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От известно време, проверявайки редовно цените на билетите на Trenitalia ( Frecciarossa) от Милано за Флоренция за нито една дата напред не се предлагат билети Super Economy. Застопорили са една цена като най-евтина от 159,90 евро за 4 билета и няма мърдане. Аз ли нещо не гледам, където трябва?

Редактирано от Весела Ч.
Връзка към мнение

От известно време, проверявайки редовно цените на билетите на Trenitalia ( Frecciarossa) от Милано за Флоренция за нито една дата напред не се предлагат билети Super Economy. Застопорили са една цена като най-евтина от 159,90 евро за 4 билета и няма мърдане. Аз ли нещо не гледам, където трябва?

За кои дати гледаш??За кои часове.?

Връзка към мнение

На мен ще ми трябват за края на август, но сега ги проверявам, за да се ориентирам как се движат цените. По принцип задавам за 4 месеца напред за след 8 часа сутринта (цял ден) и най-ниската цена, която излиза е 159 евро - Super Economy e неактивно. До скоро имаше такива билети, но вече не. При Italo в момента се продават до края на юли на цени от 23,90 евро и ако се запазят така най-вероятно ще купя от тях. Все пак, ако нещо не правя както трябва при търсенето, моля за съвет.

Връзка към мнение

На мен ще ми трябват за края на август, но сега ги проверявам, за да се ориентирам как се движат цените. По принцип задавам за 4 месеца напред за след 8 часа сутринта (цял ден) и най-ниската цена, която излиза е 159 евро - Super Economy e неактивно. До скоро имаше такива билети, но вече не. При Italo в момента се продават до края на юли на цени от 23,90 евро и ако се запазят така най-вероятно ще купя от тях. Все пак, ако нещо не правя както трябва при търсенето, моля за съвет.

Може да е нещо временно.

Аз също погледнах няколко произволни дати и не видях Super Economy.

Съвсем скоро си го имаше, защото отново търсих билети.

Връзка към мнение

На мен ще ми трябват за края на август, но сега ги проверявам, за да се ориентирам как се движат цените. По принцип задавам за 4 месеца напред за след 8 часа сутринта (цял ден) и най-ниската цена, която излиза е 159 евро - Super Economy e неактивно. До скоро имаше такива билети, но вече не. При Italo в момента се продават до края на юли на цени от 23,90 евро и ако се запазят така най-вероятно ще купя от тях. Все пак, ако нещо не правя както трябва при търсенето, моля за съвет.

Вашата грешка е, че търсите твърде рано. Максималния срок за предварително резервиране на билети на trenitalia е 120 дена = 4 месеца. За билети за края на август, трябва да проверите в края на април.

Връзка към мнение

В момента само проверявам как се движат цените като гледам за дати през май и юни.

И какво Ви дава наблюдението в момента? Виждате цени на italo за 23,90 eвро и какво от това? През април най-вероятно ще пуснат Великденска промоция за 19.90, същото ще го има и при trenitalia.

Връзка към мнение

има ли разлика в цените от двата сайта. аз досега съм ползвал само трениталия. трябва да купувам едни билети точно по Великден. Дали е вече време за това, или да купувам на място от гарите?

 

И  до колко годишни деца пътуват безплатно в италианските железници. Детето е на 5 години, ако е безплатно трябва ли да се впише някъде, или не се прави абсолютно  нищо?

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.