Прескочи до съдържание

бързи въпроси Северна и Централна Америка - бързи въпроси


rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси, свързани със Северна и Централна Америка. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото във Ванкувър?

- Може ли да шофираме в Канада с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Ванкувър или Торонто?

- Панама или Хондурас?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

@Kristian Desev Зависи колко дни ще имаш и в кой сезон ще си там. За Монреал ще трябват поне 2 дни, докато Квебек може да се види и за един ден. В Монреал бях през зимата на -30 градуса и не успях да се разходя много из улиците и да усетя атмосферата, основно бяхме в колата от една точка до друга, но определено е хубав град. Посетих единствено катедралата, много е красива. От заведенията мога да препоръчам La Banquise (poutine), Schwartz's Deli (Montreal smoked meat sandwich), и Le Lab (коктейли). В Квебек бях през лятото и много ми хареса, там се разходихме из стария град, променадата покрай реката, старите укрепления, от които има изглед. Там препоръчвам Le Lapin Saute за местни специалитети. Не мисля, че ще сбъркаш който и град да избереш 🙂

 

п.с. С @Граф Вронски сме писали едновременно явно. Сега ме запали да ги видим тези водопади до Квебек, добре че сподели! 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Граф Вронски

@DenitsaS , @Kristian Desev, извън питането е, но да споделя, че ние отскочихме и до Mont-Tremblant . Тука късмета ни беше едно количество дъжд, но въпреки това много симпатично селце (? градче). За зимата ски, за лятото преходи. В района има много езера. Нощувахме в Hôtel Far Hills, гората беше супер яка. Ходихме до езерото, но природата не ми показа пълния си блясък.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 40 минути , Граф Вронски каза:

@DenitsaS , @Kristian Desev, извън питането е, но да споделя, че ние отскочихме и до Mont-Tremblant . Тука късмета ни беше едно количество дъжд, но въпреки това много симпатично селце (? градче). За зимата ски, за лятото преходи. В района има много езера. Нощувахме в Hôtel Far Hills, гората беше супер яка. Ходихме до езерото, но природата не ми показа пълния си блясък.

Да, това курортно градче е много симпатично, мъжът ми ходи да кара ски там през зимата, доста е популярно. Лятото сигурно също е хубаво за разходка.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

@Граф Вронски, @DenitsaS благодаря ви за мненията 😊! Наклонихте везните към Квебек, но още се чудя 😅. Ще пътувам с кола в края на месеца и ще имам 3 нощувки с пътуването, като пътят с кола до Квебек е 5 часа, а до Монреал 6, сигурно ще е много студено, но аз привикнах към температурите на този континент 😀. Смятам, че 2 пълни дни ще ми стигнат за Монреал, и евентуално щата Вермонт по пътя, както и за Квебек с водопадите и всичко наоколо. 
Били ли сте в Saguenay? Изглежда много красиво, но как е по това време на годината? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Kristian Desev каза:

@Граф Вронски, @DenitsaS благодаря ви за мненията 😊! Наклонихте везните към Квебек, но още се чудя 😅. Ще пътувам с кола в края на месеца и ще имам 3 нощувки с пътуването, като пътят с кола до Квебек е 5 часа, а до Монреал 6, сигурно ще е много студено, но аз привикнах към температурите на този континент 😀. Смятам, че 2 пълни дни ще ми стигнат за Монреал, и евентуално щата Вермонт по пътя, както и за Квебек с водопадите и всичко наоколо. 
Били ли сте в Saguenay? Изглежда много красиво, но как е по това време на годината? 

За съжаление не съм била, но гледам на картата, че е на север и ще е по-студеничко там. Иначе към края на месеца температурите ще са по-добре като цяло и времето със сигурност ще ти стигне. Да си изкараш много хубаво и да разкажеш после! 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Kristian Desev каза:

Здравейте, кой град във френската част на Канада бихте посетили, ако имате време само за единия и посещавате страната за първи път - Монреал или Квебек? Трудно ми е да реша, защото, доколкото знам Квебек прилича на Европа и е по-чаровен и старинен, докато Монреал си го представям по-космополитен с атмосфера като на Ню Йорк, където бях и ми хареса. Харесвам модерни градове, но старинната атмосфера на Квебек също изглежда привлекателна. Интересувам се от красиви сгради, интересна атмосфера и евентуално хубава природа наблизо (тук може би печели Квебек). Нямам проблеми с френския, особено за Квебек. Не мога да направя избор 😀

Тагвам хора, които (може би?) са посещавали и двата града, но ще се радвам на всякакви мнения. Благодаря! 
@Граф Вронски @Травеолани @Crazy Horse @Георги Матеев @DenitsaS

Още един глас за Квебек! 

Но Монреал не е с атмосферата на американски град също. Такъв е по-скоро Торонто. Монреал също си има атмосфера, но просто Квебек е прекрасен!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Травеолани

@Kristian Desev Не съм била нито в Монреал, нито в Квебек Сити и не мога да помогна за съжаление. Виждам, че другите съфорумци вече са написали техните предложения. Успех и приятно пътуване!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.