Прескочи до съдържание

Сърбия - Ниш


гост

Препоръчани мнения

Да дам един бърз отчет от вчера:

 - 3 чАса на Стрезимировци;

 - няколко плескавици в Лесковац;

 - в 20:30 местно време на един от изходите от града проверяваха ВСИЧКИ коли с дрегер!

 - в 00:15 полицайката на Стрезимировци ни нахока, че сме окъснели :)

post-142-0-29370600-1378063051_thumb.jpg

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

При нас всичко беше на ниво с изключение на неадекватните полицаи на КПП Стрезимировци - отвисяхме си на отиване повече от 2 часа. Ама смееш ли да се върнеш? Най-накрая преди да се вдигне заветната бариера за Сръбско какво да видим: една лелка проверява паспортите, един шкембелия в униформа пуши като вълка от "Ну, погоди!", а една кака с униформена къса пола  с обувки на вИсооок ток (сигурно са й от абитуриентския бал) си подръпва полата надолу, полата се качва нагоре и тя за пореден път притичва пред поредната кола, а зад нас километрична опашка. У српско полицаят, усмихнат до уши, ме успокои, че плескавицата нEма да свърши, каза, че сме свОбодни да пием и ни пожела "Приятно".

 

Плескавица не ядох, че имаше едни месаааа на чеверме, едни шунки печени. Бирата: LAV, Зайечарско, Йелен, Никширско, Апатинско, Мерак и др.

Никширското - нъмбър уан! 

 

Към полунощ се събра толкова народ, че тълпата едвам се придвижваше и в двете посоки, отвсякъде дъни сръбско, по средата рок-концерт, у йедна Пивница циганин пее, та се къса, абе пълна какафония!

 

Имаше и zelene bombonki ! ;)

 

Извод: който иска да посети това забележително мероприятие, да побърза, оти като дойде Европската унийа.... B)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Добър вариант до Димитровград е и при Цеца

http://goo.gl/4Hkads

Да, това е Кръчмата!

Мисля и преди е ставало дума за нея ... ;)

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да питам нали по това време на годината няма драми по границата.

Утре мисля да скоча поне до димитровград (или до пирот), че съм на една нисковъглехидратна диета и поне панаир на душата да си направя със сръбската скара...

Връзка към мнение

Да питам нали по това време на годината няма драми по границата.

Утре мисля да скоча поне до димитровград (или до пирот), че съм на една нисковъглехидратна диета и поне панаир на душата да си направя със сръбската скара...

Да споделиш после как се отразява сръбският протеин на диетата - ако има ефект, да отиваме и ние! ;)

Връзка към мнение

Веднага споделям...

Сръбската скара се отразява изключително благотприятно на моята нисковъглехидратна диета (по-скоро ям глупости с нисък гликимичен индекс). Освен стандартното освинване в една пиротска кръчма се сдобих с около 3-4-5 кила сръбски местни (сурови) специалитети, та ощипците, плескавицата и кебапчетата ще си ги хапвам и занапред.

Иначе ако те интересува специално диетата 6 кг за по-малко от месец. Без цяла захар, бяло брашно, без алкохол (ей тука ми липсва едно ревящо емотиконче, та ще ползвам това :girlwerewolf: ), без диня (от плодовете), ориз и картофи (от зеленчуците). Всичко останало в промишлени количества и без ограничения. Сръбската скара е препоръчителна, дори желателна :P

Та... Открих и аз защо половин България ходи на пазар в Сърбия... Само няколко години след като другите са открили, но... по-добре късно, отколкото никога.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Та... Открих и аз защо половин България ходи на пазар в Сърбия... Само няколко години след като другите са открили, но... по-добре късно, отколкото никога.

Да бе, оказа се, че и аз съм закъснял реотан! Направо ме е срам! :blush:

А идеята за "сръбска диета" много ми допада! ;)

Връзка към мнение

Вчера в Ниш имаше някакъв масов спортен празник, направо ме върнаха в соца тия сърби, но определено в сравнение с Белград са много назад и като цяло Сърбия започва да изостава значително в развитието си през последните години...

Връзка към мнение

Вчера в Ниш имаше някакъв масов спортен празник, направо ме върнаха в соца тия сърби, но определено в сравнение с Белград са много назад и като цяло Сърбия започва да изостава значително в развитието си през последните години...

Дано по-дълго си остане изостанала! Ние как сме напреднали, че чак не можем да вземем завоя от висока скорост!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Добре, а да ви питам със зелена карта ли ходихте в Сърбия или не?

От 01,01,2012 ужким зелената карта за още 6 държави не била задължителна, но в нета, чета много и разнородни мнения.. на кой му я искали, на кой не..

Връзка към мнение

Тази година два пъти минавах и се връщах от Сърбия и зелена карта не са ми поискали. Същата работа и миналата година, но аз винаги си нося за всеки случай...

Връзка към мнение

Добре, а да ви питам със зелена карта ли ходихте в Сърбия или не?

От 01,01,2012 ужким зелената карта за още 6 държави не била задължителна, но в нета, чета много и разнородни мнения.. на кой му я искали, на кой не..

Съпругата ми работи в застрахователна компания и каза че трябва да има зелена карта.Ние ходихме лятото до Сърбия и си я носихме, нищо че никой не я поиска.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, как трябва да има, като пише че за Сърбия като кандидат членка за евросъюза е отпаднала.. иди ги разбери!

Връзка към мнение

Е, как трябва да има, като пише че за Сърбия като кандидат членка за евросъюза е отпаднала.. иди ги разбери!

Никой не иска да е покажеш!!Така е от 3 години.Но се ПРЕДПОЛАГА,че е имаш.Ако стане ПТП в Сърбия и нямаш такава....лощо ще ти стане!!За алкохол,превишаване на скоростта с 40 км над допустимото и при липса на ГО(т.е зелената карта) в Сърбия влизаш в ареста.Аз лично не бих рискувал да отида и до Димитровград без зелена карта!!!М/у другото  тази година май-месец ни провериха в Сърбия на пътя(малко преди границата с Босна).Не бяха "катаджии" ,а хора от специалните им части.Спираха абсолютно всички коли и освен да си покажем документите и багажника ,поискаха и да видят зелената карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Никой не иска да е покажеш!!Така е от 3 години.Но се ПРЕДПОЛАГА,че е имаш.Ако стане ПТП в Сърбия и нямаш такава....лощо ще ти стане!!За алкохол,превишаване на скоростта с 40 км над допустимото и при липса на ГО(т.е зелената карта) в Сърбия влизаш в ареста.Аз лично не бих рискувал да отида и до Димитровград без зелена карта!!!М/у другото  тази година май-месец ни провериха в Сърбия на пътя(малко преди границата с Босна).Не бяха "катаджии" ,а хора от специалните им части.Спираха абсолютно всички коли и освен да си покажем документите и багажника ,поискаха и да видят зелената карта.

 

Много точно казано. Лятото една мазна гъркиня ми се натресе в задната броня около Ставрос. Полицаят взе и моята половина от зелената карта. Нали УЖ в  ЕС може и без зелени измами, ама друг път. :biggrin:

Връзка към мнение

Никой не иска да е покажеш!!Така е от 3 години.Но се ПРЕДПОЛАГА,че е имаш.Ако стане ПТП в Сърбия и нямаш такава....лощо ще ти стане!!За алкохол,превишаване на скоростта с 40 км над допустимото и при липса на ГО(т.е зелената карта) в Сърбия влизаш в ареста.Аз лично не бих рискувал да отида и до Димитровград без зелена карта!!!М/у другото  тази година май-месец ни провериха в Сърбия на пътя(малко преди границата с Босна).Не бяха "катаджии" ,а хора от специалните им части.Спираха абсолютно всички коли и освен да си покажем документите и багажника ,поискаха и да видят зелената карта.

Аз разграничавам двете неща Гражданска отговорност и зелена карта. Колата си е с ГО и това е ясно. А щом има сключена застраховка, както пише и в статията, която е пуснал ссk и Сърбия  е изключение, моето питане беше дали като сте минавлаи през Сърбия са ви я искали при проверка или не.

Явно, ние ще сме от тези, които рискуват / ако се натъмъним да тръгнем/.  ^_^

Връзка към мнение

Аз разграничавам двете неща Гражданска отговорност и зелена карта.   ^_^

Не знам как ги разграничаваш, но според мен "зелена карта" е междунарлодният сертификат за Гражданска отговорност :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Зелена карта последните две години никога не са ми искали в Сърбия (нито за колата, нито за мотора, нито за буса), а смея да твърдя, че честичко ходя по тези земи. Иначе аз си имам зелена карта за всичките налични возила. Разликата в цената не е голяма и като си правя ГО винаги си я правя със зелена карта. Знам ли къде, кога и на кого ще му скимне нещо и ще изям дървото...

Редактирано от forry
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз разграничавам двете неща Гражданска отговорност и зелена карта. Колата си е с ГО и това е ясно. А щом има сключена застраховка, както пише и в статията, която е пуснал ссk и Сърбия  е изключение, моето питане беше дали като сте минавлаи през Сърбия са ви я искали при проверка или не.

Явно, ние ще сме от тези, които рискуват / ако се натъмъним да тръгнем/.  ^_^

А сръбският милиционер дали е чел статията на вестник "Капитал",а дали въобще е чувал за м/у спогодби и договори?Когато недай Боже има  ПТП и ти поискат ГО и ти им покажеш такава написана на БЪЛГАРСКИ език ,първата работа е да те заключат ,после да изпратят някой до БГ ,за да преведе полицата,да докаже че е валидна на територията на Сърбия и ,чак тогава ще се разбирате кой прав-кой крив:-)).Това с полицата написана на Бг и със стикера на прозореца върви пред "родната полиция".Я се опитай ,да му обясниш на унгарския полицай ,че колата ти е застрахована в страна от ЕС,и му представи документа(написан на кирилица)....:-))))))))))))))

Въобще не си прави експеримент със Зелената Карта в Сърбия,нито е скъпа ,нито отнема време да е направиш!!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.