Прескочи до съдържание

Билети за Ангкор, гидове и тук-тук


Дани Магелани

Препоръчани мнения

 

ivooo, не искам да прозучи като заяждане ,ама тези цени са като руските милионери, дето пият по едно питие и оставят 100 долара. Никой не говори да си чийп чарли и да се пазариш за долар-два или центове, ама плащането много повече на "артистите" там ,щото истински нуждаещите се трудно припарват до туристически места, доведе до няколкократно вдигане на цените за две години. $50 долара за гид спрямо стандарта в момента, е все едно тук да плащаш 200-300 лева за гид на ден. 

 

Връзка към мнение
Дани Магелани

Ние в  момента сме в Сием рап и ползваме рускоговорящ гид. Днес бяхме в един район на 2.5 часа с кола от Сием Рап с много- много интересни храмове и древен  град . Утре бих могъл да и взема телефона и да го кача за който се интересува.  :)

Моля, пусни информация за това място и за гида!

Връзка към мнение

Прилагам ти тук няколко линка по които ние се движихме:

За Сием Рип:
http://angkor.cc/ основна информация за храмове


Крокодилското, сготвено по страхотната френска рецепта с мед и вино в бъгс кафето в Сием Рип. http://bugs-cafe.e-m...r /> 

Редактирано от Георги
премахната връзка към тур агенция
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

ivooo, не искам да прозучи като заяждане ,ама тези цени са като руските милионери, дето пият по едно питие и оставят 100 долара. Никой не говори да си чийп чарли и да се пазариш за долар-два или центове, ама плащането много повече на "артистите" там ,щото истински нуждаещите се трудно припарват до туристически места, доведе до няколкократно вдигане на цените за две години. $50 долара за гид спрямо стандарта в момента, е все едно тук да плащаш 200-300 лева за гид на ден. 

 

Сигурно цената е толкова висока защото става дума за рускоговорещ гид... ;)

 

Ние платихме 120 USD за трима, което включваше два дни обикаляне с тук-тук и допълнително англоговорещ официален гид. Останахме много доволни, сега чакам Lesy да се върне и да сподели дали са доволни от услугите на нашия човек...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

ivooo, не искам да прозучи като заяждане ,ама тези цени са като руските милионери, дето пият по едно питие и оставят 100 долара. Никой не говори да си чийп чарли и да се пазариш за долар-два или центове, ама плащането много повече на "артистите" там ,щото истински нуждаещите се трудно припарват до туристически места, доведе до няколкократно вдигане на цените за две години. $50 долара за гид спрямо стандарта в момента, е все едно тук да плащаш 200-300 лева за гид на ден. 

 

Въобще не ми звучи като заяждане .Ти си ни експерта в района , За гида не направих опит за пазарлък защото пристигнахме в 21 в хотела  Те ми я предложиха . Говорихме по телефона и вече си имахме гид в 21.15 . Чувствах се истински късметлия . Може би с едни предварителни мейли би било друго и да рускоговорящите гидове са кът.

Да предполагам за гидовете си прав  :blush:

 А иначе си държа на думите за дребните неща . Примерно какво значение тук тука с вода ли ще е или без вода , Навсякъде хората те преследват със студена вода навсякъде. Е ще ми излезе 2 долара по-скъпо.

 Въобще нагледал съм се на нашенци и имам много забавни и още повече гадни истории по темата. Добре че понякога ни взимат за руснаци  ;) .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Нашата рускоговоряща гидка се казва Висет

Ето и обещания мейл meng-viseth@yahoo.com и тел +855016425263 

Нещо с имейл адреса не е наред. Върна ми се писмото. Няма вайбър. Как общувахте?

Връзка към мнение

Дани на твоя въпрос .Гида и транспорта ги плащаме отделно . Малкия кръг 15 долара , големия 25 с тук тук , на третия ден бяхме както съм писал на около 2-2.5 часа от Сием  до  beng mealea и koh her . Само транспорта до там с кола  беше 110 долара. Входните такси са по 62 на човек за близките храмове до Сием за три дни ,а за тези последните 5 и съответно 10 долара. За обяд около Сием обикновенно се спира в някой ресторант .За награда от ресторанта  хранят и тях. Ползата е взаимна Не биха спряли някъде където готвят зле щото и те хапват в задния салон . Цените във въпросните ресторанти са малко надути , но според мен не това при теб е проблема.

Страшното е че отиваш в най голямата адска жега и е добре според мен така да си спретнеш нещата че гледаш каквото гледаш да е от рано сутринта до обяд . Иначе е смазващо . Вчера и оня ден беше към 38-39. Направо не искам да знам за другия месец.

За визата нас ни върнаха от КЛ така че не си сбъркала . Този път заложих на сигурното и също я извадих онлайн. 

Иначе мястото и страната са страхотни и още не толкова комерсиални .Сега е момента .Колкото и време да и отделиш няма да съжаляваш.

 Храната също много ни хареса. Масажите на крака са по 2 долара за половин час. С рибките и те толкова че даже и някъде безплатен фреш към тях. Колкото и да са подобие на тайландските , след цял ден трамбоване в жегата е добре.

 И то е ясно пак ще се ходи там. :)


Ние си комуникирахме чрез хотела , а иначе сама си написа детето вчера .

post-6465-0-72020400-1489425782_thumb.jpgНе се смей

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещо с имейл адреса не е наред. Върна ми се писмото. Няма вайбър. Как общувахте?

Като гледам в "оригинала" чертичката между имената е долна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Не се смея, браво, че опитва да пише на руски, а не е само говоримо явно!

И така да обобщим: за цял ден цената само за гида 45 долара, кола или тук тук се заплаща отделно, отделно и входните билети. Така ли е?

Връзка към мнение

Аз мисля, че проблемът за мейлът е тирето. Не е тире, а долна черта. :)

 

Бенг Малей е просто задължителен храм да се види изгубеният чар на Камбоджа, когато нямаше толкова хора. Ко Кер си е доста път и може и да се пропусне, ако някой няма време или не му се пътува толкова. Само до Бенг Малей и наобратно, би трябвало да е наполовина цената, като втората част от деня може да се комбинира с наводнената гора и/или roluos group  храмовете.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Да. С долна черта стана. Ще чакам отговор.


Дани на твоя въпрос .Гида и транспорта ги плащаме отделно . 

Извинявай, че те измъчих. Сега разбрах, че си там и при теб е нощ. Лека нощ!

Редактирано от Dani Magelan
Връзка към мнение

Между другото, ако наистина искате да помогнете на нуждаещи се хора, оставете мейлите и хотелските тук туци, избягайте малко от зоната на комфорта и хванете някой туктукаджия зад ъгъла. Тогава можете да видите какво е неподправена радост и наистина да се сигурни, че сте помогнали. Тези с компютърните умения и тук тук връзкарите към хотелите гладни няма да останат. :)

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

Върнахме се и сме доволни от гида, препоръчан от Duke. Първи ден - от 5.00 до 17.00 ч. - 6 човека по 20 долара, превоз с климатизиран микробус - по 20 долара на човек. Пълна обиколка на голям и малък кръг, вкл. беседа, място за снимки и обяснения по път. Малко е натоварено, но това е начин да се вместиш в еднодневен билет.  Като гледам офертите на други пишат Elephant terrace като отделен обект. То си е в кръга и попътно се разглежда. Втори ден - Бенг Мелеа и Кох Кер, но ние отказахме втория, защото бяхме уморени и беше на два часа път от Сием Реап. Отново 20 долара на човек. За сметка на втория храм, по пътя спирахме на интересни места - пазари, работилници за дърворезба, едно езеро, където ловяха жаби и др.

Единствен недостатък, че искаше да ни води на обяд, ние категорично отказахме и чакахме около 30 мин. шофьора да хапне.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 13.03.2017 г. в 13:38, T.E.Lawrence каза:

Хващай тук тук и към някое село. Хората са приятелски настроени и ще се радват повече от теб, че им идват гости. За крокодилските изделия внимавай да са със сертификат, че може да имаш големи главоболия на връщане.

Мдам. Камбоджанският ми опит може да се обобщи накратко с "Чисти души в калта". Истинският неподправен чар на Камбоджа е по-лесно уловим извън утъпканите пътеки. Напънът да се порадвам на изгрева пред Анкор Ват, съвсем очаквано, беше споделен с около 2000 души. Скоро след това  отпраших на север без цел и посока. Намерих чисти души, потънали в кал и бедност. Детски очи, каквито не помня да съм виждал. Простичък, но далеч по-щастлив живот от този в цивилизацията.

Малко снимки тук

https://flic.kr/s/aHskTB6HC7

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
преди 2 часа, SLX каза:

Мдам. Камбоджанският ми опит може да се обобщи накратко с "Чисти души в калта". Истинският неподправен чар на Камбоджа е по-лесно уловим извън утъпканите пътеки. Напънът да се порадвам на изгрева пред Анкор Ват, съвсем очаквано, беше споделен с около 2000 души. Скоро след това  отпраших на север без цел и посока. Намерих чисти души, потънали в кал и бедност. Детски очи, каквито не помня да съм виждал. Простичък, но далеч по-щастлив живот от този в цивилизацията.

Малко снимки тук

https://flic.kr/s/aHskTB6HC7

Браво за страхотните кадри! Изцяло споделям мнението за хората извън тълпата. Ето малко и от моя архив :)20170303-IMG_4314.thumb.jpg.0f3d4e58be25957c2b56953b8b478f2c.jpg20170303-IMG_4304.jpg20170302-IMG_3855.thumb.jpg.dadafc4a6f95c21d6b06874de6c9d26c.jpg

20170302-IMG_3867.jpg

 

 

20170302-IMG_3869.jpg20170302-IMG_3957.jpg20170302-IMG_3872.jpg20170302-IMG_3930.thumb.jpg.c912b151a5ac1e26bfc788c041f24321.jpg20170303-IMG_4203.jpg20170302-IMG_3876.jpg20170302-IMG_3878.jpg20170302-IMG_3879.jpg20170303-IMG_4281.jpg20170303-IMG_4289.jpg20170303-IMG_4291.jpg20170303-IMG_4309.jpg

Редактирано от milenita
  • Харесвам 12
Връзка към мнение
На 3/7/2017 в 10:33, MARTiNSHO каза:

Иначе аз да предупредя за Анкор - има едни пичове, които на входовете предлагат книги за "one dolar", но после чертаят с пръстче, че 1 долар е 20 всъщност, имайте едно наум.

Всъщност не си разбрал добре. Те казват one, one - демек че искат 11 долара. Показват, че цената на самата книга е 24 долара или нещо такова беше над 20. Аз си я купих за 4 долара, с пазарене, естествено.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 3/13/2017 в 14:13, ivooo каза:

Търгуването е част от културата и е добре да се прави ,е или поне да се опитва човек. Но да зарадваш някой поне за мен е много по голямо щастие от това  :) Даже ние ,най-бедната нация в Европа  сме приказно богати тук. 

 Та къде човек като нас може да бъде добър и щедър ако не на такива места. :) . Всъщност обратното направо ме отвращава и това донякъде е и причината да пътуваме сами .

Всъщност ми се струва, че трябва да се отвори специална тема за пазаренето. При нас не е прието и за нас е непривично. Доста хора казват - аз не мога да се пазаря, други казват - не мога да се унижавам да се пазаря, трети смятат, че помагат на купувача като не се пазарят.

Всъщност истината е съвсем друга. В целия Ориент, в голяма част от Централна и Латинска Америка, както и в голяма част от Азия пазаренето е традиция. Колкото и да ви е неприятно, все пак трябва да изучите правилата на пазарлъка ако сте се упътили към тази част на света, където това се практикува. Ако не се пазарите търговците откровено ви смятат за глупак - един вид той ти дава възможност да купиш нещо на ниска цена, а ти високомерно я отблъскваш. В този случай единственото, което можеш да прочетеш в очите му е неуважение. Отказът от пазарлък може да се счита и за обида. Да се тълкува като неуважение и към търговеца, и към стоката му. Означава, че дори не го считаш за достоен да загубиш част от ценното си време.

Има части на света, където фразата "Не се пазаря!" не е повод за гордост :) 
Повярвайте ми! На собствен гръб съм го преживяла :)

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Днес пътувам за Сием Реп. Ако някой е там, може да се обади да се видим.

За гид ще имам рускоговорящ местен. Организирано е от Косьо - българин, разработващ местния туристически пазар. 

От Мая в Бали останах много доволна. Надявам се да е така и в Камбоджа. 

Аз се чувствам спокойна и комфортно, когато има на място българи. Може би защото пътувам сама. Така беше и на Маафуши с Мишел(Аметист).

Но и от руските туристически фирми на място съм доволна.

За видяното ще пиша по-късно.

Връзка към мнение
преди 17 часа, Евгения каза:

Всъщност ми се струва, че трябва да се отвори специална тема за пазаренето.

Имаме такава тема, малко старичка, не пречи да я освежиш :)

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

информация от началото на декември:

- билетите за храмовете само на място, като се отива малко преди 5 сутринта (или след 4 или 5 следобяд за на другия ден). Има адски много хора и над 20 гишета, но върви бързо. Ние в 5:20 бяхме готови.  Имайте предвид, че има ново разписание на храмовете и Та пром вече не отваря в 5:30(ние бяхме решили по изгрев да сме там, защото бях чела че е уникално по това време на деня, но се оказа че от няколко месеца отваря вече в 7:30)

- препоръка е да не се ходи с тълпата от 1000+ човека да се гледа изгревана Ангкор Ват. Ние влязохме от източната порта. Имаше още 3ма човека с нас и така може наистина да усетиш храма. Докато стигнем до основната порта вече се бяха появили хората. Следващата спирка беше Ангкор Том. И там се оказа че сме уцелили тайминга и почти нямаше хора, само нахрама с главите имаше доста хора но пак успяхме да направим добри снимки без хора в тях.. Та Кео е спокоен, но нищо особено като храм.Та пром също не ме впечатли особено, само емблематичното дърво.  Към Бантей Срей се отправихме към 15h, това е храма, който най-много ми допадна. След това залез на Пре Ръп. След доста четено по форуми като да избегнем тълпата се оказа че този маршрут е доста добър наистина. Доста уморителен, но за моя изненада не бяхме templed out. Дори мъжът ми, който не е много по обиколките и след първия половин-един час обикновено спира за почивка и ме праща аз да си обикалям и ако има нещо мноооого интересно да го извикам,даже той не искаше почвика :)

- ако някой реши да ходи към Тонле Сап, препоръчвам най-отдалеченето село. Нямаше хора, ние бяхме сами в лодката. Видяхме само още една лодка с 3ма души. Препоръчвам по път да спрете и да си купите ориз в бамбук, много е вкусне и не се продава в града.

- тук-тук - не е много оферта. Доста е топло и прашно. След обиколка на жегите кола с климатик е като едно малко чудо. Ние ползвахме услугите на Sam Tuk Tuk.  Човекът е живял в сащ и има доста приличен английски. има един миниван с климатик, не тук-тук, а и беше най-хваления драйвър по форумите. Беше през цялото време като гид, разказа много за страната си, но понеже е шофьор не го допускат в храмовете.  Даже напът за плаващото село спря колата до една жена, която продаваше пред къщата си и я помоли да ни покаже дома си. Разказа как се правят типичните камбоджански къщи. Купи ни скакалци и копринени буби да опитаме. За цялата тази голяма обиколка, плаващото село и трансфера за летището ни взе $100, което ни се стори добре като цена след стравнение по форуми и даже не съм правила опити за предоговаряне.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 години по-късно ...

Да освежа малко темата с текуща информация.Стори ми се като най-подходяща,а на мен ми беше и много полезна макар и последните коментари да са от 2017.

Съвсем наскоро посетихме Сием Реап-бяхме две семейни двойки и прекарахме три пълни дена там.Цената, която платихме за превоз и гид беше 230 долара общо.Тази цена включва два тук-тука с двама шофьори ,гид за трите дена,всички трансфери от/до летище, от хотела до центъра на града.

Първият ден ни взеха сутринта от летището,оставихме багажа в хотела и направихме опознавателна обиколка на града и на околностите му.Получихме доста богата и нагледна информация за различни средства за препитания,начин на живот,общ устройствен план на кварталите и къщите, образование,религия,напълно локални пазари,храни и питиета,  и най-вече инфо как да се зажениш и как да организираш сватбата😁.Минахме и през кратка история на Камбоджа и разбира се - червените кхмери.Беше малко шокираща обиколка като за първи ден ,но изключително интересна,информативна и живописна!

Втория ден- изгрев,храмове по т.н малък кръг,обедна дрямка,следобедна обиколка на храмове,местни кръчми и барове.

Трети ден-храмове-голям кръг,пазари за сувенири,местни барове и дискотеки.Завършихме с късно вечерно гости при гида и неговото страхотно семейство-хапнахме отлично свинско на барбекю и пийнахме всички видове локална бира 😁

На другата сутрин ни закараха на летището- с натежели глави ,но изключително доволни и щастливи!

Гида и шофьорите бяха  страхотни,с много добър английски (писмено и говоримо) , бързо адаптивни,съобразителни и много информативни!През цялото време бяха някак си хем до нас,хем си бяхме сами.Нали знаете ,като сервитьори в топ ресторант,не ги виждаш и не се сещаш за тях, но в момента в който ги потърсиш с поглед,те вече са до теб с това от което се нуждаеш.

Оставям контакти на моят приятел Минеа /лицензиран гид за Angkor Wat) и се надявам ако имате път в тази посока да сте си взаимно полезни!Само да спомена че при желание ,освен тук-тук,той може да осигури кола или бус.

Chanminea +855 98 525 863 ( whats app)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.