Прескочи до съдържание

Как се качва албум в галерията?


Препоръчани мнения

Magelanci.com разполага със специално приложение, в което можете да качвате албуми от пътешествията си. Ето как да качите албум в нашата галерия. 

 

1. Подгответе снимките за албума. Моля, постарайте се да не изсипвате цялата си карта със снимки, а отделете малко време да филтрирате неподходящите, повтарящите се, твърде личните и т.н. Софтуерът сам ще се погрижи за оразмеряване на снимките. 

 

2. Влезте в "Галерия" и натиснете бутона "Добави снимки".

chrome_2017-08-26_10-27-45.png

 

2. Изберете категория, в която ще качите албума си. Първите две категории са по-специфични и ги използвайте само за снимки с нашето знаме или с други магелански артикули. В общия случай, изберете точната категория по географски принцип. 

chrome_2017-08-26_10-29-10.png

 

3. Следващата стъпка е създаване на нов албум или добавяне на снимки към ваш, вече съществуващ албум. Добавете заглавие на албума - най-добре държавата или дестинацията, както и кратко описание на пътуването, което илюстрират снимките. Останалите настройки не ги променяйте и натиснете "Създай нов албум".

chrome_2017-08-26_10-31-40.png

 

4. На следващата стъпка прикачете подготвените снимки или с провлачване, или по традиционния начин с избиране на снимките, които да качите. Можете да добавите максимум 100 снимки наведнъж.

chrome_2017-08-26_10-33-08.png

 

5. След като снимките са качени, натиснете на "Продължи".

chrome_2017-08-26_10-35-19.png

 

6. На следващата страница можете да добавите описание, източник, авторски права и т.н. В полето "Заглавие" можете да използвате %n вместо число, което ще се увеличава с всяка следваща снимка. Така, ако имате 30 снимки от Италия и искате да ги кръстите "Италия 1", "Италия 2" и т.н., то можете просто на първата да напишете "Италия %n" и заглавията ще се генерират автоматично. 

chrome_2017-08-26_10-40-38.png

 

В долната част на екрана имате възможност да настроите авторско право и източник, които също да се копират на всички снимки.

 

7. Не забравяйте да цъкнете бутона "Копирай на всички снимки", това ще попълни нужната информация и ще качи снимките. Цъкнете "Завърши редактирането на снимки", ако сте попълвали информацията снимка по снимка. 

 

Това е!

 

chrome_2017-08-26_10-43-04.png

 

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Не мога да разбера откъде се трият снимки от вече съществуващ албум, както и от къде се появява географското положение на всяка снимка в google maps 

Редактирано от Levantino
Връзка към мнение
преди 22 часа, Levantino каза:

Не мога да разбера откъде се трият снимки от вече съществуващ албум, както и от къде се появява географското положение на всяка снимка в google maps 

image.png

 

Не ти ли излиза този бутон за редактиране на снимка (там трябва да имаш опция за скриване)?

 

Относно координатите, необходимо е да ги има в EXIF таговете на снимките, не ги добавяме ръчно, от там се взимат. 

Връзка към мнение

Благодаря! Излиза ми бутона, да. Видях, че има hide, но го пропуснах, защото очаквах, че ще има delete. А относно координатите, явно при единият ми албум има координати от iphone, а при другият няма. 

Редактирано от Levantino
Връзка към мнение
преди 6 минути , Levantino каза:

Благодаря! Излиза ми бутона, да. Видях, че има hide, но го пропуснах, защото очаквах, че ще има delete. А относно координатите, явно при единият ми албум има координати от iphone, а при другият няма. 

Да, hide е по-софт вариант на триенето, да не объркаш нещо :) Никой не ги вижда, но снимките си стоят скрити. Ако има някаква причина, поради която искаш и като файлове да изчезнат просто ми пиши. 

 

Снимките ти снимани с Nikon-a нямат координати, защото той няма GPS модул. Кажи дали има някоя от айфонските снимки, на която и липсват координати и ще погледна. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Иван Попов

Имаме  един въпрос относно нашата група от Косово.

Може ли да имаме общ албум, тоест всеки от нас да си качва снимки в него! :)

Благодарим предварително, ако има нещо писано във форума, моля да ни извините.

Връзка към мнение
преди 17 часа, Иван Попов каза:

Имаме  един въпрос относно нашата група от Косово.

Може ли да имаме общ албум, тоест всеки от нас да си качва снимки в него! :)

Благодарим предварително, ако има нещо писано във форума, моля да ни извините.

На теория има...както е със знамето. На практика, не ми се прави такова изключение, защото ще развали цялата структура на галерията. На практика трябва да направя отделна категория само за вашето пътуване до Косово, а не ми се ще да се създава такъв прецедент :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.