Прескочи до съдържание

По няколко дни в Токио, Сеул и Хонконг


funny

Препоръчани мнения

Програмата изглежда така :

 

София - Токио - 12 Май, с връщане Хонг Конг - София на 24 Май.

 

Програмата включва от Токио да се пътува до Сеул и след това Сеул-Хонг Конг.

 

И тук е молбата ми за съставяне на програмата. И двете дестинации ( Сеул и Токио ) са напълно непознати за мен.

И така :

Кацане на 13 вечерта в Токио 

Колко дни е ок според вас ?

Излитане към Сеул около 17-18 Май ( търпи промяна)

Сеул 2-3 дни

Излитане към Хонг Конг на 21 Май ( тогава трябва да съм там задължително)

Връщане в София - 24 Май вечерта

 

За това кратко време ще се опитаме да видим и попием максимално от двата града. 

Започвам да чета програми и пътеписи, но всякакви съвети относно плануването и какво най-важно да се види за малкото време биха били много полезни.

 

Благодаря предварително

Връзка към мнение

За Токио, ако са 3 дни ще видите основните неща. За нас 2 дни бяха достатъчни - градът е огромен и впечатляващ

, но аз предпочитам други преживявания. Препоръчвам за един ден да отидете до Никко - там е прекрасно.

За Сеул нищо не мога да кажа.

За Хонг Конг + Макао времето ви е достатъчно. 

:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Хонк Конг имам персонален гайд :) 

Дъщеря ми е на обменна програма от универистета и там вече 4 месеца и има идеи за дните там. 

Проблема е в останалите 2 град-а Токио и Сеул, но се надявам с помощта на всички пътеписи и програми на магеланците да го натъманя.

Ние сме от туристите, които "усещат" местата разхождайки се и смесвай се с местните. Никога не правим планове разпределени по часове и дни. Просто набелязваме "неща" , които е хубаво да се видят и в според зависи как се движи деня се виждат всички или някои от тях. Винаги има такива, които не сме успяли да видим, но това е повод да се върнем пак на това място  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз също не правя подробни планове. Но! Токио е друга опера. Абсолютно задължително е да имате план и маршрут. Вярвай ми! Описала съм ден по ден нашето пътуване

http://magelanci.com/topic/6905-япония-и-ние-кратка-връзка-вечна-любов

Дано е полезно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Токио също става "без програма" дотолкова доколкото да си разпределите града на 3 части и да си набележите какво държите да видите. Трите части най-грубо са Шинджуку (тук влиза Шибуя и Мейджи храма), Асакуса-Уено и Роппонги-Одайба (примерно). Това което задължително трябва да планирате са придвижването (предполагам ще сте с някой от комбинираните билети летище и 72 часа метро) и изходите на големите гари - иначе е като да се опитваш да си намериш гейта на Франкфурт четейки табелите, без да знаеш номера....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Самурайка , благодаря за включването. Скоро ще се включа с конкретни въпроси, но не бих искала да повтаряте вече изписани неща и за сега чета усърдно.

Връзка към мнение

В Сеул бях 82г. миналия век. Много нов и модерен град с отлични транспортни връзки. Състои се от 5 свързани града ( големи разстояния). Аз бях в нац.галерия и бившия царски дворец. Хората са много учтиви,дисциплинирани , готови да помогнат с удоволствие. Но понеже градът е нов няма много за гледане. Лоша храна, лоша вода - пие се само купена. Подправката "кимче"

която ползват за всичко е ужас. Бях и на голям пазар - най-много се продава и консумира риба. Чисти градски тоалетни , паркове, транспорт. Отлично метро - то е ново.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз за това и съм оставила 2 пълни дни за там, не повече. Предполагам за това време ще видим нещата които си заслужават. Просто дъщеря ми много иска да отиде там и за това влезе в плановете ни.

Още ми е "тъмна Индия" това което си заслужава да се види в Сеул, че за момента съм се фокусирала над Япония и дните там, но ще стигна и до него.

Прокрадва ми се идеята от 4-5 дните в Япония да ги направя 6-7 но съм в процес на четене и планиране  :)

 

ПП. За момента е закупен само билета София-Токио 12 май и Хонк Конг - София - 24 май с Катарците за 469 евро. 

Вътрешните полети Токио - Сеул и Сеул-Хонг Конг са в процес на обмисляне за кои дати да са.

Редактирано от funny
Връзка към мнение

За Токио също става "без програма"

Самурайка, кой е района в който да търся хотели в предвид особения тип туристи , каквито сме ние - обичаме да обикаляме пеш по улици, да се мотаем по кафенца и ресторанти, да се смесваме с местните а в същото време да е удобно да си хванем метро ( все пак ще има заплануван минимум и максимум забележителности, дори и без стриктна почасова програма).

 

И двете с дъщеря ми сме особнячки на тема събуждане и тази част е много важна като ритул - ставане, мотаене в търсене на кафе и поне два часа спокойно разбуждане без разговори и напъни. По тази причина важна част от пътуването е добрата локация на хотела ( апартамента) предполагаща това.

 

Резервирах този хотел с безплатна отмяна до 10 май за 426 евро за 4 нощувки. Ок ли е според вас локацията ?

Sotetsu Fresa Inn Ginza-Nanachome  

 104-0061 Tokyo Prefecture, Chuo-ku, Ginza 7-11-12, Japan

Редактирано от funny
Връзка към мнение

Самурайка, кой е района в който да търся хотели в предвид особения тип туристи , каквито сме ние - обичаме да обикаляме пеш по улици, да се мотаем по кафенца и ресторанти, да се смесваме с местните а в същото време да е удобно да си хванем метро ( все пак ще има заплануван минимум и максимум забележителности, дори и без стриктна почасова програма).

 

 

 

Не съм Самурайка, но сте "моя" тип туристи... За това аз бих препоръчала района около гарата Икебукоро (даже имам предвид един малък хотел b Ikebukoro) или района около гарата Шинджуко. 

Ако пътувате луксозно - района около гарата Токио и моят фаворит Токио Стейшън хотел. 

 

Около гарите обикновено има концентрирани малки и големи кафенете, магазини и прочие. Ако обичате да усетите атмосферата и местните се разходете просто из улиците и влезте в кварталите, а не само по храмове. Няма да се уморя да повтарям, че Шинджуко Гион гарденс са много красиво преживяване (близо са до гарата Шинджуко), пълни са с местни и особено уикендите е много готино да се смесиш с всички. Също на гарата Токио има подземни улици, които са оформени като... улици с магазини, кафенета, ресторанти - много интересно, различно и интересно. Спокойно можеш да се загубиш и да изкараш деня там. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много, много благодаря Isa.

Надявах се на такъв отговор и коментар и се радвам че има и други като мен. 

Редактирано от funny
Връзка към мнение

Аз за това и съм оставила 2 пълни дни за там, не повече. Предполагам за това време ще видим нещата които си заслужават. Просто дъщеря ми много иска да отиде там и за това влезе в плановете ни.

Още ми е "тъмна Индия" това което си заслужава да се види в Сеул, че за момента съм се фокусирала над Япония и дните там, но ще стигна и до него.

 

В Сеул горещо препоръчвам да се разгледат кралските дворци (и петте), както и храма Жонг-мио. Наситина бях впечатлен, а аз не се впечатлявам лесно. Градината Хуон също е прекрасна (намира се до двореца Чангдеоккунг).

Можете да си купите комбиниран билет за всичките, който излиза нещо от сорта на 15 лева (направо без пари сравнено с билетите в Западна Европа). Мисля че се доплащаше само за Хуон, но сумата бе незначителна.

Ако решите да си оставите поне още ден в Корея препоръчвам посещение на град Сувон (Суон както го наричат местните), където има красива крепост, или по-скоро крепостни стени, опасващи града.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

funny - перфектна локация! Всичко ти е наблизо - Хибия линията на метрото - всичко ти е директно от там(Roppongi, Shinjuku, Asakusa). Близо до парка и до Панасоник музея (за мързеливите дни в които не ви се гмурка в токийския трафик). Ако зуумнеш върху мапса ще видиш, че има подземна връзка със съседните гари почти до Токио сентрал (виждат се в розово, заедно с изходите). Това са подземните улици, за които Иса говори - те са си същински улици, но без надземния трафик - удеално за мотаене и зяпане. Токио е много хубав град за целта - абсолютно винаги и абсолютно навсякъде има какво да се види и прави.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ох страхотно. Това ми беше един от "дертовете" , да се ориентирам за хотелската локация, но явно с ваша помощ ( благодаря Самурайка и Иса) го разреших.

Вече в главата ми започват да се заформят и нещата които искаме да видим там и скоро ще съгласувам и техния списък с вас.

 

До тук програмата вече се оформя така :

 

13-17 май - Токио ( на 13-ти кацаме много късно вечер - 22:30 )

 

17-19 май - още 2 дни в Япония - без идея къде - откраднах си ги от Сеул и Хонг Конг и се чудя в Киото, Никко, Осака.... или къде точно да ги наместя - моля за помощ. ( Положителното е че нямам още полет Япония - Корея и мога да го направя и от друго място а не от Токио да е излитането)

 

19-21 май - Сеул ( идеята е на 19-ти със сутрешен полет да пристигнем а на 21-ви със следобеден за Хонг Конг) - благодаря ти Tonik за идеите.

 

21 - 24 май - Хонг Конг ( излитаме за София на 24-ти вечерта)

Редактирано от funny
Връзка към мнение

За откраднатите дни :

1. Прекарвате си ги в Токио като правите дневни трипове до Никко и до Hakone като ще се получи добра комбинация на градска, историческа и природна екскурзия. После летите с Прасковките от Ханеда (по-близкото и удобно летище до Сеул).

 

2. Ако все пак искате да отидете до Киото и Осака (макар два дни да са прекалено кратки за целта) - може да отидете с нощnи автобуси за да пестите време или шинкансен (скъп, но удобен). А може и да летите пак с Прасковките - евтино и удобно, на борда продават едни комбинирани билети за придвижване от летището до Киото с еднодневна карта за Кейхан линията на влака, която минава край основните забележителности. После излитане за Сеул от KIX.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Фъни, ако обичате да се разхождате и да се смесвате с тълпите и да не бързате...тези 2 дни ги прекарайте в Токио. Поне за мен Токио е място, на което и 1 месец му е малко. 

 

Сутрешна разходка в Цукиджи (пазара) и района, двата храма на работещите там, обяд суши и лежерен следобед в най-хубавата част на Токио - Гинза. 

 

или пък... предиобедна разходка в Гинза с обновената и изключително стилна книжарница Итоя и обяд на върха ѝ с гледка към Токио... а после Амейко маркет за малко местен привкус. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много благодаря и двете ви. 

 

Много им се колебая на тези два дни и като че ли май Иса наклони везните с оставането в Токио. Пък ако чак толкова решим че ни се обикаля - винаги е вариант дневните трипове, предложени от Самурайка.

 

Изчетох всичко възможно във форума за Япония - програми, пътеписи, въпроси и отговори  и за момент в главата ми настана пълна каша ( така е като решавам така с лека ръка да включа Япония в пътуването ми след има-няма месец и половина :))

Сега си оставям информацията да отлежи и да си дойде на мястото.

 

Страхотни сте и отново благодаря за помощта . Скоро като си избистря кашата в главата ще пиша пак.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Дълго време не съм писала , но и програмата ни претърпя доста промени :)

Отпадна Южна Корея , поради желанието на мъжа ми да не се набутваме с дъщерята между "двама ненормалници, които си мерят ... даденостите"

 

Та, новата програма е следната :

13.05 - кацане в Токио 

13-18 - Токио - хотел на Гинза 

18.05 - Ранен полет до Сием Рип - хотел на Пъб стрийт

20.05 - обеден полет до Банкок . Хотел ???

23.05 -рано сутрин - полет до Хонк Конг ( 6:30)

24.05 - вечерен полет до София ( 19:30)

 

Ще съм благодарна на всякакви коментари и препоръки , най-вече за хотел в Банкок

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

1.Аз бях в Хонг Конг за 4 нощувки и 1 в Макао и ми беше недостатъчно. Повече харесах Макао и португалската му част.

2.В Сием Реп бях също за 5 нощувки, ако искате само Ангор Ват - ще ви стигне, но за повече - не.  Внимавайте с гида, не само да знае, но и да може да го каже на избрания от вас език. При мен това беше греда.

3.В Банкок бях в Байоке скай хотел. Хубав хотел, най-високият в Банкок. Закуската е панорамна, добра, разнообразна, препоръчвам 83 етаж. Има безплатни бусчета до моловете на Сиам. Вземете си екскурзия с кола по храмовете и двореца, иначе ще се скапете и няма да видите много. Има туристическо бюро до рецепцията. Таксита по брояч от второто летище до хотела - 280. От хотела до основното летище - 400 по договорка чрез портиерите на хотела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хонг Конг е вече посещавана дестинация и сме отделили само ден и половина  за ... разкош :)  и защото излитаме от там ( дъщеря ми е на ексчендж в университета  там този семестър и се прибира в края на пътешествието ни с багаж за 5 месеца :)

 

Макао не съм го предвиждала и преди и сега, защото все си мисля че след 3 ходения в Лас Вегас, няма какво повече да ме впечатли.

 

Сием Реп - да осноновно за Ангор Ват и малко от местната атмосфера. Мерси за съветите за гид-а

 

Банкок - благодаря за препоръката и инфото. Сега ще разгледам хотела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

5 дни за Токио са много... освен ако не смятате да го използвате като база и да отскочите поне до Йокохама и Никко. 

Връзка към мнение

Токио е отдавнашна мечта и решихме да я осъществим на спокойствие с необходимото за това време - и за разглеждане и за мотаене и за нищоправене :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.