Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Имам някои неясноти относно пътуването с бебе със самолет. Не, че няма да ми се изяснят на място, но все пак е по-добре човек да е подготвен :).

1.На първо място - в кой багаж трябва да сложа храната на бебетата, става въпрос за пюрета и адаптирано мляко? Пюретата ми се иска да са в ръчния, да не би да се счупят и да стане мазало в чекирания, но не знам дали ще може да нося със себе си 14 бурканчета... Чела съм, че карат майките да пробват храната, ама не съм ок да отворя всичките буркани и после да ги изхвърля. Също така, ми се иска да махна картонените кутии на млякото, понеже ще са две големи и ще заемат доста място, а това означава, че ще останат четири запечатани пакета с неясно съдържание, да не взимат да ме обвинят в пренасяне на забранени субстанции :lol:

2. Мога ли да нося в ръчния багаж голяма бутилка с бебешка вода или термос с преварена такава, понеже ще се наложи да ги храня около или по време на полета? 

3. С голяма близнашка количка сме, която се сгъва, но не става много по-компактна - трябва ли да я чекирам предварително или може да отидем с нея до гейта и там да ни я вземат?

4. И последно, не особено важно - пускат ли с бебета в бизнес салона :)?

Връзка към мнение

1 .аз съм носила пюрета в ръчния, но само две, другите бяха в чекирания . Не знам дали ще оуснат толкова голямо количество в ръчния. Адаптираното си го носех в кутията, то нямаше как другояче, така че не мога да съм полезна за него. Нищо не съм пробвала

2. Вода можеш, носех няколко бутилчици и термос

 За другите въпроси не мога да помогна - ние сме с Макларън и си го бутам винаги до самолета 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1. Мисля, че няма да те пуснат с 14 бурканчета.

2. Това може и да стане, зависи на какъв човек попаднеш. По принцип ще ти дадат минерална в самолета и биха ти преварили без проблем.

3. Аз съм ходил до гейта няколко пъти.

4. Пускат, имаше слух само за първа класа и то на определена компания, която не помня.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви за отговорите! Значи ще гледам пюретата да са в чекирания, опаковани по-надеждно. Основните ми притеснения за количката са, че е голяма/широка/ и честно казано не мога да си представя дали ще може да мине през проверката за сигурност, през разни врати и т.н. Случвало ми се е доста пъти да не мога да вляза на разни места поради тази причина. 

Връзка към мнение

Може да носиш пюрета и течности в количество, колкото за консумация. Т.е. няма да може да вземеш 14 бурканчета.  Ама то и навсякъде има. Няма да те карат да пробваш всичко, освен ако не решат да се заяждат. За количката не знам, и ние бяхме с такава, но не сме пътували с нея, само като си помислех ми се отщяваше. Те моите към година и нещо вече не понасяха количката. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Зани каза:

Благодаря ви за отговорите! Значи ще гледам пюретата да са в чекирания, опаковани по-надеждно. Основните ми притеснения за количката са, че е голяма/широка/ и честно казано не мога да си представя дали ще може да мине през проверката за сигурност, през разни врати и т.н. Случвало ми се е доста пъти да не мога да вляза на разни места поради тази причина. 

Споко, винаги измислят решение :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , neuromancer каза:

 За количката не знам, и ние бяхме с такава, но не сме пътували с нея, само като си помислех ми се отщяваше. Те моите към година и нещо вече не понасяха количката. 

Е моите са на 6 месеца, няма искат- не искат, а и си спят чудесно в нея, така че ни е необходима. И аз първоначално си мислех да не я взимаме и да караме само с раници, но подозирам, че при този вариант ще се изнервят повече. Още повече, че и ние ще се нуждаем понякога от миг спокойствие ☺! 

Връзка към мнение

За количката зависи и от политиката на авиокомпанията и/или летището. Повечето полети сме я взимали до стълбите на самия самолет, но е имало случаи, в които са ни казвали, че няма тази възможност и е трябвало да я предадем при чекиране.

 

Ако имате прикачване почти сигурно е, че няма да ви я върнат между двата полета.

Има летища, които предлагат безплатно бебешки колички в рамките на летището, но не знам дали имат опция за легнало положение (такива за близнаци със сигурност нямат).

Няма значение вида на количката. Ние сме пътували с голяма количка от 2 части, както и малка от една част и горният коментар важи и за двете.

 

Бурканчетата ги увивам във вестник и слез това слагам в найлонова торбичка в цитирания багаж. Проблеми съм нямала.

 

В ръчния слагам бурканчета, вода и храна за из път. Никога не са ме карали да я опитвам.

 

Адаптирана мляко не съм ползвала, но предполагам няма да се заяждат, а ще проявят разбиране.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.