Прескочи до съдържание

Въпроси за транспорт и парка Zhangjiajie


Препоръчани мнения

Продължавам да се ровя из темата но не откривам отговор на основния въпрос:
- Как да се придвижим от Чунцин - Джандзядзе  -  Хуаншан ?    Сайтовете  ми дават доста продължително пътуваме повече от денонощие на етап, а предвид ограниченото време ( 2 седмици) не ми се ще да орязвам основни забележителности, колкото и да са турисически. Това Zhangjiajie обърква всякакви планове...

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние по същата причина сме взели вътрешен полет от Changsha до Hangzhou + автобуси. Друг вариант предполагам е да се вземе нощен влак, ако има от експресните, те наистина са бързи. Чунцин нямам идея къде се намира.

Чакай да уточня, имаш предвид Хуаншан, Жълтата планина, а не Хуашан, нали? Че това са 2 различни планини.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 11 минути , Tedy каза:

Ние по същата причина сме взели вътрешен полет от Changsha до Hangzhou + автобуси. Друг вариант предполагам е да се вземе нощен влак, ако има от експресните, те наистина са бързи.

Чакай да уточня, имаш предвид Хуаншан, Жълтата планина, а не Хуашан, нали? Че това са 2 различни планини.

Точно.  И няма директен, камо ли бърз влак.
Предвид глупавия билет който купиХ ( до Пекин и връщане от ХонгКонг) все повече осъзнавам че може би ще се наложи да избираме между Западен или източен маршрут т.е да оставим района около Шанхай за друг път :(  Ама като знам колко още набелязани дестинации има незнам кога ще е това...

 

А, това  Changsha до Hangzhou u си е добър вариант - за около 4 и половина часа с влак!

 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, връщане от Шанхай щеше да е по-удобно. Там има доста интересни неща за разглеждане в района, оризови полета, Хуаншан също не е много далеч. В Хонг Конг са само небостъргачи. Проблемът е, че и Пекин е далеч от всичко интересно. Със сигурност може да се направи с бърз нощен влак Пекин - Сиан. Около Сиан е планината Хуашан, с прословутия екстремен маршрут, който не е задължително да правите. Водопад Хукоу на Жълтата река, който изобщо не знам дали да ви препоръчвам като знам колко зор беше да се доберем обратно до града. Много е красиво около река Ли, но и дотам трябва вътрешен полет. Разстоянията в Китай са огромни, не е лесно да се пътува и прави маршрут.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Спешно ( че сме до никъде с маршрута а има по-малко от месец и половина)  - Zhangjiajie ( така и не разбрах как точно се произнася) - възможно ли е да се направи стъкления мост и аватарския парк в един ден и от къде да се купят предварително билети за моста??

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, stefanrusev каза:

Спешно ( че сме до никъде с маршрута а има по-малко от месец и половина)  - Zhangjiajie ( така и не разбрах как точно се произнася) - възможно ли е да се направи стъкления мост и аватарския парк в един ден и от къде да се купят предварително билети за моста??

 

Не, не може. Аз допуснах такава грешка. Паркът е мега огромен. Най-добре отделете 2 пълни дни само на Дзянгдзадзе. Кой стъклен мост искате да посетите? 

Ето тук съм писал за различните планини: http://oneticketjustgo.com/2017/06/23/tianmen-mountain-and-wulingyuan/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Guinness каза:

 

Не, не може. Аз допуснах такава грешка. Паркът е мега огромен. Най-добре отделете 2 пълни дни само на Дзянгдзадзе. Кой стъклен мост искате да посетите? 

Ето тук съм писал за различните планини: http://oneticketjustgo.com/2017/06/23/tianmen-mountain-and-wulingyuan/

Кой район препоръчваш за спане?

Връзка към мнение

Аз бих препоръчал настаняване в Wulingyuan. Това на практика е до входа на парка Zhangjiajie и достъпът до е лесен. 

Самият парк си изисква два дни за бързо и организирано обикаляне. Може и повече, на за мен два дни са оптимума. 

Ако искаш да посетиш стъкления мост или стъклената пътека, трябва трети ден, защото всъщност те са в различен участък и с изисква време. Вероятно е възможно да се сбута някое от тях във втория ден, но ще е натоварено, още повече, че парковете затварят рано.

Ние бяхме предвидили два дни за там, като мислихме, че ще видим всичко, но не успяхме и се отказахме от "стъклените" изживявания.

Следва да се има предвид, че различните паркове имат отделни билети, важащи за няколко дни (миналата година за Zhangjiajie беше около 60 лева на човек), но ако ще искаш да посетиш и двете атракции, ще трябва да си купиш отделни билети. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, stefanrusev каза:

Кой район препоръчваш за спане?

Аз спах в този хотел: https://www.booking.com/hotel/cn/zhang-jia-jie-ji-jie-hao-gong-guan.bg.html?aid=368032;label=fac419jc-hotel-XX-cn-zhangNjiaNjieNjiNjieNhaoNgongNguan-unspec-bg-com-L%3Abg-O%3AwindowsS10-B%3Achrome-N%3AXX-S%3Abo-U%3Aao-H%3As;sid=a7245214e0a21d0d9202ec312bd0e4bc;dist=0&sb_price_type=total&type=total&#map_closed

 

Локацията е супер. Персоналът говори перфектно английски, което беше рядко срещано чудо в Китай.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Causeway Corner (Serviced Apartment) - Hong Kong, 18 Percival St, Causeway Bay,  тук съм била, много добра локация.

На ХК стейшън има възможност да чекирате багажа за всеки полет - много удобно.

Редактирано от Цвете
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Аз бях на самия остров ХК. Добре е да сте на пешеходно разстояние до фериботния терминал за континтинента. Там е и първата спирка на червената и зелената линия на Хоп он Хоп оф и не се губи време. Препоръчвам зелената, която показва един различен ХК, както и ретро трамвая до върха, включен в билета, и достатъчно време за панорамната тераса.

  • Браво 1
Връзка към мнение

Сетих се за придвижването от / до летище ХК. Използвайте влака,Скай ли беше името му, не помня. Цената е 100 пари, май. Трафикът е ужасен и с автобус може да се случи да пътувате часове. Таксита за из града е приемливо и не скъпо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Джандзадзе (най после му научих произношението):

- транспорт - използвахме полети. Сиан - Джандзадзе по 63€ и  Джандзадзе - Ханджоу по 80€ . И двата полета са вечерни и трябва да се има предвид с настаняването - таксито в полунощ до Wulignyan (Юлинян), където спахме, е 150+ местни пари, още повече че пътят е в ремонт и се обикаля. 

- Паркът - билетът е 248 юана и е за 4 дни (няма за по-кратко). Спокойно се разглежда за един ден.  Из парка се движат безплатни автобусчета - виолетови из долната част и зелени из горната.  Авторската планина  е между Tianqiao и Enchanting спирки. Ако някой реши да качва пеша Tianzi да има предвид че денивелацията е почти 800м и е само стъпала.Това не е от познатите ни природни паркове, движите се по дървени пътеки наред с половината китайски народ. 

- Стъкления мост - около 40 мин с маршрутка (12ю) от Юлинян. Маршрутките спира горе на входа , където се минава по чоста и се слиза през каньона. Билети в същия ден могат да се купят свободно на входа и за двете атрации за 259ю. Поотделно НЕ се продават. Никакви стъклени предмети, фотоапарати, камери или подобни - ползвахме гардероб заради един таблет. После пак с безплатно бусче се връщахме до горе. Същата навалица и глъч. 

Засега толкова от мястото на ....

20171021_163911.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Паркът в Дзиангдзиайдзие за мен беше абсолютен хайлайт на моето ходене в Китай, за жалост времето много бързо се променя и ту беше нормално и имаше красива гледка, ту всичко ставаше в облаци. Не знам какви са вашите впечатления, но помня, че много ме впечатли колко малко им пука на голяма част от местното население за страхотните гледки покрай тях. Където и да идехме имаше много китайски туристи, които си зяпаха само телефоните или примерно на разни панорамни разходки с лодки директно си заспиваха.   

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
На ‎21‎.‎10‎.‎2017‎ г. в 11:48, stefanrusev каза:

полунощ до Wulignyan (Юлинян), където спахме

Здравей, а можем ли да спим в Джандзадзе, или там само ще кацнем, пък трябва да пътуваме до някое село по-близо до Тианмен?

Моят план пък е от Guilin, или от Yangshuo да пътуваме до Джандзадзе - но нито полети, нито влакове ми излизат 😞 

Връзка към мнение
преди 12 минути , lyubovcheto каза:

Здравей, а можем ли да спим в Джандзадзе, или там само ще кацнем, пък трябва да пътуваме до някое село по-близо до Тианмен?

Моят план пък е от Guilin, или от Yangshuo да пътуваме до Джандзадзе - но нито полети, нито влакове ми излизат 😞 

Ще се включа малко по-късно с прясна информация. Пътувахме точно Yangshuo - Zhangjiajie.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, lyubovcheto каза:

но нито полети, нито влакове ми излизат

Точно затова го вкарах между Сиан и Ханджоу. - въобще не ми се блъскаше из планините с автобус.
 

 

преди 2 часа, lyubovcheto каза:

можем ли да спим в Джандзадзе, или там само ще кацнем, пък трябва да пътуваме до някое село по-близо до Тианмен

Ние спахме в Юлинян на 200м от входа на парка. Малко по-нагоре съм го написал

Връзка към мнение
преди 14 часа, stefanrusev каза:

Ние спахме в Юлинян на 200м от входа на парка. Малко по-нагоре съм го написал

Да, извинявай, прочетох след това всичко подробно, а после и блога. (който ме ориентира доста, благодаря и за него 🙂 )

Само да попитам, тъй като още се ориентирам в имената -  Yangshuo едно и също ли е с Ханджоу? Предполагам, че не.

Връзка към мнение
преди 8 часа, lyubovcheto каза:

Предполагам, че не.

Точно - не е едно и също.
Аааа, и задължително с офлайн преводача на Гугъл! Иначе няма оправия

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, stefanrusev каза:

Аааа, и задължително с офлайн преводача на Гугъл! Иначе няма оправия

Освен това, приложението Maps.me с предварително свалени карти за Китай, много помага.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.