Прескочи до съдържание

Компактен фотоапарат с над 30x оптичен зум


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Имах Sony DSC-HX50, но се "вкамени" т.е. нещо по платката му изгоряло и ... трябва да си купувам нов фотоапарат.

 

Търся нещо от типа на:

 

PowerShot SX720 HS

 

Sony DSC-HX60

 

SONY Cyber-Shot DSC-HX300 (в краен случай - голям е)

 

т.е.

- да има над 30 оптичен зум;

- цена до 600-700 лв.

- да е компактен

 

Идеи? Мнения?

 

 

Връзка към мнение

Купих си Sony a5000 alpha със сменяем обектив. Доволна съм. Компактен със страхотни цветове. Може би има само един минус – снимки в движение от рейса. Или аз не съм му хванала „цаката“ или е от стабилизатора. Но ако трябва да сме честни, няма качествена фотография в движение през прозореца на рейс. J

Иначе, аз много харесвам цветовете на Сони. По-наситени са. А сменяемият обектив ми свърши чудесна работа на сафарито в Шри Ланка. Нощните снимки са забележителни, а клиповете на изкуствено осветление ме изненадаха с качеството си. Но все пак аз на съм капацитет във фотографията, така че посъветвай се и с професионалисти.

Аз взех апарата с обектива на промоция и беше около 800 лв.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямам идея защо държиш на толкова голям зуум, но аз преди точно година бях в същата ситуация. След обстойно проучване и четене на ревюта и мнения, накрая купих Panasonic Lumix DMC-LX100, от който съм изключително доволен...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И аз като изчетох сумати ревюта преди време опциите ги сведох до powershot sx и panasonic lumix. В крайна сметка взех канона. Ама моделите се променят доста. Не знам при последните как е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Имах Sony DSC-HX50, но се "вкамени" т.е. нещо по платката му изгоряло и ... трябва да си купувам нов фотоапарат.

 

Търся нещо от типа на:

 

PowerShot SX720 HS

 

Sony DSC-HX60

 

SONY Cyber-Shot DSC-HX300 (в краен случай - голям е)

 

т.е.

- да има над 30 оптичен зум;

- цена до 600-700 лв.

- да е компактен

 

Идеи? Мнения?

 

Sony DSC-HX60 за разлика от HX50 има само един GPS  и възможност за външна светкавица. Всичко друго е 1:1.  

 

Бих избрал отново HX50, който се продава само за 349лв в Техмарт https://techmart.bg/%D0%A4%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%20Sony%20Cyber%20Shot%20DSC-HX50%20BLACK

 

Глеам си фен на Сони. :) Хвърли око и на това джобно апаратче  https://www.sony.bg/electronics/kiber-shot-kompaktni-fotoaparati/dsc-wx500

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Купих си Sony a5000 alpha със сменяем обектив. Доволна съм. ...

Гледах го този. Но реших, че това с обективите не е за мен.

 

Когато съм някъде на екскурзия най мразя да нося нещо в чанта (вода, допълнителна дрешка, ... сега и джажди за снимане)

Идеалния вариант ми е - всичко по джобовете.

Нямам идея защо държиш на толкова голям зуум, но аз преди точно година бях в същата ситуация. След обстойно проучване и четене на ревюта и мнения, накрая купих Panasonic Lumix DMC-LX100, от който съм изключително доволен...

 

Малко ми е скъп. Намирам го за над 1000 лв.

А големия зум - просто ме кефи.

Нямам в момента снимки, за да ги постна.

Примери:

1. Живея на малко над 1200 м. (пряка видимост по въздуха) от Александър Невски и съм снимал камбанарията, така че доста детайли могат да се видят.

 

2. От един гръцки остров бях снимал една яхта и хората на нея. (ама тези снимки дори и да ми бяха под ръка - няма да ги постна. Форума трябва да остане family friendly, както казва Георги  ;) )

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

С риск да звуча като развалена латерна, но сигурен ли си, че ти трябва толкова зуум? Прегледай си снимките до сега и прецени колко от тях са правени точно с най-големия зум и дали имаш нужда от него. Компактно, супер голям зум и хубави снимки са малко самоизключващи се понятия, особено, ако искаш да снимаш в по-предизвикателни условия (привечер, вечер, в затворени пространства и т.н.).

 

На открито в хубаво време ще си ок. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Глеам си фен на Сони. :) Хвърли око и на това джобно апаратче  https://www.sony.bg/electronics/kiber-shot-kompaktni-fotoaparati/dsc-wx500

 

Да, гледах го, но се спрях на PowerShot SX720 HS - в някакво ревю изводите бяха, че е по-добър.

С риск да звуча като развалена латерна, но сигурен ли си, че ти трябва толкова зуум? Прегледай си снимките до сега и прецени колко от тях са правени точно с най-големия зум и дали имаш нужда от него. Компактно, супер голям зум и хубави снимки са малко самоизключващи се понятия, особено, ако искаш да снимаш в по-предизвикателни условия (привечер, вечер, в затворени пространства и т.н.).

 

На открито в хубаво време ще си ок. 

 

Съгласен съм, особено като се прибави и критерия - цена.

Но все пак, не ми се отстъпва от нещо, което вече съм имал и в малко случай (вероятно 5-10% съм ползвал). Но все пак съм ползвал.

Аз от качеството на снимките и клипчетата на Sony HX50 съм си доволен.

 

 

И аз като изчетох сумати ревюта преди време опциите ги сведох до powershot sx и panasonic lumix. В крайна сметка взех канона. Ама моделите се променят доста. Не знам при последните как е.

 

Засега клоня към PowerShot SX720 HS , пък да видим.

Е-е, как става така:

В Амстердам PowerShot SX720 HS е 600 лв.

http://www.mediamarkt.nl/nl/product/_canon-powershot-sx720-hs-zwart-1435254.html

 

А тук 700:

https://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/canon/powershot-sx720-hs-p330635715/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, гледах го, но се спрях на PowerShot SX720 HS - в някакво ревю изводите бяха, че е по-добър.

 

 

 

SX720 по време на клип в тиха среда има някакъв шум (пляк) при започване на приближаване и отдалечаване, както и при преминаване към дигитално такова.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, гледах го, но се спрях на PowerShot SX720 HS - в някакво ревю изводите бяха, че е по-добър.

 

Съгласен съм, особено като се прибави и критерия - цена.

Но все пак, не ми се отстъпва от нещо, което вече съм имал и в малко случай (вероятно 5-10% съм ползвал). Но все пак съм ползвал.

Аз от качеството на снимките и клипчетата на Sony HX50 съм си доволен.

 

 

 

Засега клоня към PowerShot SX720 HS , пък да видим.

Е-е, как става така:

В Амстердам PowerShot SX720 HS е 600 лв.

http://www.mediamarkt.nl/nl/product/_canon-powershot-sx720-hs-zwart-1435254.html

 

А тук 700:

https://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/canon/powershot-sx720-hs-p330635715/

 

Ако си се залетял за SX720, от днес го има в Техномаркет на 599лв.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, бях решил SX720.

После четох много отрицателни ревюта за него. После гледах панасоници.

Колкото повече чета, толкова повече се отдалечавам от категорично решение.

Засега клоня към  PANASONIC LUMIX DMC-TZ100, но ми е доста скъп и

PANASONIC DMC-TZ70 - по-вероятния избор към момента.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, бях решил SX720.

После четох много отрицателни ревюта за него. После гледах панасоници.

Колкото повече чета, толкова повече се отдалечавам от категорично решение.

Засега клоня към  PANASONIC LUMIX DMC-TZ100, но ми е доста скъп и

PANASONIC DMC-TZ70 - по-вероятния избор към момента.

 

Провери дали написаното се покрива с реалността. Всякакви пречупени/платени ревюта могат да се намерят. :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, бях решил SX720.

После четох много отрицателни ревюта за него. После гледах панасоници.

Колкото повече чета, толкова повече се отдалечавам от категорично решение.

Засега клоня към  PANASONIC LUMIX DMC-TZ100, но ми е доста скъп и

PANASONIC DMC-TZ70 - по-вероятния избор към момента.

 

Относно TZ100, една приятелка прави супер снимки с него. А мина преди това и през DSLR и през безогледалки. Понеже сама беше пуснала връзка към албума в друга тема, предполагам няма проблем да го линкна директно. 

 

https://www.facebook.com/martina.marinova/media_set?set=a.10205061126666022.1073741868.1178764945&type=1&l=0120c29b74

 

Ще е полезно, ако търсиш реални снимки с камерата, а не рекламните по ревютата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно TZ100, една приятелка прави супер снимки с него. А мина преди това и през DSLR и през безогледалки. Понеже сама беше пуснала връзка към албума в друга тема, предполагам няма проблем да го линкна директно. 

 

https://www.facebook.com/martina.marinova/media_set?set=a.10205061126666022.1073741868.1178764945&type=1&l=0120c29b74

 

Ще е полезно, ако търсиш реални снимки с камерата, а не рекламните по ревютата. 

 

Ох, това си е чисто изнудване. :)

 

То не бяха 500, 600, 700, а сега 1200 лв. за фотоапарат.

В БГ tz100 го намирам за min 1370 лв.

а в Холандия (другата седмица съм там) за 588 euro (под 1200 лв.)

Еми ... имам още 2-3 дни да реша.

 

 

p.s. Тия гъски/патки/лебеди и детайлите по водата/вълничките - супер.

1 инч сензор ... си е 1 инч. :)

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Да, бях решил SX720.

После четох много отрицателни ревюта за него. После гледах панасоници.

Колкото повече чета, толкова повече се отдалечавам от категорично решение.

Засега клоня към PANASONIC LUMIX DMC-TZ100, но ми е доста скъп и

PANASONIC DMC-TZ70 - по-вероятния избор към момента.

По принцип няма чак толкова голяма разлика. Разгледай на живо, направи една-две снимки и ще си харесаш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
ven62 май все още не си е купил фотоапарат, но аз вчера си купих благодарение на отворената от него тема тук :lol: Благодарности на ven62 и Hollywood "Бих избрал отново HX50, който се продава само за 349лв в Техмарт https://techmart.bg/... DSC-HX50 BLACK".

От няколко месеца все си мисля да си сменя фотоапарата, който е купуван преди 9 г. от Сингапур и все отлагах, защото не мога да се ориентирам в огромното разнообразие. А ми трябва точно такъв - малък, компактен и с характеристики, като този, от който ven62 каза, че е доволен, а Hollywood затвърди с мнението си.

 

Така, че април очаквайте снимки от Болоня, Флоренция и Пиза с новия фотоапарат :yahoo: 

 

ven62 ако нещо не ми е ясно, да знаеш, че ще те питам :)
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

ven62 май все още не си е купил фотоапарат, но аз вчера си купих благодарение на отворената от него тема тук :lol: Благодарности на ven62 и Hollywood "Бих избрал отново HX50, който се продава само за 349лв в Техмарт https://techmart.bg/... DSC-HX50 BLACK".

От няколко месеца все си мисля да си сменя фотоапарата, който е купуван преди 9 г. от Сингапур и все отлагах, защото не мога да се ориентирам в огромното разнообразие. А ми трябва точно такъв - малък, компактен и с характеристики, като този, от който ven62 каза, че е доволен, а Hollywood затвърди с мнението си.

 

Така, че април очаквайте снимки от Болоня, Флоренция и Пиза с новия фотоапарат :yahoo: 

 

ven62 ако нещо не ми е ясно, да знаеш, че ще те питам :)

 

 

:)

Това е една от последните му снимки на моя HX50:

 

post-3709-0-56827000-1490960335_thumb.jpg

 

Напусна ме така изненадващо, далеч от Родината. :):cry:

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Забравил съм да ви се похваля:

Чисто нов Panasonic DMC - TZ100 от април.

Засега нямам категорично мнение, освен че има много функции, малко ми е сложен, а юзергаида му е ужасен. 406 страници, лошо написани и не особено полезни. Аз по-сложен материал за усвояване май не съм срещал. Може би, единствено учебника по научен комунизъм - 4 курс, ВМЕИ "Ленин", преди 30 години. :)

Ето малко снимки:

 

Тук се виждат всичките ни изтребители - дано не издавам държавна тайна. :)

 

P1020049.thumb.JPG.382ac5befb715f6527d5cf65b975364d.JPG

 

 

Максималното му приближение:

 

P1020055.thumb.JPG.ab82aa07e0e1cee9e6110a555ccd784a.JPG

 

 

Няколко регулярни снимки - включвам, снимка, изключвам:

 

P1020235.thumb.JPG.0f28cc3d53e4118e22c55338d425d692.JPG

P1020259.thumb.JPG.6d1100698548ecec02254e1d5d9b9e86.JPG

P1020428.thumb.JPG.c6e4e69b31b7b261c125296e5b2d07e1.JPG

P1020394.thumb.JPG.308f97399c882fb5b9f4e090e21fa918.JPG

P1020429.thumb.JPG.bb5969265d18783204568b51feb54e2c.JPG

 

 

Снимка на не много осветено място. Тук май е наистина добър:

 

P1020230.thumb.JPG.a79d3d10a51e054b46e848fab5d4d88a.JPG

 

 

Две стайни:

 

P1020508.thumb.JPG.b68f2115102af81e3bdb3dab9d3b3d7a.JPGP1020515.thumb.JPG.ea891c03578e8a113c2d140914019128.JPG

 

 

тази е с някакъв водопаден ефект:

 

P1020334.thumb.JPG.e1c18422d81c2d06bf63d87b42bbf2b7.JPG

 

 

Снимки с два различни нощни ефекта:

 

P1020523.thumb.JPG.4797c5bb13b8d67c4f03aa20a38c70f8.JPGP1020525.thumb.JPG.424f70c6acc72378b38713f9b88c539e.JPG

 

 

И тази е най-великата - това е един от малкото фотоапарати дето си прави селфи

:

P1020547.thumb.JPG.b59f578d2a04f20d5a33a59769b3e6d4.JPG

 

:)

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Вен, честито! Много пътешествия с новия апарат и много хубави снимки ти пожелавам!

Аз съм фен на марката и съм започнала от TZ-7, та през 22,  30,40, миналата година си купих TZ - 60 от КЛ / там си имам един магазин, дето все от него си купувам по- нов модел/, ама децата ми го приватизираха и ми върнаха TZ-40, с него снимам в момента.

От Ebay съм си купила 3 допълнителни батерии, всяка със зарядно и си снимам на воля, без да ме притеснява, че ще свърши батерията.

Пак оттам съм си купила и карта с обем 128 гига байта и нямам грижи при непрекъснатото ми щракане.:yahoo:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 30 минути , ven62 каза:

Забравил съм да ви се похваля:

Чисто нов Panasonic DMC - TZ100 от април.

Честитио и много километри да му навъртиш... :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер! И снимките са страхотни, цветовете много нормални, точно както харесвам. Много се чудих и аз преди месеци между Панасоник и Сони, но пак заложих на Сони:wub: (и съм много доволна, де), но тези снимки ме навеждат на размисъл за следващия път дали да не сменя вече марката :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 57 минути , AlexandraKo каза:

...

От Ebay съм си купила ...:yahoo:

Мерси.

И аз се дооборудвах с калъф и батерия от ebay.

 

преди 51 минути , chandni каза:

Честитио и много километри да му навъртиш... :lol:

10x. Друго си е "началник" да те поздрави.

btw,честито и на теб - за новите ангажименти. :)

Което ме подсеща, да "сбръчкам" Георги - не си е актуализирал екипа - долу, ляво на страниците. :)

(Знам, че той сега ще се оправдае - жена, бебе, куче - всичко трябва да се транспортира до Левкада. :lol: )

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 23 минути , ven62 каза:

Което ме подсеща, да "сбръчкам" Георги - не си е актуализирал екипа - долу, ляво на страниците. :)

 

Долу вляво са от супер модератор нагоре, стига буча :) Честито за камерката, с кеф да и изхарчиш щраканията на затвора!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.