Прескочи до съдържание

3-дневна разходка из Лондон - съвети и предложения за непопулярни места


antea

Препоръчани мнения

привет, намъквам се в темата, въпреки че е за 5 дни, но като прочетох реално са били 3 за самия град :) нашите са също почти толкова - с полетите на Уиз, които кацат в петък в 8 сутринта, и обратно в 22ч в неделя

общо-взето конкретен план няма, имаме само една резервация за Sky Garden в събота следобяд, която също не ни е задължителна, а зависи по-скоро от това дали ще се окажем наблизо по това време

 

по класически исторически музеи не си падаме, също и висене на опашки не ни допада никак, така че най-вероятно ще видим повечето неща само отвън;

със сигурност ще направим разходка по Темза от Уестминстър до Гринуич, съчетано с Emirates Air Line, опционално е също да се изсипем на стадиона на Арсенал, за да уважим дългогодишната страст на сина ни, та това може да ни е единственият "платен тур из забележителност" :biggrin: много ми харесва атмосферата /по снимки/ в Camden, така че мисля и там да пообиколим, за Notting Hill се колебая все още?

засега времето по прогноза върви да бъде недъждовно и сравнително топло, което предполага яко пешеходстване, а при смъртоносна болка из краката, ще грабнем някой автобус от този списък https://www.tripsavvy.com/london-bus-routes-for-sightseeing-1582177 и ще си почиваме с возене

 

та, освен за Notting Hill питането ми, всъщност - като изключим най-известните места, които така или иначе са в близост или подобен район, и ще е невъзможно да подминем, вървейки, имате ли препоръки за по-малко популярни сред туристите места, които е слабо вероятно да открием сами, но си заслужават заради духа и атмосферата? :)

Връзка към мнение

решихме да използваме CityStasher и да се отървем от раниците първия и третия ден; отзивите са много добри /и в Trustpilot/, но все пак да питам дали някой ги е използвал?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм ги ползвала, но звучи добре. Досега в Лондон съм оставяла  багаж само на гарите и в хотелите, в които сме преспивали. Последният път ползвахме гардероба на гарата на Ливърпул стрийт - беше ни много удобно, тъй като после оттам взехме влака за Станстед, но като цена беше малко по-високо от това, което си открила.

Постът ти обаче ми идва дюшеш - в началото на ноември ще съм в Лондон и в последния ден ще ми трябва място около гара Euston, където да оставя багажа за малко, а в линка, който си дала виждам доста опции. От сводката за времето предполагам, че ще ходиш по-скоро от мен, но ако не е така, след като ги ползвам /ако ползвам тях/ ще  дам инфо тук. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@antea, не съм ползвала тези услуги, но звучат добре.

 

Защо не се разходите до Richmond? Много е очарователно. Има и корабчета до там. Опитвам се да им намеря разписанието. 

 

Иначе това е сайта.

 

http://www.wpsa.co.uk/thames-boats/richmond.asp

 

242E506400000578-0-image-a-34_1419081651699.jpg.bfe362f0f409f8a3d6490710c2612b90.jpg

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

мина и нашата разходка, безкрайно доволни сме - докоснахме сме до имперско величие и модерен дух :) за разни непопулярни кътчета време не остана, но видяхме основните знакови места и подишахме атмосферата, а следващите пъти /и вярвам, че ще са много/ - ще изследваме детайлно

 

като фаворити ни се очертаха южният бряг на Темза около More London района, Greenwich - градините на обсерваторията, Soho, Camden, с толкова умно организиран градски транспорт разстоянията са абсолютно незначителен фактор; отчетохме и Sky Garden и класически пъб с Ultimate Fish & Chips

 

аз специално се впечатлих най-много от лекотата на придвижване в града, хилядите места за хранене /наистина не бях подготвена за такова струпване на витрини с храна/, възможността да не похарчиш и един пенс в брой - царството на безконтактните карти!,  наличието на голям брой хора/персонал с разпоредителски функции, които поддържат реда и дават информация навсякъде, където е възможно да има туристи, десетките катерички, които видях да се прескачат /дори и край улични кофи/ - направо ги смятам за вариант на софийските котета :biggrin: идеалните морави не само в парковете, но и в жилищни райони

 

крайна оценка - разкош B) следват снимки как ние усетихме града

FV5_1042.jpg

FV5_1054.jpg

FV5_1063.jpg

FV5_1066.jpg

FV5_1069.jpg

FV5_1081.jpg

FV5_1091.jpg

FV5_1101.JPG

FV5_1102.JPG

FV5_1103.jpg

FV5_1111.jpg

FV5_1114.jpg

FV5_1115.jpg

FV5_1117.jpg

FV5_1124.jpg

FV5_1144.jpg

FV5_1151.jpg

FV5_1157.jpg

FV5_1160.jpg

FV5_1166.jpg

FV5_1171.jpg

FV5_1178.jpg

FV5_1184.jpg

FV5_1202.jpg

FV5_1206.jpg

FV5_1030.jpg

FV5_1116.jpg

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.