Прескочи до съдържание

Баварски замъци за 10 дни през лятото-програма


liliya

Препоръчани мнения

Плануваме лятна обиколка и разглеждане на Баварските замъци,като нощувките са общо 10. Кацаме в Нюрнберг и имаме горе-долу идея какво искаме да видим. Проблемът е ,че  нямам идея дали това което сме набелязали е постижимо за    времето, което имаме и къде да плануваме нощувките. Помощ в тази насока е добре дошла. В общи линии маршрутът е следния:

Кацане в Нюрнберг и излитане пак от там.

 

Километрите са общо около 1500,като разбира се  има опция за редуциране. Просто към момента съм заложила  максималното.  Тъй като ще бъдем с кола под наем, принципно ми се струва ,че разстояние около  150км дневно е постижимо, но не държа да се препуска.

Препоръки и мнения са добре дошли, за което благодаря  предварително :)


Това е запланувания маршрут.

Баварски замъци.docx

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само искам да отбележа,че цените на хотелите в този регион или по-точно Улм и Гюнцбург са стряскащо високи.Ние за края на юни не можем да намерим за под 200 лв.-тройна стая.

Защо да не е постижимо за 10 дни? При положение,че дните са дълги и организацията ви е стройна 150 км.на ден са си даже малко.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да и нашето пътуване е около този период и очаквам такива цени, но  не ми се ходи там когато е студено. Надявам се да изпадне нещо поне до около 70 евро. Лошото е ,че децата над 5 г. вече ги таксуват като възрастен и оттам идва и високата цена за нощувка. Но каквото ,такова. За цените съм се примирила и знам,че няма да е евтино.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като километри и разстояния, маршрутът ви е напълно постижим, дори и с всички възможни задръствания и ремонти. Местата са прекрасни за посещение и лежерни разходки.

 

Що се отнася до нощувките, имам опит и лични впечатления само от Rothenburg ob der Tauber. Ние отседнахме миналата година, юни, в Schwarzes Lamm, ето това е: http://www.hotelschwarzeslamm.de/

 

Не мога да го прикача нормално, че нещо домашното ми лаптопче е тръгнало да си заминава, но мисля че и така ще можете да го видите. Доволна съм определено и от мястото за спане, и като локация, и кухнята им беше много добра. Има безплатен паркинг отпред, така че и за колата беше осигурено местенце. На пешеходно разстояние е от самия Rothenburg ob der Tauber.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Препоръки и мнения са добре дошли, за което благодаря  предварително :)

 

Лили ето едно бижу,което открих съвсем случайно ровейки се из картата в околностите на Улм-

Kloster Wiblingen.Съвсем близо е до вашия маршрут,а на снимките изглежда потресаващо красиво.  http://www.kloster-wiblingen.de/start/

Църквата е красива,но истинското бижу е библиотеката.Рококо в пълният си блясък! ;)

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Лили ето едно бижу,което откри съвсем случайно ровейки се из картата в околностите на Улм-

Kloster Wiblingen.Съвсем близо е до вашия маршрут,а на снимките изглежда потресаващо красиво.  http://www.kloster-wiblingen.de/start/

Църквата е красива,но истинското бижу е библиотеката.Рококо в пълният си блясък! ;)

Еха, наистина е много приказно. Благодаря за идеята. Дааааа...., съвсем близо е до Аугсбург, където мисля да е втората нощувка, а освен това е и по пътя за Леголенд(ако решим да идем до там).Още не съм споменала на малкия,че после оттърване май няма да има.

Бавария е уникална. До момента всяко от градчетата,които разглеждах по маршрута се оказаха наистина много  красиви и задушевни.

1.Първата нощувка мисля да я направим в района на Rothenburg ob der Tauber,като пътьом ще се разгледа двореца във Вюрцбюрг и самото градче.

2.Втората в района на градът на Моцарт Аугсбург и  преди това разглеждане на  Ньордлинген.

3.Третата и четвъртата нощувка мисля да са в района на Констанц, и на тръгване от там през Лихтенщайн.

4.Две нощувки планувам в Инсбруг.

5.Две нощувки в Залцбург.

6.Последна нощувка в Нюрнберг.

Засега това сътворих,като се колебая дали да има нощувка в района около Мюнхен. Но имайки предвид идеята за малки китни градчета и замъци,май ще го отпиша изобщо . Мюнхен не ми е цел ,а и винаги може да се отскочи  до там, било то за коледни базари, било  и по друг повод.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

krasn_denev,

 

Много ти благодаря за идеята, ще влезе и в нашия план за таз-годишното ни пътуване към Германия. Ние минаваме през Аугсбург да се видим с приятели и съученици. Супер идея! Това съм го пропуснала при предното ни ходене в тази посока.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако се спрете на нощувки в Гюнцбург, препоръчвам хотел в градчето: Gunzburg City с големи фамилни стаи и прекрасна закуска. От там посетихме катедралата в Улм, чаровния рибарски квартал с каналите и наклонената къща. Разбира се и Леголенд, тъй като си имаме фен. Самото градче също е приятно за разходка.

Този във Фюсен няма да го препоръчвам, макар и на главната. Освен на замъците, отделете време и за църквата Вайскирхе, както и за приятна разходка в Обераммергау.

Редактирано от infinity
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Лили ето едно бижу,което открих съвсем случайно ровейки се из картата в околностите на Улм-

Kloster Wiblingen.Съвсем близо е до вашия маршрут,а на снимките изглежда потресаващо красиво.  http://www.kloster-wiblingen.de/start/

Църквата е красива,но истинското бижу е библиотеката.Рококо в пълният си блясък! ;)

Не бях чувала за този манастир. Изключително впечатляващо изглежда. Отбелязах си го при следваща възможност за посещение. Това ми харесва в този форум: всеки път научавам нещо ново и интересно. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това ми харесва в този форум: всеки път научавам нещо ново и интересно.

 

Да и аз съм му фен.

Освен това винаги се случва да видиш нещо ново , дори да се озовеш за втори или трети път на едно място.

Ако се спрете на нощувки в Гюнцбург, препоръчвам хотел в градчето: Gunzburg City с големи фамилни стаи и прекрасна закуска. От там посетихме катедралата в Улм, чаровния рибарски квартал с каналите и наклонената къща. Разбира се и Леголенд, тъй като си имаме фен. Самото градче също е приятно за разходка.

Този във Фюсен няма да го препоръчвам, макар и на главната. Освен на замъците, отделете време и за църквата Вайскирхе, както и за приятна разходка в Обераммергау.

Страхотно и него ще погледна. Благодаря. Редактирано от liliya
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз с интерес ще следя темата, защото това е един от най-красивите райони в Германия и има много за разглеждане. Вие общо взето ще се движите по т.нар. Романтичен път (Romantische Straße)

http://www.romantischestrasse.de/index.php?L=0

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 а освен това е и по пътя за Леголенд(ако решим да идем до там).

 

Ще ходите ли и ако е да кога?

Писах в другата тема започната от Младенови,че има начин за ползване на голяма отстъпка в Леголенд.Ние ще ходим на 29.06 и тогава ще проверя дали реално може да се ползва или не.Просто не искам да подвеждам с непроверена информация. ;)

 

krasn_denev,

 

Много ти благодаря за идеята, ще влезе и в нашия план за таз-годишното ни пътуване към Германия. 

 

Не бях чувала за този манастир. Изключително впечатляващо изглежда. Отбелязах си го при следваща възможност за посещение. Това ми харесва в този форум: всеки път научавам нещо ново и интересно. 

 

И аз се радвам,когато се открие нещо различно и малко посетено. :)

Реших веднага да ви споделя за находката ми. ;)  

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако се спрете на нощувки в Гюнцбург, препоръчвам хотел в градчето: Gunzburg City с големи фамилни стаи и прекрасна закуска. От там посетихме катедралата в Улм, чаровния рибарски квартал с каналите и наклонената къща. Разбира се и Леголенд, тъй като си имаме фен. Самото градче също е приятно за разходка.

Този във Фюсен няма да го препоръчвам, макар и на главната. Освен на замъците, отделете време и за църквата Вайскирхе, както и за приятна разходка в Обераммергау.

За Леголенд на място ли взехте билети и колко време да предвидя за там? Някъде във форума четох(вече не помня къде), че е добре да се вземат билети онлайн само за възрастните, а за децата при пристигане.
Връзка към мнение

Да и нашето пътуване е около този период и очаквам такива цени, но  не ми се ходи там когато е студено. Надявам се да изпадне нещо поне до около 70 евро. Лошото е ,че децата над 5 г. вече ги таксуват като възрастен и оттам идва и високата цена за нощувка. Но каквото ,такова. За цените съм се примирила и знам,че няма да е евтино.

 

Ако сте по гъвкави с тръгването и може да си направите пътуването есента или пролетта в зависимост от прогнозата за времето, най-добре е да пътувате в този период. Хотелите са евтини, времето може да е много приятно и няма да има много туристи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ха изпревари ме. Ние пътуваме горе-долу по същото време и  най-вероятно ще отскочим до там(имам предвид Леголенд).

Ако сте по гъвкави с тръгването и може да си направите пътуването есента или пролетта в зависимост от прогнозата за времето, най-добре е да пътувате в този период. Хотелите са евтини, времето може да е много приятно и няма да има много туристи.

Благодаря ти Topfly , но вече имаме купени билети. А за пролетта и есента има друго планувано :). Сърце не трае на едно място :)

Редактирано от liliya
Връзка към мнение

За отстъпки за Леголенд, попитайте предната вечер в хотела си, винаги имат някакви талони или брошури за отстъпки.

Като време - естествено от отварянето до края на работното време. Само на големият му беше скучно, но пък колекционерката беше невероятно щастлива.

Редактирано от infinity
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Писах в другата тема започната от Младенови,че има начин за ползване на голяма отстъпка в Леголенд.Ние ще ходим на 29.06 и тогава ще проверя дали реално може да се ползва или не.Просто не искам да подвеждам с непроверена информация. ;)

Ще чакам в такъв случай включване на място. Очевидно ще се движите ден, два преди нас.

Редактирано от liliya
Връзка към мнение

Чета темата с интерес ,защото началото на май ще пътуваме и ние по този Романтичен път (Romantische Straße).

Аз съм планирала и градчетата  Dinkelsbühl  и  Landsberg am Lech, не знам видяха ми се интересни :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като фен на Алпите препоръчвам нощувка в Цел ам зее,вместо втора в Залцбург.Градът е хубав,но е малък и не знам с какво ще уплътните ден и поне половина от втори.За Мюнхен съм съгласна да е пропуснат ''временно'',за сметка на най-красивата немска провинция(по моето скромно мнение),на която е столица.При Констанц да не пропуснете острова на цветята Майнау.

Колкото да времето аз бях през юли и дъждът не ни пощади,но поне беше топличко.Там ми казаха,че в Мюнхен валяло повече дни годишно,отколкото в Лондон.

Присъединявам се към клуба на завиждащите.Това е най-романтичната екскурзия в Европа!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Препоръки и мнения са добре дошли, за което благодаря  предварително :).

 

Лили дано не досадя,но да дам още едно предложение.Близо до Фюсен се намира и една от перлите на Германия,включена в Списък на ЮНЕСКО за световно наследство,а именно - Wieskirche Pilgrimage Church .Ако можете го включете-ще загубите ума и дума,след като го видите.Да не ви заблуждава външният вид-вътре е истината. Ето и сайта на църквата  http://wieskirche.de/

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Като фен на Алпите препоръчвам нощувка в Цел ам зее,вместо втора в Залцбург.Градът е хубав,но е малък и не знам с какво ще уплътните ден и поне половина от втори.За Мюнхен съм съгласна да е пропуснат ''временно'',за сметка на най-красивата немска провинция(по моето скромно мнение),на която е столица.При Констанц да не пропуснете острова на цветята Майнау.

Колкото да времето аз бях през юли и дъждът не ни пощади,но поне беше топличко.Там ми казаха,че в Мюнхен валяло повече дни годишно,отколкото в Лондон.

Присъединявам се към клуба на завиждащите.Това е най-романтичната екскурзия в Европа!

Това е страхотна идея. Тъкмо имах чуденка относно тия две нощувки в Залцбург, но ти май предопредели изхода на едната.

Освен това се чудех и дали ще мога от там да съчетая и ледената пещера Верфен или орловото гнездо.

Благодаря ти за идеята.:)

Редактирано от liliya
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лили дано не досадя,но да дам още едно предложение.Близо до Фюсен се намира и една от перлите на Германия,включена в Списък на ЮНЕСКО за световно наследство,а именно - Wieskirche Pilgrimage Church .Ако можете го включете-ще загубите ума и дума,след като го видите.Да не ви заблуждава външният вид-вътре е истината. Ето и сайта на църквата  http://wieskirche.de/

Уауууу...... жалко че ми е далеч от плана, но ще си я запиша някой ден ,когато ми е по път ще я посетя , благодаря :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.