Прескочи до съдържание

дневник Повторно посещение за 10 дни


Alexander

Препоръчани мнения

От тези сакури, които са на аватара на chandni - ще има. Те са yaezakura и цъфтят по-късно. В Йошино ще има от стандартния сорт, че там е по-високо.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, Дани Магелани каза:

Как мислиш, ще има ли цвят на 5 април в Химеджи?

За 2 дни няма да се промени много.

преди 14 часа, cybersimo каза:

линк може ли за тези резервации?

На сайта на летището са, потърси ги. Обаче ме съмя ВА да има места, за след 15-30 дни за големите 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес стигнахме в гара Токио по обед и се видях в чудо с намирането на локъри за багажа. Отне ни около 1 час с излизането и оставих багаж на 2 различни места, а обходихме 7-8 поне.

Поне днес времето си беше направо студено, нищо общо с това от преди седмица.

 

Ходихме специално до Уено понеже ми казах, че преди седмица било претрупано с цветове, но от сакурата нямаше много останало -  1-2 дървета с цвят, останалите бяха само с малки листенца.

IMG_2846.thumb.JPG.68565395398e50c1389b598b90a43661.JPG

 

IMG_2847.thumb.JPG.c2db391ec913b8e3125249fdcd444fee.JPG

IMG_2848.thumb.JPG.041638d2e5288ed040748318cc70f7b2.JPG 

 

 

Иначе намерих топ мястото за пазарене на ножове и кухненски неща,  намира се между Уено и Асакура.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, patilana каза:

Лесно ли се откриват местата за ножове те? 

Да, точно между Уено и Асакуса има една улица която е магазин до магазин от двете страни за кухненски неща, Kappabashi street Tokyo.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ето и моя сбит разказ за второто ни посещение в тази страна.

Нямахме никакви закъснения със самолетите, на паспортния контрол и скенерите никой нищо не ни е питал, нито проверявал, нито гледал резервации и пр, не че съм ги носил, само отпечатък и довиждане.

Първия път посетих Япония ми преровиха куфара, но този път никой не пипна нищо. Спътника ни, който летеше през Пекин е видял зор обаче в Ханеда, разпитвали са го много неща и не са искали да го пускат едва ли не, но и той май не беше попълнил декларациите добре, но все пак е минал накрая.

 

Първата работа след това ми беше да  си взема карта за метрото за 3 дни, смених йени на отличен курс на летището и си взех JR паса. Плащахме  многократно с Дайнърса и с Революта без засечки.

 

Както е в целия свят, така и в Япония има големи разлики в цените за едно и също нещо, в повечето случаи става дума за храни и пр. Една и съща супа мисо със соба, може да се намери от 3лв, та до 10+лв, като вътре има едно и също. Ние сме калени и винаги гледаме отдалеч всичко, та никой не ме е изненадал с цени или нещо друго.

Отново хапнах няколко пъти висок клас телешко от различни зони, нямаха  нищо общо с месата, които съм ял досега, дори си купих за целта малък чугунен тиган.

Писал съм за топ местата където може да се пазарят домашни потреби, цените са като турските и китайските неща у нас, но нямат нищо общо като качество.

 

Има неща, които не съм ги виждал никъде, примерно сгъваем чадър, който тежеше 100 грама или дори май 90гр беше около 60-70лв, шишета за течности  за походи от пластмаса с индекс 7, не знаех, че има над 5 и т.н.

Разбира се тези неща не са евтини, но има и много изгодни продукти, които се намират, на връщане бяхме с 2 чекирани и 3 ръчни багажа.

Няма да крия, че 50% от изгодните покупки и  интересни места са били идея на нашата местна магеланка @samuraika.

Нашия приятел си купи електроника, блутуут слушалки и пр неща, като цените бяха с около 30% под европейските, но аз и преди съм го смятал, че е там някъде.

 

Единствено не ме впечатли особено Осака, но след 7-8 различни зони-градове, е нормално да има нещо което да не е върха или поне аз не го усетих така. За сметка на това не очаквах много от Хирошима, а тя взе, че ми хареса много.

Не знам кога ще посетя отново страната, но съм 90% сигурен, че ще потретя след някоя година, като целта ще бъде Окинава или някоя лятна дестинация.

 

Като цяло има все още някаква заблуда в голяма част от хората, които си мислят, че в Япония е много скъпо, нещо което не е така ни най-малко. Като им кажа след това примери винаги се чудят и маят.

И предния и този път не съм давал за някакъв вход над 20 лв, да не казвам, че в повечето случаи входа е около 8-10лв, примерно Златния павилион е 6лв, замъка в Химеджи и градините до него струват 15-16лв, а се разглеждат за поне 2-3 часа, изобщо цени, които не се срещат и в южна Европа.

Скъпо е кафето и разни тестени неща, но не е по-скъпо от средното за Европа, а повечето местни неща са си евтини. Топки ориз или тесто с пълнеж от  риба или  месо са по около 2лв, а с 2 спокойно се хапва. За такива пари в Европа и то по евтините дестинации не може да се вземе нищо повече от долнопробен хотдог..

Разбира се има и много скъпи неща, като топ телешко и разни други, които са по 150-200 евро/кг, но такива неща има и в Европа, примерно хамон де бейота се харчи по 140-180 евро/кг в Испания.

Ще пусна и някоя снимка тези дни.

  • Харесвам 13
  • Браво 2
Връзка към мнение
На 4/21/2018 в 19:14, Alexander каза:

Скъпо е кафето и разни тестени неща, но не е по-скъпо от средното за Европа, а повечето местни неща са си евтини. Топки ориз или тесто с пълнеж от  риба или  месо са по около 2лв, а с 2 спокойно се хапва. За такива пари в Европа и то по евтините дестинации не може да се вземе нищо повече от долнопробен хотдог..

Навсякъде по света "вносните" неща и храни са по-скъпи. Затова е хубаво да се яде, каквото ядат местните. В България на мен ми е много скъпо - тофу, соеви кълнове, кафяв ориз - едно е че се намират трудно, не са много вкусни, ами и са страшно скъпи :biggrin:

 

Аз другия месещ отивам да разучавам нова островна дестинация. Амами Ошима. Така че ще докладвам за твоите бъдещи планове за морски приключения.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 7 часа, samuraika каза:

Навсякъде по света "вносните" неща и храни са по-скъпи. Затова е хубаво да се яде, каквото ядат местните. В България на мен ми е много скъпо - тофу, соеви кълнове, кафяв ориз - едно е че се намират трудно, не са много вкусни, ами и са страшно скъпи :biggrin:

 

Аз другия месещ отивам да разучавам нова островна дестинация. Амами Ошима. Така че ще докладвам за твоите бъдещи планове за морски приключения.

В Япония излиза по-евтино от централна и западна Европа.

И в ресторант и от топли витрини се храниш по-евтино от Западна Европа. Нощувките в единични стаи в хотели около JR гари 6000-11000. По-изгодно от Европа. Само транспортът с шинкансените е скъп, но всяка екстра си има цената.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Няма да пускам трета тема, ще продължа в тази.

Третото ни ходене е вече реалност, като този път няма да взимам JR пасове, ще бъдем 4 нощи в Токио и 4 в Окинава.

Падаме се по златната седмица, но поне донякъде се зарадвах, че ние ще летим към Окинава, когато повечето хора ще се връщат.

 

Capturegw.JPG.8fd5bd0cea89b4adc36f8405b8e1dbfd.JPG

 

По план ще ходим на 5 и ще се върнем на 10.

 

Вече взех един хотел, да има нещо и ще търся по-добри варианти.

Апартамента в който бяхме последния път е скочил почти х2, като цените са за тази година, за догодина няма цени още.

Писах на хоста и каза, че имало нов закон, сложили противопожарна инсталация и т.н. и затова била скочила цената. Накрая  склони да ми направи отстъпка от 20%, което не е зле.

Въпреки това, цената си е височка и излиза колкото 2 двойни стаи в хотел, понеже сме група от 4 човека, както и предния път.

За сега е това, ще чакам да пуснат билети лоу косответе до Окинава, за сега има само от стандартните компании, които са златни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Честити билети!

 

Обещах ти да проверя за шофьорските книжки.

Може с испанска международна!

За Окинава е добре да сте с кола.

А иначе 2020 по принцип ще е по-скъпа откъм нощувки, защото Олимпиадата в Токио докарва доста сериозен контингент от осганизатори и бюрократи доста преди самото събитие и пълнят хотелите.

Според мен (само давам мнение, разбира се), 4 нощувки в Токио са излишни при 3-то ходене и цел - Окинава. Една стига, мааааксимум - 2. По-добре разгледай непознати места. Отдели време на красиви забити местенца.

Ще го намислиш, има време.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.