Прескочи до съдържание

Венеция- Карнавал 2018


D_Dimitrov

Препоръчани мнения

Здравейте, планувам посещение на карнавала във Венеция следващата година.Ако някой е бил и може да помогне със полезна информация.Ще пътувам с Ryanair и съобразно техния календар си харесах два варианта: 2-5 февруари или 5-9 февруари.Ще съм благодарен за всякакви съвети и мнения.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще следя темата и аз се интересувам. Някъде из темите беше станало въпрос за карнавала и беше уточнено , че спускането на ангела ще е на 4. 02 .2018. В този ред на мисли по добрият период е 2-5 . 02. 2018.

Редактирано от Вероника
Връзка към мнение

Ако беше жена нямаше да се обаждам .

Моята е влюбена във Венеция и така и не можа за толкова години да ми обясни защо :) . 

На мен и повечето ми приятели от мъжки пол целогодишните тълпи , комерсиалността , миризмата ако щеш и скъпотията ни дейсват меко казано изнервящо .

Разликата през зимата е че няма как да се свиеш в едно ъгълче на вапоретата и да си дремнеш докато любимата ти стене по красотата на града :).  

Обичайните тълпи в града , за карнавала стават безумни . Огромните паркинги в началото са препълнени до ушите . Миналата година чаках към час само за да паркирам и да си платя към 40 е :( . Към това  добави цените както  и  вятъра и студа

 Иначе по същество събитията по площадите ги има в интернет. За да влезеш на някой бал се изтърсваш луди пари за куверт ако се влиза и  не е частен . Още по-страшно е ако  решат да те маскират или те принудят да  си купите карнавални костюми или пък недай си боже да си ги мъкнете оттук :O.  Съжалявам че не съм много конкретен , но обикновенно се влача отзад и плащам.

 Та това което искам да кажа  е : 

 Много полезен ход е да си болен в този момент  или да имаш неотложна работа :) .

Парите от пропуснатия полет на  Ryanair ще ти се сторят като жълти стотинки на фона на това което те очаква ако отидеш :)

Ако все пак те принудят да отидеш си вземи топлите дрехи и големия портфейл :)

И знай че някой ти съчувства и отронва една сълза от съпричасност към теб .:)

  • Харесвам 5
  • Браво 2
  • Смея се 14
Връзка към мнение

За съжаление ще кажа, че предишния пост съм го срещал често, но не изразява самата истина. Повечето неща не правят впечатление когато си във Венеция. Особено прословутата миризма, глупости. Има много по миризливи дестинации пълни с хора до козирката.

 

От трите ми посещения на карнавала мога да дам следните съвети:
Вземете си хотел на пешеходни разстояния или връзката да бъде най-много по вода. Примерно остров Лидо.
Карти за вапорети са задължителни.
Не наблягайте на други забележителности. Забавлявайте се с карнавала.
Не изпускайте всичко, което се случва денонощно, включително вечер.
Купете си най-малко маски и се дегезирайте. Усещането е по-силно.
Събитията са съсредоточени около Сан Марко и алеята към Моста на въздишките. Но следете календара за целия град.
Много красиво е когато има шествия от и около Риалто.
Мълчанието на главните маскирани е присъщо. Не ги притеснявайте с въпроси. 
Може да ги снимате спокойно, те за това са там.
Извън карнавала сутрин рано и вечер късно може да избегнете тълпите.
Внимавайте за това, което носите. Златна среда за крадците. Чантите скрити.
Заредете се с памет за много снимки.
Внимавайте с времето. Сезона е все още студен и са възможни изненади. Вземете мерки.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Благодаря за съветите.Към хората, които са били на карнавала, какво ще ме посъветвате, вариант със 3 нощувки включващи Полета на ангела или 4 нощувки от деня след него ?

Връзка към мнение
Преди 1 час, D_Dimitrov каза:

Благодаря за съветите.Към хората, които са били на карнавала, какво ще ме посъветвате, вариант със 3 нощувки включващи Полета на ангела или 4 нощувки от деня след него ?

Лично мое мнение е да си вземете четири нощувки  започващи след Полета на ангела.По-късно ще напиша по дълъг пост с изложени в него аргументи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако твърдо си го решил, по- добре си организирай нощувките отсега. Ние миналата година ходихме по Великден - беше претъпкано навсякъде. Ама гадно претъпкано. Все те блъскат, няма места по заведенията, във вапоретата отново някаква луда блъсканица, решиш да се снимаш някъде и на снимката още 5 човека до теб и около теб. Нощувките в самата Венеция също бяха много скъпи. Букнах почти 3 месеца по- рано и нищо свястно не беше останало. Аз лично във Венеция бих отишла отново единствено в най - слабия и сезон. Предпочитам дъжд и вятър пред тълпите хора. Иначе си заслужава да се види. Особено сутрин рано и вечер много късно, когато е по-спокойно и можеш да усетиш романтиката. Затова аз бих заложила на вторите дати. 

Редактирано от Алекс
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз като жената на Иво съм влюбена във Венеция, но любимото ми време за посещение е седмица след края на карнавала. Толкова е пусто, че когато се загубиш в някоя уличка няма кого да попиташ за посоката. Ако човек има късмет да нацели слънчево време няма как да не заобича Венеция. Обаче и атмосферата на Карнавала също трябва да се преживее поне веднъж. На мен това все още ми предстои.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето и аргументите за които бях обещал да напиша:

-Полета на ангела е събитие,което трябва да бъде видяно,но не на всяка цена.Това е единственият път в живота ми в когато съм се чувствал безсилен да направя каквото и де е! Влезнахме/аз и жената/ без проблеми на площад Сан Марко и зачакахме да започне представлението,но тълпите задаващи се от към пиацетата не намаляваха.Хората ставаха все повече и повече докато в един момент буквално натъпкани като копърки в буркан се борихме за глътка въздух.Решихме,че сме видяли достатъчно и малко преди да завърши полета на ангела тръгнах да пробивам път сред тълпата,за да се измъкнем от този ад.Тежа 90 кг. и бих казал,че имам достатъчно подготовка/спортна/ за да се справя.На всяка моя крачка напред се връщах две назад.Положението започна да става критично,защото хората са притиснати до ограда отделяща коридора за полета на ангела а прииждащите хора нищо не ги спираше.Започнах да си мисля,че няма да успеем да излезем от площада,но след едночасова борба успяхме.Аз не бих си причинил никога повече такова нещо,но ти трябва да решиш дали си готов за това.;)

-Разгледайте островите Мурано и Бурано -заслужават си напълно а и е с една идея по-добре откъм тълпи и туристи

-вижте в програмата на карнавала кога е шествието с момите/най-красивите/носени от младежи на дървени носилки-на нас ни хареса много.

-за музеите и забележителностите си знаете.....:) пригответе се за тълпи от хора.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 43 минути , bibi каза:

А ако седнеш в кафене на площада ?  :O

Доста смело... :) и от емоционална и от финансова гледна точка. Едно кафе може да ти се върже към 20€ със сървиса.

Връзка към мнение
преди 10 часа, liliya каза:

Доста смело... :) и от емоционална и от финансова гледна точка. Едно кафе може да ти се върже към 20€ със сървиса.

Не е точно така.

Сядайки на площад Сан Марко за какво плащате ?
Пиете кафе или друго на едно от най-желаните места в света.
Не забравяте, че кафе Флориан е възможно най-старото винаги действащо. Цели три века.
На тези маси са били Казанова, Гьоти, Дикенс и др., както и вие сега.
Самото сядане, както и прекрасната музика вече струва пари. И аз бих ги дал без да консумирам.
Кафето, което ще пиете може да е собствената марка Флориан/малко по-скъпо/.

И сега цените, които често се надуват от туристите. Но за това място, това кафе, тази обстановка, тази гледка и атмосфера са напълно нормални.
Удоволствието и спомените нямат цена.
В действителност кафе може да пиете на бара за 3 евро, както и всичко останало е доста по-евтино в този вариант.
Сядайки вече имате други цени, както и 6 евро такса за музика на човек. Кафето експресо става 6,50 евро. Останалите нагоре спрямо добавките. Шоколада на Казанова е 12,50, но на бара е 6 евро. Закуската на Казанова е 45 евро с много артикули.
Кроасани от 4,50, на бара 2,50 евро.
И т.н., снимал съм си едно меню ако ви интересуват други неща.
Накратко двама души при три степени поръчка средни артикули ще ви струва около 50 евро.
Всеки ден ли го правим това - НЕ. За мен си струва при всички случай само заради това, което изброих. 
За много други неща даваме грешни пари, а това ни се свиди. Не трябва.

Не забравяйте, че от кафето може да си купите много неща за вкъщи, които ще ви бъдат спомен за цял живот.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 57 минути , Kris каза:

Не е точно така.

Сядайки на площад Сан Марко за какво плащате ?
Пиете кафе или друго на едно от най-желаните места в света.
Не забравяте, че кафе Флориан е възможно най-старото винаги действащо. Цели три века.
На тези маси са били Казанова, Гьоти, Дикенс и др., както и вие сега.
Самото сядане, както и прекрасната музика вече струва пари. И аз бих ги дал без да консумирам.
Кафето, което ще пиете може да е собствената марка Флориан/малко по-скъпо/.

И сега цените, които често се надуват от туристите. Но за това място, това кафе, тази обстановка, тази гледка и атмосфера са напълно нормални.
Удоволствието и спомените нямат цена.
В действителност кафе може да пиете на бара за 3 евро, както и всичко останало е доста по-евтино в този вариант.
Сядайки вече имате други цени, както и 6 евро такса за музика на човек. Кафето експресо става 6,50 евро. Останалите нагоре спрямо добавките. Шоколада на Казанова е 12,50, но на бара е 6 евро. Закуската на Казанова е 45 евро с много артикули.
Кроасани от 4,50, на бара 2,50 евро.
И т.н., снимал съм си едно меню ако ви интересуват други неща.
Накратко двама души при три степени поръчка средни артикули ще ви струва около 50 евро.
Всеки ден ли го правим това - НЕ. За мен си струва при всички случай само заради това, което изброих. 
За много други неща даваме грешни пари, а това ни се свиди. Не трябва.

Не забравяйте, че от кафето може да си купите много неща за вкъщи, които ще ви бъдат спомен за цял живот.

Щом е за душата...  съм напълно съгласна , но все пак трябва да се има нагласа за цената на кефа. В противен случай може да се получи обратен ефект. :)  Важното е да се доставя удоволствие :biggrin:

Но по принцип идеята на горното по- скоро беше , че има доста туристически капани и там са в изобилие.

 

Редактирано от liliya
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, liliya каза:

Щом е за душата...  съм напълно съгласна , но все пак трябва да се има нагласа за цената на кефа. В противен случай може да се получи обратен ефект. :)  Важното е да се доставя удоволствие :biggrin:

Но по принцип идеята на горното по- скоро беше , че има доста туристически капани и там са в изобилие.

 

Съгласен съм напълно с вас. И ценната информация в този форум ни предпазва от грешки.


И за да съм напълно искрен относно кафе Флориан трябва да кажа. Обслужването в това легендарно кафене много често не е на нужното ниво. Сервитьорите на моменти са надменни и много не им пука. Текучеството на клиенти е огромно и защо да са прекалено любезни ? Взимат ти парите и толкова. Но това в никакъв случай не трябва да ви отблъсква. Приемете това кафе като една голяма забележителност с една от най-добрите атмосфери в света.

 

В същият момент мога да ви кажа кафене на другата противоположност. Като тръгнете от Сан Марко посока Риалто не пропускайте кафетерия Дориа. Макар винаги пълно се чувствате в свои води. Чудесни хора и какви цени. Тук експресо ще ви струва 1,10 евро. Както и другите цени ще ви изненадат. И това не е за сметка на качеството.
Шприцът предлаган тук е един от най-добрите във Венеция.

Редактирано от Kris
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 14 часа, liliya каза:

Доста смело... :) и от емоционална и от финансова гледна точка. Едно кафе може да ти се върже към 20€ със сървиса.

E , не за 4-ма сметката е ок 60 евро и то с лиготиите на децата. А и си плащаш кефа и спокойствието. Еспресото е 5-7 евро по спомени и то във Флориан, но по-скоро се притеснявам, че няма да има места.

Връзка към мнение

По повод сервитьорите във Флориан. Единият път приятел от компанията нещо беше на кеф и му остави 10 евро бакшиш отделно от сервиза в сметката. Този разгъна банкнотата и се радваше като дете. Изчезна, извика други двама и тримата като започнаха да се кланят в такт и да благодарят едновременно вървейки назад към вратата на другата зала. Голяма атракция бяха, облечени в белите ливреи.

Нямам идея какво  да очаквам обаче в карнавално време. (обмислям бек ъп варианти, ако мъжът ми се изнерви тотално за Лидо или покрайнините на Венеция, дето не сме ги изръшкали) 

Връзка към мнение

Виждам, че има доста разбиращи от Венеция :) Имам едно питане. Можете ли да ми препоръчате хубаво място за вечеря в самата Венеция, което да не е прекалено разоряващо? Става въпрос за самия Карнавал, 1-ви февруари. Препоръка от личен опит. Благодаря! 

Връзка към мнение

За обяд на крак със сравнително прилични цени мога да препоръчам Osteria Dai zemei: San Polo, 1045/B, 30125 Venezia VE, Италия. Намира се близо до моста Риалто. А за по- прилични цени за вечеря не знам, може някой да препоръча.  Тези са много добри,  можеш да ги разгледаш  : Ресторарнт  Троваторе www.ristorantetrovatore.com/  , Остерия Санта Марина http://osteriadisantamarina.com/ и Остерия Але Тестиере http://www.osterialletestiere.it/

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно ресторантите имате няколко варианта в зависимост какво търсите.
Ако продължим в стил Флориан просто отивате отсреща в https://www.alajmo.it/en/sezione/ristorante-quadri/ristorante-quadri   Quadri
със звезда Мишлен. И е ясно, че плащате доста.
Търсите ли обратното евтин ресторант го намирате още до гарата
https://goo.gl/maps/hJ3akiXEseS2   Brek
И както навсякъде се оглеждате за ресторант с местни хора като например
https://ilparadisoperduto.wordpress.com/la-cucina-tradizione-e-rivisitazione/
Paradiso Perduto
или http://www.boccadorovenezia.it/  Ostaria Boccadoro
В ресторантите с предимно местни хора бягате от така наречените капани.
Ако тези не ви допадат ще ви кажа и други.

Редактирано от Kris
Връзка към мнение
преди 17 часа, liliya каза:

 Остерия Але Тестиере http://www.osterialletestiere.it/

И на други места специално го препоръчват... Ще си навра носа, благодаря :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 37 минути , Гост каза:

И на други места специално го препоръчват... Ще си навра носа, благодаря :)

Osteria alle Testiere е изключително малък ресторант. Много трудно направихме резервация в него. Помогнаха ни от хотела и то не в пик час/обяд/. Опитайте с предварителна резервация. Обикновено се чака седмици.
Не го пуснах защото отивайки за 3-4 дена резервация е почти невъзможна.
Ще видите малко по-различни ястия със собствен стил. Сигурно знаете и той е признат от Michelin.
В него обаче е възможно да ви е доста скучно, както казах масите са няколко.
Особено ако целта не ви е само храната. Обслужването е на ниво.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.