Прескочи до съдържание

Въпроси за о-в Джеджу, DMZ и JSA зоната


Guinness

Препоръчани мнения

На 16.07.2014 г. в 23:21, ruwenzogy каза:

Там съм, защото острова е едно от новите седем чудеса на света , а също има и три обекта на ЮНЕСКО, а и други интересни неща - по-скоро съм хвърлил мерак на един музей на еротиката, ама ще видим дали ще има време за такъв секс-туризъм

Може ли малко повече информация за остров Джеджу. Колко време са достатъчни да се разгледат основните забележителности?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 11.03.2014 г. в 10:02, captain_oveur каза:

Задължително е посещението на DMZ - демилитаризираната зона на границата между Северна и Южна Корея. Това е преживяване, което не се забравя. Посещенията са само групови, организирани, половин или един цял ден. Режимът в DMZ е много строг - проверки на паспорти, понякога проверки на багажа, ограничено придвижване (има и минни полета), забранено снимане без изрично разрешение... Но определено си струва. Ако искаш, ще опитам да изровя визитката на моя екскурзовод - твой почти адаш  :biggrin: - ck. Но можеш и сам да си намериш предложение по твой вкус - в интернет е пълно. Цената преди години беше около 60 щатски долара, сега едва ли е много повече. Ако решиш да ходиш до DMZ и минеш през пограничната ЖП-гара "Dorasan", не забравяй да удариш печат в паспорта, че си бил там :)
:biggrin:

 

В твоя тур включена ли беше JSA (Joint Security Area)? 

 

И отделно да питам дали някой случайно е посещавал Nami Island?

Връзка към мнение

Отделих въпросите ти в нова тема. Вчера попаднах на интересно клипче за JSA и демилитаризиранта зона, което много синтезирано разкрива историята зад разделението на Корея и за това какво точно представляват DMZ и JSA зоната.

 

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/ajNBoNg_460sv.mp4

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 9/19/2017 в 22:49, Guinness каза:

Може ли малко повече информация за остров Джеджу. Колко време са достатъчни да се разгледат основните забележителности?

Зависи какво се разбира под "основни" забележителности и какво те интересува. Има купища музеи, пещери, водопади, вулкани... Също така и как смяташ да обикаляш. Някои хора си наемат кола или скутер и се завъртат за 2 дена. Аз лично обикалях 7 дена с колело и не бих останала и ден по-малко.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, pikonio каза:

Зависи какво се разбира под "основни" забележителности и какво те интересува. Има купища музеи, пещери, водопади, вулкани... Също така и как смяташ да обикаляш. Някои хора си наемат кола или скутер и се завъртат за 2 дена. Аз лично обикалях 7 дена с колело и не бих останала и ден по-малко.

Изключвам музеи. Интересуват ме пещери, водопади, вулкани и всякакви природни забележителности. Отпадат наемането на автомобил и скутер. Има ли обществен транспорт, табели на английски или трябва да се наема шофьор?

Връзка към мнение

Има агенции, които организират обиколки на острова: един ден за източната и ден за западната половина на острова. Аз съм ползвал агенция за източната страна на острова, но ударих сериозна греда с времето, на Сънрайз пик видимост 5 метра от гъста мъгла + дъжд. На другият ден с градски транспорт се разходих на запад, до Hallim park. Възможно е да се обиколя острова с градски транспорт, но трябва да се съобразите с разписанието им, не са твърде начесто, мисля през час бяха. Островът си иска поне 3 дни, по ден за източна, западна и южна страна. Това обаче ще е трудно с градски транспорт, заради разписанията. Забележителностите не са една до друга и се налага да се пътува от място до място. 5-6 дни ще е ОК. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко автобусно и друго транспортно инфо (явно може и с шофьор да си наемеш). Както и тук, само че на мен ми се зарежда твърде бавно, за да го разглеждам.

А велосипедът отпада ли? Наистина е много леко и приятно да се кара там, според мен дава и голяма свобода.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, pikonio каза:

Зависи какво се разбира под "основни" забележителности и какво те интересува. Има купища музеи, пещери, водопади, вулкани... Също така и как смяташ да обикаляш. Някои хора си наемат кола или скутер и се завъртат за 2 дена. Аз лично обикалях 7 дена с колело и не бих останала и ден по-малко.

 

Отделила съм точно седмица или повече от живота си в бъдеще за този остров. Не пречи да включа и колело в  плановете си :) Ти кога си била там, тоест в кой сезон? Какво беше времето и ставаше ли за плаж? 

Защо няма снимки във фейсбук, дай малко материал на воайорите, скучаещи тази събота. 

Връзка към мнение
преди 16 минути , Lindt каза:

 

Отделила съм точно седмица или повече от живота си в бъдеще за този остров. Не пречи да включа и колело в  плановете си :) Ти кога си била там, тоест в кой сезон? Какво беше времето и ставаше ли за плаж? 

Защо няма снимки във фейсбук, дай малко материал на воайорите, скучаещи тази събота. 

Преди точно 6 години, т.е. по туй време (минус няколко дена най-много). А тогава не бях се качвала на колело от дете и щом ми се е сторило лесно, значи не е имало много катерения.  И ако знаеш какви мандарини има там по това време, направо ти се разтапят в устата!

И за плаж ставаше, въпреки че местните влизаха във водата само с дрехи.

 

Виж кви са им готини велоалейите

IMG_2423.jpg.109c6321520427e3b9944118f2f696bd.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Защо с дрехи? А май нищо не знам за корейците, освен че са пристрастени към телефоните си. И са бели или поне тези корейки, които съм харесала по време на път. 

Ти освен на Джеджу къде другаде беше? Защото не обичам да пътувам за седмица само в Азия, а не съм измислила с какво да го комбинирам този остров и се чудех за морската част. 

Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

Защо с дрехи? А май нищо не знам за корейците, освен че са пристрастени към телефоните си. И са бели или поне тези корейки, които съм харесала по време на път. 

Ти освен на Джеджу къде другаде беше? Защото не обичам да пътувам за седмица само в Азия, а не съм измислила с какво да го комбинирам този остров и се чудех за морската част. 

Корейците са страни хора освем че са пристрастени към телефонитр си обичат да пътуват имат всвкакви джаджи за плуване ,голф и т.н.Честно казано мен лично много ме дразнят като влязат във водатс с няколко ката дрехи кой от кой по слънце защитен ,шапки ,очила кремчета.С две думи пазят си кожата, но те са и много бели.Трудно се прави приятелство с кореец дръпнати са и са малко студени.Трябва някой да те представи за да влезнеш в тяхна група.В семейството също има йерархия и трябва да се спазва.Каквото каже бащата това е.Недай си боже да си снаха и да трвбва да живееш и със семейството на мъжа си.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.