Прескочи до съдържание

Иран за 14 дни


monda

Препоръчани мнения

здравейте, магеланци,

Планирам пътуване пшрез октомври за 14 дни до Иран. Билетът ми е Истанбул-Техеран -Истанбул, с възможност връщането да стане през Шираз. Ще шътувам сама. 

След няколкомесечно ровене и четене, рещих да посетя следните места:
Техеран, Кашан, Исфахан,Язд,Керман( колебая се), Шираз.  Мо.я за помощ как  да разпределя нощувките така, че да не съм шпрез ден на път  куфара. Искла ми се да оставам по 3-4 нощувки в някои "базови лагери".
Виза смятам направо от л;етището да взема,. ще имам само билет за връхщане и резервация за пъхрвия хотел. 

Всякакви съвети са добре дошли

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Направи си задължително застраховка и искай на полицата да пише, че важи за Иран, искат я на летището за да влезеш в страната. Ако нямаш ще платиш на място. На нашите не пишеше, че са за Иран и ги признаха с доста разправии. При този маршрут за 14 дни можеш спокойно да отделиш по няколко дни на място, само в Керман не знам какво ще правиш. Там се ходи заради пустинята, иначе в самия град няма нищо. С какво смяташ да пътуваш между градовете, ако е с автобуси, можеш да пътуваш с нощни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Застраховка си правя винаги при пътуване, ще обърна внимние да пише специално за Иран, 

Пустинята не ме влече, така,ч е Керман ще отпадне. Мисля да се придвижвам с нощните влакове на по-големите разстояния, на остяаналите с автобуси. 

Връзка към мнение
На 9/12/2017 в 8:34, monda каза:


Техеран -2 дни или 3 ако си с нощен полет, Кашан-2 Исфахан - 2-3 Язд-1 , Шираз - 2-3 и от там по 1-2 за Персеполис и Пасаргард.

Тук голями разстояния няма - ползвай си рейсовете - перфектни са, особено тези ВИП, по-добри са от всички български. Керман е добре, че го отписа. 

 Аз летях Шираз-Истанбул, далече ми дойде да се връщам пак до Техеран. 

 Иди ЗАДЪЛЖИТЕЛНО до Персеполис и Пасаргард ( от Шираз е много удобно).

 

Ако ти трябват контакти на иранци да те развеждат - пиши ми! И задължително да идеш на ирански купон, питай ги кога ще има парти ( най-вече техеранците - северната част на Техеран). 

 

Дрес кодът го знаеш - спазвай си го, много улеснява живота.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 9/13/2017 в 6:22, monda каза:

Застраховка си правя винаги при пътуване, ще обърна внимние да пише специално за Иран, 

Пустинята не ме влече, така,ч е Керман ще отпадне. Мисля да се придвижвам с нощните влакове на по-големите разстояния, на остяаналите с автобуси. 

Сега видях, че сме по едно и също време там. На 12-ти с Pegasus ли летиш - Истанбул-Техеран?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
On 9/24/2017 at 12:41 AM, Здравко Ангел said:

Сега видях, че сме по едно и също време там. На 12-ти с Pegasus ли летиш - Истанбул-Техеран?

Не, с Turkish airlines. Вечерта пътувам с влак до Шираз за 3 ноюувки. Досега единствено това е сигурно:-)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.