Прескочи до съдържание

Билети за влакове (Рим - Неапол)


micobg

Препоръчани мнения

Има ли нужда да се купуват предварително билети за влаковете в Италия или може и на място преди тръгване? Интересува ме за Рим - Неапол. И дали има някакви разлики в цените?

Връзка към мнение

Може и на място, но цените най-вероятно ще са по-високи. Само за сравнение, при бързите влакове (Frecciarossa) за утре цените са 40Е еднопосочно, за след месец 20Е, регионалните и интерсити влакове са по-евтини, но също има разлика. Може да провериш за датите, които те интересуват тук http://www.trenitalia.com/tcom-en

 

Редактирано от Carrie
Връзка към мнение

За бързите влакове най - ниските цени от 9 евро излизат три месеца по- рано и трябва да се дебне. За регионалните цените са постоянна величина. Винаги купувам онлайн, когато съм наясно с програмата и не съм зависима от пристигане със самолет в същия ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Май съм закъснял малко. За другата седмица става въпрос и варират от 10 до 40€ и съответно от 3 до 1 час.
Каква е разликата между Frecciarossa, Intercity и Regionale?

Редактирано от micobg
Връзка към мнение

Ще вземете на място за Regionale, цената не е висока

 Frecciarossa и Intercity са със запазени места и са по-бързи,  за да се купят билети на добра цена, трябва да е седмици преди пътуването... Regionale са обикновените им влакове, но като цяло не са лоши,  по-бавни са, цената на билета не се променя

Връзка към мнение

Ako пътуването е в събота, Frecciarossa и Intercity имат перманентна опция "2 билета на цената на 1".  Тази възможност за купуане излиза и на автоматите за билети на гарата, не само онлайн.

 flixbus.de имат автобуси по тази отсечка, но пътуват над 2часа и половина.

Връзка към мнение
преди 1 час, bad kid каза:

Ще вземете на място за Regionale, цената не е висока

 Frecciarossa и Intercity са със запазени места и са по-бързи,  за да се купят билети на добра цена, трябва да е седмици преди пътуването... Regionale са обикновените им влакове, но като цяло не са лоши,  по-бавни са, цената на билета не се променя

Малко подробности за Regionale , има два вида regionale veloce (RV), и само Regionale , като вторите спират на всяка керемидка и не ги препоръчвам.

Моя скромен опит с Regionale показа час и 30  минути, Пиза -Флоренция, докато с RV Флоренция - Пиза бе около час. Отгоре на всичко в  Regionale , нямаше климатик, и бе адска жега.( Това в края на Август преди 2 години) От RV нямам оплаквания, всички на които съм се возил бяха чисти и климатизирани.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Благодаря за коментарите! Возих се в Regionale - Рим - Неапол за близо 3 часа. Нямаше климатик, но беше в добро състояние. Билет си взех на място, а влакът беше сравнително празен.

Връзка към мнение
преди 5 часа, Kamen каза:

Има ли разлика в цената при закупуване онлайн или на гише?

за регионални няма, за по-бързите има

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За тези няколко влака, които гледах нямаше разлика. Дори и за най-бързия, който пътува 1 час, цената си беше същата - 39,90€. Моя беше 12,30€. Купих си го от машина.

Връзка към мнение

Ако гледаш в един и същи момент от време разлика няма. Но за стрелите (freccia) и другите  бързи влакове със запазени места пускат по-евтини билети на предварителна продажба и тогава са по-евтини. При тези които са със запазени места продават билети колкото са местата, докато за регионалните мисля че няма ограничение и може да се наложи да се возиш прав.

Редактирано от Климент
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Въпросът ти е конкретен,  но ако причината е цената,  редовно при промоции Рим - Неапол е 12-13€ за Intercity. Конкуренцията между двата оператора е сериозна. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, stanimir каза:

Въпросът ти е конкретен,  но ако причината е цената,  редовно при промоции Рим - Неапол е 12-13€ за Intercity. Конкуренцията между двата оператора е сериозна. 

Да , причината е цената . Преди 4-5 дена имаше билети по 10 евро, точно с Интерсити, а сега започват от 20. Мислех, че е рано, става въпрос за първи април.

Дори си мислех за автобусни билети - те са по 12 евро, но не знам дали да купувам от сега. Става въпрос за четири билета. 

Ще дебна първо за влака.

Връзка към мнение

Аз купих 20-ина дни преди пътуване.  Italo имаха промо,  но часовете които ми трябваха бяха изчерпани.  Trenitalia бяха на същата цена и там намерих.  Изчакай,  имаш много време,  а регионален може да си купиш и на място. Винаги бих предпочел влак пред автобус. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.