Прескочи до съдържание

Мадрид - препоръки къде да нощуваме


nadeto_nn

Препоръчани мнения

Здравейте, предстои ни пътуване до Доминикана от Мадрид. Пристигаме в Мадрид на 11,10,2017 в  21,00ч. и на 13,10 в 14,00 часа отлитаме за Санто Доминго. Питането ми е къде е добре да избера като район да спим, така че да може да разгледаме Мадрид, а в същото време да ни е удобно за летището. Ще се радвам да ми дадете мнение дали да избера някакви места за настаняване в центъра или в района на летището. Благодаря ви предварително за съдействието!

Връзка към мнение

Виж мадридския пътеводител и подточката "Кои зони да избягваме".

Със сигурност, ако ще сте 2 нощи е по-добре да сте в централната част.

Връзка към мнение
преди 2 минути , nadeto_nn каза:

Здравейте, предстои ни пътуване до Доминикана от Мадрид. Пристигаме в Мадрид на 11,10,2017 в  21,00ч. и на 13,10 в 14,00 часа отлитаме за Санто Доминго. Питането ми е къде е добре да избера като район да спим, така че да може да разгледаме Мадрид, а в същото време да ни е удобно за летището. Ще се радвам да ми дадете мнение дали да избера някакви места за настаняване в центъра или в района на летището. Благодаря ви предварително за съдействието!

Аз винаги предпочитам да спя в района на гарата. Ползвам влакчето, че е по - евтино, оставям багажа и после всичко е на пешеходно разстояние. В AirBnb до сега съм намирала изгодни нощувки.

Връзка към мнение

Здравей, Наде!

 

И аз мисля, че е най-добре да спите някъде в центъра, около Аточа, Сол, Нуевос Министериос. Има там много варианти.
Много добри дати имате, защото 12 октомври е точно Националният празник на Испания и музеите са безплатни, но стават яки опашки. Има и голям военен парад по Пасео дел Прадо. Пиши от какво се интересувате и ще ви помогна да си направите план. 

Връзка към мнение

Аз гласувам за втория апартамент. Гран Виа си е Гран Виа, но метрото ни е супер, така че няма да имате проблем.

Връзка към мнение

Май не си видяла кои са лошите зони..

 

Първия го отписвам заради мястото му.

 

Втория е в началото  на улица Fuencarral, която е пешеходна с много магазини и кръчми. 

Да не се чудите, ако влезете в задните улички в ляво от Фурнкарал, там е пълно с долнопробни проституки и разни други.

 

Третия също не е зле и е близко до най-интереснта за нощен живот зона Malasaña.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Alexander каза:

Май не си видяла кои са лошите зони..

 

Първия го отписвам заради мястото му.

 

Втория е в началото  на улица Fuencarral, която е пешеходна с много магазини и кръчми. 

Да не се чудите, ако влезете в задните улички в ляво от Фурнкарал, там е пълно с долнопробни проституки и разни други.

 

Третия също не е зле и е близко до най-интереснта за нощен живот зона Malasaña.

Видях кои са зоните , които не са препоръчителни, а в същото време много се изненадох колко положителни мнения и колко добър рейтинг има, това ме разколеба честно казано.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Може ли да погледнете два апартамента , първият е с около 100€ по- евтин и е в Латина. Вторият е в туристическия център:

 

https://abnb.me/EVmg/Pz7CufgpnH

 

https://abnb.me/EVmg/wcKiXKBpnH

 

Чудя се кое ще е по- добре за обиколка в града и разглеждане  на забележителности за около седмица.  Благодаря:) !

 

 

Връзка към мнение

И двата не са далеч от центъра, изглежда да имат и метро наблизо. 

Доколкото си спомням от уроците по испански Chamberi /кварталът, в който е вторият апартамент/ май беше  гей френдли кварталът на Мадрид /разбирай хванати за ръка мъже може да са обичайна гледка/. Ако това не те притеснява мисля, че е ок.

Първият апартамент изглежда  по -близо до центъра, но и близо до района, който @Alexander не препоръчва за  престой. Не мога да преценя доколко това е проблем, дано някой от мадридските експерти ти даде по-точна информация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@lyusi  квартала за който говориш най-вероятно е Chueca, не Chamberi.

 

Между тези апартаменти няма какво да се размишлява, втория е в Malasaña, просто едно от най-добрите места.

 

Първият е  зад лошите зони и отдалечен от баш центъра, аз не бих го погледнал дори, при наличието на втория.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Цитат

@lyusi  квартала за който говориш най-вероятно е Chueca, не Chamberi.

Ха,ха, ето какво става като не внимавам в час.  Добре, че си ме поправил, че щях неволно да подведа lilia.

Връзка към мнение

Искам да похваля едно апартаментче, ню-ню, но с всички удобства, гледка през покривите към Катедралата+ безплатен паркинг, нищо че паркирането си беше предизвикателство дори и за опитен шофьор като моя мъж. Паркингът е под сградата, колата слиза с асансьор на минус нивото и трябва единствено с точно определена маневра да се паркнеш на твоето място.

На снимките са два различни апартамента, ние бяхме в този с тъмната баня, освен това видях, че и на Кава Баха 39 имат апартамент, малко по-голям.

https://www.booking.com/searchresults.bg.html?aid=323176;label=cava-baja-30-Q2aGs6F*kYQWLnU57EjdegS181379828794%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-261710242782%3Akwd-270037936264%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm;sid=b55e3787de8f7073cd9576c33e6b5ea4;city=-390625;expand_sb=1;highlighted_hotels=1940398;hlrd=no_dates;keep_landing=1;redirected=1;source=hotel&gclid=CjwKCAjw7MDPBRAFEiwAppdF9ONlmOWklHGL6A-o7Ig7PEJARsSpc9dAnBDVATgCOV-beOe_2_6iPRoCDnsQAvD_BwE&

 

 

Редактирано от Звелина
Връзка към мнение

Ние за 2 дни спахме тук:

https://www.booking.com/hotel/es/hostal-alfaro.bg.html?aid=304142;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQPCAQp3aW5kb3dzIDEwyAEO2AED6AEBkgIBeagCAw;sid=12c88aaf1a08a49acecabb2580ed0494

 

През врътката 40/80 на booking ни излезе около 90 евро за два дни вместо 120.

 

Стаите са супер малки, но е чисто, уютно и в центъра.

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, дайте съвет коя от двете локации е по-добра за нощувки.

Lope de Vega, 26, Център, 28014 Мадрид, Испания –

Calle Álamo 5, Център, 28015 Мадрид, Испания –

 

Къде е по-подходящо от гледна точка на заведения за хранене, транспорт, забележителности и т.н?

Връзка към мнение
  • 6 години по-късно ...

Здравейте-ние СЪС съпругата преди 3 дни се върнахме от МАДРИД.Града МНОГО НИ хареса и живота който кипеше на всяка крачка там.ОТ летището ПОЛЗВАХМЕ шатъл до гара АТОЧА който спира и на площад СИБЕЛЕС.Пътуването от Т1 до Аточа е към 35-40 МИНУТИ струва 5€ на човек и автобусите са на всеки 20 минути.ЗА спане бих препоръчал РАЙОНА от АТОЧА В ПОСОКА ПЛОЩАД СОЛ ДО МЕТРОСТАНЦИЯ ПО ВЪЗМОЖНОСТ.Ние бяхме до метростанция АНТОН Мартин-това е на 2 спирки от ПЛАЗА СОЛ и на 10 минути пеша от ПЛАЗА МАЙОР.ЗА нас беше много удобен РАЙОНА защото ЕДИНИЯ ден с влак от АТОЧА пътувахме до ТОЛЕДО а на другия ден с автобуса от автогара Монклоа до СЕГОВИЯ.ОТДЕЛНО и връзката със ШАТЪЛА за летището от АТОЧА е на 5 минути с метрото.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.