Прескочи до съдържание

Милано и околностите за пет дни


Ann

Препоръчани мнения

Взехме самолетни билети за 31.10.- 06.11. , кацаме в Бергамо и излитаме пак оттам. Първоначалната ми идея беше лежерна обиколка на езерата, че са ми стара тръпка, без никакво бързане и със спиране на всяко място "ах" и "ох". Но май неглижирах факта, че са на север и през посочения период времето може да е дъждовно и студено. Та сега съм в размисъл дали да не оставя този маршрут за пролетта и вместо това да обиколим градовете около Милано. Знам, че много е писано в подфорум Италия, но знам и също, че всеки има различна гледна точка и в подобен разговор изскачат интересни идеи. Затова реших да ползвам жокер "Обади се на приятел" и да се допитам до магеланци за изготвяне на маршрут. В тази част на Италия не сме били, така че каквото и да видим, ще ни е ново и интересно. Обичаме да посещаваме исторически и културни забележителности / не пропускаме музей или галерия/, места с хубави гледки както в градска среда, така и сред природата. Харесваме и Италия, така че където и да изберем да отидем, ще останем доволни.

Връзка към мнение

цопвам се веднага тук и аз за да събирам идеа. Моите дни ще са четири и около Нова година, но пак си мисля, че ще мога поне до Верона да отскоча :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Милано не е туристическа точка, но има какво да се види. Направете си резервация по интернет за Тайната вечеря, защото не винаги може да се влезе.

Добавям задължително Верона и Бергамо и времето е свършило.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , Ann каза:

Взехме самолетни билети за 31.10.- 06.11. , кацаме в Бергамо и излитаме пак оттам. Първоначалната ми идея беше лежерна обиколка на езерата, че са ми стара тръпка, без никакво бързане и със спиране на всяко място "ах" и "ох". Но май неглижирах факта, че са на север и през посочения период времето може да е дъждовно и студено. Та сега съм в размисъл дали да не оставя този маршрут за пролетта и вместо това да обиколим градовете около Милано. Знам, че много е писано в подфорум Италия, но знам и също, че всеки има различна гледна точка и в подобен разговор изскачат интересни идеи. Затова реших да ползвам жокер "Обади се на приятел" и да се допитам до магеланци за изготвяне на маршрут. В тази част на Италия не сме били, така че каквото и да видим, ще ни е ново и интересно. Обичаме да посещаваме исторически и културни забележителности / не пропускаме музей или галерия/, места с хубави гледки както в градска среда, така и сред природата. Харесваме и Италия, така че където и да изберем да отидем, ще останем доволни.

Вижте какво се писа тези дни в тази тема  

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За този период от годината може да отскочите за ден до Генуа, с влака беше около час и половина, времето там е по-меко, а разглеждане на старата част на града може да се комбинира с корабче до Портофино.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Благодаря на всички ви за включването :).

 

На 4.09.2017 г. в 10:46, mu_ry каза:

цопвам се веднага тук и аз за да събирам идеа. Моите дни ще са четири и около Нова година, но пак си мисля, че ще мога поне до Верона да отскоча :)

Идеята е чудесна, крадвам я :).

 За Тайна вечеря няма да настоявам, няма да е последното ни ходене до Милано. Ще пробвам друг път, с резервиране на часове по-отрано.

 

На 9.09.2017 г. в 17:38, Девора каза:

За този период от годината може да отскочите за ден до Генуа, с влака беше около час и половина, времето там е по-меко, а разглеждане на старата част на града може да се комбинира с корабче до Портофино.

Генуа е към друг маршрут, оставям за друго време / може би догодина/, като предвидим 3-4 - 5 дни за Чинкуе Терре и каквото още има наоколо.

 

Въобще езерата над Милано, Чинкуе Терре, крайбрежието на Амалфи, Тоскана са все райони, които не искам да претупвам в рамките на ден-два-три.

Връзка към мнение

Имаме на разположение 6 нощувки, пред вид това, че ще сме с малко багаж, не пречи всяка нощ да сме на различно място.

Бергамо - Милано - Бреша - Мантуа - Верона - Бергамо / или втора нощувка в Милано/ 

Това ми се заформи като програма, може спирките да не са в този порядък. Ще ползваме влак за междуградски транспорт. Опитвам се да наредя градовете така, че да съвместя тридневна карта за регионалните жп линии с неделя в Милано заради безплатен достъп до музеи.

Опитвам да намеря информация за тези тридневни регионални карти - колко струват, какво включват и откъде да купя, но не успявам. Ако някой знае, моля, да помага :).

 

ПП Чудих се за  Бреша - какво толкова има за посещение. Но всеки път, като спомена чуденето си дали да я вместя в програмата, на половинът долната устна увисва като на дете, разбрало, че дядо Коледа няма да донесе желаната играчка :) . Надява се да има музей, свързан с оръжия, след като петвековната Берета е там. Така че Бреша няма да я подминем, даже ако трябва само да се помотаем там.

Връзка към мнение

Ако не се интересувате от музеи, галерии и шопинг Милано се разглежда за един ден. Спокойно може да се отскочи за по ден във Верона, Бергамо, Комо, Генуа, Стреза и много други места. С това не искам да кажа, че ще скучаете за 4 дена в Милано.

В Бреша има музей на оръжията. Освен това, в замъка на Милано (Castelo Sforzesco) също имаше интересна колекция.

Ако не греша, влаковете от Бергамо на изток към Верона, Венеция... са с прекачване в Бреша, така че в някои маршрути спирката ви там е естествена.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напротив, интересуваме се от музеи и галерии, от шопинг изобщо. Просто не настоявам точно при това ходене в Милано да видим Тайната вечеря. Защото ще ходим и друг път в тоя град. Чини ми се, че се е получило недоразумение, не знам как видя четири дни в Милано.

Връзка към мнение

Ми май от цитата в твоя пост съм се заблудил :)

Освен това в музея на техниката в Милано има голям раздел за Леонардо да Винчи, с макети на изобретенията му... Той е бил оръжеен експерт на Сфорца, когато е живял в Милано. Също може да е интересно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всъщност чуденката ми е по-скоро как да подредя градовете в програмата, така че да ползваме оптимално безплатния вход в неделя / май ще е най-добре това да е в Милано пред вид повече музеи и галерии / , както и някъде четох, че между регионалните отсечки били по-евтини в събота / ?/ - за отсечката Верона - Милано.

 И се получава така - Бергамо  - Бреша - Мантуа - Верона - Милано -  и тук или Бергамо, или втора нощ в Милано / полетът ни е в 14ч, така че май ще имаме време да се пренесем от Милано до летището в Бергамо / 

Връзка към мнение

Здравей  Ann,

 

Ако искаш, прочети тази тема тук: http://www.cities-of-europe.com/saveti-za-patuvane-5-dnevna-obikolka-iz-severna-italiya/. Има доста интересни неща точно за северна Италия.

 

По езерата през този период на годината е много вероятно да не кипи този живот, който може да се види пролет и лято. Посещавали сме района през февруари и все едно е съвсем различно място. Все пак може да е добра идея да се разходите поне до Гарда - Сирмионе, Десенцано ди Гарда, Лазисе /все красиви градчета/. 

 

Иначе точно преди 2 дена се върнахме от тази част /отново с полет до и от Бергамо/, но бяхме само за три дни там и бяхме включили в маршрута си Верона, Мантуа и Бергамо. Тъй като виждам, че си включила Бреша сред градовете - лично ние бяхме разочаровани от този град, когато го посетихме преди 2 г., а вечерта дори ни беше страх да излезе по улицата и да се разходим, защото имаше доста съмнителни типове. 

 

Относно Мантуа - посетихме този град за първи път едва сега - времето беше чудно, но ако сте с кола очаквайте сериозни проблеми с паркирането в Стария град. Уличките са тесни, а местата не са чак толкова много. Около 35 минути търсихме къде да паркираме. Градът е уникално красив - Палацо Дукале, замъка, няколко красиви площади и църкви. 

 

В момента в Италия има огромни намаления по магазините, та дано имате повечко място в багажа за пазар - в някой от магазините нещата се предлагат с 80% надолу. 

 

Регионалните пътища /т.нар. SS/ са по принцип безплатни, в сравнение с магистралите, но и пътуването е доста по-бавно. По магистралите общо взето се плаща около 10 евро за 100-на км. 

 

Хубаво и безаварийно пътуване! 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ходихме, завърнахме се. На въпросите от приятели: "Как беше?" отговарям както винаги след пътуване до  Италия - Прекрасно... и недостатъчно :):girlcrazy:. Опитвам се да отделя малко време да напиша впечатления, но  стигам до отваряне на албумите ...  и се отнасям... :). То кой знае какво няма за споделяне освен личните емоции и впечатления. Не открихме нито колелото, нито топлата вода, в този район пътеките са утъпкани отдавна. 

 

На 4.09.2017 г. в 10:47, Дани Магелани каза:

Милано не е туристическа точка, но има какво да се види. Направете си резервация по интернет за Тайната вечеря, защото не винаги може да се влезе.

Добавям задължително Верона и Бергамо и времето е свършило.

@Дани Магелани, обещавам друг път не чак да слушам/ трудна работа! / , ама поне да те чета по-внимателно :girlcrazy:. Много си права! Трябваше ни поне още ден в Милано, половин в Бергамо и още един във Верона. Като имам пред вид, че пропуснахме Бреша. 

 

Благодаря на всички, които по един или друг начин се включиха в темата :drinks:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте, дано пиша на правилното място. Предстои ми пътуване до Милано края на февруари. Бих искала да посетя едно от езерата. Прочетох, че ако отида до Лаго ди Маджоре, Боромеовите острови са затворени чак до 20ти март и няма да мога да посетя Изола Бела и другите места. Дали не е по-добре да посетя Лаго ди Комо? По това време на годината къде ще мога да видя повече?

Благодаря предварително:)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.