Прескочи до съдържание

Малко помощ за Хамбург


Teda

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Очертава ми се пътуване до Хамбург  юни месец за няколко дни. Ще букна билети за Райан Еър -

 

вторник София - Хамбург кацане около 19:00 в Хамбург. 

събота Хамбург - София - излитане отново около 19:00.

 

Ще имам работа в Hamburg Messe und Congress GmbH което ми изглежда като да е около центъра ? Бих искал да помоля за малко повече информация понеже нямам никаква познания за този град.

Къде ще е най-добре да букна спането и да имам удобен транспорт за стигане във въпросния конгресен център? Отделно какво мога да видя-разгледам за няколкото дни в Хамбург? Най-вероятно ще бъда сам което ще е ми е за първи път и се притеснявам да не ми е адски тъпо :) 

 

Поздрави,

 

Връзка към мнение

Hamburg Messe е в центъра, има наблизо метро, което е най-удобният транспорт.

Спането - много труден въпрос. Естествено, най-добре да е в центъра, до самото Hamburg Messe има също хотели, но в центъра цените са доста скъпички. По принцип навсякъде транспортът е доста добре уреден, но за предпочитане е,  хотелът да е близо до метро, да няма прекачвания с автобуси.

Има друга тема за Хамбург и там са изброени много забележителности.

 

http://magelanci.com/topic/7444-%D1%85%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3/?hl=%D1%85%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3

 

Хамбург е интересен град, едва ли би ти било тъпо. :)

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Хамбург ако въобще ти стане тъпо, отиваш в Санкт Паули на една от ной-известните улици Реепербан при купона. :) .

Иначе Хамбург е многолик град, с интересни  забележителности. Можеш да вземеш корабче от градския транспорт за да се разходиш по реката.

Църквата „Св. Михаил”, Кулата на кметството , Чилехаус, Централната гара, Шпайхерщат, Планетариумът, Пристанището, Рибният пазар.

Градът има около 50 музея. Сред най-известните от тях са Хамбургският исторически музей, разполагащ с най-голямата колекция от предмети, свързани с градската история в Германия, Музеят на изкуствата и занаятите, "Spicy's" - музеят на подправките,  Музеят на еротичното изкуство и Етнологическият музей.

 

Ако остане време можеш да отскочиш с влак до Любек или Бремен.

 

Относно хотелите: Не знам точно този район, но два пъти съм била края на май - началото на юни и хотелите са много скъпи в този период. По-добре побързай с хотела.

 

БраниВ дава информация от източника, а аз като турист.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.