Прескочи до съдържание

Препоръчайте фирма за кола под наем в Неапол


Alexander

Препоръчани мнения

Евгени Димитров

Най-добре от реномираните големи компании, че от малките не се знае какво ще ти искат, ако случайно ожулиш колата някъде или някой те удари примерно. Само ще си докараш разправии на главата. Ние взехме от Hertz за 24ч - €76 плюс пълна застраховка (€30), която си е задължителна. Малко беше скъпо, ама не ми се поемаха ангажименти с незнайни фирми. Много интересно паркираха в Неапол, броня в броня. 

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение
преди 11 часа, Alexander каза:

Някой ще препоръча ли фирма за кола под наем в Неапол?

 

Началото на юли - Firefly - за 5 дни малко под 30 евро на ден. Беше едно от най-евтините предложения. То зависи и от сезона - синът ми месец преди това взе кола за 16 евро на ден.

Бях букнал най-ниския клас - дадоха ми по-висок, което не знам дали беше по-добре, предвид панорамния пътя по Амалфийското крайбрежие. :)

Не съм сключвал никаква допълнителна застраховка към рентакар компанията. Имам външна, целогодишна за около 40 паунда.

Нямах никакви проблеми. Е, като я взимах намерих 2-3 драскотини, които не бяха споменати в протокола, отразиха ги без проблем. Също така я понаснимах доста, но аз може би съм малко предубеден, предвид проблемите, които имах с мошениците от офиса на Goldcar в Пиза преди 2 години.  

Букнах я през посредник - autoeurope.eu . Струва си да хвърлящ и по едно око на рентакар през Ryanair - в последно време има доста изгодни оферти.

 

последно - според мен в самия Неапол кола не ти трябва т.е. ако предвиждаш ден или два в Неапол би могъл по-късно да прескочиш до летището и да вземеш колата   

Редактирано от ven62
Връзка към мнение
преди 12 минути , ven62 каза:

би могъл по-късно да прескочиш до летището и да вземеш колата

Или от офис в града, обикновено е по-евтино, отколкото на летището. 

Връзка към мнение

В града повечето офиси работя с орязано работно време в неделя, а на мен ще ми трябва тогава...Ако трябва да отида да я взема сутринта и да я върна вечерта  до летището, съвсем ще си загубя оскъдното време.

Гледам, че дори с плащане на всякакви застраховки, няма как да се намали на 0 евро блокажа на пари.

Все още се чудя дали да взимам, исках да отида за 1 ден към Соренто, Поситано и др.

 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 17 минути , Alexander каза:

В града повечето офиси работя с орязано работно време в неделя, а на мен ще ми трябва тогава...Ако трябва да отида да я взема сутринта и да я върна вечерта  до летището, съвсем ще си загубя оскъдното време.

Гледам, че дори с плащане на всякакви застраховки, няма как да се намали на 0 евро блокажа на пари.

Все още се чудя дали да взимам, исках да отида за 1 ден към Соренто, Поситано и др.

 

До Соренто имаш много удобни влакчета. От там за Позитано и цялото  Амалфийско крайбрежие препоръчвам с корабчета между  градчетата. Прекрасное! На връщане може и с автобус до Соренто. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , Дани Магелани каза:

До Соренто имаш много удобни влакчета. От там за Позитано и цялото  Амалфийско крайбрежие препоръчвам с корабчета между  градчетата. Прекрасное! На връщане може и с автобус до Соренто. 

@Alexander, подкрепям същото мнение. Аз шофирах един ден - и беше едно от най-хубавите шофирания в живота ми! Но - от Соренто, а не от Неапол, и не в неделя, както и предишните дни направих варианта Соренто - Позитано - Амалфи с автобус и на връщане с корабчета (препоръчвам точно този вариант). Един ден с орязано работно време, в неделя - почивен ден, трафик драматичен през Неапол - ще ти бъде по-скоро натоварено, а не релаксиращо...

Връзка към мнение

Не ме бърка да взема кола от Соренто и да я върна пак там същия ден, даже ми се струва по-добре.

Там работят ли в неделя? Фирми?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Alexander каза:

В Соренто също няма отворени офиси за коли под наем в неделя, явно няма да стане.

В Соренто https://www.budget.com/en/locations/it/sorrento/r0d  трябва да работят в неделя.
Ние сме взимали кола за специален случай от http://www.sorrentocarrent.com/
Докараха колата в хотела. Нямаше условия за времето.

Връзка към мнение

Не..

Sun 9:00 AM - 1:00 PM

Явно няма да има начин, освен ако не взема от тия по-така коли по 200евро на ден.

Ще се ходи с влак и автобус.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , Alexander каза:

Не..

Sun 9:00 AM - 1:00 PM

Явно няма да има начин, освен ако не взема от тия по-така коли по 200евро на ден.

Ще се ходи с влак и автобус.

Има и по 120 евро.

А това написаното не е ли за неделя до 13 часа ?

Редактирано от Kris
Връзка към мнение
преди 4 минути , Alexander каза:

Точно, няма как да я върна по-късно.

Мисля, че трябва да има вариант за връщане извън работно време. Точно за този офис не знам, но го правим често. Попитай по телефона.

Връзка към мнение

Може и да има, ама особено в Италия не бих пробвал. След това да изникнат разни удръжки, както няма опция с 0 евро самоучастие..

Връзка към мнение
На 23/9/2017 в 13:20, Kris каза:

В Соренто https://www.budget.com/en/locations/it/sorrento/r0d  трябва да работят в неделя.
Ние сме взимали кола за специален случай от http://www.sorrentocarrent.com/
Докараха колата в хотела. Нямаше условия за времето.

За тези по-скъпи  коли от втория линк, трябва ли кредитна карта?  Питам за един приятел, който няма.

Връзка към мнение
преди 53 минути , Alexander каза:

За тези по-скъпи  коли от втория линк, трябва ли кредитна карта?  Питам за един приятел, който няма.

Необходима е кр.карта Visa или Mastercard. Въпреки, че плащането ние направихме кеш.
И друго колата може да се върне само в Соренто или на летището в Неапол.
Ако летите докарват ви колата в хотела, после я оставяте на летището.
Към хотел има допълнителна такса между 10-20 евро. За взимането от хотела е 10 евро.
Колите имат застраховка към трети лица.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.