Прескочи до съдържание

Отново за Скандинавия - молба за съвет


pamela

Препоръчани мнения

За полета, който стига в 8.00 вечерта ли говорите? Към 9.30 автобусът вече е в града, а ако пътувате през лятото, по това време още почти грее слънце :)

Точно за него. Благодаря!  :)

 

Нещо за градския транспорт в Стокхолм да кажете?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Mary, на коя дата ще пътувате? И избрахте ли вече хотелите в Стокхолм?

През август.

Хотели сме набелязали, но цените никак не ми харесват, та търсенето ще продължава. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Питам не от любопитство, а защото и ние сме така. Ще пътуваме през август, което изглежда далеч, но не мога да си харесам хотели като съотношение между качество и цена. Та затова реших да почерпя малко опит. И при нас търсенето продължава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз като бях преди много години, в хотела даваха безплатно карта за градския транспорт + намаление в някои музеи (не точно този, който държах да видя - кораба "Ваза"), кралския дворец безплатно, беше си обявено в сайта на хотела. Обаче за да стигнеш до хотела трябва да си купиш билет де.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз кацам на 30 август (летя с Раян еър) и на 31 сутринта летя за Шанхай. Има ли смисъл да пътувам до града? Идеята ми е Стокхолм да го разгледаме на връщане - 20 -24 септември.

Връзка към мнение

Ами то време много няма, но Райънеър и полета до Шанхай сигурно са на различни летища, та май ще трябва да минеш през града, ако няма директен превоз.

Връзка към мнение

Има и по- лошоооооо - карта за транспорта в Хелзинки за 24 часа - 45 евро на калпак. ;) ;) ;)

А, сега погледнах и за Стокхолм - около 100 евро за два дни травел+за музеите. :wacko:

 

A било скъпо в Швейцария...

24 часова карта за Цюрих включително някои корабчета (които се водят в зона Цюрих) 21.60 франка ~20 EUR. Ако добавиш цялото цюрихско езеро с градчетата по крайбрежието стават 34.40 франка ~31 EUR.

Бирите със сигурност в Швеция като цена са доста близо до швейцарските цени. Храната е по-евтина, но не значително. Нощувките също не са значително по-евтини в скандинавието.

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Нещо за градския транспорт в Стокхолм да кажете?

Колебаех се дали мога да съм от помощ в случая, обикновено имам наготово карта за транспорта... Сайтът на компанията е http://sl.se/en/fares--tickets/

 

Партньорите, за които пише са магазини 7-11, трябва да има знак на SL в тях.

Също не мога да потвърдя дали със споменаваното въпросното мобилно приложение могат да се купуват билети ако мобилният оператор не е местен. Поне преди 2 години не можеше..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също съм си мислила,Швейцария ще излезе по-евтина от Швеция.

Градския транспорт в Стокхолм е много точен,покриващ и с алтернтивни маршрути града,но е толкова скъп,че мен ако питате не бива да се колебаете за спане в централните части.Автобуси,метро,трамваи,корабчета,влакове-всичко е градски транспорт.Междуградските такива не могат да бъдат сбъркани.Той ще ви е нужен за Скай вю-то и за Дротингхолм.Всичко друго ви е под ръка в центъра с малко или малко повече ходене,което през лятото е част от удоволствието да бъдеш в този град.Аз бях с карта,която купихме от бюро за такива на Слусен-транспортен възел в центъра.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз вече ви писах ние спахме в този хотел Connect Hotel Skavsta . Кацнахме късно и беше много добре, вече писах за него. Ако не сте претенциозни ние бяхме в стая за 4 -ма , но нали си бяхме компания, чудно ни беше и весело. А когато заговорим за цени  за 70 евро някъде, не си спомням точно, някъде там, на фона на цените там , при това със закуска и то добра, а вечерта бяхме и на сауна . Горещо го препоръчам. Слизаш от самолета и е на 50 м, много удобен и приятен. Страшно сме доволни. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз споделих, но пак да си кажа  :)

Ние резервирахме апартамент в airbnb и седмица преди пътуването ни анулираха резервацията. Положението беше инфарктно и заради късното настаняване първата нощувка беше в Hotel Micro - на пешеходно разстояние от жп гарата и на минута от главната, но.... 5 кв.м. стая за 3-ма, без прозорец, с обща баня  :) ... В интерес на истината беше много чисто и с невероятна климатизация, така че не умряхме  :) А как се делят 5 кв.м. от трима възрастни оставям на вашето въображение  :)

Следващите нощувки прекарахме в хотел на 5 крачки разстояние - Hotel Bema. Там се почувствахме като аристократи - цели 2 огромни прозореца, баня и обширна стая. Какво повече му трябва на човек  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз споделих, но пак да си кажа  :)

Ние резервирахме апартамент в airbnb и седмица преди пътуването ни анулираха резервацията. Положението беше инфарктно и заради късното настаняване първата нощувка беше в Hotel Micro - на пешеходно разстояние от жп гарата и на минута от главната, но.... 5 кв.м. стая за 3-ма, без прозорец, с обща баня  :) ... В интерес на истината беше много чисто и с невероятна климатизация, така че не умряхме  :) А как се делят 5 кв.м. от трима възрастни оставям на вашето въображение  :)

Следващите нощувки прекарахме в хотел на 5 крачки разстояние - Hotel Bema. Там се почувствахме като аристократи - цели 2 огромни прозореца, баня и обширна стая. Какво повече му трябва на човек  :)

 

Аз да споделя просто - не е да го препоръчвам на дамите, щото просто ще ме отсвирят   :lol:

 

Аз спах в хостел - в Скандинавието винаги спя на такива места, иначе не ми понася нещо :) - и хостелът беше трепач. Като се сетя и почвам да се смея... Местоположението му - уникално добро. Представлява кораб. Той Е кораб де. Спи се по каютите. Прозорците ясно. Големината - не много по-голяма от вашата... Чистота - изумителна. Очарователен. Буквално, индиректно...  :biggrin:

 

Аз съм много свободолюбива и да го кажем, не особено притеснителна личност - мразя да се къпя с горнище, например - и не разбирам защо другите могат да се притесняват, щом аз не се срамувам  :blush: - но не обичам смесени спални. Харесвам си моето женско нощно privacy. И когато суйна-буйна се наврях в каютата, греда - една мацка с гаджето си. Каютата за 6 човека...

 

Заден ход - искам еднополова каюта. Втора греда - "ама не може, ние тук не се делим - опитайте, може да ви хареса". Тук вече самоиронията ми взе връх - особено като виждах неразбиращия поглед на младия швед, и след смесената тоалетна на гарата вдигнах ръце...

 

Продължението е очарователно - след като скитах каквото скитах и се наврях на топло (това месец Декември), прибирам се, каютата празна. Кеф! Спах каквото спах - апропо като бебе, събуждам се и предпазливо оглеждам наоколо. Изключая девойката от двойката, всички легла бяха заети от шведи, извадени точно като от списание. Огледах ги под око, преглътнах на сухо и се изсулих за сутрешно скитане  :biggrin:  

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

... не е да го препоръчвам на дамите, ...

 

...

 

...

... всички легла бяха заети от шведи, извадени точно като от списание.

...

Абсолютно сигурна съм, че ми нашепваш - резервирайте го този хостел, резервирайте гооооооо.... :yes:  

Предвид, че ще бъдем четири дами! :P

 

...

 Огледах ги под око, преглътнах на сухо и се изсулих за сутрешно скитане  :biggrin:  

Нееее, не така, Rainy! Разби всички мои очаквания за продължение на разказа!!!   :lol:  :lol: :lol:  

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Не мога да кажа, че имам нещо против хостели. Просто никога не съм спала в такива. :) След два дни ще ми е за първи път и тогава вече може би ще имам мнение по въпроса. Въпреки че, честно казано, не разбирам разликата между хостел и хотел, ако избереш например четворна стая със самостоятелна баня на едното и на другото място.Знам, че има такава от гледна точка на мебелировка, пространство и т.н., но ако само спиш в стаята след дълго обикаляне, не виждам такава.

Обаче за Стокхолм и за Копенхаген цените на хостелите също са си значителни. В някаква степен съпоставими с хотелите.

А иначе по казаното от Rainy. Спала съм в една стая с познати и от двата пола, но в обща спалня с непознати - не. Струва ми се странно, но пък ако Неволята ме накара, вероятно ще го приема.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Af Chapman as a youth hostel in Stockholm 

post-133-0-44292300-1489583164.jpg

 

Препоръчвам! Изживяването е един път - не заради смесените каюти. В нашия случай бяхме четирима и си бяхме букнали каюта за четирима.

На снимката изглежда малък, но на практика е огромен (вътре има 285 легла).

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Af_Chapman_(ship)

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ааа, ние веднъж сме спали в хостел в Сеул. И няма да повтаряме. :( Останахме там, защото беше на главната улица,  собственикът и целият персонал  бяха много симпатични, любезни  и всячески се стараеха да ни бъдат полезни. Иначе беше много чисто, с електронни ключалки, на закуска си готвиш самичък, каквото има в хладилиника в ню-ню - кухничето. :)И кат Фанеш ред. :(

Ама всичко беше тоооолкова миниатюрно, че единият, дето спеше до стената трябваше да прескача другия, кат рече да стане.Хавлийките - и те, голямки като петолевки, добре че, кат вървя и ръся сувенири, та се урЕдихме и с по- големи. :(Имахме двойна и еденична стая със самостоятелни бани. Единичната стая беше точно кат  килийка в манастир или затвор.

Няма място за куфари, няма гардероб - абе - креват и телевизорченце на стената, ама единия, ако рече да гледа ТВ, му трябва перископ или да е поне на 80% кривоглед. :blush:

А па спане в обща стая/каюта, няма да го преживея. :blush: :blush: :blush: Че пък и смесена. :blush:Не ме бийте, моля, ама си обичам да ми е комфотно. :(

Кат нямам пари да си го осигуря, не тръгвам наникъде.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.