Прескочи до съдържание

Търся самолетен билет Банкок-Пукет 10.12.2017


Препоръчани мнения

Здравейте, 

търся самолетен билет със следните параметри:

Отсечка: Банкок-Пукет

Дата: от 08.00 часа на 10.12.2017 до 14.00 часа на 10.12.2017(в краен случай може вечерта на 09.12.2017)

Пътници: 2 души

Чекиран багаж: 2*20 кг

 

"Проблемът" е, че преди време си купих билета за връщане за 100 лева общо с всички екстри, в момента не мога да намеря нищо под 220 лева.

Имате ли наблюдение как варират цените на азиатските нискотарифни превозвачи? Да чакам ли още, да купувам ли, за да не станат още по-скъпи. Ще съм благодарна на всеки съвет.

Благодаря!!!

Редактирано от Eti*
Връзка към мнение

Air Asia: 10.12.2017 полет в 07:45 с включен 20 кг багаж е 58 USD на човек. :) 

 

@funny, тези резултати са без включен багаж. 

 

 

image.png.38d396c57bfdf62efdd8fc2b7d6e5bee.png

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , П.Кръстев каза:

 

@funny, тези резултати са без включен багаж. 

Така е но се съмнявам багажа като се добави да стигат цена 220 лв. за която говори Eti

Връзка към мнение

Тези и аз ги намирам, но се чудя да "скачам" ли на тези 60 долара на човек или да поизчакам още малко. Този полет в 3 часа не е опция-миналата седмица беше дори 13 долара, но не ми се иска да спим на летището, при условие, че плащам нощувка.

Благодаря ви и на двамата.

Връзка към мнение

Ами аз на твое място бих ги взел, струма ми се добра цена. Възможно е да падне, но не вярвам да е с много, по-скоро биха се вдигнали.

 

Нека все пак и някой от по-опитните в азиатските пътешествия да си каже мнението :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам за кой път кажа - THAI SMILE :lol:

 

Летят от основното летище, бол полети на добри цени. Air Asia отдавна се оляха с такси и простотии, да не говорим, че летят от две преки преди гъза на географията. :)

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , T.E.Lawrence каза:

Не знам за кой път кажа - THAI SMILE :lol:

 

Летят от основното летище, бол полети на добри цени. Air Asia отдавна се оляха с такси и простотии, да не говорим, че летят от две преки преди гъза на географията. :)

В случая излизат $10 по-скъпи в желания час, а ако се избере полет в 15:35 излиза $6 по-евтино (общо за 2ма души).

Т.к. не съм бил в Банкок не знам колко едното летище е по-удобно от другото, което може да е важен фактор.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение
преди 16 минути , П.Кръстев каза:

В случая излизат $10 по-скъпи в желания час, а ако се избере полет в 15:35 излиза $6 по-евтино (общо за 2ма души).

Т.к. не съм бил в Банкок не знам колко едното летище е по-удобно от другото, което може да е важен фактор.

При симулация на покупка от Thai, цената за полета в 10 часа беше 137 долара с багаж и избор на място. С АА цената излезе 134 с 20 кг багаж, но имат и такса при плащане, така че пак ще е поне 137 долара. Стигането до Suvarnabhumi  с airlink-a е далеч по-удобно и предсказуемо като времетраене, отколкото DMK, до което се ходи с автобус или такси.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение
преди 13 минути , chandni каза:

При симулация на покупка от Thai, цената за полета в 10 часа беше 137 долара с багаж и избор на място. С АА цената излезе 134 с 20 кг багаж, но имат и такса при плащане, така че пак ще е поне 137 долара. Стигането до Suvarnabhumi  с airlink-a е далеч по-удобно и предсказуемо като времетраене, отколкото DMK, до което се ходи с автобус или такси.

Горе съм пуснал скрийншот от моята симулация на покупка от AA за 116 USD, не знам защо при теб цената е различна, може би си избрала по-късен полет, а не този в 07:45.

Както и да е,  при описаната ситуацията с двете летища аз бих избрал малко по-скъпия билет на Thai Smile, пред това да пътувам до по-далечно летище с такси или автобус. :) 

Връзка към мнение
преди 18 минути , П.Кръстев каза:

Горе съм пуснал скрийншот от моята симулация на покупка от AA за 116 USD, не знам защо при теб цената е различна, може би си избрала по-късен полет, а не този в 07:45.

Да, два различни полета сме гледали. :)

Връзка към мнение

Разликата не е само в удобното летище. Thai Smile са дъщерни на националния им превозвач, багаж, избор на места, вода, храна...всичко е в цената. Air Asia са типичен лоу кост, всичко си плащаш допълнително. Допреди няколко години, когато еврото беше силно и цените им бяха по-нормални, си заслужаваха доста повече от сега. Сега само ако купуваш в мега промо за половин година напред има някакъв смисъл.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да се отчета! Купих билет за Thai smile. 4160 бата за двама човека, еднопосочно. 20 кг чекиран багаж и избор на места са включени в цената. Между другото не много места бяха останали свободни. 

Благодаря на всички отзовали се! 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.