Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Това добре, но някой в крайна сметка получавал ли е застрахователно обезщетение по подобна застраховка, защото тогава на практика става ясна картинката...

Връзка към мнение

Хм, спрямо това, което получаваш са много по-евтини от Армеец, отделен е въпроса какво ти е нужно. Подчертавам, че медицинска застраховка от рода на 10,000 до 100,000 евро покритие може да се окаже крайно недостатъчна

 

2% от 7.000 евро (цената на Армеец) са 140 евро - това само за отмяна на пътуването, WorldNomad струва 95 евро за двама човека (за до 7,000 евро отмяна на пътуване), като покрива още (за 2 седмично пътуване):

 

Медицински разходи, хоспитализация - без лимит на 100% колкото и да струва.

 

Лекарства предисани от лекар - без лимит на 100% колкото и да струва.

 

Медицинска и не-медицинска евакуация до страната, в която живееш.

 

Прекъсване на пътуването - 3,500 евро

 

Изпускане на връзка при полет - 700 евро

 

Багаж и лични вещи - 2,500 евро, включва кражба, изгубване при чек ин, пожар, природно бедствие

 

Закъснял багаж - 100 евро на 24 часа, маскимум 500 евро (5 дни)

 

плюс много други неща.

 

Аз лично не съм виждал нищо подобно да се предлага от български застраховател.

Разликата между мен и теб е, че аз никога не пътувам за 7000 евро, това за мен са много пари и аз не мога да ги дам за едно пътуване на куп. Следователно не плащам такива пари за застраховка. Определям си сама за колко да се застраховам, пресмятам си риска и така, а и 95 € за застраховка за мен е много. Затова както писах по-горе, има много компании, с различни условия, всеки чете и решава какво му е удобно.

Връзка към мнение

Това добре, но някой в крайна сметка получавал ли е застрахователно обезщетение по подобна застраховка, защото тогава на практика става ясна картинката...

 

Е, за щастие аз лично не съм получавал обезщетение и се надявам да не получавам, но все пак тази компания официално се препоръчва на сайта на Lonely Planet и си мисля, че това до някаква степен гарантира, че работят точно.

 

Бях започнал един клейм за откраднати неща от чекиран багаж, но междувременно ЛАН Чили ми плати обезщетение и прекъснах процеса.

Връзка към мнение

Това добре, но някой в крайна сметка получавал ли е застрахователно обезщетение по подобна застраховка, защото тогава на практика става ясна картинката...

Стефан Русев май беше получил, някъде във форума дори беше описал ситуацията, в Индонезия, компанията фалирала и се наложило да си купят нов билет на момента, който струвал много скъпо за друга компания. И от застраховката му бяха изплатили парите за новия билет, скъпия. Нещо такова.

Връзка към мнение

Разликата между мен и теб е, че аз никога не пътувам за 7000 евро, това за мен са много пари и аз не мога да ги дам за едно пътуване на куп. Следователно не плащам такива пари за застраховка. Определям си сама за колко да се застраховам, пресмятам си риска и така, а и 95 € за застраховка за мен е много. Затова както писах по-горе, има много компании, с различни условия, всеки чете и решава какво му е удобно.

 

То и аз в повечето случаи не пътувам за 7,000 евро, а почти никога нямам нещо предплатено за толкова, идеята ми беше, че WorldNomad предлагат много добър общ пакет и като разбиеш всичко, което иначе си купуваш отделно, цената идва много изгодна. Аз лично бих пестил от всичко друго, но не и от застраховка при пътуване. Не съм и агент на застрахователна компания та да имам лична изгода от препоръки, просто обменяме мисли.

 

П. П. Сега се сетих, че WorldNomads имат и един по-евтин план с медицискна застраховка до 2-3 милиона евро и отмяна на пътуване за около 2,000-3,000 май, не си спомням точно. Не съм гледал колко точно струва полицата, но сигурно е значително по-евтина. Просто иди на страницата им и ги пробвай (има линк от тук), то ще ти изпише колко струва като си вкараш данните, ако не ти хареса, не ги купувай.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То и аз в повечето случаи не пътувам за 7,000 евро, а почти никога нямам нещо предплатено за толкова, идеята ми беше, че WorldNomad предлагат много добър общ пакет и като разбиеш всичко, което иначе си купуваш отделно, цената идва много изгодна. Аз лично бих пестил от всичко друго, но не и от застраховка при пътуване. Не съм и агент на застрахователна компания та да имам лична изгода от препоръки, просто обменяме мисли.

 

П. П. Сега се сетих, че WorldNomads имат и един по-евтин план с медицискна застраховка до 2-3 милиона евро и отмяна на пътуване за около 2,000-3,000 май, не си спомням точно. Не съм гледал колко точно струва полицата, но сигурно е значително по-евтина. Просто иди на страницата им и ги пробвай (има линк от тук), то ще ти изпише колко струва като си вкараш данните, ако не ти хареса, не ги купувай.

То нямаше много за разглеждане, този по евтиния вариант за пътуване за двама души, за 20 дни излиза 140 €, много ми е, вярно, че покрива лечение за 3 500 000€, но пък 140 €.... Не мога да дам толкова за застраховка, остава да се надявам да не съжалявам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То нямаше много за разглеждане, този по евтиния вариант за пътуване за двама души, за 20 дни излиза 140 €, много ми е, вярно, че покрива лечение за 3 500 000€, но пък 140 €.... Не мога да дам толкова за застраховка, остава да се надявам да не съжалявам.

 

Това малко странно, за 20 дни за двама на мен скъпият вариант ми излиза 140 евро, да не си объркала нещо? Гледам си полицата разпечатана, пред мен е. 140 евро за 3 седмици, той по-скъпият вариант покрива и разни по авантюристични спортове, за това съм сигурен, че съм взел точно него.

 

Ти си знаеш най-добре, аз да не се меся.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Има различни цени дали включва или не САЩ, може би за това има разлика в цените...

 

Както и да е, застраховката много се влияе и от дестинацията. В Европа здравната карта според мен върши работа, както и защитата при отменени полети на ЕС. В Африка е друго :)

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

До миналата година HIHOSTELS даваше 10%, ама сега нещо не става. Иначе имаш 5% ако си правила вече застраховка там и си влезеш в профила.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

До миналата година HIHOSTELS даваше 10%, ама сега нещо не става. Иначе имаш 5% ако си правила вече застраховка там и си влезеш в профила.

Да, имам 5%, ;)  ама ми се щеше още поне 5 ;)

В един руски сайто дадоха ей това, там има всякакви кодове:

 

http://www.retailmenot.com/

 

Има и за номадите, но не стана с нито един.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Аз ги бях питал изрично дали може да дадат код за нас, когато се регистрирах за партньорската им програма (беше упоменато на сайта им като възможност), но ми казаха, че това създавало нелоялна конкуренция между партньорите и е нещо, което са правили в миналото, но спират да го правят. 

Връзка към мнение

Аз сключвам такава застраховка за отмяна на полет, наложи ми се да я науча, защото шефа ни (общ за мен и съпруга ми тогава, вече не) се заяде с мъжа ми и започна да не го пуска отпуска. Тогава четох, и започнах да правя такава застраховка, при която, ако не го пусне ще си върна разходите за билети, хотели и т. н. Консултирах се с адвокат и се оказа, че нищо друго не мога да направя. Посетих офис на Армеец, там си правя застраховката и разбрах, че:

1. Освен споменатия вече вариант 

За мен това е много съществен риск . Аз лично по тази причина съм изгубил билети за самолет поне за 3-4 пътувания . Мисля , че такова нещо се предлага само от Армеец  . Навясякъде се говори само за заболяване, съмрт , хоспитализация и други подобни . Може би и за това цената е 20 % , Това е много трудно прогнозируем и оценим риск . Следващия път когато купувам билети за самолет бих се замислил и обсъдил този въпрос с Армеец . 

Връзка към мнение

Да ви кажа, много съм благодарна на всички магеланци, които преди време дадоха съвет за номадите.

Вече правя там, да не се случва да се ползва, но съм спокойна. Една семица в Европа, за двамата с по-голямото покритие излезе 51.5 евро. За сравнение - здравна застраховка за двамата, за 10 000 евро покритие - 16 евро- Не е толкова голяма разликата в цената, а покритивто е в пъти повече при номадите.

-

Връзка към мнение

За мен това е много съществен риск . Аз лично по тази причина съм изгубил билети за самолет поне за 3-4 пътувания . Мисля , че такова нещо се предлага само от Армеец  . Навясякъде се говори само за заболяване, съмрт , хоспитализация и други подобни . Може би и за това цената е 20 % , Това е много трудно прогнозируем и оценим риск . Следващия път когато купувам билети за самолет бих се замислил и обсъдил този въпрос с Армеец . 

Процентите не са 20, а са 2, по-горе писах, че съм се объркала. Не знам дали се предлага само от Армеец, аз на други места не съм търсила, но и съм питала и излишно е написано в условията им. Не ми се е налагало да търся обезщетение, но така или иначе при мен този проблем отпадна, вече нямаме проблеми с отпуска.

Да ви кажа, много съм благодарна на всички магеланци, които преди време дадоха съвет за номадите.

Вече правя там, да не се случва да се ползва, но съм спокойна. Една семица в Европа, за двамата с по-голямото покритие излезе 51.5 евро. За сравнение - здравна застраховка за двамата, за 10 000 евро покритие - 16 евро- Не е толкова голяма разликата в цената, а покритивто е в пъти повече при номадите.

-

В Армеец за 21 дни застраховката е 18 лева и нещо на човек. Мисля за 5000€ беше. Вярно покритието е малко, но разликата е съществена.

Връзка към мнение

Алианц :

 

http://www.allianz-assistance.bg/content/27/bg/turisticheski-zastrahovki/internet-rezervacia/informacia-patuvashti?UID=6D771055-DE93-4525-BAD78A7043BDB7AD


Мен ме е страх основно от медицински проблеми. Загубен багаж или суми по резервации са ми някъде съвсем в периферията.


Примерът по-горе е за 20 дневен престой в Куба+Мексико с обявена стойност на пътуването  3000 лева.

Връзка към мнение

Алианц :

 

http://www.allianz-assistance.bg/content/27/bg/turisticheski-zastrahovki/internet-rezervacia/informacia-patuvashti?UID=6D771055-DE93-4525-BAD78A7043BDB7AD

Мен ме е страх основно от медицински проблеми. Загубен багаж или суми по резервации са ми някъде съвсем в периферията.

Примерът по-горе е за 20 дневен престой в Куба+Мексико с обявена стойност на пътуването  3000 лева.

 

Ако си решил Алианц може би годишната ще е по-добър вариант.

За пътуващи многократно в рамките на годината, а всяко пътуване до 30 дни.

http://www.allianz.bg/site/index.php?page=comfort

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Алианц :

 

http://www.allianz-assistance.bg/content/27/bg/turisticheski-zastrahovki/internet-rezervacia/informacia-patuvashti?UID=6D771055-DE93-4525-BAD78A7043BDB7AD

Мен ме е страх основно от медицински проблеми. Загубен багаж или суми по резервации са ми някъде съвсем в периферията.

Примерът по-горе е за 20 дневен престой в Куба+Мексико с обявена стойност на пътуването  3000 лева.

Малко не разбрах, 20 дневен престой Куба+Мексико - добре, обаче 3000 лв? Аз сключих в Армеец, същото за 21 дни (1 ден, както и да е) за 5000€ покритие и платих по 18 лв. на човек. Това е за медицински разходи с включен асистънс, а разходи по пътуването не са ми искали. Гледам, че и Алианс е така, къде зададе 3000лв.?

Връзка към мнение

Добре де, 5000 евро за какво ще стигнат, ако има инцидент, не дай Боже.

Аз за из Европа правя за 10 000. Счупен крак или ръка, операция и пр. са си суми.

Ами,ако трябва транспорт с придружител или с носилка?Ами една най-проста бъбречна криза, дето идва ей така, отведнъж?

Щастливи са тези, дето са неинформирани по тези въпроси. Аз все го мисля като тръгнем на някъде.

То, вярно,че 18 лв са нищо, ама и 5000 евро за на майна си райна, дето вика Рейни са нищо, само листче в джоба.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре де, 5000 евро за какво ще стигнат, ако има инцидент, не дай Боже.

Аз за из Европа правя за 10 000. Счупен крак или ръка, операция и пр. са си суми.

Ами,ако трябва транспорт с придружител или с носилка?Ами една най-проста бъбречна криза, дето идва ей така, отведнъж?

Щастливи са тези, дето са неинформирани по тези въпроси. Аз все го мисля като тръгнем на някъде.

То, вярно,че 18 лв са нищо, ама и 5000 евро за на майна си райна, дето вика Рейни са нищо, само листче в джоба.

Добре де, какви са цените в Куба или в Мексико. За гипсиране на счупен крак, например? За България сумата е сериозна, стига за много неща, все пак няма да се лекуваме там, само за първа помощ.

Редактирано от slujitel
Връзка към мнение

Не зная в Куба какви са, като се запътя натам ще проверя.Ама веднъж, при едно пътуване в група една жена счупи крак в Париж и 10 000 евро не стигнаха за оперция, болничен престой по 350 евро на ден, нам колко си дни. Самолет с придружител, че плащаш две места, щото с гипсиран крак, протегнат напред седиш на две места+още едно -трето място за придружителя. Влез в руските сайтове, има доста подобни случаи описани. Хич не е шега тази работа, дано не се случва.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.