Прескочи до съдържание

Сърбия - Ниш


гост

Препоръчани мнения

Бре, какъв ти е зорът да дърпаш дявола за опашката?

Изобщо ли нямаш зелена карта или имаш, но Сърбия не е включена в нея?

Връзка към мнение

.Я се опитай ,да му обясниш на унгарския полицай ,че колата ти е застрахована в страна от ЕС,и му представи документа(написан на кирилица)....:-))))))))))))))

Не е много по темата, ама точно унгарски полицай ми поиска на "чист" български талона за технически преглед. Не го интересуваха никакви други документи - колата беше лизингова, на името на мъжа ми беше лизинга, който не ми е съпруг, нямаше го в колата, нямахме и пълномощно дори. Човекът го интересуваше само и единствено талона за технически преглед, който е написан на кирилица и хич не го притесни този факт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е много по темата, ама точно унгарски полицай ми поиска на "чист" български талона за технически преглед. Не го интересуваха никакви други документи - колата беше лизингова, на името на мъжа ми беше лизинга, който не ми е съпруг, нямаше го в колата, нямахме и пълномощно дори. Човекът го интересуваше само и единствено талона за технически преглед, който е написан на кирилица и хич не го притесни този факт.

Късмет:-))попаднали сте явно на "Полицай с интелект".....както се пее в песента на Хиподил.Шегата на на страна.Много трудно някой полицай би се оправил с полица написана на кирилица.Та 'зелената карта" е международният сертификат на ГО,написана на инглиш.Но в крайна сметка който рискува-пИчели:-)

Връзка към мнение

При някои застрахователи, когато поискаш листчето със зелената карта и дават книжка (на 10тина езика) с обяснения, която да представяш като ти поискат картата.

А договорът за гражданска отговорност поне при мен е на български и английски.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
ЛетящияБалканец

Google знае един още по-алтернативен маршрут на алтернативния маршрут до Лесковац  и Ниш през Стрезимировци. Веднага след като се мине границата и се влезе в сръбско, навигацията предлага да се завие надясно по един черен път, означен на картата с номер 439.

 

Като истински магеланец, не устоях на изкушението да изтествам бета версията на навигацията на Google. Резултатът - работи, в смисъл че пътят е проходим, стига се до другия край. Черният път е около 5 км, като има няколкостотин метра, където е по-равен и даже включих втора и ускорих до 10 км/ч. Реално се спестяват 30-ина километра, като не се минава през Сурдулица, но време и нерви - не :) Затова моят съвет е - не слушайте Google. Пък и гледките около Власинското езеро си заслужават.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

В моментa нa Кaлотинa е aд. Поне чaс се стои. A и рaботят всички гишетa.

В 10 и нещо беше същото. При това само на нашата граница е опашката - сърбите изобщо не бавят.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Да поизтупам прахта от тази тема - някой ще предложи ли кръчма с жива музика в Димитровград или Пирот?

Редактирано от feel_the_rush
Връзка към мнение

Привет и от мен!
Скоро имах РД, юбилей, и много ми се искаше да почерпя в някой сръбски ресторант.
Първоначално бях решила да отидем до Пирот, в събота има пазар, а и в кръчмите им сме яли страхотна скара.
Сега започнах да се колебая дали да не отскочим до  Ниш или някъде другаде.. можете ли да ли дадете идея. Хем ми се иска да е по-различно, хем се притеснявам, защото досега в Ниш не съм била и не знам нито къде какво да посетим, нито съм ориентирана за кръчмите им.
Ще се радвам, ако някой се включи със съвет.. имам съвсем малко време да реша.
И заслужава ли си да отидем до Ниш само за деня или е по-добре с преспиване? Връщам се и назад да почета. Доколкото помня в Ниш също има съботен пазар. В Димитровград също не сме били...

Изискването е да има съботен пазар (винаг си взимаме пресни яйца и от сиренето им с чушки) и хубав ресторант.
Благодаря

Връзка към мнение

Не знам дали има съботен пазар в Ниш, но дали си струва да се разходите до там, според мен - да. Какво може да видите в Ниш? Нишката крепост. По-малка е от Калемегдан в Белград, но вътре има хубав парк, хамам, джамия, старинна улица, доста разкопки. Можете да се разходите и по крепостните стени и да се полюбувате на р.Нишава от високо. 

post-21-0-00455200-1476359660_thumb.jpgpost-21-0-40066500-1476359667_thumb.jpg

Тук през лятото се прави и известният фест Нишвил:

post-21-0-99524400-1476360473_thumb.jpg

Ако излезнете от долния край на крепостта и парка и походите 10-15минути ще стигнете до Концентрационния лагер Червения кръст. Сравнително добре е запазен, личат си още надписите по килиите в които са спяли затворниците - евреи. Имало два по-сериозни опита за бягство оттам, които са описани в историята на лагера. Лятото работеше до 16ч, предполагам зимата ще е до по-рано. 

post-21-0-51822800-1476359684_thumb.jpgpost-21-0-79107100-1476359676_thumb.jpgpost-21-0-74565900-1476359854_thumb.jpg

Челе кула е другата забележителност. В кулата са вградени черепите на въстаници в битката при Чегар. До нея стигнахме, но не можахме да влезнем, тъй като беше затворено. Работното време мисля беше от 9 до 18ч.

А накрая може да си направите снимка и със самият Стефан Сремац:

post-21-0-87101100-1476359693_thumb.jpg

 

Ако се сетя още нещо, ще добавя... Хубава разходка! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сърдечно благодаря за информацията!

Мен по-скоро ме притеснява да не се изложа с ресторанта. Защото в Пирот знам къде да отидем, докато в Ниш нямам идея как е откъм цени, храна. Все пак ще бъдем 10 човека и се чудя да не стане гаф с храната ..

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Привет!

Някой да има информация петък-събота как се минава Калотина? Питам именно с цел екскурзия до Ниш, с една нощувка...

Връзка към мнение

Пътувахме до Ниш петък-събота (03.03 - 04.03). В Петък минахме към 11:30 границата за около 20 минути. Бавенето е на българската граница - сърбите са много по-бързи.

Имам даже клипче как нашия граничар отива да отваря гишето - охлюв да бяха пратили щеше да го изпревари.

На връщане на 04.03. - за същото време  минахме около 15:00 часа.

Относно ресторантите - В кафана Мезе нямаше места за петък вечер. Другият препоръчан ни от хотела - Кафана Gallija, също беше зает. Последно ни запазиха в Бисер. Чудесно обслужване - поназнайват и български, вкусна храна. Доматите бяха истински - такива не съм яла от доста време.

Сърбите пълнят кръчмите след 21:00 часа тяхно време. Тогава идва и живата музика.

Приятно изкарване!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря!

 

А да препоръчате поносимо място за спане, като  в момента правя прочуване, изхождайки от това, че: ще сме с малката (4,5 г.), жена ми (бременна в седми месец), майка ми и тъстовете, т.е. - 6 човека, 3 стаи, два автомобила.... и вероятно няма да сме в състояние да правим големи преходи (които винаги сме правили без проблем)....

Връзка към мнение

Бяхме взели две апартаментчета ето от тук: http://www.booking.com/hotel/rs/main-street-apartments.html?aid=368032

 

Като цяло са прилични условията, без да са някакъв извънземен лукс. Мястото е точно в центъра, на пешеходно разстояние от заведенията, а собственика осигурява плащане на синята зона, ако е нужно. Мисля си, че за една нощувка е перфектно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме две двойки и спахме в ArtLoft Hotel. Много сме доволни, закуската е по желание, хотелът е на една минута от пешеходната част. Паркоместа пред хотела или в дворче до него.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пътувахме до Ниш петък-събота (03.03 - 04.03). В Петък минахме към 11:30 границата за около 20 минути. Бавенето е на българската граница - сърбите са много по-бързи.

Имам даже клипче как нашия граничар отива да отваря гишето - охлюв да бяха пратили щеше да го изпревари.

На връщане на 04.03. - за същото време  минахме около 15:00 часа.

Относно ресторантите - В кафана Мезе нямаше места за петък вечер. Другият препоръчан ни от хотела - Кафана Gallija, също беше зает. Последно ни запазиха в Бисер. Чудесно обслужване - поназнайват и български, вкусна храна. Доматите бяха истински - такива не съм яла от доста време.

Сърбите пълнят кръчмите след 21:00 часа тяхно време. Тогава идва и живата музика.

Приятно изкарване!

 

Как е положението с магистралата до Ниш? Има ли открити нови отсечки?

Връзка към мнение

Последното ми пътуване беше миналата година по същото време. Мисля, че няма нова отсечка. Сега е пуснато от малко след Пирот - до малко преди тунелите. Иначе се вижда изцяло готова част веднага след границата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как е положението с магистралата до Ниш? Има ли открити нови отсечки?

И аз се питам същото, но никъде не мога да открия актуална информация. Гледах на Google Maps, както и на http://www.koridor10.rs/ и не виждам нищо ново освен обхода на Бела Паланка, по който минавах и миналата година по това време. Не вярвам до сега да не са пуснали нови отсечки, като се има предвид, че миналата пролет извършваха довършителните работи на много места и дори тук-там движението беше разрешено двупосочно в едното платно. Хубаво ще е тези, които са пътували сега по празниците около 3ти март да споделят какво е положението към момента...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В събота минах оттам. Освен обхода на Бела Паланка няма други пуснати участъци. Обходът обаче е почти завършен. Движението се извършва еднопосочно и си е съвсем като магистрала. Е, маркировката е жълта (временна) и ограничението на скоростта е 80 км/ч , но не видях някой да го спазва. Като цяло имам чувството, че се придвижих по-бързо отколкото през декември миналата година, когато минах оттам за последно.

Връзка към мнение

И аз се питам същото, но никъде не мога да открия актуална информация. Гледах на Google Maps, както и на http://www.koridor10.rs/ и не виждам нищо ново освен обхода на Бела Паланка, по който минавах и миналата година по това време. Не вярвам до сега да не са пуснали нови отсечки, като се има предвид, че миналата пролет извършваха довършителните работи на много места и дори тук-там движението беше разрешено двупосочно в едното платно. Хубаво ще е тези, които са пътували сега по празниците около 3ти март да споделят какво е положението към моменТ

Точно това съм споделила - нямаше промяна от миналата година по същото време.

Връзка към мнение

Колеги, още нещо да споделите за Ниш, като препоръки, в контекста на горния ми пост, че Ниш е с 3 букви и във форума не излиза нищо на търсачката, а съм сигурен, че има много.....

Връзка към мнение

...че Ниш е с 3 букви и във форума не излиза нищо на търсачката, а съм сигурен, че има много.....

 

Да, наистина има много.

 

https://goo.gl/qbPdBi

 

Първите 2 страници с резултати са от magelanci.com, ако могат да помогнат с нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.