Прескочи до съдържание

бързи въпроси Северна и Централна Америка - бързи въпроси


rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси, свързани със Северна и Централна Америка. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото във Ванкувър?

- Може ли да шофираме в Канада с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Ванкувър или Торонто?

- Панама или Хондурас?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Дани Магелани

Има ли директни полети между Азорските острови и САЩ?Имам ходене до Флорида и ако мога на връщане да направя стоп, ще е чудесно!

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 минути , neuromancer каза:

Според търсачките, Azores Airlines летят до Щатите (Бостън, Окланд)

Благодаря! 

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Имам питане относно Канада. Ще летя до Канада между 15-30 юни, но ако мога да попитам кои авиокомпания да погледна като най-подходяща и къде обикновено се прикачва в Европа? Интересувам се за летищата близо до Отава(Торонто, Монреал, Квебек).

Връзка към мнение
На 5/5/2018 в 19:59, Zelen Burgas каза:

Имам питане относно Канада. Ще летя до Канада между 15-30 юни, но ако мога да попитам кои авиокомпания да погледна като най-подходяща и къде обикновено се прикачва в Европа? Интересувам се за летищата близо до Отава(Торонто, Монреал, Квебек).

Никога не знаеш от къде ще изскочи заека, а и юни месец започват да се засилват цените. Освен традиционните европейски превозвачи мятай едно око на Air Transat и Westjet. По това време и довеждащите нискотарифни полети може да не са на приятни цени и като добавиш куфари, нощувки и рисковани прекачвания сметката да не излезе и нищо чудно с Луфтханза от София да е най-подходящо...например.

 

Та, търсиш шорткът, но няма такъв, очите на четири за всички варианти :)

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте! Имам един въпрос относно валидността на паспортите за влизане в Мексико - на сайта на Външно министерсво прочетох, че валидността на паспорта за Мексико е минимум 6 месеца от датата на напускане на страната, а на други места в нета пише, че валидността е 6 месеца при влизане в страната. Да обясня накратко: Паспорта на детето изтича на 15. 07.19 г., а влизането в Мексико е на 13.01.18г. Обаче излизането е на 22.01.20.18 г. Дали има някой, който да се е сблъсквал с този въпрос. Май няма да рискувам и ще му извадя нов паспорт направо, че като си знам късмета...

Връзка към мнение

Хора, не рискувайте да си провалите цялото пътуване с тези сметки. Не мисля, че някой ще може да се ангажира с какъвто и да било отговор, който да ползвате на място, ако се окаже проблем срока на паспорта. Извадете си нови паспорти и не го мислете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, elenitta каза:

Здравейте! Имам един въпрос относно валидността на паспортите за влизане в Мексико - на сайта на Външно министерсво прочетох, че валидността на паспорта за Мексико е минимум 6 месеца от датата на напускане на страната, а на други места в нета пише, че валидността е 6 месеца при влизане в страната. Да обясня накратко: Паспорта на детето изтича на 15. 07.19 г., а влизането в Мексико е на 13.01.18г. Обаче излизането е на 22.01.20.18 г. Дали има някой, който да се е сблъсквал с този въпрос. Май няма да рискувам и ще му извадя нов паспорт направо, че като си знам късмета...

Ето една тема за валидност за паспорт, там пише как се проверява за изискванията

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Просто се чудех дали някой не се е сблъсквал с подобен проблем и как са се развили нещата при него. Паспорта ще го вадим, не си правя тънки сметки.

Благодаря,  neuromancer!

Връзка към мнение

Ами аз съм се сблъсквал, но не с Мексико

Не те пускат на самолета, докато не оправиш документите, това е. Ако от авиокомпанията проверят, понякога не проверяват... 

В Тиматик може да видиш точно какви са изискванията, дали е от влизането, от излизането или нещо друго

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Мисля, че никой не се интересува какво е лекарството, стига да е под 100мл, ако не е - ще трябва рецепта

Връзка към мнение

Зелените рецепти не са ли за "контролирани" субстанции? На самолета може и да можеш да се качиш, но после може да имаш проблем при минаването на границата. Щом трябва специална рецепта, за да си вземеш лекарството, е много вероятно да трябват и специални документи за внос в чужда държава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 17.04.2019 г. в 11:01, gamen4o каза:

Може ли да се качиш на самолет с лекарство със зелена рецепта, но ако рецептата не е в теб? Една колежка има страх от летене и ще ходи в Торонот и си е купила Xanax

Зелените рецепти , за това са зелени и са под строг контрол, защото, са за “особени субстанции”.

Ако дамата, наистина е на Ксанакс, за да го носи със себе си по граници, без да бере ядове, се прави следното:

Когато се изпълнява зелената рецепта, се прави копие на рецептата и касовата бележка. За да е видно, че това, точно, лекарство, е взето с тази рецепта и името върху нея, съвпада с името, върху документа за самоличност, който представя пътничката. Тоест - че е изписано за нея.

 

П.П. Едната снаха е фармацевт и от нея знам, че сума ти млади хора са на антидепресанти.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Тъй като пътешествието ни до Канада наближава, искам да попитам някой използвал ли е rent a car там? Може ли да ми дадете насоки коя компания е надеждна и сигурна. До момента не сме наемали кола под наем и малко съм все още в тъмна Индия, но започвам да се образовам 😉 Всяко мнение би било от полза!

Връзка към мнение
преди 54 минути , flavie_pipi каза:

Здравейте! Тъй като пътешествието ни до Канада наближава, искам да попитам някой използвал ли е rent a car там? Може ли да ми дадете насоки коя компания е надеждна и сигурна. До момента не сме наемали кола под наем и малко съм все още в тъмна Индия, но започвам да се образовам 😉 Всяко мнение би било от полза!

Аз и мои ориятели сме ползвали услугите на Hertz само и сме доволни, но не гарантирам, че няма в момента други компании с по-добри условия. Говорим за периода 2004-7, когато последно съм ползвал подобни услуги.

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
преди 2 часа, Милена Модева каза:

Здравейте, при трансфер през Панама Сити, необходима ли е транитна виза за българи?

Въобще няма визи за българи

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Моля, ако някой е влизал от Мексико в Белиз с кола под наем, да сподели каква е цената на застраховката, която се изисква да се плати?
И втори въпрос: има ли  ранен/сигурен паркинг на летището в Белиз сити?

Благодаря!

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Не можах да намеря тема за коли под наем в Торонто и реших да пробвам тук дали някой може да даде съвет. 
Предстои ни пътуване до Торонто- юни месец и май ще ни трябва и кола под наем. Някой да има съвет за добра фирма или да залагаме на големите и познати фирми. 
Ще ни трябва за 7-10 дни  и да не е някоя много малка, че сме с два малки монстъра 😂

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 11 месеца по-късно ...

Здравейте, кой град във френската част на Канада бихте посетили, ако имате време само за единия и посещавате страната за първи път - Монреал или Квебек? Трудно ми е да реша, защото, доколкото знам Квебек прилича на Европа и е по-чаровен и старинен, докато Монреал си го представям по-космополитен с атмосфера като на Ню Йорк, където бях и ми хареса. Харесвам модерни градове, но старинната атмосфера на Квебек също изглежда привлекателна. Интересувам се от красиви сгради, интересна атмосфера и евентуално хубава природа наблизо (тук може би печели Квебек). Нямам проблеми с френския, особено за Квебек. Не мога да направя избор 😀

Тагвам хора, които (може би?) са посещавали и двата града, но ще се радвам на всякакви мнения. Благодаря! 
@Граф Вронски @Травеолани @Crazy Horse @Георги Матеев @DenitsaS

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 8 часа, Kristian Desev каза:

Здравейте, кой град във френската част на Канада бихте посетили, ако имате време само за единия и посещавате страната за първи път - Монреал или Квебек? Трудно ми е да реша, защото, доколкото знам Квебек прилича на Европа и е по-чаровен и старинен, докато Монреал си го представям по-космополитен с атмосфера като на Ню Йорк, където бях и ми хареса. Харесвам модерни градове, но старинната атмосфера на Квебек също изглежда привлекателна. Интересувам се от красиви сгради, интересна атмосфера и евентуално хубава природа наблизо (тук може би печели Квебек). Нямам проблеми с френския, особено за Квебек. Не мога да направя избор 😀

Тагвам хора, които (може би?) са посещавали и двата града, но ще се радвам на всякакви мнения. Благодаря! 
@Граф Вронски @Травеолани @Crazy Horse @Георги Матеев @DenitsaS

Аз съм супер пристрастен 😄 Québec, Québec, Québec 😄

Обожавам този град, 2 пъти съм бил и пак ми се ходи. Бих искал и там да живeя 😄 Да, много европейски облик има, средновековен облик, с малки къщички и павирани улички. Но този дух най-много си ми харесва. От Квебек отскочих и до 2 водопада, които са много по-красиви от всеизвестния Ниагарски водопад (според мен, те са сред природа):

- C
hutes de Montmorency - на 15 минутки с кола, може и с градски транспорт да се стигне до него. Беше много яко, когато си отдолу и супер много "вали" от водопада. Имаше едно момче, което тичаше към него. Беше вир вода 😄 Ако и бях взел кърпа, щях и аз да тичам да стана мокър 😄 
 

20231009_140128.jpg.a5bf48075ad8e6d4de437fd7d7a60844.jpg


Canyon Sainte-Anne - това се води парк - каньон с няколко водопада. Виж дали ще е отворен по време на твоето пътуване. Малко по-далеч е от ville de Québec. 

 

20231009_162953.jpg.972f14d774d79dfa757e2da7400431d1.jpg 20231009_154313.jpg.cc8d0f37803a51dd1b685ba80aa5fc22.jpg

Тъй като си франкофон,  заповядай и статията ми quoi faire à Québec. Къщичките, които виждаш от колата по пътя в провинция Québec , са супер симпатични и готини 😄 (отколкото из провинция Ontario).
 

Имам и highlights в профила на блога ми в instagram, можеш да видиш още снимки.


2 пъти бях в Монреал, но не ме грабна. 2 пъти бих казал, че посещението ми бяха провал 😄 и 2 пъти в живота съм си губил предмети - четеца за книги и капачката на фотоапарата - все в Монреал. Времето не беше ОК, 1001 една причини крещящи не 😄Та, за там с никакво инфо не мога да помогна. 😄 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.