Прескочи до съдържание

Моля за вдъхновение :) 23.12 - 01.01.


Препоръчани мнения

...и не защото имам малко вдъхновения... аргхххх... (имам недостатъчно отпуска и финикийски знаци), а защото не можем да излезем от капана на собствените си възприятия. 

 

Значи, с тези дни разполагам - един ден в повече нямам! От 23 декември (можете да считате от 22 декември, петък, късен следобяд) до 1 януари (на 2 януари съм на работа). Къде бихте ме вдъхновили да поскитам?

 

Не ме питайте за бюджет, аз не си организирам така пътуванията. Просто прилагам някакъв елементарен разум (common sense) и не си поставям въпиющи ограничения, защото не се чувствам добре. Планът не предвижда богато харчене, обаче. По-скоро искам да е по-скромно - без да навлизам в зона за ограничения, която ще ме депресира.

 

Да си имам обясненията  :lol: Тези, които ме познават, знаят, че са в мой стил и няма да се удивят. 

 

Ще се радвам на вдъхновенията ви и благодаря! :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Египет, виждам, че не си била там. Има какво да се види и то много. Започваш от Кайро, круиз по Нил до Асуан и после до Хургада за 2 дни и посрещане на НГ. Сравнително бюджетно, с много история и умерени температури в този сезон. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Латвия, Естония и Литва, 3 в 1 :)

 

Ама там студеноооооо!  :blush: Благодаря! :) 

Египет, виждам, че не си била там. Има какво да се види и то много. Започваш от Кайро, круиз по Нил до Асуан и после до Хургада за 2 дни и посрещане на НГ. Сравнително бюджетно, с много история и умерени температури в този сезон. :)

 

Мммм... звучи много добре! Остава да проуча организирането за самосиндикално скитане, защото там не е много friendly за сами жени, ... Определено ми привлече вниманието, обаче. Много благодаря! :) 

Връзка към мнение

...

Мммм... звучи много добре! Остава да проуча организирането за самосиндикално скитане, защото там не е много friendly за сами жени, ... Определено ми привлече вниманието, обаче. Много благодаря! :)

За да посетиш най-интересните места ще ти трябва гид/водач, а цената за сам човек може да не е привлекателна.

Каюта на кораба за сам, също ще е по-скъпа...

 

Иначе Египет много ми харесва и на мен.

Бих се върнала отново там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За да посетиш най-интересните места ще ти трябва гид/водач, а цената за сам човек може да не е привлекателна.

Каюта на кораба за сам, също ще е по-скъпа...

 

Иначе Египет много ми харесва и на мен.

Бих се върнала отново там.

 

Точно това си помислих и аз...  Иначе идеята ме привлича силно, признавам :) 

Връзка към мнение

В момента в Египет е мега евтино след политическите проблеми и отлива на туристи. Освен това банката им освободи курса и египетският паунд се срина. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ама дай малко информация какво ти се прави - препуска ли ти се, излежава ти се на едно място ли? :)

 

Аз си мисля, че някои островчета ще са перфектни - Кариби (по-далечно и по-скъпо), Канари, Азорските не съм сигурен как са по това време. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ама дай малко информация какво ти се прави - препуска ли ти се, излежава ти се на едно място ли? :)

 

Аз си мисля, че някои островчета ще са перфектни - Кариби (по-далечно и по-скъпо), Канари, Азорските не съм сигурен как са по това време. 

 

Не знааааам  :lol: Скоро питах за Краби и Lindt директно ми рекна - на теб ти трябва скитане, ще луднеш, иди на Шри Ланка.. хахахахаа... И като нищо е права! хахахаа

 

Предпочитам да е по-топличко, но не искам да ви ограничавам вдъхновението, затова не го поставих като условие.

В момента в Египет е мега евтино след политическите проблеми и отлива на туристи. Освен това банката им освободи курса и египетският паунд се срина. 

 

Да, сигурно е така. Но ако отида там сама, трябва да си наема гид и това е извън всякакви коментари. Идеята много ми допадна, но трябва да я проуча сериозно, изобщо не бях поглеждала натам...

Връзка към мнение

Мартинка ме е изпреварила с идеята за Шри Ланка-скитане,интересни места,евтино (с изключение на входните такси),като ти се докъпе-хоп в океана.

С две ръце-Шри Ланка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Шри Ланка има също много за гледане, но е по-дълъг пътя до там. Виждам, че и ОАЕ не са в списъка на вече посетените, но там ще е по-скъпо. В ОАЕ има хубави пътища и евтин бензин - обикаляй на воля.

Връзка към мнение

В Шри Ланка има също много за гледане, но е по-дълъг пътя до там. Виждам, че и ОАЕ не са в списъка на вече посетените, но там ще е по-скъпо. В ОАЕ има хубави пътища и евтин бензин - обикаляй на воля.

 

Мислила съм го... Особено по Нова Година - гледат ми се фойерверките :) Но не бих отделила 11 дни за ОАЕ. Благодаря ти за добрите идеи.

Мартинка ме е изпреварила с идеята за Шри Ланка-скитане,интересни места,евтино (с изключение на входните такси),като ти се докъпе-хоп в океана.

С две ръце-Шри Ланка.

 

Мхм... Явно този вариант е съвсем нелош. Слагам го за проучване, заедно с Египет. Започнах да искам програми от приятели :) На мен от това мнение на Мартина ми хрумна да попитам ВАС. Щото аз потъвам в собствените си възприятия. Благодаря!

Връзка към мнение

Гамбия или Зелени Нос ;)

 

Мхм... Много подходящо определено, с две големи НО-та:

 

1. Съвсем наскоро UK наложи забрана - ако това е думата - за пътуване в Гамбия. Всички туристи бяха спешно извозени. Не съм сигурна сега как е, но при 'забрана' застраховките не са валидни, а това не ми е ок. 

 

2. Гамбия е известна като женския Тайланд  :biggrin: В общи линии не робувам на социални мнения (или поне се опитвам), но скитам сама, имам много отворено и положително отношение към местните, говори ми се, обичам да се усмихвам, а това може да се разтълкува неправилно в Гамбия поради сексуалния им опит им с англичанки... 

 

Кабо Верде се очертава като опция определено (не знам колко мога да обикалям там...) 

 

Благодаря! 

 

 

И аз съм за Кабо Верде. Не защото съм ходила, а защото много ми се ходи :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Аз си мисля, че някои островчета ще са перфектни - Кариби (по-далечно и по-скъпо), Канари, Азорските не съм сигурен как са по това време. 

Не знааааам  :lol: Скоро питах за Краби и Lindt директно ми рекна - на теб ти трябва скитане, ще луднеш, иди на Шри Ланка.. хахахахаа... 

Основателя  май спомена Кариби, ти говориш за Краби ...  ;)  :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Основателя  май спомена Кариби, ти говориш за Краби ...  ;)  :biggrin:

 

Ама не бе, споменах как ми е хрумнало да ви питам... хахахахаа... Карибите са чуден вариант, само където не се връзват много с по-скромно харчене. И само където не не знам да има скромно харчене, ако е включено далечно пътуване... :) Но определено бих се изкефила на Карибите. 

Връзка към мнение

Кабо Верде е вариант, топличко, дори за препичане на плажа става, за къпане по-скоро не. Ти обичаш да обикаляш, но там няма чак толкова поле за действие. Но една комбинация с някой канарски остров ще ти пасне идеално! 5 дни вършеене по Канарите, 5 дни релакс на Кабо и сблъсък с нова култура. На кой Канарски си била/не си била?

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Кабо Верде е вариант, топличко, дори за препичане на плажа става, за къпане по-скоро не. Ти обичаш да обикаляш, но там няма чак толкова поле за действие. Но една комбинация с някой канарски остров ще ти пасне идеално! 5 дни вършеене по Канарите, 5 дни релакс на Кабо и сблъсък с нова култура. На кой Канарски си била/не си била?

 

Само на Тенерифе. Беше много хубаво, просто беше безкрайно кратко - два дни, безкрайно лошо време и едни гадни здравословни спомени... Благодаря ти! 

Връзка към мнение

Rainy, не знам как да те вдъхновя след всички твои описани пътешествия и посетени държави, но цялата тема е вдъхновяваща за мен като възможност самата аз да си избера дестинация за този период. Така че благодаря ти, че я започна, както и благодаря на всички, които пишат в нея.

А понеже и аз си харесвам топличкото и съм скромна /никога досега не съм организирала сама пътуване извън Европа/, мисля, че един подбран маршрут в Португалия и/или Испания, би бил добър вариант.

Но ще следя с любопитство развитието на идеята за Кабо Верде. :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само на Тенерифе. Беше много хубаво, просто беше безкрайно кратко - два дни, безкрайно лошо време и едни гадни здравословни спомени... Благодаря ти! 

 

Чудесно!

Скачаш до Гран Канария, изръшкваш го в твой стил и с директен полет от там си за 2 часа в Кабо да отпочинеш малко :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами Мадейра?  :)

 

Ами ни'нам :blush:   :biggrin: Нали затова питам - за да се вдъхновя. Просто няма как да предположа, слънчева, защото знанията ми - а и вероятно фантазията, нищо че е развинтена - са ограничени. 

Rainy, не знам как да те вдъхновя след всички твои описани пътешествия и посетени държави, но цялата тема е вдъхновяваща за мен като възможност самата аз да си избера дестинация за този период. Така че благодаря ти, че я започна, както и благодаря на всички, които пишат в нея.

А понеже и аз си харесвам топличкото и съм скромна /никога досега не съм организирала сама пътуване извън Европа/, мисля, че един подбран маршрут в Португалия и/или Испания, би бил добър вариант.

Но ще следя с любопитство развитието на идеята за Кабо Верде. :)

 

Сигурно си права, че може. Просто зимата е такъв студ в Европа. Ако имам възможност, бих предпочела да е по-топло... Благодаря за хубавите думи! 

Чудесно!

Скачаш до Гран Канария, изръшкваш го в твой стил и с директен полет от там си за 2 часа в Кабо да отпочинеш малко :)

 

Ще ме умориш... хаха... За нищо ги нямаш скоците :lol: Благодаря за подсказката за Кабо Верде (че 11 дни ще са много). Слагам Кабо в листата за проучвания.

Връзка към мнение

Виждам, че сте писали за ОАЕ и ад си мисля, че там по това време ще е супер.Но нали знаеш ти си взимаш решението ,аа и за Канарските острови е супер.☺Сигурен съм,че избереш най - доброто.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Ще ме умориш... хаха... За нищо ги нямаш скоците :lol: Благодаря за подсказката за Кабо Верде (че 11 дни ще са много). Слагам Кабо в листата за проучвания.

 

 

Отигран вариант миналия месец. Барабар с Тенерифе. Работи схемата :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.