Прескочи до съдържание

Търся билет София-Санто Доминго/Пунта Кана/Перу - София


Ерика

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Малко сложна схема съм замислила и затова да питам и вас за насоки.

 

Между 20.09-12.10 ми се очертава свободно време, което искам да запълня с 2 седмици (14 нощувки в този период) в Централна и Латинска Америка. Със сигурност едното място, в което искам да изкарам 1 седмица е Доминиканската република. Пътуваме двама и може да кацнем както в Санто Доминго, така и в Пунта Кана. Доколкото изчетох в темите, съм се насочила да търся билети с tuifly.be (Jetairfly). Пропускам ли друга изгодна компания?

 

Сега и по-сложния въпрос - Освен Доминиканската република сме се насочили да посетим и Перу за седмица. Странна комбинация, знам, но не бихме предпочели нито Мексико, нито Куба, с които традиционно се комбинира Доминиканската република. Искаме да видим основните туристически обекти, така че въпроса къде да кацнем в Перу трябва да е съобразен това. Нямам ясна последователност до коя от двете дестинации да летим първо, графика е гъвкав в зависимост от цените на полетите.

 

Моля, дайте някакви насоки, търсачки и т.н., в които да почна да ровя, че за момента не мога да се ориентирам в полетите между тези 2 държави.

 

Благодаря ви!

Връзка към мнение

Ами тази комбинация си е почти невъзможна. Е, не че е невъзможна, но колко ли ще струва, ще кажат специалистите.

Ти си знаеш, но не разбирам защо не Мексико...

Ние заминаваме след месец за Доминиканската република...

Връзка към мнение

За мен Перу за седмица е безкрайно малко време и много орязано. Ще изпуснете много.

Ако все пак сте си го наумили и държите на това, то тогава търсете билети до Куско, а ако включите и вътрешен полет може и до Лима.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мен няма логична причина да се дават луди пари за съчетаването на вълшебното Перу с Дом-на. Не съм наистина запознат твърде добре с втората дестинация, но мисля, че Мексико е в пъти по-интересна страна от гледна точка на култура, преживявания и т.н. Освен едни плажове в Дом-на, които не смятам, че са нещо повече от тези при ацтеките... да не говорим, че и този вариант ще е много по-скъп. Лично аз бих кооперирал др държава в Америка Латина към Перу, или пък Мексико.

Редактирано от Worldismine
Връзка към мнение

Къде да кацнете в Перу е въпрос не на туристически дестинации, а къде има полети. Преди време всички международни полети бяха до Лима. Дори и да има и до Куско сега, ще са малко.

За да се ориентираш с цените и разписанията ползвай някоя обща търсачка, например Kayak или google.com/flights. Без да гледам, бих казал, че Дом. република - Перу ще ти излезе повече отколкото Европа - Дом. реп. или Европа - Перу, ако уцелиш грешка или промоция.

 

ПП Проверих, Пунта Кана - Лима и обратно излиза 655 евро, с едно прекачване в Панама, и ти трябва отделен полет до Куско. Един билет Пунта Кана - Куско е 626 с Авианка, пак 2 прекачвания. Доста по-евтино, отколкото очаквах всъщност. Това без никакви отстъпки с карти, за тях трябва повече ровене.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Къде да кацнете в Перу е въпрос не на туристически дестинации, а къде има полети. Преди време всички международни полети бяха до Лима. Дори и да има и до Куско сега, ще са малко.

За да се ориентираш с цените и разписанията ползвай някоя обща търсачка, например Kayak или google.com/flights. Без да гледам, бих казал, че Дом. република - Перу ще ти излезе повече отколкото Европа - Дом. реп. или Европа - Перу, ако уцелиш грешка или промоция.

 

ПП Проверих, Пунта Кана - Лима и обратно излиза 655 евро, с едно прекачване в Панама, и ти трябва отделен полет до Куско. Един билет Пунта Кана - Куско е 626 с Авианка, пак 2 прекачвания. Доста по-евтино, отколкото очаквах всъщност. Това без никакви отстъпки с карти, за тях трябва повече ровене.

Благодаря! Ще разгледам всичко и ще разцъкам и аз из търсачките.

 

Иначе, благодаря и за мненията относно дестинациите. Причините да отидем в Доминиканската република са лични - имам близка приятелка, която искам да видя. Така че със сигурност ще отидем там. За второ място избрах Перу, защото ми е изключително интересно. Но ако полетите не са смислени, ще променям плана.

То и в Мексико една седмица би била малко, предполагам, но няма пълно щастие...

Редактирано от Ерика
Връзка към мнение

За Пунта Кана ще се намерят билети. Всеки ден виждам по някоя за там. В fly4free ги гледам. За там има добри цени с Кондор, Томас кук и франсетата.

Аз бих изкарал дори 3 седмици на Доминикана и не разбирам твърденията тук от 'специалисти' които не са ходили, че нямало какво и защо.

За втората ти дестинация не знам нищо, но ако искате нещо друго втората седмица, изберете го с близък и евтин полет. До където е възможно.

Вариант е седмичен круиз по Карибите които са на прилични цени и се обикалят 5-7 острова. Може да се вземе от Доминирана .

Успех

Редактирано от bay_kolio
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

To Перу си е много интересно, просто международните полети из Латинска Америка хич не са евтини и комбинацията не е много изгодна. Лично аз смятам, че за Перу 7 дни са малко, бих препоръчал поне 10. Но в крайна сметка колкото има толкова.

Връзка към мнение

За Пунта Кана ще се намерят билети. Всеки ден виждам по някоя за там. В fly4free ги гледам. За там има добри цени с Кондор, Томас кук и франсетата.

Аз бих изкарал дори 3 седмици на Доминикана и не разбирам твърденията тук от 'специалисти' които не са ходили, че нямало какво и защо.

За втората ти дестинация не знам нищо, но ако искате нещо друго втората седмица, изберете го с близък и евтин полет. До където е възможно.

Вариант е седмичен круиз по Карибите които са на прилични цени и се обикалят 5-7 острова. Може да се вземе от Доминирана .

Успех

Благодаря! Ровя аз из тези  авиокомпании и във fly4free, но офертите до момента не са никак добри. Ще продължавам да упорствам, пък да видим

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.