Прескочи до съдържание

Представяне на кредитна карта на чекин


Препоръчани мнения

Защо - за избягване на измами, когато някой си пазарува билети с чужда карта.

Наскоро ми се случи с Юнайтед - по мейла искат да пратиш документ и декларация от картодържателя, че наистина той купува билета.

Предполагам, че ако решат, ще ти поискат, ако не ти поискат си ок, ама всичко е възможно.

Връзка към мнение
преди 8 минути , neuromancer каза:

Защо - за избягване на измами, когато някой си пазарува билети с чужда карта.

Наскоро ми се случи с Юнайтед - по мейла искат да пратиш документ и декларация от картодържателя, че наистина той купува билета.

Предполагам, че ако решат, ще ти поискат, ако не ти поискат си ок, ама всичко е възможно.

Е да, ама едно е да има попълнена декларация, съвсем друго е картодържателят да прекоси цялата страна, за да се яви за 5 минути в офиса на катарците или на летището. 

 

Сега пак говорих с тях и ще видим какво ще стане. Казаха, че ще говорят с меринджеите в Доха.

Връзка към мнение

Проблем е възможен. 

На мен ми се е случвало със Singapore airlines, но в Истанбул. Качвахме се на втория етаж в офиса им, разправии, разговори с България, изпращане на факсове и т.н. Добре че имахме достатъчно време до полета.

Дано катарците са по-ларж и не ви създадат проблеми.

Връзка към мнение

Ние пък сме от обратната страна. Сестра ми ни гостува, докато живеехме в Малайзия. Летя с катарците, като ние купихме билета. Не си спомням сега с коя карта платихме, но най-вероятно е било с малайзийската. При всички положения платецът и ползвателят на билета са съвсем различни хора с различни фамилии. Никъде не й поискаха нещо - нито в София, нито в Куала Лумпур навръщане. Може би е имало значение, че билетът е купен директно от техния сайт и не беше на някаква оферта тогава, макар че тази информация не знам дали я виждат при чекирането на летището.  Сигурно си зависи и от самия служител на чек-ина.

Връзка към мнение
преди 25 минути , DaBo каза:

Ние пък сме от обратната страна. Сестра ми ни гостува, докато живеехме в Малайзия. Летя с катарците, като ние купихме билета. Не си спомням сега с коя карта платихме, но най-вероятно е било с малайзийската. При всички положения платецът и ползвателят на билета са съвсем различни хора с различни фамилии. Никъде не й поискаха нещо - нито в София, нито в Куала Лумпур навръщане. Може би е имало значение, че билетът е купен директно от техния сайт и не беше на някаква оферта тогава, макар че тази информация не знам дали я виждат при чекирането на летището.  Сигурно си зависи и от самия служител на чек-ина.

Проблем може да възникне точно и почти само ако билетът е купен директно от сайта на авиокомпанията. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
39 minutes ago, koliob said:

Проблем може да възникне точно и почти само ако билетът е купен директно от сайта на авиокомпанията. 

Ами, напълно възможно. Просто казвам, че в нашия случай нямаше никакви проблеми нито на софийското летище, нито на това в КЛ.

Връзка към мнение

Щом го има в условията никой не може да гарантира, че няма да имаш проблем, ако плащането и картата не са верифицирани. 

 

При мен малко по-друг случай - полет купен от Qatar с изтичаща кредитна карта, която разбира се нямаше как да покажа после на летището. Наложи се да ходя до офиса в София за верификация и после на чек-ин ми поискаха документа за това.  Дали ще ти поискат или не зависи от конкретния служител на чек-ин. Ти решаваш как да постъпиш, условията са такива. 

 

Не важи за полети купени през посредници. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ъпдейт по моя случай с оторизацията. В крайна сметка, понеже съм си мнителен по природа, а и тук някои хора споделиха опит, все пак направихме оторизацията на картата. Вчера отиваме на гишето, всичко точно, минаваме към чека на багажа и ни викат по уредбата. Слизаме пак долу и отиваме на гишето. Обясняват ми, че трябвала оторизация на картата. Казах им, че имам в писмен вид потвърждение, че няма нужда от такава. Показвам мейла. Никакво внимание. Казвам, че оторизация все пак сме направили, за да ни е мирна главата. Ние хубаво сме я направили, ама никой не им я е качил в системата и ми я искат на място. Ние обаче нямаме никакъв документ, за да го докажем, понеже като бе правена, бе казано, че за нас няма копие. Почва звънене, ходене по офиси и т.н. Загубихме около 45 минути, но все пак ни пуснаха.

 

Направо не искам да си помислям какво щеше да се случи ако бях послушал българския офис и не я бях направил...

 

Изводът- винаги правете

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , Гост каза:

@ACM Поздравления за предвидливостта! Само припомни ми, моля - такава оторизация при плащане от чужда карта ли се налага? Благодаря.

когато собственикът на картата, с която са купени билетите не пътува (не е с теб на летището)

Връзка към мнение
преди 23 минути , atrencheva каза:

Аз май си купих билетите с виртуална револют. Как да им я покажа. Предполагам на телефона няма да важи. За катарците ми е въпроса.

Няма причина да не важи. Просто я пази и не я трий. 

 

Преди време ми се наложи да я показвам за да докажа плащане,  макар и не при катарците. Бях направил скрийншот, но поискаха да я покажа през приложението. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С револют пък е най-лесно. Плащаш с физическата карта и после няма как да ти я вземат като изтече. 🙂 Преди това два пъти изисквах от бг банки да не им връщам изтеклата карта, за да я показвам на летището ако се наложи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.