Прескочи до съдържание

Себу пасифик проблем с покупка на билет


Препоръчани мнения

Здравеите. Най-накрая съпругата ми,е готова да се измъкне от ужасните филипини, и онзи ден решихме да вземем билет манила бангкок, със Себу пасифик и от там с друга компания към София .И понеже тя няма пукнат грош в нея, съм и дал една от дебитните си карти, че да избегна пращането през уестерн юниън, и си тегли от банкоматите . Онзи ден като купувала през интернет билета, и изписало в сайта на Себу, че не може да и бъде издадена конфигурация, поради ужасно слабия интернет или просто понеже на Филипини нищо не работи както трябва. Включая и умовете на тези хора населяващи островите, та 10 хил (340 лв) песос са отнети от акаунта ми които е в българска банка а билет не са и дсли, и уж след два сена парите ще ми бъдат възтановени но уви. Как се процедира в такива случай? Някои от вас има ли опит с такива неща, аз за себе си й- ненавиждам летенето с самолет и разпраеисра с служителите дето се занимават с тия самолетни щуротии 

Редактирано от georgikehayov
Връзка към мнение

От написаното разбирам, че е минала предварителна ауторизация, но билет не е издаден. В най-добрия случай, наистина ще си получиш парите обратно като падне авторизацията, може и да не е след 2 дни обаче и да отнеме повечко. В най-лошия, транзакцията може да се осчетоводи и тогава допълнително трябва да се разправяш и да пускаш оспорване на транзакция. 

 

При всички положения няма да загубиш пари, но в момента на базата на опита за покупка билет няма да бъде издаден. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, не и го издадоха, и тя изтегли от банкомат и си го плати в офис на друга компания. Разбирам, че трябва да отида и до банката да се поразправям, а то пък служителитъе тук на село са едни компетенти. За доста от тях Филипини е непознато понятие може да е държава а може да е и име на човек , знаят ли и те :D

Връзка към мнение

Поизчакай още седмица примерно и тогава може пак да ги тормозиш, вярвам че в тази седмица парите ще се върнат. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 18.09.2017 г. в 12:31, georgikehayov каза:

Здравеите. Най-накрая съпругата ми,е готова да се измъкне от ужасните филипини, и онзи ден решихме да вземем билет манила бангкок, със Себу пасифик и от там с друга компания към София .И понеже тя няма пукнат грош в нея, съм и дал една от дебитните си карти, че да избегна пращането през уестерн юниън, и си тегли от банкоматите . Онзи ден като купувала през интернет билета, и изписало в сайта на Себу, че не може да и бъде издадена конфигурация, поради ужасно слабия интернет или просто понеже на Филипини нищо не работи както трябва. Включая и умовете на тези хора населяващи островите, та 10 хил (340 лв) песос са отнети от акаунта ми които е в българска банка а билет не са и дсли, и уж след два сена парите ще ми бъдат възтановени но уви. Как се процедира в такива случай? Някои от вас има ли опит с такива неща, аз за себе си й- ненавиждам летенето с самолет и разпраеисра с служителите дето се занимават с тия самолетни щуротии 

Себу Пасифик не приемат плащания с дебитни карти, или поне дебитни карти издадени в България. Преди години няколко пъти се пробвах, даже си смених и дебитната карта с нова, на която номера беше като на кредитна и пак не стана. С кредитна карта няма проблеми с плащането. Добре дошла на съпругата ти в България. 

Връзка към мнение
преди 6 минути , boyko каза:

Себу Пасифик не приемат плащания с дебитни карти, или поне дебитни карти издадени в България. Преди години няколко пъти се пробвах, даже си смених и дебитната карта с нова, на която номера беше като на кредитна и пак не стана. С кредитна карта няма проблеми с плащането. Добре дошла на съпругата ти в България. 

Аз съм плащал без проблем с българска дебитна карта. Преди месец пак купих билет. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
В момента, T.E.Lawrence каза:

Аз съм плащал без проблем с българска дебитна карта. Преди месец пак купих билет. 

Благодаря за инфото. Сигурно са го променили вече. Преди 3 години само с кредитна можеше и аз не съм пробвал с дебитна от тогава. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.