Прескочи до съдържание

FLIXBUS от летище Бергамо


Светославов

Препоръчани мнения

Светославов

Здравейте,

В сайта им видях, че мога да ги ползвам в удобен за мен (засега) час до Болцано. В деня на полета прогнозата е за лошо време и затова се въздържам да купя билети онлайн.

Дали ако кацнем навреме, по разписание в 7ч35м, а буса е от 9ч30м, ще мога да закупя билети предварително ако са останали или трябва да изчакам идването на буса и от водача да купя?

В сайта им има опция да се задават въпроси, питах и там, но кога ще отговорят...

Ако има значение, датата е 2-ри септември, събота.

 

Връзка към мнение

Здравей, аз ползвах Flixbus от Бергамо миналата седмица, и бях проучила, че ако си свалиш приложението , може да си купиш билет след като кацнеш и показваш на шофьора кода от телефона си. Дестинацията ми беше друга , но наблюденията ми са ,че автобусите не се пълнят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Светославов

Благодаря Тина, 

Да разбирам ли, че на летището нямат офис или представител?

Само дето на new generation ви е трудно да допуснете, че някой пътува с елементарен телефон с предплатена карта, който се ползва само като авариен(да не дава Господ). :)

Но това в никакъв случай не прави информацията ти по-малко полезна. 

А дали в някое бюро, офис на фирма, хелп деск на летището биха ми направили тази услуга да си/ми купя/т онлайн билет след кацането...?

А трябва и да го принтват, хм...

Връзка към мнение

Не помислих за този вариант ;) .

На летището нямат офис, единствения вариант е ако тези от туристическата информация ти направят тази услуга. Отварят в 8  сутринта и принципно са много мили, но никой не може да гарантира, че ще се съгласят. Не мисля ,че би имало проблем да си закупиш билет от автобуса, по скоро цената може да не е същата.

Връзка към мнение

From your bus driver: You will receive a receipt when you book your seat on board. The receipt also serves as the ticket/booking confirmation. Attention: When buying your tickets directly from the bus driver you will always pay the normal price.

 

 

ето от сайта, провери си само колко е нормалната цена за тази отсечка

Връзка към мнение
Светославов

Или е някаква фирмена тайна тази тн нормална цена по която ще купя от водача, или аз не мога да я намеря в сайта им за тази отсечка. Щото ако е фрапираща и не успея някакси да купя след кацането билети онлайн, да си гоня влакчето.

Разликата в продължителноста е няколко часа, но що да ги губя по спирки.

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Може ли някой да ми каже, дали мога да разчитам на разписанието на Flixbus от летището до Peschiera del Garda и обратно. По разписание пристига 2 часа преди полета/ с ръчен багаж съм/. Ако  има задръствания, ще ми стигне ли времето?  Не зная колко е голямо летището и колко се върви от спирката.Някаква информация?

Връзка към мнение
Дани Магелани
На 31.08.2017 г. в 11:49, Светославов каза:

Или е някаква фирмена тайна тази тн нормална цена по която ще купя от водача, или аз не мога да я намеря в сайта им за тази отсечка. Щото ако е фрапираща и не успея някакси да купя след кацането билети онлайн, да си гоня влакчето.

Разликата в продължителноста е няколко часа, но що да ги губя по спирки.

Това го снимах на спирката в Колмар. Сравни с цените в сайта и ще добиеш представа.

IMG_20180512_055821.jpg

Връзка към мнение
преди 4 часа, Sara каза:

Може ли някой да ми каже, дали мога да разчитам на разписанието на Flixbus от летището до Peschiera del Garda и обратно. По разписание пристига 2 часа преди полета/ с ръчен багаж съм/. Ако  има задръствания, ще ми стигне ли времето?  Не зная колко е голямо летището и колко се върви от спирката.Някаква информация?

Аз съм го използвала от летището към Пескиера дел Гарда и не дойде точно по разписние. Не беше голямо закъснението, но да кажем 15-20 мин. Спирката е пред летището,  няма ходене особено, но според мен е малко на ръба и бих проучила и други опции.  Имай предвид, че той не тръгва от Пескиера, а Пескиера е спирка по пътя т.е до там също може да се натрупа закъснение.  Но аз принципно не обичам да рискувам, освен това никога не пътувам само с ръчен багаж, така че може би не съм показател.

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

понеже и аз съм в подобна ситуация - Flixbus и последващ полет, няколко дни проверявах  в приложението за моята спирка как се движат автобусите /дали са навреме или имат закъснения/ и установих, че често имат закъснения от 20 минути до два часа, затова избрах малко по-ранен автобус 

 

закъсненията се натрупват от това, че отсечката, която ми трябва, е част от много по-дълъг многочасов маршрут

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

@antea, a къде е точно спирката на фликсбъса на Орио Ал серио? Има ли означение? Гледах в гугъл стрийт вю, но нещо не се убедих... 

Връзка към мнение

за съжаление, не знам, не съм пътувала от там, писала съм в темата заради сходна ситуация с последващ полет и проучване на закъснения 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
30 minutes ago, luba_rizova said:

@antea, a къде е точно спирката на фликсбъса на Орио Ал серио? Има ли означение? Гледах в гугъл стрийт вю, но нещо не се убедих... 

Спира на един от автобусните сектори пред летището, най-централно спират автобусите за Милано и за Бергамо, по-вдясно са по-редките линии, сред които е и Фликсбус. Има голяма табела, по която съдя, че е там - иначе не съм го ползвал.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Пред самия терминал, заедно с останалите автобуси.

Screenshot_20190129-154044.jpg

 

 

@luba_rizova, сега виждам, че в приложението пише платформа 6 (вижда се на скрийншота)

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Точно както са писали по горе.Излиза се от входа на летището и веднага надясно покрай сградата .Не се пресича улицата ,в посока съм rent a car  паркинга.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.