Прескочи до съдържание

Попълване на профила с информация


Препоръчани мнения

Не съм сигурен,че тук му е мястото,но по-подходящо не намерих.Прави ми впечатление,че повечето от новорегистрираните,а и някои от много старите,членове на форума не дозавършват регистрацията си-пол,посетени държави и пр.Да вметна,че и аз,когато се регистрирах направих така,защото не можах да се ориентирам отначало.Ще попитате какво ми пука от това.Регистрира се нов член и задава въпроси за предстоящо пътуване в Италия.Мога да помогна и първосигнално отварям профила му,за да видя за първи път ли ще е в Италия.Да,но той/тя са попълнили само първите два-три реда.Моето тълкуване е,че въпросният човек изобщо не се интересува от форума.Направил си е бърза регистрация,за да може да зададе няколко въпроса и толкова.А според мен идеята на форума е взаимопомощ.И решавам нищо да не отговарям,да се оправя сам.
Пък и инерактивната карта показва колко магеланци са били в съответната държава,като информацията се черпи от профила.
Жоро агитира няколко пъти в годината за обновяване на посетените от нас държави,пък някои не благоволяват изобщо да попълват тази част от профила си.

  • Харесвам 25
Връзка към мнение

Не съм сигурен,че тук му е мястото,но по-подходящо не намерих.Прави ми впечатление,че повечето от новорегистрираните,а и някои от много старите,членове на форума не дозавършват регистрацията си-пол,посетени държави и пр.Моето тълкуване е,че въпросният човек изобщо не се интересува от форума.Направил си е бърза регистрация,за да може да зададе няколко въпроса и толкова.А според мен идеята на форума е взаимопомощ.И решавам нищо да не отговарям,да се оправя сам.

Пък и инерактивната карта показва колко магеланци са били в съответната държава,като информацията се черпи от профила.

Жоро агитира няколко пъти в годината за обновяване на посетените от нас държави,пък някои не благоволяват изобщо да попълват тази част от профила си.

Напълно подкрепям!:)

Да не казвам, че ще ми се смеете, ама от някои никове хич не мога разбра мъж ли е, жена ли е:(. Нито пише в профила, нито има снимка.:(

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Аз смятам ,че всичко е по желание и всеки сам си решава колко да попълва, колко да пише, дали да се представя и дали и колко да пита/отговаря. :) Не сме на интервю за работа, няма нужда от Cv-та, мотивационни писма и днк проби.  :lol:

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Аз смятам ,че всичко е по желание и всеки сам си решава колко да попълва, колко да пише, дали да се представя и дали и колко да пита/отговаря. :) Не сме на интервю за работа, няма нужда от Cv-та, мотивационни писма и днк проби.  :lol:

 

Не съм сигурен,че тук му е мястото,но по-подходящо не намерих.Прави ми впечатление,че повечето от новорегистрираните,а и някои от много старите,членове на форума не дозавършват регистрацията си-пол,посетени държави и пр.Да вметна,че и аз,когато се регистрирах направих така,защото не можах да се ориентирам отначало.Ще попитате какво ми пука от това.Регистрира се нов член и задава въпроси за предстоящо пътуване в Италия.Мога да помогна и първосигнално отварям профила му,за да видя за първи път ли ще е в Италия.Да,но той/тя са попълнили само първите два-три реда.Моето тълкуване е,че въпросният човек изобщо не се интересува от форума.Направил си е бърза регистрация,за да може да зададе няколко въпроса и толкова.А според мен идеята на форума е взаимопомощ.И решавам нищо да не отговарям,да се оправя сам.

Пък и инерактивната карта показва колко магеланци са били в съответната държава,като информацията се черпи от профила.

Жоро агитира няколко пъти в годината за обновяване на посетените от нас държави,пък някои не благоволяват изобщо да попълват тази част от профила си.

 

Аз навремето чинно си попълних тези всички тези подробности, но не си пуснах тема с представяне, защото ми се видяха празни приказки. Още ми напомнят  тези теми писане на мотивационно писмо и не ги чета почти никога. 

Но не мога да си направя труда да отговоря на въпроси, ако са от някой без пол, снимка, възраст и посетени държави. Нямам никаква представа какво би било полезно на анонимния човек в неговото пътуване и не ме и интересува чак толкова, че да си играя на свой ред да задавам уточняващи въпроси. 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

 Не сме на интервю за работа, няма нужда от Cv-та, мотивационни писма и днк проби.  :lol:

 

Вярно,че не сме на интервю за работа,но хората тук споделят честно, чувстват се част от общност и искат да знаят кой ги чете.

Не ни питат какво сме яли снощи,а неща които са в пряка връзка с форума.

На мен ми трябваше малко време да се организирам за детайлите по профила си,но го отчитам като грешка.

Как да очаквам доверие и помощ,когато съм се скрила коя съм?

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

На мен ми влияят демотивиращо да отговоря само две неща : "здравейте, няма време да чета, кажете ми еди кво си..." и "здравейте, изчетох всичко, ама не открих..." и следва нещо, което е отговорено в предишното мнение и поне в 15 други. Колко е попълнен профила по никакъв начин не би ми повлияло да помогна, ако мога. :)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

T.E.Lawrence,то и аз не мълча,ако мога да говоря.Нито пък проверявам профилите,но не приемам насериозно хората,които не казват елементарни неща за себе си.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

... Колко е попълнен профила по никакъв начин не би ми повлияло да помогна, ако мога. :)

+1

И на мен не ми влияе колко инфо има в профила.

Със сигурност има ненопълнени профили, които ще се задържат активно във форума и попълнени такива, които ще си останат само бройка...

 

А ето, че съм и от обратната страна - моят профил също не е цялостно попълнен...

Обаче дали не участвам активно във форума? ;)

Отговори давам винаги, когато имам какво да кажа. :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Да не казвам, че ще ми се смеете, ама от някои никове хич не мога разбра мъж ли е, жена ли е :(. Нито пише в профила, нито има снимка. :(

 

Ами че как! Сега човек трябва да пита "asl pls?" като едно време в мирката, за да знае дали да си прави труда... :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ясно е, че тези неща са напълно доброволни и няма как да ги насилваме. И на мен ми харесва, когато е по-шаренко, с профилни снимки, посетени държави и т.н., но не всеки предпочита да споделя такава информация и е много по-важно човек да има въздух да се чувства комфортно. Пък, ако тук му хареса достатъчно, че да се задържи отвъд въпроса, който го интересува, рано или късно и профилната снимка ще дойде, и другите неща след нея. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Травеолани

Колко е попълнен профила по никакъв начин не би ми повлияло да помогна, ако мога. :)

И аз така, ако имам информация, с която да помогна, отговарям, без значение как изглежда профилът. Даже да си призная много рядко гледам профилите. Единственото, което ми е интересно са посетените страни, ако ги има - добре, ако не, не ми е проблем. И лично аз никъде не си пиша истинската дата на раждане и годината :)

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Щастливеца

Не съм сигурен,че тук му е мястото,но по-подходящо не намерих.Прави ми впечатление,че повечето от новорегистрираните,а и някои от много старите,членове на форума не дозавършват регистрацията си-пол,посетени държави и пр.Да вметна,че и аз,когато се регистрирах направих така,защото не можах да се ориентирам отначало.Ще попитате какво ми пука от това.Регистрира се нов член и задава въпроси за предстоящо пътуване в Италия.Мога да помогна и първосигнално отварям профила му,за да видя за първи път ли ще е в Италия.Да,но той/тя са попълнили само първите два-три реда.Моето тълкуване е,че въпросният човек изобщо не се интересува от форума.Направил си е бърза регистрация,за да може да зададе няколко въпроса и толкова.А според мен идеята на форума е взаимопомощ.И решавам нищо да не отговарям,да се оправя сам.

Пък и инерактивната карта показва колко магеланци са били в съответната държава,като информацията се черпи от профила.

Жоро агитира няколко пъти в годината за обновяване на посетените от нас държави,пък някои не благоволяват изобщо да попълват тази част от профила си.

 

Аз също имам задръжки към хора, който смятат , че трябва да прикрият информация, която не е строго лична.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да кажа и моята гледна точка :)

След като вчера прочетох коментара на Александра се сетих че и моя профил е / беше непълен ( вече поправено ).

При влизането тук не знаех къде попадам. Доведе ме търсенето за определена дестинация в Гугъл и така ви намерих.

Трябваше ми време да ви възприема като "общност" , при това моята общност.

Имах опит в друг форум ( форуми) , не конкретно за пътуване, и там имаше доволно много личностни нападки и понякога откровенно груби заяждания, така че подходих предпазливо и тук.

 

Усетих разликата тук и там почти веднага, но първо ми трябваше време да си преодолея скептицизма,  а след това просто забравих да обновя профила си .

Така че, предполагам тази тема ще е напомняща и за други като мен  :)

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

И аз така, ако имам информация, с която да помогна, отговарям, без значение как изглежда профилът. Даже да си призная много рядко гледам профилите. Единственото, което ми е интересно са посетените страни, ако ги има - добре, ако не, не ми е проблем. И лично аз никъде не си пиша истинската дата на раждане и годината :)

Очевидно отношението на всеки към не/попълнена профилна информация влияе по различен начин,но за себе си не мога да намеря логика,която да ме възпира, или напротив активизира,да отговоря на въпрос,ако имам знание да го направя,дори при липса на пълна профилна информация. :)

Активността на член на форума едва ли пряко е свързана с профилните му данни,т.е.с тяхното наличие.И логично,преценката да бъде даден отговор на поставен въпрос ,нужно ли е да зависи от липсата на информация за пол,профилна снимка,години(не непременно  всичките заедно) и т.,н.,а не от адекватността му?

Рядко преди да отговоря на въпрос (отново с уточнението,ако съм способен) поглеждам профилната информация за потребителя.Разбира се,по-пълното представяне на всеки предполага и по-голямо желание за контакт.

П.П.А може би наистина трябва време ,за да прецениш,че е нужно да предоставиш повече инфо за себе си.

Редактирано от Georgie
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Лично мен не ме интересува снимката и датата на раждане, темите за представяне дори не ги чета, но смятам, че е важно да се попълват посетените държави.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да споделя и аз като нов член:) В началото бях доста резервирана. Една приятелка ми сподели преди година за този сайт и аз май му хвърлих един поглед, но дотам. Наскоро пак стана дума за него покрай почивката, която се мъчих да оранизирам. Да си призная, първоначално определено не ми допадна идеята да слагам снимка и да публикувам лична информация. Може би нямаше и да го направя. Случайно избрах някакъв потребител, който изглеждаше, че е пътувал доста и реших да помоля за помощ. Честно казано не очаквах да получа отговор. Но някак си съм попаднала на Mary :) И за мое най-голямо учудване, тя беше толкова отзивчива и то в 10 вечерта. Тогава реших да сложа моя снимка и да попълня някаква част от информацията. Ще се радвам, ако и аз някога успея да помогна на някой по същия този начин. Така че всичко идва с времето. Който, когато е готов.

Още съм на етап опознаване на форума и някой път ми става интересно, кой е човекът отсреща. Затова аз лично приветствам попълване на профилната информация:)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Темата може да бъде разгледана от различни аспекти. Има хора, които поради свои причини не обичат да споделят лична информация. За мен става дума за форма на параноично състояние, но сигурно моята прекомерна откритост също навежда подобни размисли в инакомислещите. От тази гледна точка за мен е по-лесно да общувам с "видими" отколкото с "невидими" потребители. Втори аспект на общуването е усещането за "общност" или усещането за участие в "проект". Няма да спра да повтарям тази своя теза, колкото и да не е приятна за мнозина. Усещането за общност предполага безкористност в отношенията. Това означава желание за активна и пасивна взаимопомощ. Усещането за участие в проект предполага взаимоизгодни отношения - даваш, за да получиш. Не се наемам да твърдя кое от двете е правилно. За себе си мога да кажа, че от известно време предпочитам пасивната взаимопомощ - помагам винаги, когато бъда попитан и мога да помогна. В такива моменти не ме интересува кой пита и не поглеждам към профилната информация. Имаше време когато предпочитах активната взаимопомощ и давах съвет или мнение без конкретно да бъда запитан. След вътрешна трансформация на усещането ми за мястото предпочитам второто състояние. Пак повтарям - далеч съм от мисълта да обвинявам някого или пък да изразявам отношение (най-малкото пък негативно) за развитието на проекта! 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Duke, хвани си пусни отделна тема по въпроса общност-проект и си изкажи цялата мъка от-до. Тема за календарите - Duke се изказва без въобще да е участвал някога със снимка или пък да е поръчал такъв. Тема за съветите в лични съобщения, пак Duke говори за общности и проекти и нищо свързано с конкретната тема. Тема за знамето, Duke без да някога да е заявил желание да го носи, пак говори за общности и проекти, тема за попълване на личните профили, познахте, отново Duke говори за общности и проекти. Напоследък няма тема засягаща каквото и да е във форума, в която да не си се намесил казвайки абсолютно едно и също, като контекста няма абсолютно никакво значение. 

 

Това се изтърка вече и спирам да го толерирам на 5-10-15-100000 места. Пусни си отделна тема, опиши всичко което е сбъркано тук, било то с календари, знамена, профили и всичко, темата ще стои до миграцията (петък вечер), която обезателно ще е поредното нещо провокиращо загубеното ти усещане за общество. Времето е достатъчно да си събереш съмишленици за начален старт, направете си общност, а не проект и да приключваме веднъж завинаги. Извън основните правила на форума за тур агенции, политика и спазване на добър тон, няма да се меся въобще в тази тема, това е повода да хвърлиш конкретно по мен толкова беозтветна кал колкото намериш за добре. 4 дни се надявам да го изтърпим. 

 

Очевидно съвместното съществуване от тук нататък е невъзможно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега разбирам защо толкова често ми се налага да си отговарям сам на зададените въпроси - просто не съм имал благоразумието да си попълня профила с всички атрибути на тийн сайтове за запознанства :lol:  :lol:

 

И като сме го обърнали на психологическата страна, да споделя, че преди години участвах в организацията на едно изследване в голяма социална мрежа за пътешественици, в което се изследваше връзката между профилната снимка и склонността към взаимопомощ и да ви призная много показателни резултати се получиха, обезсърчителни за мнозина :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Георги, спокойно, овладей нервите! С нищо не съм искал да те засегна, не знам защо "прочете" своето име в горното мое мнение. Нямам нужда от напътствия, за да пиша в тази или която и да е друга тема. Усещам мястото точно толкова свое, колкото твое или на който и да е друг магеланец. Надявам се нямаш нищо против това да остане така?

 

А относно...

 

 

 

Очевидно съвместното съществуване от тук нататък е невъзможно.

 

 Надали имаш предвид това, което си мисля, нали? ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм на мнението на T.E.Lawrence.

Всичко извън задължителните полета трябва да е по желание на регистриращия се. Ако иска да си остане максимално анонимен - решението си е негово.

Не, че в интернет това е лесно.

 

Аз също имам задръжки към хора, който смятат , че трябва да прикрият информация, която не е строго лична.

 

Това пък изобщо не го разбирам. Защо да имам задръжки - човека така си е преценил.

Отделно, кое е строго лична информация и кое не е ...  На един му е топло, на друг студено, а то все си е 20 градуса. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

 

Това пък изобщо не го разбирам. Защо да имам задръжки - човека така си е преценил.

Отделно, кое е строго лична информация и кое не е ...  На един му е топло, на друг студено, а то все си е 20 градуса. :)

Няма нужда да го разбираш. Всеки има право на мнение. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Няма нужда да го разбираш. ...

AlexandraKo, това е един от начините на изразяване,  че не съм съгласен с това мнение.

 

А съм лайкнал мнението ти, заради второто изречение:

 

... Всеки има право на мнение. :)

 

:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

То е ясно,че няма как да задължим някого да си въвежда всички данни.Ако съм нов потребител това може и да ме отблъсне даже.Особено ,ако търсената информация ми е спешна,а пък аз трябва да си играя да въвеждам един милион полета.

От друга страна всеки си преценя-вижда се ясно,че шанса да получиш информация е една идея по-голям ,ако ти е пълен профила.

Връзка към мнение

Всичко извън задължителните полета трябва да е по желание на регистриращия се. Ако иска да си остане максимално анонимен - решението си е негово.

 

 

Аз също смятам, че освен задължителните полета, всеки има право да избере колко лична информация ще сподели с останалите. И не мисля, че от това дали е записана рождената дата, възраст или титла на някого, ще получа кой знае каква допълнителна информация за него, която да ме стимулира или възпре да му отговоря на въпроса, ако мога.

Аз рядко влизам в профилите на магеланци, правя го по-скоро, когато някой ме заинтригува със стил на изказване или интересна информация, иначе се опитвам да отговарям, когато мога да бъда полезна.

В крайна сметка чувството за общност не идва от процентите запълнена информация в профилите на членовете на групата, а как те общуват помежду си, споделят информация или си помагат.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.