Прескочи до съдържание

Черна гора - Котор и Будва. Къде и какво за 3 дни?


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Хайде и аз малко да си спестя четене и разучаване.

Много кратко пътуване до Черна Гора, само за 3 дни. Кацане в Подгорица, идеята е да се разгледат (доколкото времето позволява) Будва и Котор.

Единственото, което знам за тези две места е, че е много красиво, от снимките, които съм виждал.

Всякаква информация би ми била от полза. Къде какво да се разглежда? Как да разпределя трите нощувки м-у двата града? Някой може ли да препоръча място за отсядане? Целта на пътуването е на 100% фотографска, кулинария не ме интересува особено, освен ако някой не знае евтини места за хапване.

Някакви турове на място бихте ли препоръчали? Времето е много малко, но все пак...

За предвижване от летището в Подгорица, видях, че такси до Будва е 40 евро, а до Котор 55 евро. При кацане в 19:10 ч. силно се съмнявам да мога да намеря някаква форма на обществен транспорт или нещо от сорта на маршрутка. Някой ако има идея, би ми било полезно да я прочета.

Каква е валутата в Черна гора? (и това не знам даже) :) :) :) Има ли смисъл да търся да сменям предварително тук? Предполагам, че парите в брой трябва да са в евро.

Всякаква информация би ми била много полезна, благодаря предварително!

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Валутата е евро, самопрели са си го. Летището в Тиват е много близо до Котор и до Будва. Аз много харесах и Херцег нови, пак е наблизо.Разходка с корабче през залива е задължителна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Валутата в Черна гора е евро и няма нужда от смяна.

Аз бих разделила нощувките 1 за Будва и 2 за Котор. Залива е чуден и има много малки и красиви градчета по целия си бряг...Била съм с кола и нямам представа от трансферите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Таксиметровите им шофьори не са от най-честните на Балканите,за сметка на това пътните им полицаи са едни от най-искащите на Балканите(ако решиш да всемеш кола под наем)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега видях, че съм забил поста си в раздела за Великобритания, да се... Бих помолил някой модератор да я премести, предполагам едно ниво по-горе в "Европа".

 

Благодаря на всички за отговорите!

Връзка към мнение

Сега видях, че съм забил поста си в раздела за Великобритания, да се... Бих помолил някой модератор да я премести, предполагам едно ниво по-горе в "Европа".

 

Благодаря на всички за отговорите!

Преместих темата. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Няма много голямо значение къде ще е една нощувка и къде две, по-скоро зависи къде ще намериш по-приятен хотел, и двете места може да ги разгледаш за ден. От Будва е добре да отскочиш и до Свети Стефан, стават хубави снимки. И като пътуването ще е фотографско не си спестявай катеренето до крепостта в Котор, може да е малко високо, ама пък ще направиш чудни снимки.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ако е на въпрос, най-хубавите снимки в ЧГ стават нагоре по каньона на Лим :)

Когато бях в ЧГ ми казаха, че това е вторият най-дълбок каньон след Гранд каньон, но дали е така не съм проверявала.

 

А за о.Свети Стефан мисля, че преди беше затворен за посещение, но може инфото ми да е старо.

 

В Будва май най-забележитлното е Крепостта до пристанището. Котор за мен е много по-красив. В Которския залив има един изкустен остров изграден от моряците и на него е църквата на Дева Мария. А на сушата църквата Св. Трифон и ако имате време да се изкачите до крепостните стени.

 

Ако имате желание и време може за ден да отидете до Дубровник. За 3 дни е възможно да се включи и той в обиколката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Когато бях в ЧГ ми казаха, че това е вторият най-дълбок каньон след Гранд каньон, но дали е така не съм проверявала.

 

За това не знам, ама за Котор обичат да казват, че е най-южният фиорд в Европа  :)

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За това не знам, ама за Котор обичат да казват, че е най-южният фиорд в Европа  :)

Нито Которският залив е фиорд, нито Гранд каньон е близо до това да се нарежда сред най-дълбоките каньони в света, ама нейсе. Нека си се радват черногорците, пък и ние да им се радваме на красивата природа :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм ползвал таксита, но цена от 40 евро от Подгорица до Будва  ми се вижда малко нереална, при условие че е около 60-70км, а горивото е долу горе колкото при нас . За пример такси от Будва до плаж Яз който е на 5 км от града е около 10-12 евро. Според мен цената може да е на човек. От Будва и Бечичи имаше екскурзии с автобус и корабчета - има много туристически представители покрай главната улица на Бечичи, и по алеите и уличките на Будва. Ефтини стаи може да си намериш на място, но в предвид късният час в който кацаш в Подгорица и отдалечеността от Будва и Котор, по добре е да резервираш нещо предварително. Имай в предвид че Будва е много презастроена и намирането на точният адрес може малко да те затрудни - дори и с GPS. По добре си наеми кола и си джъткай с нея

Редактирано от rumen_at
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...От Будва е добре да отскочиш и до Свети Стефан, стават хубави снимки...

Напълно подкрепям споделеното мнение за Свети Стефан. Направете всичко възможно да го включите в разходката си. Мисля, че дори и за тридневно пътуване - ще успеете. Имах късмета да обиколя вътрешността на островчето през 2004 година. Тогава беше отворен за посетители срещу символична входна такса, но разбрах, че по-късно в годините е бил затворен за туристически посещения. Нямам идея какво е състоянието му към момента, но дори и "отвън" е препоръчително да се види и задължително да се снима.  :)

 

За транспорт не мога да дам препоръка. Била съм с организиран транспорт и нощувки в Дубровник, като за по половин ден съм посещавала всяко градче поотделно. Според мен също Котор е по-красив. Ех, ако имахте време и за Дубровник... Всъщност аз бих ги подбрала така - нощувки в Котор, ден за Дубровник, ден за Свети Стефан и Будва и един ден за Котор /ако правилно съм разбрала, че имате три пълни дни на разположение и подходящ транспорт, естествено/.

Редактирано от Kremko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напълно подкрепям споделеното мнение за Свети Стефан. Направете всичко възможно да го включите в разходката си. Мисля, че дори и за тридневно пътуване - ще успеете. Имах късмета да обиколя вътрешността на островчето през 2004 година. Тогава беше отворен за посетители срещу символична входна такса, но разбрах, че по-късно в годините е бил затворен за туристически посещения. Нямам идея какво е състоянието му към момента, но дори и "отвън" е препоръчително да се види и задължително да се снима.  :)

 

За транспорт не мога да дам препоръка. Била съм с организиран транспорт и нощувки в Дубровник, като за по половин ден съм посещавала всяко градче поотделно. Според мен също Котор е по-красив. Ех, ако имахте време и за Дубровник... Всъщност аз бих ги подбрала така - нощувки в Котор, ден за Дубровник, ден за Свети Стефан и Будва и един ден за Котор /ако правилно съм разбрала, че имате три пълни дни на разположение и подходящ транспорт, естествено/.

 

Благодаря много за поста. Малко се съмнявам, че ще остане време за Дубровник... Не са съвсем пълни 3 дни - първия е просто предвижване почти вечерно до Будва, преспиване там, после ден за Будва и Свети Стефан и после пълен ден + до късен следобяд в Котор... Там ако случайно остане време за Дубровник... Но ме съмнява, вече съм резервирал 1 нощувка в Будва и 2 в Котор, но пък знае ли човек, зависи какво ще е настроението в момента... Ще го имам предвид де, ако се окаже, че Котор е изчерпан за един ден, защо не и Дубровник, пък било то и за няколко часа...

Не съм ползвал таксита, но цена от 40 евро от Подгорица до Будва  ми се вижда малко нереална, при условие че е около 60-70км, а горивото е долу горе колкото при нас . За пример такси от Будва до плаж Яз който е на 5 км от града е около 10-12 евро. Според мен цената може да е на човек. От Будва и Бечичи имаше екскурзии с автобус и корабчета - има много туристически представители покрай главната улица на Бечичи, и по алеите и уличките на Будва. Ефтини стаи може да си намериш на място, но в предвид късният час в който кацаш в Подгорица и отдалечеността от Будва и Котор, по добре е да резервираш нещо предварително. Имай в предвид че Будва е много презастроена и намирането на точният адрес може малко да те затрудни - дори и с GPS. По добре си наеми кола и си джъткай с нея

 

Абе вече резервирах трансфер с такси, 40 евро си е за един до четири човека от летището в Подгорица до Будва. Плащаш накрая. Наистина имайки предвид късното пристигане, не бих разчитал на стая намерена на място в същия ден. Намерих в стария град студио с кухня, на метри и с изглед към морето за 36 евро. Колко по-добре от това може да се намери... Няма да наемам кола, поне това ми е идеята за сега и не искам да се занимавам с търсене на места за толкова кратко време.

 

Благодаря за включването! :)

 

 

 

Опитвам се да отговоря на Здравко / Ангел, а сайта все ми цитира Кремко.... :) :)

 

Та ето отговора на Здравко / Ангел:

Няколко станахте, които ме навиват да вкарам Дубровник. Мерси за идеята, иначе щях да го "пренебрегна" (за това пътуване), а така ще си държа опциите отворени в случай, че красотата на останалите места се усеща изчерпана. Благодаря за поста! :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз си мисля, че с Дубровник ще ти стане претоварена програмата, поне аз, като ходих през есента, ми дойде малко като препускане. Според мен ще е по-добре да си направиш 1 ден Будва + Св. Стефан (който ще ти отнеме макс 20-30 мин, защото е затворен за посетители и можеш да го снимаш от главния път), 1 ден Котор и Пераст, към който съм силно пристрастна, уникално малко селце, реално то е една алея, от едната страна на която е морето, а от др страна са къщи/магазини/ресторанти, но атмосферата е страхотна. Близо до него има и ферми за миди, където можеш да хапнеш прясна храна, а и пътят е достатъчно живописен, поне на мен това ми беше любимата част от пътуването ми. И поседният ден според мен можеш вместо Дубровник да идеш до Цетине - старата им столица, интересно е, приятно за разходка, пътят тръгва от Будва към вътрешността на страната (20 км май беше разстоянието) и се откриват пак панорамни гледки. Пак казвам, аз лично съветвам да се концентрираш върху ЧГ и да не губиш толкова време в път до Дубровник,него можеш да го посетиш друг път, когато ходиш на хърватското крайбрежие. И наистина съветвам да се отиде до Пераст. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Обиколила съм цялото черногорско крайбрежие и повече ми харесва от хърватското. По път лесно се намира настаняване в стаи за гости, и не скъпо. А хотелите на Петровац бяха с най-ниска цена и прилични условия. Там имаше бар с плаж само с проход в скалата. Св Стефан и Котор са ми любими.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има денонощно автобуси Подгорица - Будва  на цени 5-7евро. Кви са тия копърки на 40 евро! :lol: За разписание, цени и превозвачи https://busticket4.me/MNE/1121-1139-132-0-52/0-1/Podgorica-Budva/23-03-2017

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Има денонощно автобуси Подгорица - Будва  на цени 5-7евро. Кви са тия копърки на 40 евро! :lol: За разписание, цени и превозвачи https://busticket4.me/MNE/1121-1139-132-0-52/0-1/Podgorica-Budva/23-03-2017

 

Така е, само че има смисъл ако си сам. При двама имаш 10-12 евро такси от летището до автогарата, 14 евро два билета и после още 10-12 за такси в Будва и идва на кантар като цена + разкатаването. При трима или четирима, таксито излиза по-евтино.

Връзка към мнение

Така е, само че има смисъл ако си сам. При двама имаш 10-12 евро такси от летището до автогарата, 14 евро два билета и после още 10-12 за такси в Будва и идва на кантар като цена + разкатаването. При трима или четирима, таксито излиза по-евтино.

За кво ти е такси, като имаш влак, който те вози за 1 евро до центъра :) Гарата е на 10-15 мин пеш.вземете се разходете. Дотук спестихме 25 евро:)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За кво ти е такси, като имаш влак, който те вози за 1 евро до центъра :) Гарата е на 10-15 мин пеш.вземете се разходете.

 

Студиото, което резервирах чекират само до 21:00 ч. а полета ни пристига в 19:10.  Даже и да хванем влак до центъра (не знаех, че има такъв) и да хванем автобуса в 19:45 (което няма как да стане), няма да успеем. С такси директно от летището до студиото ще се получи, ако полета не закъснее с повече от половин час. Иначе е добре да се знаят опциите с влака и автобусите. Сайта, към който постна линк ще го използвам за информация за автобусите от Будва до Котор, както и евентуално за връщане от Котор до летището в Подгорица.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

  Привет и от мен,

 

  С приятелката ми обмисляме да направим кратка почивка в Будва през юни. Необходима ми е информация относно условията за плажуване през този период,  както и алтернативи за маршрут с лек автомобил. Всякакви мнения ще са ми от полза! Отделно, почивката е за период от 7 дни, което четейки предходните коментари, май се оказва доста...

 

Благодаря!

Връзка към мнение
Дани Магелани

Привет и от мен,

 

  С приятелката ми обмисляме да направим кратка почивка в Будва през юни. Необходима ми е информация относно условията за плажуване през този период,  както и алтернативи за маршрут с лек автомобил. Всякакви мнения ще са ми от полза! Отделно, почивката е за период от 7 дни, което четейки предходните коментари, май се оказва доста...

 

Благодаря!

Не очаквайте хубави пясъчни плажове.

Пътували сме през Златибор, Подгорица до Бар. Има един удобен платен тунел, спестяващ доста. От там по крайбрежието, което е фантастично!

Връзка към мнение

Ние пък пътувахме през Сърбия (границата при Чачак), Босна (направихме обиколка там, после границата при Требинье), Котор и Будва. За плажовете не мога да се изкажа. Ако имате 7 дни и плана ви не е само да плажувате, можете да ги уплътните чудесно като отскочите до Котор, Бар и Дубровник.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

  Привет и от мен,

 

  С приятелката ми обмисляме да направим кратка почивка в Будва през юни. Необходима ми е информация относно условията за плажуване през този период,  както и алтернативи за маршрут с лек автомобил. Всякакви мнения ще са ми от полза! Отделно, почивката е за период от 7 дни, което четейки предходните коментари, май се оказва доста...

 

Благодаря!

До края на Юли водата в морето сравнена с тази в България си е студена - не знам дали и Август въобще се стопля защото е доста дълбоко и загряването е проблем. Плажовете в цяла Черна гора са пренаселени защото са доста малко , тесни и къси - изключвам плажа под Улцин и Ада Бояна. Пясъкът е кът - освен в района около Албанската граница. В района на Будва има няколко плажа. Ще ги карам подред : Каменово - малко по спокоен плаж, като се стига до него  през тунел в скалата от плажа в Рафаиловичи. Едър пясък към дребен чакъл. Преди мего посока Будва е Рафаиловичи - малък, тесен, много пренаселен плаж - много дребен чакъл. Следва плажът на Бечичи, който реално е едно с предният. Дълъг, широк пренаселен в цялата му дължина. Дребен чакъл. След тунел в скалата се стига до едно плажче под един хотел на скалата разделяща залива на Бечичи и Будва - приятно малко пространство за плажуване но резервирано от хотела. В едната му част може да се плажува свободно. От него до яхтеното пристанище  - около 3 км е само плаж - тесен но по спокоен от този в Бечичи. Пак е дребен чакъл, като колкото по се приближаваш до старият град на Будва чакълът става едри камъни. Следва Старият град зад който има пак плаж - Ричардова гава - мноого пренаселен. Срешу Будва има един остров - Св.Николай - там е най-красивият но и много пренаселен плаж Хавай. Там е само много едри обли камъни - но водата е невероятно бистра и ... абе препоръчвам го с двете ръце. До острова се стига с лодки от пристанището на Будва - 3-4 евро на човек двупосочно - отиваш и като ви омръзне се връщате. Има ресторант, душове, чадъри.

Най добрият плаж до Будва е Яз но е на 5 км. От Будва има редовна автобусна линия, но ние бяхме с кола. Има табели по пътя. Самият плаж е много дълъг и широк. Паркингът е до облагородената му част. Има много заведения. Там където е хотел Посейдон е с много едри камъни и на брегът и в морето. От там нататък към реката става постепенно дребен чакъл, едър пясък, един малък участък с много ситен пясък и накрая завършва пак с едър пясък. Този плаж е най-спокоен в района на Будва, но през Юни или началото на Юли там правят големи концерти и достъпът в най хубавата част за плажуване се затваря. На този плаж дъното е най полегато и водата е по-топла.

Навсякъде има платена и безплатна зона. Чадър с два шезлонга и шалтета - зависи от плажа но е в границата 5-12 евро комплекта

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хайде и аз малко да си спестя четене и разучаване.

 

Много кратко пътуване до Черна Гора, само за 3 дни. Кацане в Подгорица, идеята е да се разгледат (доколкото времето позволява) Будва и Котор.

 

Единственото, което знам за тези две места е, че е много красиво, от снимките, които съм виждал.

 

Всякаква информация би ми била от полза. Къде какво да се разглежда? Как да разпределя трите нощувки м-у двата града? Някой може ли да препоръча място за отсядане? Целта на пътуването е на 100% фотографска, кулинария не ме интересува особено, освен ако някой не знае евтини места за хапване.

 

Някакви турове на място бихте ли препоръчали? Времето е много малко, но все пак...

 

За предвижване от летището в Подгорица, видях, че такси до Будва е 40 евро, а до Котор 55 евро. При кацане в 19:10 ч. силно се съмнявам да мога да намеря някаква форма на обществен транспорт или нещо от сорта на маршрутка. Някой ако има идея, би ми било полезно да я прочета.

 

Каква е валутата в Черна гора? (и това не знам даже) :) :) :) Има ли смисъл да търся да сменям предварително тук? Предполагам, че парите в брой трябва да са в евро.

 

Всякаква информация би ми била много полезна, благодаря предварително

Освен вече споменатото, задължително  посетете Пераст и прилежащите му островчета, няма да останете разочаровани.  Има корабчета, които от Котор ходят до там, иначе е на 10-ина км от Котор.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.