Прескочи до съдържание

Бюджетно пътуване до Френска Полинезия? Реално изпълнимо ли е?


Препоръчани мнения

Еххх, като ми скочите така... Сами знаете колко е времеемко описването на едно пътуване от 20 дни, и цялото време, което отнема да избереш няколко снимки от стотици, които да предадат поне малко от духа на мястото. Искрени благодарности на всички, които описват пътуванията си! Моите преживявания доста се покриват като активности с mac1fan, с няколко изключения. Признавам, че имах намерение да започна тема, но откровено ме домързя, а сега не помня доста от подробностите. Може да опитам малко да опиша активититата, което може би ще е по-полезно.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , Carrie каза:

 Може да опитам малко да опиша активититата, което може би ще е по-полезно.

 Господ здраве да ти дава . Изпускам активитата . Без дайвинга де . 

Връзка към мнение
преди 21 минути , ivooo каза:

 Господ здраве да ти дава . Изпускам активитата . Без дайвинга де . 

Аз специално ходих на плуване около 2 месеца преди това пътуване, колкото да се класирам за шнорхелинг с цяла маска 😄 Но ми е много интересно да гледам снимчици от дайвинг, мечта от тези, които не е ясно дали ще се осъществят. Супер впечатлена съм от всичките рибоци, акулки и скатове, които видях, а като за човек, който още не може да каже, че плува, това си е постижение 🙂 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 3.01.2020 г. в 20:04, macf1an каза:

Като ходил там три пъти, потретям: няма опция за "бюджетно" , така както го интерпретираме най-често тук. Ако си в хубав хотел, те дерат няколко стотин на вечер само за това, храната отделно, а е скъпа, дори в магазина. Трябва да плащаш за придвижване или с турове, или с таксита, или с надути рентакари.

Опция ала азия там няма,затова и се води мечтана дестинация на половин америка. Единственият публично достъпен начин за по добри цени е чрез местна агенция,но не очаквайте чудеса.

Сега разбирам, че твоята и моята интерпретация на думата “бюджетно” очевидно силно се разминават. Аз в Азия не съм ходила, идея нямам какво е бюджетно за там и всъщност нямам идея и какво се интерпретира за бюджетно “тук” (форумът, България? Не съм сигурна какво си имал предвид под “тук”). Всъщност съм малко изненадана, че Азия се споменава и се използва за сравнение в тази тема, моите колебания бяха за “бюджетно” за Френска Полинезия. Едно ще се счита бюджетно в Азия, съвсем друго във ФП.
 

Най-ниската цена, която успях да намеря за директен полет от СФ до Папете беше CAD 860 (интересно ми е дали може да се намери по-добра цена от това). За мен хотел до USD 150 е бюджетен. След като прочетох темата на @ivooo ми стана ясно, че има хотели на такива цени. Сега въпросът е дали аз ще искам да спя в такива хотели или ще искам да съм в бунгало над водата с гледка, с което неизменно свързвам ФП. 
 

Радвам се, че в последните две години ФП става по-популярна като дестинация и има повече практична и полезна информация. 
Благодаря на @Carrie за споделеното, ще се радвам ако и тя разкаже по нейния си начин :). 

Връзка към мнение

Защо последните две години? 
 

ФП са съвсем достъпна дестинация от Канада и Уест Коуст, нито е скъпа , нито е екслузивна дестинацията. Има и бекпекъри, които изкарват по 6 месеца из островите . От България и Европа,  по чисто географски причини е екзотична дестинация..., така както за американци и канадци са супер екзотика Сейшели и Малдиви.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 минути , stanislavpp каза:

Защо последните две години? 
 

ФП са съвсем достъпна дестинация от Канада и Уест Коуст, нито е скъпа , нито е екслузивна дестинацията. Има и бекпекъри, които изкарват по 6 месеца из островите . От България и Европа,  по чисто географски причини е екзотична дестинация..., така както за американци и канадци са супер екзотика Сейшели и Малдиви.

Да, така е за САЩ И Канада. Последните две години, защото тогава пуснах тази тема. Сега ми се струва, че в този форум, в сравнение с 2017, повече хора, които са били, там се включват и са готови да споделят практични неща и информация. А и по българските фейсбук групи много често вече се пускат снимки от ФП, а преди не беше така.

Връзка към мнение
преди 1 час, Травеолани каза:

 

Най-ниската цена, която успях да намеря за директен полет от СФ до Папете беше CAD 860 (интересно ми е дали може да се намери по-добра цена от това). За мен хотел до USD 150 е бюджетен. След като прочетох темата на @ivooo

Благодаря на @Carrie

 

 

Може,  прегледай тук :

 

https://hacktheflight.net/?s=tahiti

 

И малък жокер - гледай полетите на French Bee като два еднопосочни.

 

 

Разбира се има и по-бюджетни варианти за настаняване,  но кой каквото търси. Не са за теб. 

Мак беше и на Хаваи, които също не минават за много бюджетни ,  или ако друг е бил на двете места би могъл да направи ценово сравнение откъм настаняване, заведения,   активности, което вероятно ще те ориентира съвсем добре. 

В Азия може да нощуваш за 2$, за 20 да си в тризвезден или четиризвезден хотел.  Това е бюджетно,  за ФП разбира се съвсем друго е бюджетно, но го има.  

Carrie, мисля че пътува с катарското промо, когато имаха за около 1000€ от София до Таити през НЗ и други тихоокеански дестинации на още по-ниски цени. Имаше я с месеци, може би пак я имат периодично.Тук е обсъждана :

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , stanimir каза:

 

 

Може,  прегледай тук :

 

https://hacktheflight.net/?s=tahiti

 

И малък жокер - гледай полетите на French Bee като два еднопосочни.

 

 

Разбира се има и по-бюджетни варианти за настаняване,  но кой каквото търси. Не са за теб. 

Много благодаря! Страхотни цени излизат и то само за след месец! Ще го следя за в бъдеще :). Ентусиазирах се!

Връзка към мнение
2 hours ago, stanislavpp said:

Защо последните две години? 
 

ФП са съвсем достъпна дестинация от Канада и Уест Коуст, нито е скъпа , нито е екслузивна дестинацията. Има и бекпекъри, които изкарват по 6 месеца из островите . От България и Европа,  по чисто географски причини е екзотична дестинация..., така както за американци и канадци са супер екзотика Сейшели и Малдиви.

Проблемът с достъпността не е само от гледна точка на цени, а и от гледна точка на капацитет.  Летището в Папеете има по малък пътникопоток от летището в Прищина, като последните 20 години пътникопотока е спаднал с над 10% цък В цял свят има бум на авиацията с изключение във Френска Полинезия...

Връзка към мнение

 28.02. Сидней / Австралия 18:45
29.02. В море
01.03. Брисбен / Австралия 08:00 17:00
02.03. В море
03.03. В море
04.03. Нумеа / Новая Каледония 08:00 17:00
05.03. Остров Пен / Новая Каледония 08:00 17:00
06.03. Лифу / Новая Каледония 08:00 17:00
07.03. Мистери-Айленд / Вануату 08:00 17:00
08.03. В море
09.03. Лаутока / Фиджи 08:00 17:00
10.03. о. Дравуни / Фиджи 08:00 17:00
11.03. В море
12.03. Апиа, о. Уполу / Самоа 07:59 18:00
Переход линии смены дат, у Вас добавляется один день
12.03. Паго-Паго / Американское Самоа 08:00 18:00
13.03. В море
14.03. В море
15.03. Бора-Бора / Полинезия 08:00 - ...
16.03. Бора-Бора / Полинезия ... - 17:00
17.03. Раиатеа, о-ва Сообщества / Полинезия 08:00 17:00
18.03. Моореа / Полинезия 08:00 17:00
19.03. Папеэте (Таити) / Полинезия 08:00
Ночь на борту
20.03. Папеэте (Таити) / Полинезия
В руския круизен форум са купили 21 дн.круиз NLC   от 28.2.2020 за 949$+ парт такси, с амер. виза полет от Таити 23.03 до Сан-Франциско за 223€, и SFO-BCN 168€

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 53 минути , lil_dim каза:

 28.02. Сидней / Австралия 18:45
29.02. В море
01.03. Брисбен / Австралия 08:00 17:00
02.03. В море
03.03. В море
04.03. Нумеа / Новая Каледония 08:00 17:00
05.03. Остров Пен / Новая Каледония 08:00 17:00
06.03. Лифу / Новая Каледония 08:00 17:00
07.03. Мистери-Айленд / Вануату 08:00 17:00
08.03. В море
09.03. Лаутока / Фиджи 08:00 17:00
10.03. о. Дравуни / Фиджи 08:00 17:00
11.03. В море
12.03. Апиа, о. Уполу / Самоа 07:59 18:00
Переход линии смены дат, у Вас добавляется один день
12.03. Паго-Паго / Американское Самоа 08:00 18:00
13.03. В море
14.03. В море
15.03. Бора-Бора / Полинезия 08:00 - ...
16.03. Бора-Бора / Полинезия ... - 17:00
17.03. Раиатеа, о-ва Сообщества / Полинезия 08:00 17:00
18.03. Моореа / Полинезия 08:00 17:00
19.03. Папеэте (Таити) / Полинезия 08:00
Ночь на борту
20.03. Папеэте (Таити) / Полинезия
В руския круизен форум са купили 21 дн.круиз NLC   от 28.2.2020 за 949$+ парт такси, с амер. виза полет от Таити 23.03 до Сан-Франциско за 223€, и SFO-BCN 168€

Ето го този круиз.

 

https://www.dreamlines.ru/kruiz/fantasticheskiy-kruiz-492698#/bookingForm

 

А билетите до Сидни?

И после наобратно?

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

До Сидни, Scoot ще са незаменими за евтини еднопосочни полети от Европа (Атина, Берлин). Разбира се, ако не прекалявате с вечерните рокли, защото багажът се доплаща. 

Примерно връщане е показано  в края на постинга. 

 

Дължи се и такса обслужване, която при NCL май беше 15€ на ден.

От България всичкото го виждам най-грубо на около 6000 лв. в които включвам и екскурзиите на брега (самостоятелно купени/организирани,  защото от кораба са силно раздути).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.