Прескочи до съдържание

Кола под наем Братислава


Препоръчани мнения

Наскоро се завърнахме от обиколка Братислава - Освиенцим - Краков - Прага - Карлови вари - Пилзен - Прага - Братислава (1900 км). Първоначалната идея беше да ходим с нашата кола, но в последствие намерихме билети на прилична цена с Wizz и решихме, че е по-добре да си спестим дългия път през многобройните гранични пунктове до там и обратно, а и така щеше да ни остане повече време за обиколки из региона. 

 

Колата наехме от Budget чрез Rentalcars.com. Цената за 9 дни беше около 180 лв, като от Rentalcars ни уведомиха, че на място ще трябва да заплатим още 42€ трансгранична такса. 

 

Пристигайки на място, казахме на момчето, че трябва да заплатим тази такса и помолихме да ни упъти от къде да си купим словашка винетка. Отговори ни, че винетка няма нужда да купуваме, тъй като за Словакия има, а трансгранична такса няма да плащаме, било безплатно! Супер! Първа приятна изненада :) 52€ по-малко от предвиденото още на старта. 

 

Застраховки не са се опитвали да ни пробутват (втора приятна изненада), а имахме външна такава (купихме годишна от icarinsurance.com), която след минаване през TopCashback ни излезе 27 паунда за цяла година.

 

Уведомиха ни, че ще ни дадат Шкода Фабиа (мъжът ми позна :) )  2015 на 65-66 хил. км със старт/стоп система, старт бутон, цветен 7-инчов и дисплей и т.н., дизел - трета приятна изненада! Поискаха КК за 800-те € excess, но само направиха преоторизация, без да я блокират (четвърта приятна изненада :)), не ни блокираха и пари за горивото - пълен резервоар (пета приятна изненада).

 

След връщането на автомобила се наложи да поизчакаме докато служителят отиде да я огледа (сам, без мъжа ми, което си беше изненада, тъй като никога досега не са ни карали да стоим и да правят оглед в отсъствието на шофьора, но всичко беше нормално - върна се и ни разпечата формуляра за наем, на който огради ОК и се подписа) :) 

Винаги сме параноични, когато става дума за наемане на кола, но този път бяхме много приятно изненадани от Budget Bratislava.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 12
Връзка към мнение
преди 7 минути , chandni каза:

Наскоро се завърнахме от обиколка Братислава - Освиенцим - Краков - Прага - Братислава. Първоначалната идея беше да ходим с нашата кола, но в последствие намерихме билети на прилична цена с Wizz и решихме, че е по-добре да си спестим дългия път през многобройните гранични пунктове до там и обратно, а и така щеше да ни остане повече време за обиколки из региона. 

 

Колата наехме от Budget чрез Rentalcars.com. Цената за 9 дни беше около 180 лв, като от Rentalcars ни уведомиха, че на място ще трябва да заплатим още 42€ трансгранична такса. 

 

Пристигайки на място, казахме на момчето, че трябва да заплатим тази такса и помолихме да ни упъти от къде да си купим словашка винетка. Отговори ни, че винетка няма нужда да купуваме, тъй като за Словакия има, а трансгранична такса няма да плащаме, било безплатно! Супер! Първа приятна изненада :) 52€ по-малко от предвиденото още на старта. 

 

Застраховки не са се опитвали да ни пробутват (втора приятна изненада), а имахме външна такава (купихме годишна от icarinsurance.com), която след минаване през TopCashback ни излезе 27 паунда за цяла година.

 

Уведомиха ни, че ще ни дадат Шкода Фабиа (мъжът ми позна :) )  2015 на 65-66 хил. км със старт/стоп система, старт бутон, цветен 7-инчов и дисплей и т.н., дизел - трета приятна изненада! Поискаха КК за 800-те € excess, но само направиха преоторизация, без да я блокират (четвърта приятна изненада :)), не ни блокираха и пари за горивото - пълен резервоар (пета приятна изненада).

 

След връщането на автомобила се наложи да поизчакаме докато служителят отиде да я огледа (сам, без мъжа ми, което си беше изненада, тъй като никога досега не са ни карали да стоим и да правят оглед в отсъствието на шофьора, но всичко беше нормално - върна се и ни разпечата формуляра за наем, на който огради ОК и се подписа) :) 

Винаги сме параноични, когато става дума за наемане на кола, но този път бяхме много приятно изненадани от Budget Bratislava.

Звучи много добре - и като цена, и като обслужване. Аз също гледах цени и трансгранични надбавки за колите от Братислава и ми се стори, че всеки доставчик има обявени такива. Сега знам кой доставчик ще предпочета, пък ще имам едно наум, че може и да трябва да платя такса накрая.

Връзка към мнение
преди 33 минути , chandni каза:

Наскоро се завърнахме от обиколка Братислава - Освиенцим - Краков - Прага - Карлови вари - Пилзен - Прага - Братислава (1900 км). Първоначалната идея беше да ходим с нашата кола, но в последствие намерихме билети на прилична цена с Wizz и решихме, че е по-добре да си спестим дългия път през многобройните гранични пунктове до там и обратно, а и така щеше да ни остане повече време за обиколки из региона. 

 

Колата наехме от Budget чрез Rentalcars.com. Цената за 9 дни беше около 180 лв, като от Rentalcars ни уведомиха, че на място ще трябва да заплатим още 42€ трансгранична такса. 

 

Пристигайки на място, казахме на момчето, че трябва да заплатим тази такса и помолихме да ни упъти от къде да си купим словашка винетка. Отговори ни, че винетка няма нужда да купуваме, тъй като за Словакия има, а трансгранична такса няма да плащаме, било безплатно! Супер! Първа приятна изненада :) 52€ по-малко от предвиденото още на старта. 

 

Застраховки не са се опитвали да ни пробутват (втора приятна изненада), а имахме външна такава (купихме годишна от icarinsurance.com), която след минаване през TopCashback ни излезе 27 паунда за цяла година.

 

Уведомиха ни, че ще ни дадат Шкода Фабиа (мъжът ми позна :) )  2015 на 65-66 хил. км със старт/стоп система, старт бутон, цветен 7-инчов и дисплей и т.н., дизел - трета приятна изненада! Поискаха КК за 800-те € excess, но само направиха преоторизация, без да я блокират (четвърта приятна изненада :)), не ни блокираха и пари за горивото - пълен резервоар (пета приятна изненада).

 

След връщането на автомобила се наложи да поизчакаме докато служителят отиде да я огледа (сам, без мъжа ми, което си беше изненада, тъй като никога досега не са ни карали да стоим и да правят оглед в отсъствието на шофьора, но всичко беше нормално - върна се и ни разпечата формуляра за наем, на който огради ОК и се подписа) :) 

Винаги сме параноични, когато става дума за наемане на кола, но този път бяхме много приятно изненадани от Budget Bratislava.

Ще ми е интересно да разкажеш за посетените места.

Връзка към мнение
преди 4 часа, alienad каза:

Ще ми е интересно да разкажеш за посетените места.

@Дани Магелани е пуснала много подробна тема за Братислава. За останалите дестинации също има много писано във форума и няма какво ново да добавя, а да повтарям информация е безсмислено. Пуснах темата за кола от Братислава, понеже тази тема не беше засягана и тук сметнах, че има какво интересно да кажа.

 

Иначе като "сухи данни":

Ден 1- кацане в Братислава на обяд, вземане на колата и потегляне към Oswiecim. Бърза разходка из централната част, нощувка.

Ден 2 - около 7 сутринта се подредихме пред лагера Аушвиц I, след това разгледахме Аушвиц II. Следобяд - солната мина в Краков, вечерна разходка

Ден 3 - обиколка из Краков - изключително впечатлени сме от интерактивния музей във фабриката на Оскар Шиндлер

Ден 4 - заминаване към Прага, настаняване, разходка из Прага

Ден 5-ти - стария град на Прага, нощни снимки

Ден 6-ти - сутринта тръгване към Карлови вари, разглеждане на централната част и отправяне към Пилзен. В Пилзен - разходка из централната част, катедралата, след което - тур във фабриката на Pilsen Urquell. Прибиране в Прага

Ден 7 - Последен ден обиколки из Прага

Ден 8 - Тръгване рано сутринта към Hluboka castle, разходка из Брно, надвечер пристигнахме в Братислава. Нощна разходка и снимки.

Ден 9 - Разходка из Братислава.

Ден 10 - Сутринта в 8:15 - полет за България. 

 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

През Kayak излзиат добри цени за коли под наем от Братислава, лошото е, че никъде не пише, дали може да и колко ще струва да се излезе от страната. Смятам да взема кола от летището и да стигнем до Краков.

Как разбирате дали изобщо може да се излиза от страната? Трябва да се питата един по един ли? Има доста сносни цени за 4 дни 50-60 евро, а през бъджет пълната им застраховка е още 36-40 евро общо.

Някой друг наемал ли е кола от това летище?

Връзка към мнение

Звънял съм на всички възможни компании, включително и на бъджет и всичките са ми казвали, че има такса за излизане, която е минимум 10евро, средно 20 евро и максимум 40 евро. Много ми е интересно как сте минали метър и се чудя дали и аз да не пробвам.

Връзка към мнение

Тъкмо ми потвърдиха, от Budget,  искат 24 евро. Застраховката им е малка като сума 12-16 евро на ден, но сваля от 800 на 400 евро самоучастието и този път смятам да мина с външна.

Търся някой код за намление, иначе най-добра цена ми дава през kayak - autoeurope, но си пише, че е от Budget.

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, MARTiNSHO каза:

Звънял съм на всички възможни компании, включително и на бъджет и всичките са ми казвали, че има такса за излизане, която е минимум 10евро, средно 20 евро и максимум 40 евро. Много ми е интересно как сте минали метър и се чудя дали и аз да не пробвам.

преди 38 минути , Alexander каза:

Тъкмо ми потвърдиха, от Budget,  искат 24 евро. Застраховката им е малка като сума 12-16 евро на ден, но сваля от 800 на 400 евро самоучастието и този път смятам да мина с външна.

Търся някой код за намление, иначе най-добра цена ми дава през kayak - autoeurope, но си пише, че е от Budget.

 

 

Когато говорих с тях по телефона и на мен ми казаха, че има и то точно същата сума, която ми бяха цитирали от rentalcars.com - 35€ (дори и на потвърждението го пишеше), но на място, когато казахме на служителя, че трябва да платим и таксата, той само махна и каза "it's on us" или "it's free" - не помня точно.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

Таксата, ако я няма ще е добре дошло, но се чудя, защо свалят само на 50% само участието при плащане на допълнителната застраховка, ще разгледам и другите фирми, но тези за сега са най-евтини. В краен случай, ще карам с външна и ще ги оставя да си блокират 800 евро.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Alexander каза:

ще карам с външна и ще ги оставя да си блокират 800 евро.

Както писах, на нас не ни ги блокираха, а само направиха преоторизация. :)

Връзка към мнение
преди 10 минути , chandni каза:

Както писах, на нас не ни ги блокираха, а само направиха преоторизация. :)

За мен това е едно и също.

Преди седмица ми направиха точно преоторизация на кредитната карта за кола под наем, но реално не разполагах тези пари. Стояха си не осчетоводени, но и не налични. Вчера ми ги върнаха.

Връзка към мнение
преди 11 минути , chandni каза:

само направиха преоторизация. :)

Аз не намирам разлика - преоторизацията задържа част от кредитния лимит до момента, в който доставчика го осчетоди (частично). След 7 дни българските банки го освобождават.

Връзка към мнение

Парите бяха налични за ползване. Просто преоторизираха 800 лв, за да са сигурни, че картата разполага с подобен лимит, но сумата не беше блокирана и си беше налична за харчене.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Има ли някой друг, който е наемал кола под наем на братиславското летище и е минавал граница без да я плаща тази такса? Хич не ми се иска да мисе удвоява rentacar-a поради тяхните глупави правила.

Връзка към мнение
преди 14 минути , MARTiNSHO каза:

Има ли някой друг, който е наемал кола под наем на братиславското летище и е минавал граница без да я плаща тази такса? Хич не ми се иска да мисе удвоява rentacar-a поради тяхните глупави правила.

Бъди готов да я платиш таксата, chandni според мен е минала между капките.

Всички компании слагат такава такса, така че нейното е изключение, а не правило и няма кой да ти даде гаранции, че ще мине при теб.

Връзка към мнение

Ние взехме от Бъджет през посредник. Питахме ги на гишето дали дължим такса, че ще минаваме през границата, както и дали трябва да си взимаме винетка за Чехия, но момчето ни увери, че нито такса дължим, както и че винетка имаме. Така че минахме само с наема и нищо друго.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Тони каза:

винетка за Чехия, но момчето ни увери, че нито такса дължим, както и че винетка имаме

Сигурна ли си, че става дума за Чехия? Наетите от Братислава имат винетка за Словакия (тя е електронна и не се лепи нищо). За Чехия се купува винетка само за някои магистрали (за други не е нужна винетка) и те се лепят на стъклото като нашите.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Нещо удрям на камък с колие, по-скоро всеки път се казват различни условия!

Отново чатих със служител от бъджет, този път ми обясни, че за излизане в Полша не искат пари, но може само с малък и среден клас кола, което не е проблем в случая. Изменението е в сумата на блокажа, която е скочила 2 пъти!

Иксат 1850 евро блокаж, за които няма да ми стигне лимита, преди искаха 800 евро.

Допълнитената застрховка хем е 18 евро на ден, хем сваля само до 400 евро блокажа, взеха да правят трикове от сорта А ла Италия..

Ще издирвам други, най-малкото ни трябва или с пълна застраховка и 0 евро блокаж или ако няма да я взимам с пълна, да блокират нещо нормално, както в Западна Европа от сорта на 300-400 евро.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.