Прескочи до съдържание

10 дни във Виена, Прага и Братислава


Нели

Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци! :girlinlove:

 

Предстои ни пътуване след седмица и ми трябва малко помощ/мнения/идеи за програмата.:girlinlove: Ще посетим Виена, Прага и Братислава. Нощувките са 9, като са разпределени 4 във Виена, 3 в Прага и 2 в Братислава. Планираме нощувките да са в центъра, за да може да сме на пешеходно разстояние до повечето забележителности.

 

Програмата досега:

11.09 понеделник - 11:55 кацане в Братислава. Отпътуване към Виена. Настаняване + обиколка в стария град. Нощувка във Виена
12.09 вторник - Пътуване към Schonbrunn https://www.schoenbrunn.at/en/
Дворецът Schonbrunn
Зоологическата градина
Лабиринтът
Фонтанът обелиск
Фонтан Нептун
Gloriette
Нощувка във Виена
13.09 сряда - Дворецът Belvedere https://www.belvedere.at/en
Пратера http://www.praterwien.com/en/home/
Виенско колело
Нощувка във Виена
14.09 четвъртък - Старият град + дворецът Hofburg. Нощувка във Виена
15.09 петък - Отпътуване за Прага. Разходка в Стария град (Stare Mesto). Нощувка в Прага
16.09 събота - Дворецът Prague. Нощувка в Прага
17.09 неделя - Старият град (Stare Mesto). Mala Strana. Charles Bridge. Нощувка в Прага
18.09 понеделник - Отпътуване към Братислава. Разходка в Стария град. Замъкът Bratislava.
Нощувка в Братислава
19.09 вторник - Замъкът Devin. Нощувка в Братислава
20.09 сряда - 16:20 полет

Редактирано от Нели
Връзка към мнение

Предполагам, че вече сте резервирали местата за настаняване, така че е безсмислено да коментираме разпределението по дни между трите града. За мен два пълни дни в Братислава срещу само три /и малко/ във Виена е неприемливо, но вероятно това е въпрос на предпочитания.

Иначе програмата ви е твърде обща и предвид липсата на информация за интересите ви не знам какво да ви посъветвам.

Връзка към мнение

Не сме резервирали нощувки, така че тези във Виена или Прага могат да се увеличат за сметка на Братислава.

Времето е ограничено, така че интересите са забележителности и разходки в града.

Връзка към мнение
Дани Магелани

За Братислава 1 нощувка е достатъчна, според мен. От втора би имало смисъл ако направите еднодневна екскурзия до Бърно или друга дестинация в Словакия.

Спестената нощувка може да се прехвърли към Виена или друг атрактивен австрийски град, напр. Залцбург.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Дани Магелани, това съм набелязала за Братислава:


Дворец „Грасалкович“-Grassalkovich Palace-Grasalkovičov palác
Порта на Михаил-St. Michael’s Gate
Старото кметство-Old Town Hall-Stará radnica 
Синя църква-Blue Church
Катедрала св. Мартин- St Martin's Cathedral-Katedrála svätého Martina 
Словашки национален театър-Slovak National Theatre
Новият мост-SNP Bridge

Замъкът Bratislava-Bratislavský hrad

 

Нещо интересно пропускам ли? Според теб ще можем ли да ги видим мотаейки се, ако сме само с една нощувка?

Автобус 61 ли използва от-до летището? 

20th Sep 2017
13:07
20th Sep 2017
13:28
21 min 61 0.90 €

 

 

Връзка към мнение
Дани Магелани

Да 61. Хотелът ми беше близо до спирка Зимни стадион на 61. Придвижването беше много удобно. Може да видиш темата ми.

Всичко може да се обиколи пеш. До замъка аз ползвах туристически автобус от Операта. По пътя му може да се видят повечето забележителности. Така ще се ориентирате и ще изберете пешеходния маршрут.

Мисля, че сте включили основните забележителности.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Дани Магелани
преди 1 минута , Нели каза:

Темата може да бъде изтрита. Прибрахме се и беше прекрасно пътешествие :)

Защо изтрита? Тя сега започва.

Разказвай ни...

Връзка към мнение
Преди 1 час, Нели каза:

Темата може да бъде изтрита. Прибрахме се и беше прекрасно пътешествие :)

Ако всички теми се триеха, когато се върне човек, нямаше да има откъде да четете! Коректно е да разкажете с поне малко информация. Това разбира се е по желание, никого не насилваме тук:vinsent:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 9/3/2017 в 9:36, Дани Магелани каза:

Да 61. Хотелът ми беше близо до спирка Зимни стадион на 61. Придвижването беше много удобно. Може да видиш темата ми.

Всичко може да се обиколи пеш. До замъка аз ползвах туристически автобус от Операта. По пътя му може да се видят повечето забележителности. Така ще се ориентирате и ще изберете пешеходния маршрут.

Мисля, че сте включили основните забележителности.

Може ли да дадеш линк към темата си за Братислава, че не мога да я намеря.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 28 минути , alienad каза:

Може ли да дадеш линк към темата си за Братислава, че не мога да я намеря.

Ето:

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 23.09.2017 г. в 18:41, Емика каза:

Ако всички теми се триеха, когато се върне човек, нямаше да има откъде да четете! Коректно е да разкажете с поне малко информация. Това разбира се е по желание, никого не насилваме тук:vinsent:

Какво имаш предвид? Пуснах темата с молба за помощ/мнения/идеи за програмата. Такива не получих (изключвам мненията на Дани за Братислава :thankyou:), затова написах, че темата може да се изтрие, защото не виждам с какво може да е полезна за останалите.

Връзка към мнение

Не се трият теми свързани с пътешествия. А иначе трафикът във форума понякога е бърз и може темата ти да потъне още по-бързо. Няма нищо лошо в такива случаи да я повдигнеш веднъж за да попиташ отново за мнения :) 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Нели каза:

защото не виждам с какво може да е полезна за останалите.

Ами например като разкажеш ти за пъвуането си :) Така следващия път някой друг, който прочете темата ти, ще получи полезна информация. Не е редно само да търсим помощ във форума, защото ако само търсим, а не предлагаме такава, накрая всички теми ще завършват с "темата може да се изтрие".

  • Харесвам 5
  • Браво 4
Връзка към мнение

Здравейте магеланци,

 

идната сряда пътуваме за Братислава. Ще останем 5 дни. Бихте ли ни препоръчали достъпни с влак градчета около Братислава, които може да посетим за 1 ден.

Т.к сме с малко дете, не съм сигурна, че Виена е добър вариант.

 

Ще се радвам на Вашите предложения!

Благодаря :)

Връзка към мнение
Дани Магелани

До Виена е по-добре с Flexbus от летището направо или от града спирката под новия мост.

Може и Бърно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не мога да помогна с идея за малки градчета около Братислава, но не виждам защо се притеснявате да отидете до Виена. В интерес на истината, това разстояние винаги съм го минавала с автомобил, но както чета във форума, има удобни автобуси и е само на 80 км.

Впрочем излъгах, веднъж пътувах с влак и беше за около 1- 1,5 ч. Също удобно и не беше скъпо.

Във Виена възможностите за посещение вече са огромни. Да не говорим за парковете, детските площадки и всичките забавления за деца.

Харесвам Бърно, но не мисля, че при избора между него и Виена има шанс.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря

Предпочитам влак, т.к малкия е заклет фен на този превоз. Предвид че времето май няма да е много подходящо за разходки, моля предложете 3-4 места във Виена, които да са в относителна близост.

Връзка към мнение

Аз не разбрах дали ще ходите до Виена евентуално за един ден или ще спите и петте дни там. Ако е само за ден и времето е хубаво, в смисъл не вали, бих ви предложила бърза разходка в центъра /Парламента, Кметството, Хофбург, двата музея/ и след това Шьонбрун с разходка в парка и зоологическата градина. Разбира се, има и вариант Пратера с виенското колело и останалите атракции там, ако харесвате подобни неща.

Ако сте за ден и вали, бих предложила след разходката да влезете в Природо-научния музей или в Hаus des mеeres заради детето. Това последното нарочно не го преведох, за да го въведете в гугъл и да видите дали ви харесва. 

Транспортът във Виена е достатъчно добре уреден, така че придвижването не е проблем.

Ако сте за пет дни във Виена, вижте темите тук, писано е много, в т.ч. и за посещение с дете.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Правите с трамвая един кръг по ринга за ориентация. От ринга по посока Белведере се взема трамвай, като може да се видят по път и шарените къщички Hundertwasserhaus. Слизате пред Кметството, след това - Парламента, тръгвате към Двореца Хофбург , като минавате през  градината с розите, разглеждате Двореца, паметникът на Мария Тереза, музеите около него.

Тръгвате към центъра - Паметника на Чумата и всичко наоколо, Катедралата "Свети Стефан",  влизате в метрото и отивате до Двореца Шьонбрун.

За детето - един ден в Пратера с мама, а тати пак там - на бира с джолан в Швейцарската каща.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, 12000 каза:

Здравейте магеланци,

 

идната сряда пътуваме за Братислава. Ще останем 5 дни. Бихте ли ни препоръчали достъпни с влак градчета около Братислава, които може да посетим за 1 ден.

Т.к сме с малко дете, не съм сигурна, че Виена е добър вариант.

 

Ще се радвам на Вашите предложения!

Благодаря :)

И ние пътуваме в сряда с дете. Но ще наблегнем на Чехия.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За отчета ще си спим в Братислава и 5-те нощувки и ми се ще 1 ден да мръднем нанякъде.

Т.к не сме активни шофьори, взимането на кола под наем също отпада ..

Всъщност исках да посетим някакъв малък град или селце в Австрия, но доколкото се ориентирах през сайта на словашките железници, трябва да минем през Виена и от там да се прехвърлим. (т.к влакът Братислава Виена май не спира на интересни места ....)

 

Благодаря за предложенията Ви :) .. сега ще разгледам по-подробно.

Връзка към мнение
преди 4 часа, 12000 каза:

Т.к сме с малко дете, не съм сигурна, че Виена е добър вариант

 

Тъй като сте с малко дете, Виена е много добър вариант. А щом малчо е почитател на релсов транспорт, Виена му дава изобилие от метровлакове, трамваи и ... музей на трамваите, който препоръчвам с две ръце.

 

IMGP3595.JPG.20b5787b8ee4b75e79216c249561c775.JPGIMGP3596.JPG.33e9c8b9ee63cb3ab02143d140e1440e.JPGIMGP3597.JPG.b09769ec5f17f4f7af4f32e26e1c3576.JPGIMGP3598.JPG.6e511dff21be91c72b4fd13af5061706.JPGIMGP3602.JPG.1d25681c893a25665bf9d6b255250923.JPGIMGP3605.JPG.36c83d13bca950de916397de03174c20.JPGIMGP3606.JPG.7f744ac10ea18ea945d2b57abb1560dc.JPG

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Има автобуси от Братислава до езерото Нойзийдл в Австрия.

Ако сте за пет нощувки в Братислава, интересно ми е, какво ще правите в останалите дни? Братислава е хубава, но един ден и стига. Интересни места в района са замъкът Девин, до който се стига с градски транспорт за около двайсет минути. Има и корабчета дотам.

До Тренчин е за час и половина с влак. Самият град не е нещо особено, но има много голям замък, който си заслужава; ние като ходихме през юли, имаше шоу с дресура на грабливи птици. Дечицата там много се израдваха.

Друг известен замък, до който има автобуси, е Червени камен, но дотам не съм ходил.

След като сте без кола, замъкът Бойнице отпада за еднодневка, а иначе е чуден; има и зоологическа градина към него.

Аз смятам да правя уикенд до Братислава напролет. Единият ден ще ми е за Виена, а другият- до замъците Леднице и Валтице в Чехия. Не са далеч от Братислава - стига се с влакове за малко повече от час, но трябва да се прави смяна в Бржецлав, а за да се посетят и двата замъка в един ден, се иска стегнато придвижване според разписанията. Така че вие си преценете. Аз все пак мисля, че за деца Виена е най-интересна.

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.