Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте,магеланци! Пиша ви с лека доза притеснение. Направих една резервация в букинг с безплатна отмяна,но ми поиска номер на карта за гаранция и от http://www.getcreditcardnumbers.com/how-to-get-a-master-card-credit-card 

този сайт използвах случайно генериран номер на карта. Прие я и се питам някаква случайност ли е и дали някой някога е правил подобно нещо? 

Връзка към мнение

По принцип не се прави така. Тази карта ще решат да я проверят по някое време и ще изпищи, че е невалидна, след което трябва да въведеш друга или губиш резервацията. Напълно нормална практика е да искат кредитна карта за гаранция, дори и при безплатна отмяна (в случай, че не се явиш, без да си отменил резервацията в срок).

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
В момента, neuromancer каза:

По принцип не се прави така. Тази карта ще решат да я проверят по някое време и ще изпищи, че е невалидна, след което трябва да въведеш друга или губиш резервацията. Напълно нормална практика е да искат кредитна карта за гаранция, дори и при безплатна отмяна (в случай, че не се явиш, без да си отменил резервацията в срок).

Ясно,но все пак има ли някаква опастност картата да се окаже чужда собственост и да се появят по-големи проблеми?

Връзка към мнение

За чужда собственост не знам, но ти и сега можеш да я смениш с друга, не се сещам как беше опцията в менюто

Връзка към мнение
преди 6 часа, Ники Петров каза:

Здравейте,магеланци! Пиша ви с лека доза притеснение. Направих една резервация в букинг с безплатна отмяна,но ми поиска номер на карта за гаранция и от http://www.getcreditcardnumbers.com/how-to-get-a-master-card-credit-card 

този сайт използвах случайно генериран номер на карта. Прие я и се питам някаква случайност ли е и дали някой някога е правил подобно нещо? 

Безплатна отмяна не значи без предплата. Стандартна практика, за да си гарантират, че резервацията е истинска и че ако не бъде изпълнена, ще си вземат неустойката. Може да дръпнат сумата на авансовото плащане, да я дръпнат и върнат след една седмица или да дръпнат едно евро. Ако видят, че не става, ще получиш съобщение и срок от 24 часа, за да дадеш нова карта, след което резервацията се анулира.

Връзка към мнение
преди 7 часа, Ники Петров каза:

Ясно,но все пак има ли някаква опастност картата да се окаже чужда собственост и да се появят по-големи проблеми?

Безплатната отмяна важи до дадена дата. След нея пак може да ти свалят пределена сума. Има вариант и просто да ти проверят картата и ако не е ок, да ти отменят резервацията. Данните на картата винаги има шанс да ти ги откраднат ако плащаш в интернет извън платформа на банка, но това не трябва да те прави параноик.

 

Аз бих ти препоръчал за плащане в интернет да ползваш виртуалната карта на банка ДСК.  При тази карта винаги може да държиш баланса на нула и само ако имаш плащане можеш да сложиш на сметката нужната сума. Това не означава, че и така някой не може да те измами, но загубата ще е ограничена, а и внаги можеш да оспориш транзакцията през банката. 100% гаранция няма за нищо в живота...

Връзка към мнение
преди 8 часа, neuromancer каза:

По принцип не се прави така. Тази карта ще решат да я проверят по някое време и ще изпищи, че е невалидна, след което трябва да въведеш друга или губиш резервацията. Напълно нормална практика е да искат кредитна карта за гаранция, дори и при безплатна отмяна (в случай, че не се явиш, без да си отменил резервацията в срок).

Това все едно аз съм го написала :)

 

Представянето на фалшива карта се тълкува като измама (и то си е, ако се замислиш), отделно че кредитната гаранция е гаранция за почтеност на купувача на услугата, че ще спази правилата. 

 

Ако си притеснен на тема карти - макар че ще ти е много трудно с такова усещане, ако пътуваш активно - търси за резервация места, които не изискват кредитна карта.

 

Успех, Ники. 

Връзка към мнение
преди 8 часа, Ники Петров каза:

Ясно,но все пак има ли някаква опастност картата да се окаже чужда собственост и да се появят по-големи проблеми?

Не,защото не знаеш името на картодържателя, дори и да съществува такъв номер на кредитна карта.

 

преди 5 минути , Гост каза:

Представянето на фалшива карта се тълкува като измама

Или на грешка, защото няма как да даде И валиден номер И името, на което е картата И дата на изтичане И CVC

Освен ако няма наистина чужда карта, която се опитва да използва.

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

Или на грешка, защото няма как да даде И валиден номер И името, на което е картата И дата на изтичане И CVC

Освен ако няма наистина чужда карта, която се опитва да използва.

Така е! Никой няма да изпозва думите, които аз използвах, тук съм малко по-директна :) Но реално това е думата, когато се използва неоторизирано чужда карта, а за последното има навсякъде предупреждения.

 

Аз по-скоро исках да накарам този чудесен младеж да помисли и да промени светоусещането си. Да му анулират резервацията е бял кахър, но да пътува с непрекъснат страх, че някой ще му източи картата или да използва фалшиви данни, за да ползва облаги, принципно не е добра идея :)

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

но да пътува с непрекъснат страх, че някой ще му източи картата или да използва фалшиви данни

и тогава попада на темата за Спас и се отказва да си купува билети и да си прави резервации :biggrin:

преди 8 часа, Ники Петров каза:

Здравейте,магеланци! Пиша ви с лека доза притеснение. Направих една резервация в букинг с безплатна отмяна,но ми поиска номер на карта за гаранция и от http://www.getcreditcardnumbers.com/how-to-get-a-master-card-credit-card 

този сайт използвах случайно генериран номер на карта. Прие я и се питам някаква случайност ли е и дали някой някога е правил подобно нещо? 

Привет,

Съфорумците са те ориентирали по-горе какво ДА и ДА НЕ правиш, в допълнение бих потвърдил, че ако можеш да се довериш на някой доставчик и да му предоставиш данни за кредитната ти карта, букинг е един от надеждните такива.

Ако нямаш кредитна карта и затова си използвал генератора, не го прави занапред, защото рускуваш да останеш без резервация - не са глупави и проверяват дали могат да изтеглят пари точно от тази карта. Дебитна карта също върши работа за резервации в букинг, не е нужно да е кредитна.

Връзка към мнение

Благодаря на всички за мненията! Използвах генерирания номер на картата,защото картата със стипендията ми е Maestro, а в букинг не приемат подобна и ми трябваше просто някакъв номер,който е генериран на някакъв случаен принцип. 

А относно страхът...при мен го няма,тъй като в моята карта има съвсем,съвсем малка сума и картата се ползва само на банкомат или терминали.

Връзка към мнение
преди 50 минути , Ники Петров каза:

Благодаря на всички за мненията! Използвах генерирания номер на картата,защото картата със стипендията ми е Maestro, а в букинг не приемат подобна и ми трябваше просто някакъв номер,който е генериран на някакъв случаен принцип. 

А относно страхът...при мен го няма,тъй като в моята карта има съвсем,съвсем малка сума и картата се ползва само на банкомат или терминали.

Ники, когато правиш резервации, покупки и др. и се иска номер на кредитна карта, се иска  номера на твоята кредитна карта, а не просто някакъв генериран номер на случаен принцип.

Извършването на такива действия по интернет изисква коректност и от двете страни и ако искаме другата страна да ни отговори по такъв начин, ние също сме задължени да бъдем коректни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ники Петров каза:

Благодаря на всички за мненията! Използвах генерирания номер на картата,защото картата със стипендията ми е Maestro, а в букинг не приемат подобна и ми трябваше просто някакъв номер,който е генериран на някакъв случаен принцип. 

А относно страхът...при мен го няма,тъй като в моята карта има съвсем,съвсем малка сума и картата се ползва само на банкомат или терминали.

Възможно е да приемат Маестро, ако приемат дебитни карти. Пробвай, освен ако картата ти не работи в интернет. Иначе потърси хотел, който не изисква карта, или помоли родителите си за помощ. Просто в един момент от хотела ще проверят дали картата е валидна и ще ти анулират резервацията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Ники Петров каза:

Благодаря на всички за мненията! Използвах генерирания номер на картата,защото картата със стипендията ми е Maestro, а в букинг не приемат подобна и ми трябваше просто някакъв номер,който е генериран на някакъв случаен принцип. 

А относно страхът...при мен го няма,тъй като в моята карта има съвсем,съвсем малка сума и картата се ползва само на банкомат или терминали.

Не знам в коя банка ти е картата, но не мисля, че ще е проблем да си замениш картата с класическа Виза или Мастеркард. Няма нужда да е кредитна, но нека на нея да няма надпис дебит. С такава карта ще можеш да извършваш всякакви транзакции.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Zaro каза:

Аз си ползвам МС debit без проблем

При наем на коли може да имаш проблем някой път ако на карта има написано дебит. Ако е класическа релефна Виза или Мастеркард казваш че е кредитна и си плащаш без проблем :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.