Прескочи до съдържание

Билет София - Сочи


Eager_Traveler_Paul

Препоръчани мнения

Здравейте, драги Магеланци! Търся си самолетни билети от София (или което и да е друго летище в България) до Сочи. Ще участвам в една конференция за културен обмен и за жалост чак сега ми върнаха потвърждаващ мейл. Датите са 13 октомври отиване и 23 октомври връщане. Прегледах полети до Питер и от там влак до Сочи, ама е цял ден по релсите и ценово е същата работа. Мислех и с нялкакви прехвърляния, също може. Сега нали Ryan отменят полети, та не знам. Пробвах да търся в aviobilet и в един два сайта, но цените са солени. Знам, че е short notice, но може да има някого на ти с руските билети. Давайте идеи, помагайте, критикувайте, моля. Благодаря предварително и ще си търся и аз нещо. :)

Редактирано от Eager_Traveler_Paul
Връзка към мнение

Петербург е страшно далече от Сочи, то е на Черно море... 

Кутаиси в Грузия е доста близко до Сочи, но не знам как е сухопътната връзка

Сочи трябва да си има летище, цяла олимпиада имаше там. Гледам, че най-удобна е връзката през Варна. Търси Варна-Сочи, (VAR-AER)

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение

Най-добра връзка ми дава със S7, Варна - Сочи през Москва, 12.10-24.10, 290 euro, през Скайсканер, предполагам има начин да се намали през разните сайтове

Връзка към мнение
Георги Матеев

Далеч от перфектно, но все пак виж този вариант. Не успявам да намеря нищо по-добро. Летиш от София до Сочи и кацаш обратно във Варна. Тоталът е €265.

 

13 Октомври
SOF 12:40 - FMM 13:45 / Ryanair €29
FMM 14:55 - VKO 19:00
VKO 20:45 - AER 23:05 / Pobeda €107

 

23 Октомври
AER 14:10 - VKO 16:30 / Aeroflot €36
VKO 20:30 - IST 23:45
IST 01:25 - VAR 02:25 / Turkish Airlines €93

Връзка към мнение

Бургас - Москва 13-24 октомври - с S7 - 204 евро

Москва - Сочи  - с UTair - 60-70 евро

 

Неудобството е че се сменя летище в Москва

 

ПП. Ето и без смяна на летищата но с преспиване в Москва на отиване. Цената е 269 евро

Outbound

Fri, Oct 13, 2017
All times are local
S7 Airlines
4:50 PMBOJ
22h 45m
  •  
1 stopDME
3:35 PM(+1)AER
Partially operated by Globus Airlines
S7 AirlinesS7 Airlines S7924
3h 25m
4:50 PM
BOJ Bourgas
8:15 PM
DME Moscow Domodedovo
17h
Connect in airport
Long wait
S7 AirlinesS7 Airlines S71023 | Operated by Globus Airlines
2h 20m
1:15 PM(+1)
DME Moscow Domodedovo
3:35 PM
AER Sochi
Arrives: Sat, Oct 14, 2017Journey duration: 22h 45m

Return

Tue, Oct 24, 2017
S7 Airlines
5:20 AMAER
10h 35m
  •  
1 stopDME
3:55 PMBOJ
S7 AirlinesS7 Airlines S71022
2h 20m
5:20 AM
AER Sochi
7:40 AM
DME Moscow Domodedovo
4h 45m
Connect in airport
Long wait
S7 AirlinesS7 Airlines S7923
3h 30m
12:25 PM
DME Moscow Domodedovo
3:55 PM
BOJ Bourgas
Arrives: Tue, Oct 24, 2017Journey duration: 10h 35m
 
Редактирано от funny
Връзка към мнение
преди 2 минути , viliyan каза:

Търси си най- удобния вариант до Москва, а от там с техни чартъти от летище Внуково (цената е под 200 лв за двете посоки)

Ако дадеш и конкретен пример както @Георги Матеев го е направил,ще бъде страхотно!

Връзка към мнение
LUFTHANSA LH 1429
AIRBUS A320
06:30 13.10.2017
София
София / SOF
07:50 13.10.2017
Франкфурт
Франкфурт / FRA
LUFTHANSA LH 1444
AIRBUS A321
08:35 13.10.2017
Франкфурт
Франкфурт / FRA
12:40 13.10.2017
Москва
Домодедово / DME

 

NN 115Москва ДомодедовоСочи 16:25- 18:45
 
Това е маршрута в една посока, като цената е за двете посоки: 22 065рубли (320 евро)
Варианта даже е без смяна на летище!!!
 
Дано съм бил полезен (ако е неоходимо мога да дам и сайтовете)
 
 
Редактирано от viliyan
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 8 часа, epetkov каза:

смяната в FMM  е доста рискована.

Само с ръчен багаж - не е огромен риск. Принципно има полет до FMM и предния ден с Уиз, но така се налага нощувка.

Връзка към мнение
преди 5 часа, Георги Матеев каза:

Само с ръчен багаж - не е огромен риск.

Не е огромен риск, ако крайната дестинация е град в Европа. Възможни са много алтернативи при изпускане на връзка. Но за Сочи такава кратка връзка за мен твърде рискована.

Връзка към мнение
преди 22 часа, Дани Магелани каза:

Може да проверите полетите от Турция.

Аэрофлот дава цена от 270 евро Истанбул-Сочи-Истанбул с много удобни смени в Шереметиево, но София-Истанбул-София е 50евро с........автобус.

Връзка към мнение

Добри хора, много ви благодаря за отговорите. Аз съм от хората, които гледат да пътуват на разумни цени, обаче стана така, че ме уведомиха едва на 18 за участието. Ако беше друга ситуацията, щях да си хвана разни евтини полети, ама при поет ангажимент съм с вързани ръце. Аз като си пътувам съм гъвкав относно престой и т.н. Та относно скорошния гаф на Ryan не ми се рискува с прекачвания и дълги престои. Възнамерявам да хвана директен полет на Аерофлот от София до Сочи. Цените са по 350 евро, но не мога да си позволя да не съм отпочинал за откриването на конференцията. Допълнително руснаците ми искат самолетни билети и писмо от организаторите, за да ми дадат визичка. С неохота ми се налага да купувам в последния момент, но ще поствам разни добри оферти, когато ги намирам, поне да помогнем на някой бъдещ пътешественик до Русия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 21.09.2017 г. в 10:34, Eager_Traveler_Paul каза:

Допълнително руснаците ми искат самолетни билети и писмо от организаторите, за да ми дадат визичка.

Това в никакъв случай не означава, че билетите трябва задължително да са на Аэрофлот! Но, ако успееш да получиш виза директно от консулството без да те принудят да ползваш услуга на посредник, тогава може да не се съжалява за цена от 350 евро. За мен от самото начало въпросът за крайната цена на визата  бе по-интересен от самолетния билет. А че няма да бъде евтин билетът, беше ясно първоначално, но ще може ли да се получи виза директно от консулството?

Връзка към мнение

Хора, в края на краищата си взех билет на Аэрофлот за 300 евро, с няколкочасов престой в Шереметиево. София - Москва - Сочи и после наобратно същото упражнение. Счетох, че така е най-добре в съотношение прекачвания и цени. И за визата мога да кажа по-подробно, мисля че обновена информация ще е от полза за Магеланци. Ще отворя една нова тема другата седмица след като съм я взел да обясня как точно става процедурата, какви документи са ви нужни и къде се ходи. И преди да има хора, които ще кажат, че си пише по сайтовете - не е толкова просто и лесно, колкото излиза. Има известна доза разкарване и ми се иска тази информация да помогне на някого да си забърза процедурата, вместо да търси 1-2 дена подробности като мен и да възниква излишна фрустрация.

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 2 часа, Eager_Traveler_Paul каза:

Ще отворя една нова тема другата седмица след като съм я взел да обясня как точно става процедурата, какви документи са ви нужни и къде се ходи.

Би било чудесно! :)

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.