Прескочи до съдържание

Шотландия за една седмица


Soñadora

Препоръчани мнения

Здравейте!

Предстои ми едноседмично пътуване до Шотландия. Планувала съм да се спи в Глазгоу и Единбург, пък вече от всеки от тях да се направи по една еднодневна екскурзия. От Глазгоу засега съм се спряла на тази: http://www.timberbush-tours.co.uk/our-tours/from-glasgow/one-day/loch-ness-glencoe-the-highlands/ . Добра ли е? Гледам, че компаниите предлагат горе-долу едни и същи неща. А колкото до времето, отделено за Лох Нес, как е най-хубаво да се направи: да се ползва ли този кораб или не? Ако е второто, има ли какво да се прави 2 часа?

За Единбург не бих искала да се обвързвам с организирана екскурзия, защото може и да се остави този ден отново за града, но сигурно на място ще решаваме. Аз си мислех за Сейнт Андрюс, но за там гледам, че има и някакви прекачвания. Рослинският параклис (може би по-скоро за полудневно пътуване)?

Ще съм благодарна, ако споделите някакви впечатления и идеи за еднодневни екскурзии и от двата града (с обществен транспорт или организирани). :)

Връзка към мнение
преди 14 минути , Soñadora каза:

Здравейте!

Предстои ми едноседмично пътуване до Шотландия. Планувала съм да се спи в Глазгоу и Единбург, пък вече от всеки от тях да се направи по една еднодневна екскурзия. От Глазгоу засега съм се спряла на тази: http://www.timberbush-tours.co.uk/our-tours/from-glasgow/one-day/loch-ness-glencoe-the-highlands/ . Добра ли е? Гледам, че компаниите предлагат горе-долу едни и същи неща. А колкото до времето, отделено за Лох Нес, как е най-хубаво да се направи: да се ползва ли този кораб или не? Ако е второто, има ли какво да се прави 2 часа?

За Единбург не бих искала да се обвързвам с организирана екскурзия, защото може и да се остави този ден отново за града, но сигурно на място ще решаваме. Аз си мислех за Сейнт Андрюс, но за там гледам, че има и някакви прекачвания. Рослинският параклис (може би по-скоро за полудневно пътуване)?

Ще съм благодарна, ако споделите някакви впечатления и идеи за еднодневни екскурзии и от двата града (с обществен транспорт или организирани). :)

Добра е, особено ако сте в Шотландия за пръв път. И ще е още по- добра, ако имате късмет с времето :)

 

П.П. Щом ще разполагате с цяла седмица защо не отидете до Glamis Castle. Все още е отворен за посещения (до 29 октомври) 11:00-17:30, билета е 12,50 паунда. Има интересна история, а и изобщо е интересен за разглеждане.

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , Soñadora каза:

Здравейте!

Предстои ми едноседмично пътуване до Шотландия. Планувала съм да се спи в Глазгоу и Единбург, пък вече от всеки от тях да се направи по една еднодневна екскурзия. От Глазгоу засега съм се спряла на тази: http://www.timberbush-tours.co.uk/our-tours/from-glasgow/one-day/loch-ness-glencoe-the-highlands/ . Добра ли е? Гледам, че компаниите предлагат горе-долу едни и същи неща. А колкото до времето, отделено за Лох Нес, как е най-хубаво да се направи: да се ползва ли този кораб или не? Ако е второто, има ли какво да се прави 2 часа?

За Единбург не бих искала да се обвързвам с организирана екскурзия, защото може и да се остави този ден отново за града, но сигурно на място ще решаваме. Аз си мислех за Сейнт Андрюс, но за там гледам, че има и някакви прекачвания. Рослинският параклис (може би по-скоро за полудневно пътуване)?

Ще съм благодарна, ако споделите някакви впечатления и идеи за еднодневни екскурзии и от двата града (с обществен транспорт или организирани). :)

 

Кажете датите и какво обичате да правите. Една седмица е много време наистина :) (Ще отделя питането ви в отделна тема). 

Връзка към мнение

Точно този трип съм го правил точно с тази компания. Само позитивни неща мога да спомена и за двете. Имай пред вид, че ще е дълъг ден и може и да го има усещането за препускане, но така е, ако човек иска да види много неща за един ден. За корабчето съм малко раздвоен - ако искаш да усетиш мита за Лох Нес, се качи. Ако подходиш по-реалистично, едва ли ще се качиш, защото няма да видиш нещо по-различно отколкото от брега :) Лох Нес е един от най-яките туристически капани в световен мащаб и работи много добре схемата, евала им на шотландците, че се продават много добре. А и замъкът Ъркърт не е представителна извадка за шотландски замък. За дейтрип на собствен ход от Глазгоу вариант е Стърлинг. Място натоварено с много история, замъкът си заслужава посещението. Не далеч е монументът на Уилям Уолъс, шотландския национален герой, отлична готическа сграда/кула. Там можеш да му видиш изложен меча дълъг 1.63 м и сами да си направите извод какви са били габаритите на Уилям Уолъс :)

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 5 минути , Двуцветко каза:

За дейтрип на собствен ход от Глазгоу вариант е Стърлинг. Място натоварено с много история, замъкът си заслужава посещението. Не далеч е монументът на Уилям Уолъс, шотландския национален герой, отлична готическа сграда/кула. Там можеш да му видиш изложен меча дълъг 1.63 м и сами да си направите извод какви са били габаритите на Уилям Уолъс :)

Преписа ми препоръката от мозъка! :) 

Връзка към мнение

Пътуваме съвсем скоро, в началото на октомври. Дано не вали... много. Ето и какъв е планът:

1 ден: полет София - Глазгоу, пристигане в 17:35 ч., нощувка в Глазгоу

2 ден: Глазгоу

3 ден: екскурзия до Лох Нес и платата

4 ден: заминаване за Единбург (може би около обяд)

5 ден: Единбург

6 ден: екскурзия

7 ден: Единбург, привечер заминаване за Глазгоу и нощувка там

8 ден: разглеждане на Глазгоу до времето на полета за София, който е в 18 ч.

 

За всички ни е първо ходене в Шотландия. Наясно съм, че има много неща за гледане, но мислим да се съсредоточим около тези два града и вече за по един ден да направим екскурзии. Харесваме природа, култура, приятни за разходка исторически градчета, не ни плаши ходенето.

Разбрах, май ще пропуснем корабчето на Лох Нес. Стърлинг ми се струва, че става и от Единбург, така че може него да включим.

Връзка към мнение

Да се присъединя за мнението за корабчето по Лох Нес. Но пък самото езеро е ужасно красиво и не заслужава да се отписва, само защото има доста кичозна рекламна брошура :) При положение, че нямате намерение да спите извън Глазгоу и Единбург подобен трип е общо взето единствения начин да видите Highlands, така че си заслужава. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте! Да разкажа какви ги свършихме ние, пък може да е от полза за някого. 

Отидохме на посочената по-горе екскурзия до Лох Нес. Там все пак се качихме на корабче по езерото, но без посещение на замъка. Мисля, че това беше по-добрият вариант. Хареса ни. Ако решите да останете на брега, имаше хотел със заведение и магазин за сувенири. Направихме и еднодневна екскурзия от Единбург до Стърлинг. 

Останахме много доволни от пътуването. Може да се каже и че имахме късмет с времето. Учуди ме, че вечерно време хората по улиците доста намаляваха, а пък в заведенията си беше предизвикателство да намерим къде да хапнем. Но пък пробвах пържения марс - интересно и много сладко. :) 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Преди 1 час, Весела каза:

Здравейте,бихте ли споделили малко повече за екскурзията от Единбург до Стърлинг,организирана ли беше или не? Замъка близко ли е до автогарата?

 

Здравей :) Организирана екскурзия  до Стърлинг наистина не  е нужна. Аз лично преди години ходих с влак, но имам ясни спомени - за големината на градчето - малко, и всичко на пешеходно разстояние. Със сигурност не  е по-различно и с автобус Е, имаше драпане нагоре по хълма от центъра на Stirling, но това са нормални усилия :) 

 

 

Връзка към мнение
1 hour ago, Гост said:

Здравей :) Организирана екскурзия  до Стърлинг наистина не  е нужна. Аз лично преди години ходих с влак, но имам ясни спомени - за големината на градчето - малко, и всичко на пешеходно разстояние. Със сигурност не  е по-различно и с автобус Е, имаше драпане нагоре по хълма от центъра на Stirling, но това са нормални усилия :) 

 

 

Благодаря :)

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.