Прескочи до съдържание

Barbados


Oshko

Препоръчани мнения

И тук само един магеланец и е отбелязал, че е бил.

Какво интересно има да се види? Всякакви съвети и препоръки.

Получих имейл, че имат изискване за ваксинация против жълта треска, което е задължително за всички идващи от страна, в която има шанс да се заразят.

А това не е ли логично за всяка една държава? Може би имат някакъв по специален проблем с болестта.

Връзка към мнение

За болестта - не, точно обратното, нямат проблем и не искат да имат :) Страните с висок процент, от които ако идваш трябва да имаш ваксина са следните:

 

Angola
Benin
Burkina Faso
Burundi
Cameroon
Central African Republic
Chad2
Congo, Republic of the
Côte d’Ivoire
Democratic Republic of the Congo2 Equatorial Guinea
Ethiopia2
Gabon
Gambia, The
Ghana
Guinea
Guinea-Bissau
Kenya2
Liberia
Mali2 Mauritania2
Niger2
Nigeria
Rwanda
Senegal
Sierra Leone
Sudan2
South Sudan
Togo
Uganda Argentina2
Bolivia2
Brazil2
Colombia2
Ecuador2
French Guiana
Guyana
Panama2
Paraguay
Peru2
Suriname
Trinidad and Tobago2
Venezuela2

 

източник: http://wwwnc.cdc.gov/travel/yellowbook/2014/chapter-3-infectious-diseases-related-to-travel/yellow-fever#1948

 

За препоръка, не че съм бил там, но най-вкусния ром, който съм пил през живота ми е от Барбадос - Mount Gay - Extra Old

 

mout%20gay%20extra%20old.jpeg

 

Останалите ти теми дори да останат празни, ще се надявам да ги попълниш като се върнеш :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Оказа се, че има един Конкорд за разглеждане в Барбадос, странно малко, изненада ме.

http://www.barbadosconcorde.com/

Още не съм сигурен дали ще го вместя.

Връзка към мнение

Оказа се, че има един Конкорд за разглеждане в Барбадос, странно малко, изненада ме.

http://www.barbadosconcorde.com/

Още не съм сигурен дали ще го вместя.

 

О, да. Даже от каквото съм чел е от най-добре поддържаните експонати. Доста от самолетите на Air France и British Airways ръждясват по някакви знайни и незнайни летища. Интересувах се от този на Хийтроу, буквално е бутнат до един склад на BA за да не се плаща наем за присъствието му...

Връзка към мнение

Конкорд е летял до Барбадос по някое време, затова. Барбадос е едно от традиционните места за почивка на англичаните.

Връзка към мнение

Там има страхотни условия за гмуркане. В Бриджтаун (столицата) има интересна архитектура. Можеш да разглеждаш местна фабрика за ром. Можеш да отидеш и да видиш първото училище на Риана. Много си струва да се посети Ойстинс - на рибарското пристанище - в четвъртък и петък вечер става парти и готвят прясна риба (летяща, тон, блу марлин, ...). Чакането при най-известния готвач може да стигне и 40 минути...

По западното крайбрежие са 5* хотели и там май няма почти нищо интересно. Може би с изключение на Холтаун... Но май самата разходка до Холтаун с техните автобуси е атракция само по себе си...

А като стана дума за транспорт - опитай ЗР-ите, но гледай да си без семейството, че карат малко бясно - нещо като нашите маршрутки...

Между Бриджтаун и Ойстинс е Ст. Лорънс Гап - там има барове и дискотеки... :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Четох за Ойстинс, но няма да ме огрее за съжаление.

А да препоръчаш някой красив плаж?

Също из централната част има поне 3-4 резервата/ботанически градини, бил си в някоя, не знам какво да очаквам, за това питам?

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Ето какво успяхме да вместим за краткото време на Барбадос

St. Nicholas Abbey

post-64-0-08254100-1396872065_thumb.jpg

където може да видите как се прави ром

post-64-0-70365300-1396872064_thumb.jpg

 

Bathsheba, на по-бурният източен бряг

post-64-0-31626200-1396872065_thumb.jpg

 

Welchman Hall Gully

post-64-0-55459200-1396872065.jpg

 

и малко плаж накрая - Rockley Beach, други плажове (Crane beach и Bottom Bay) се борят за титлата 'най-красив', но нямаше време за тях.

post-64-0-75130600-1396872065_thumb.jpgpost-64-0-94556800-1396872065_thumb.jpg

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

А  мен белият цвят на пясъка ме грабна :)

То всъщност има пряка връзка между цвета на пясъка и цвета на водата, доколкото все пак водата има висока степен на прозрачност.

И там, където има бял пясък, водата обикновено изглежда изумрудена, поне на плиткото.

Има например на Тасос един плаж със снежнобял, мраморен пясък (наблизо е и кариерата за добив на мрамор) и там цветът на водата е такъв и се различава от цвета на другите плажове.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Белия пясък доколкото знам по тия дестинации се дължи основно на коралите. На места дори има цели парченца корали по крайбрежието.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Макар и късно включващ се, да отбележа (или попитам), че в България май вече няма къде да си направиш ваксини против екзотичните болести...

Връзка към мнение

Не съм чул нищо такова, би трябвало да си работи центъра по заразни и паразитни болести Телефон:02 944 6999

http://www.ncipd.org/?page=41

Връзка към мнение

Да  де, ама нямали вече такива ваксини. Така ми каза един приятел, който наскоро се върна от Занзибар.

 

Най-добре се обади директно или ако имаш път мини от там (на Янко Сакъзов с/у парк Оборище), доста са наясно с нещата и знаят какво правят.

По принцип няма вариант да нямат ваксини. Като член на ООН и с офис на СЗО у нас, не виждам вариант такива ваксини да лиспват. Има вариант да те карат ти да си ги купиш и те да ти ги бият и консултират, но при жълта треска например има строги изисквания. Ваксините обикновено са на големи компании представени у нас - ГлаксоСмитКлайн, Рош и т.н. така че могат да се намерят без проблем.

Твоят приятел за Танзания са му искали жълта книжка (за жълта треска) а в БГ се издава само от центъра по заразни болести.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По принцип няма вариант да нямат ваксини. Като член на ООН и с офис на СЗО у нас, не виждам вариант такива ваксини да лиспват. 

 

За съжаление- има. Аз, например от декември до началото на март им звънях за ваксина за Жълта треска, и те нямаха. Все я чакаха "началото на другата седмица"... така или иначе не я дочакахме :(

Така че, бих препоръчала доста преди да заминавате за рискови дестинации, да се информирате, относно наличността на ваксини

 

пп. Много се надявам, това да е било инцидентен случай и да няма други оплаквания за липса на важни медикаменти. Иначе, дамите по телефона бяха изключително любезни и изчерпателни с информацията, която поисках

Редактирано от vesi
Връзка към мнение

Ваксини за жълта треска има в аптечните мрежи в България, ако трябва се поръчват от склад, жена ми така купи, беше някаква френска марка, ако трябва ще я попитам. Купува се и после се отива да се сложи в клиника, която е оторизирана да издава "жълти книжки", всеки си я намира по местоживеене.

 

П. П. Понеже темата е за Барбадос, се сетих, че за Карибските острови не се изискват и не са нужни никакви ваксини.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Ваксини за жълта треска има в аптечните мрежи в България, ако трябва се поръчват от склад, жена ми така купи, беше някаква френска марка, ако трябва ще я попитам. Купува се и после се отива да се сложи в клиника, която е оторизирана да издава "жълти книжки", всеки си я намира по местоживеене.

 

П. П. Понеже темата е за Барбадос, се сетих, че за Карибските острови не се изискват и не са нужни никакви ваксини.

В Хаити май има опасност от Малария.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Попаднах на една пакетна цена от Англия за 7 дни, закуска и вечеря в 3 звезден хотел близо до плажа Дувер (малко мизерен ми изглежда) и полети през Март 2016 за 570 паунда на човек за ходилите до Барбадос, това добра цена ли е за това,което е включено?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.