Прескочи до съдържание

Моля за вдъхновение :) 23.12 - 01.01.


Препоръчани мнения

Сигурно си права, че може. Просто зимата е такъв студ в Европа. Ако имам възможност, бих предпочела да е по-топло... Благодаря за хубавите думи! 

 

 

 

От моя личен опит от пътуване из Канарските острови и Мадейра, по това време на годината /началото на януари/, бих казала, че там не е точно лято. Топло е, приятно, но е по-скоро като късна пролет. Водата пък си е съвсем студена. 

Така че, бих се присъединила към предложенията за Кариби или Шри Ланка. :)   

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Рейни, защо не прегледаш плана на Виентам на Еми? Може пък да ти се стори добра идея. Аз вчера мислих за коледната почивка и Виетнам ми се стори добра идея. Заслужава си да се погледне в тази посока. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Рейни, защо не прегледаш плана на Виентам на Еми? Може пък да ти се стори добра идея. Аз вчера мислих за коледната почивка и Виетнам ми се стори добра идея. Заслужава си да се погледне в тази посока. 

 

Виетнам и Камбоджа са в друг план - 17 дни. Веднъж ги отложих, засега са заложени Март/Април 2018 година, ако има бюджет :) Благодаря ти.

От моя личен опит от пътуване из Канарските острови и Мадейра, по това време на годината /началото на януари/, бих казала, че там не е точно лято. Топло е, приятно, но е по-скоро като късна пролет. Водата пък си е съвсем студена. 

Така че, бих се присъединила към предложенията за Кариби или Шри Ланка. :)   

 

Ясно! Слагам бележка :) 

Виждам, че сте писали за ОАЕ и ад си мисля, че там по това време ще е супер.Но нали знаеш ти си взимаш решението ,аа и за Канарските острови е супер.☺Сигурен съм,че избереш най - доброто.

 

ОАЕ някога, но не повече от 5 дни. Нямам капчица интерес към МОЛ-ове  :blush: Благодаря!

Връзка към мнение

Занзибар ?   :)

 

Мога да препоръчам и къща ( може и да е ставало въпрос във форума) на българи в Паже.

Редактирано от funny
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

ОАЕ някога, но не повече от 5 дни. Нямам капчица интерес към МОЛ-ове :blush: Благодаря!

5 дни там и после с Flydubai до Александрия feat.Кайро/Гиза. Примерно :)
Връзка към мнение

Занзибар ?   :)

 

Мога да препоръчам и къща ( може и да е ставало въпрос във форума) на българи в Паже.

 

Дай, моля! :) благодаря.

5 дни там и после с Flydubai до Александрия feat.Кайро/Гиза. Примерно :)

 

Мммм... ако избера Египет, ще е може би изцяло там, но защо пък да се ограничавам така в мисленето, така че ти благодаря за идеята! 

Връзка към мнение

За Мадейра да кажа,че е известна с най-големите фойерверки за НГ и там се стича половин Европа. Времето,до колкото знам е 22-24 градуса, а за къпане не става целогодишно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Мадейра да кажа,че е известна с най-големите фойерверки за НГ и там се стича половин Европа. Времето,до колкото знам е 22-24 градуса, а за къпане не става целогодишно.

 

Ааааа... Това рязко ме заинтересова  :lol: Отивам да ровя. Благодаря!

Връзка към мнение

Ето страницата им във фейсбук. До колкото зная нямат сайт.

 

https://www.facebook.com/whitesandsbeachvilla/

 

Мястото е страхотно, на самия плаж. Когато ние бяхме ( март 2016) беше само основната къща с 3 спални и три бани.

Сега има и нова част с още стаи но не зная колко са.

Мениджъра на къщата (Азизи) е услужлив и усмихнат, прави закуски и вечери по желание - всякакви плодове, морски деликатеси и т.н. 

Къщата си има бусче с което правят трансфери от и до летището а и ако имаш желание - обиколки из острова.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ааааа... Това рязко ме заинтересова  :lol: Отивам да ровя. Благодаря!

 

Внимавай с романтичните идеи за този район през зимата. В Мадейра не е топло, когато е облачно, а през този период е много вероятно да не е повече от 16 градуса с дъжд. Спомни си Тенерифе, погледни и снимките на Поли. 

За фойерверките и новогодишни идеи разпитай wilks. 

 

Ако отидеш в Египет сама в тези размирни времена, аз много ще се впечатля. 

 

Продължавай да търсиш идеи, аз ще чета и вливам разум :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Внимавай с романтичните идеи за този район през зимата. В Мадейра не е топло, когато е облачно, а през този период е много вероятно да не е повече от 16 градуса с дъжд. Спомни си Тенерифе, погледни и снимките на Поли. 

За фойерверките и новогодишни идеи разпитай wilks. 

 

Ако отидеш в Египет сама в тези размирни времена, аз много ще се впечатля. 

 

Продължавай да търсиш идеи, аз ще чета и вливам разум :)

 

:lol:  :lol:  :lol:  На глас се смея от последното изречение... 

 

Времето е единственото, което ме кара засега да се усещам резервирана за Мадейра, иначе мра за новогодишни фойерверки (без да мра от студ, както е било в Лондон!) особено откъм вода и за природа...

 

Я дай ми прати програма за Шри Ланка, моля (и ако имаш). Така и така трябва да се чувстваш виновна, че ми размъти мозъка  :P

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Не знам дали в Шри Ланка ще има новогодишни празненства. А и ние като диваци въобще не посетихме нито един град там. Ще проверя довечера дали имаме записки за пътуването или само пътеписа ми.

Не се чувствам виновна, и ние превъртаме всички по-евтини места всяка година докато изберем нещо. Египет например го отхвърлям по няколко пъти месечно. А дори не искаме пищни празненства.  

Ти ще искаш да обикаляш с раздрънкан автобус или ще си наемеш кола с шофьор като в Индонезия? 

 

Интересно как е в този период в Япония. Или там не ти се ходи?

 

Домосед предупреди да не ходим декември в ЮАР, но дали някъде другаде в Африка не е по-приемливо поведението им по Коледа. Защото някое сафари ще те изкуши да увеличиш бюджета си. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Линдч,бях на Мадейра веднага след Поли и под 19 градуаа не падна. Преди това все януари сме минавали с круиз от там,винаги ни се е падало над 20 градуса. За декември чета,че времето е по-добро, а и микроклимата във Фуншал е доста по- приятен от другата част на острова. Плюс, намира се на 3.5 часа от Лондон и е достъпен с нискотарифки. Ама,аз съм влюбена в острова от момента,в който стъпих на него преди 3г. и съм дълбоко пристрастна.

Връзка към мнение

Не знам дали в Шри Ланка ще има новогодишни празненства. А и ние като диваци въобще не посетихме нито един град там. Ще проверя довечера дали имаме записки за пътуването или само пътеписа ми.

Не се чувствам виновна, и ние превъртаме всички по-евтини места всяка година докато изберем нещо. Египет например го отхвърлям по няколко пъти месечно. А дори не искаме пищни празненства.  

Ти ще искаш да обикаляш с раздрънкан автобус или ще си наемеш кола с шофьор като в Индонезия? 

 

Нямам идея. Шри Ланка ми е Terra Incognita, не знам как си го представям още... Зависи изцяло от съветите, които ще получа. 

Там няма да търся джамбуре :)

 

П.П. Кажи че си виновна и да си стиснем ръцете  :P

 

 

 

Интересно как е в този период в Япония. Или там не ти се ходи?

 

 

Не. Студ не искам :) Ако ми се прииска Япония, ще е някога за сакурата.

 

 

 

Домосед предупреди да не ходим декември в ЮАР, но дали някъде другаде в Африка не е по-приемливо поведението им по Коледа. Защото някое сафари ще те изкуши да увеличиш бюджета си. 

 

Това е най-опасното относно Занзибар - че няма да издържа за сафари и ще се оттече... То и засега се е оттекло, като гледам цените на самолетните билети, но не съм го отписала изцяло. 

Линдч,бях на Мадейра веднага след Поли и под 19 градуаа не падна. Преди това все януари сме минавали с круиз от там,винаги ни се е падало над 20 градуса. За декември чета,че времето е по-добро, а и микроклимата във Фуншал е доста по- приятен от другата част на острова. Плюс, намира се на 3.5 часа от Лондон и е достъпен с нискотарифки. Ама,аз съм влюбена в острова от момента,в който стъпих на него преди 3г. и съм дълбоко пристрастна.

 

Този остров се е закопчал отдавна в съзнанието ми, а с тези фойерверки ме разби :) Но. Аз искам да скитам по пътеките пеша по планините, а изобще не съм сигурна, че времето ще го позволи. За всичко останало си права. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Добре, мисля, че ще стане в Шри Ланка и без кола. 

 

Влаковите линии са страшно живописни и ще ти е интересно. Може да пътуваш от столицата до морето или до хълмовете при чаените плантации с влак. Може и на север, към древния град Анурадхапура. 

 

Има доста животни и макар и да няма общо с африканско сафари, може да видиш диви животни и да си пиеш сутрин чая с катеричките в градината. Знам, че пиеш кафе, но там чаят е просто размазващ и би трябвало да го предпочетеш. 

 

В чаения район е невъзможно зелено, красиво, прохладно и с всякакви цветя, птици, водопади и езера. Може доволно да се мотаеш в района няколко дни. 

Покрай морето има по нещо за всеки (освен бял пясък), а Гале е интересно градче, където да поостанеш. Ще видиш и онези рибари, стоящи на пръчки в морето. 

 

Може да поровиш из природните паркове и да видиш кой би ти харесал най-много. Ако не намериш друго интересно, може да опиташ да го съчетаеш с някой и друг ден на Малдивите и да си починеш. 

 

П.П. виновна съм  :)

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре, мисля, че ще стане в Шри Ланка и без кола. 

 

Влаковите линии са страшно живописни и ще ти е интересно. Може да пътуваш от столицата до морето или до хълмовете при чаените плантации с влак. Може и на север, към древния град Анурадхапура. 

 

Има доста животни и макар и да няма общо с африканско сафари, може да видиш диви животни и да си пиеш сутрин чая с катеричките в градината. Знам, че пиеш кафе, но там чаят е просто размазващ и би трябвало да го предпочетеш. 

 

В чаения район е невъзможно зелено, красиво, прохладно и с всякакви цветя, птици, водопади и езера. Може доволно да се мотаеш в района няколко дни. 

Покрай морето има по нещо за всеки (освен бял пясък), а Гале е интересно градче, където да поостанеш. Ще видиш и онези рибари, стоящи на пръчки в морето. 

 

Може да поровиш из природните паркове и да видиш кой би ти харесал най-много. Ако не намериш друго интересно, може да опиташ да го съчетаеш с някой и друг ден на Малдивите и да си починеш. 

 

П.П. виновна съм  :)

 

Ухххххххххх... провокаторка ниедна  :wub:

Връзка към мнение

Rainy, тъй като Мадейра ти се е загнездила, а то и има защо, бих ти препоръчала да отидеш през пролетта. Аз съм била в началото на май, когато им е празникът на цветята и имат шествия и килими от цветя. Целият остров буквално цъфти.

Слънчево, усмихнато, цветно! Още на летището те посрещат с цвете. Правят статуи от цветя. Разкошно е! А още по-хубаво е, че не е и скъпа дестинация. С две думи или три по-точно - Мадейра е повече от прекрасна!

За Нова година леля ми беше там преди сигурно 8-9 години, каза че е много хубаво, но после като почнаха едни наводнения..

 

На мен работата ми не ми позволява да отсъствам по това време на годината, иначе вероятно бих отишла да гледам фойерверките на Бурж Калифа, защото са ми мечта. Мразя молове, направо настръхвам като се изправя пред някой. Но цели 10 дни си струват ако обиколиш и други страни от залива, а не мисля, че това е за теб.

 

Явно Сидни е отпаднал в тазгодишните ти планове и се надявам да намериш най-подходящото за теб място.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Само от лошотия ще ти добавя още една опция за размисъл - Патагония или Атакама или Великденския остров + фойерверки във Валпараисо. Мисля wilks беше ги гледал по Нова Година. Природата е един път, но трябва да избираш, всичко не става за 10 дена.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Rainy, тъй като Мадейра ти се е загнездила, а то и има защо, бих ти препоръчала да отидеш през пролетта. Аз съм била в началото на май, когато им е празникът на цветята и имат шествия и килими от цветя. Целият остров буквално цъфти.

Слънчево, усмихнато, цветно! Още на летището те посрещат с цвете. Правят статуи от цветя. Разкошно е! А още по-хубаво е, че не е и скъпа дестинация. С две думи или три по-точно - Мадейра е повече от прекрасна!

За Нова година леля ми беше там преди сигурно 8-9 години, каза че е много хубаво, но после като почнаха едни наводнения..

 

На мен работата ми не ми позволява да отсъствам по това време на годината, иначе вероятно бих отишла да гледам фойерверките на Бурж Калифа, защото са ми мечта. Мразя молове, направо настръхвам като се изправя пред някой. Но цели 10 дни си струват ако обиколиш и други страни от залива, а не мисля, че това е за теб.

 

Явно Сидни е отпаднал в тазгодишните ти планове и се надявам да намериш най-подходящото за теб място.

 

И аз така си мислих за Мадейра, благодаря ти!  :wub:

Фойерверките на Бурж Халифа и на мен са ми мечта, но по Нова Година настъпва едно разджижване на цените, остави се :) Но някоя Нова Година ще го направя, като му дойде времето - за 4-5 дни.  МОЛ-ове просто не понасям, мразя пазаруването. Въпрос на натура. Остава една пясъчна пустиня, едно Абу Даби и туй то. Оман - да, но 11 дни в арабските държави много ще ми дойде за моята личност... 

 

Сидни се отложи (точно както веднъж отложих Бразилия) - плануван е за 2018-2019 - с едно голямо АКО събера бюджет (защото искам 1 месец, заедно с Нова зеландия). Това са много сметки без кръчмар, защото трябва да имам и парите, и разрешение от компанията. Надявам се да успея с второто - около Коледа мога да си го поозволя хипотетично. Иначе не.  Само живи и здрави и работа да има :) 

Само от лошотия ще ти добавя още една опция за размисъл - Патагония или Атакама или Великденския остров + фойерверки във Валпараисо. Мисля wilks беше ги гледал по Нова Година. Природата е един път, но трябва да избираш, всичко не става за 10 дена.

 

Лош, лош, лооооош  :biggrin: Няма пари за там, приятелю. И време няма всъщност.

Точно такъв план имам, но за... 2019-2020 година или някоя следваща :)

Rainy, никъде не видях предложение за Израел. Нямам идея защо, но на мен много ми се ходи покрай Коледа все там... 

 

Наистина не са ми го давали. Не съм го и слагала в плновете, честно казано. Стресирам се от прекалено религиозни държави, Ади. Плюс да се съобразявам с милион неща. На мен ми се лудува по Нова Година :) Ежедневният ми стрес е голям, обичам да разпускам при скитания... Иначе е чудесна идея, а сега и нискотарифнио полети май има. Ще му дойде времето един ден. Благодаря :) 

Връзка към мнение

Само от лошотия ще ти добавя още една опция за размисъл - Патагония или Атакама или Великденския остров + фойерверки във Валпараисо. Мисля wilks беше ги гледал по Нова Година. Природата е един път, но трябва да избираш, всичко не става за 10 дена.

Помниш ти ;) За уникалната природа спор няма. Природните паркове из чилийска и аржентинска Патагония остават незабравими за цял живот. Но искат да им се отдели достатъчно време. Трябва да кажа обаче, че те и градовете са не по-малко интересни.в тази част на света. А грандиозните по мащаб и колорит фойерверки за Нова година на брега на Валпараисо са наистина забележителни, и се стичат специално за това изживяване десетки хиляди хора от цяло Чили, включително и от Перу и Аржентина. Самият град пък е с уникални атмосфера, дух и архитектура.  Скоро като приключа с набелязаните места за посещение по Нова година, там е мястото, където с удоволствие ще се върна да изживея още веднъж цялата емоция :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За Кабо верде има полети само от Гран Канария, ако говорим за Канарските о-ви.

Ако си на друг остров ще ти трябва още един свързващ полет.

 

Ако комбинираш един канарски остров с Кабо верде и на мен ми се струва отлично решение.

Друг вариант е два острова от Кабо верде, ще спомена да погледнеш Санто Антонио!

Само един остров от Каби верде за мен би било много скучно за толкова много време.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И аз така си мислих за Мадейра, благодаря ти!  :wub:

Фойерверките на Бурж Халифа и на мен са ми мечта, но по Нова Година настъпва едно разджижване на цените, остави се :)

 

Да опитам и аз да се включа с акъли и предложения, налучквайки посоката на мислене:

 

Виза, мисля имаш, така че опитай:

Новогодишните фойерверки - Маями.

Предновогодишните топли води - круиз до Бахами или нещо в района за 3-4 дни, съчетано с Евърглейдс и разходка из испаноезична Флорида?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виетнам и Камбоджа са в друг план - 17 дни. Веднъж ги отложих, засега са заложени Март/Април 2018 година, ако има бюджет :) Благодаря ти.

 

 

Рейни, дай го този план, моля! Някак винаги пропускам четенето за Камбоджа и Виетнам и сега хем не ми се четат 18 теми, хем знам името на само 4 основни забележителности :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.