Прескочи до съдържание

Norwegian - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 5 минути , Alexander каза:

Никой ли не купи за Норвегия?

Аз ще гледам фиордите другото лято.

Каква цена намери? @randi спомена за тази линия, но не е казвал за промоция. Ние може да пробваме през Полша с Райън и да пропуснем Осло.  

Връзка към мнение
преди 3 часа, Alexander каза:

120€ за август 
аз в Осло няма да стъпя, от летището към фиордите ще хващам.

Ама с кола предполагам. Ние тази част сме я виждали, искам Алесунд или Лофотен, а те ще изискват прекачване.  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Lindt, ако имате път към Бургас, специално за Алесунд погледни и полетите до Каунас, Литва с Райън и оттам с Уиз Каунас - Алесунд. Каунас е много хубаво градче, там също има джуджета, както Вроцлав. Ако полетите съвпадат и са на добри цени, може да си заслужава да се прегледат, а Литва е много приятна страна за кратко посещение 🙂. За Олесунд другият вариант е през Гданск, за Тромсьо (Лофотен) също.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Kristian Desev каза:

@Lindt, ако имате път към Бургас, специално за Алесунд погледни и полетите до Каунас, Литва с Райън и оттам с Уиз Каунас - Алесунд. Каунас е много хубаво градче, там също има джуджета, както Вроцлав. Ако полетите съвпадат и са на добри цени, може да си заслужава да се прегледат, а Литва е много приятна страна за кратко посещение 🙂. За Олесунд другият вариант е през Гданск, за Тромсьо (Лофотен) също.

Иска ми се да видим и Гданск, да. Нямам против сухопътно пътуване в Полша и затова ме привлича повече да пътуваме 400-500 км там, а не в България. 

Но с джуджетата ми привлече вниманието и ще огледам, благодаря, Крис 🙂

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Lindt каза:

Иска ми се да видим и Гданск, да. Нямам против сухопътно пътуване в Полша и затова ме привлича повече да пътуваме 400-500 км там, а не в България. 

Но с джуджетата ми привлече вниманието и ще огледам, благодаря, Крис 🙂

 

Гданск е чудесен град! Разбирам те за придвижването. Ако изборът е между Каунас и Гданск, абсолютно безапелационно Гданск. Но ако има вариант в началото на пътуването Каунас, а в края на пътуването Гданск, аз не бих се замислил 🙂. За Каунас ставаше с 2 нощувки (събота Бургас - Каунас и понеделник Каунас - Алесунд). За 2 нощувки може да разгледате града, да отидете до етнографския музей в Purnuskes, да посетите градчето Kedainai и красивото езеро близо до града. Хълмът на кръстовете в Sialuai също е близо. 

За джуджетата - Каунас и Лвов са побратимени градове на Вроцлав, като и в трите града има джуджета 🙂. Със сигурност не са толкова впечатляващи като тези във Вроцлав, но пак ще е готино преживяване. 

П.П. Сега видях, че има полети Вроцлав - Гданск на Райън. Може да се върже с полетите от София, да спестите вътрешното придвижване в Полша и да разгледате околностите на Гданск, където е пълно с интересни места 🙂

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

За щастие Norwegian не само оцеляха , ами се готвят да закупят и регионалния гигант Widerøe

Norwegian Set to Buy Widerøe, Airline’s Eurobonus Future in Doubt

https://travel-dealz.com/news/norwegian-buys-wideroe/

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към мнение

Един приятел ще лети с тях, купил си е билети през букинг, защото беше по-евтино, но сега не може да си добави по-голям ръчен багаж, защото на сайта на авиокомпанията пише да се добави през посредника, а букинг нямат такава опция. Някакви идеи какво може да се направи?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искам да попитам - вярно ли е ,че  Norwegian имат изискване  за полетите София-Осло да се  използва международен паспорт и не можело  с  българска лична карта? Абсурдна ми се струва тази  хипотеза.

Връзка към мнение
Преди 1 час, epetkov каза:

Искам да попитам - вярно ли е ,че  Norwegian имат изискване  за полетите София-Осло да се  използва международен паспорт и не можело  с  българска лична карта? Абсурдна ми се струва тази  хипотеза.

Non-Schengen region
You must present a valid passport as proof of identity. Children must present their own passport.
Please be aware that certain destinations have special visa conditions and rules regarding the length of validity remaining on your passport. Some countries also accept a valid National ID card (only issued in certain countries and shows the nationality of the card holder) as a substitute for passports.
Please contact the relevant authorities (e.g. embassy and/or consulate) for further information.
Ние сега дали влизаме в certain country или не? 😉 

Връзка към мнение
преди 15 минути , aleksandrina каза:

Ние сега дали влизаме в certain country или не?

Всичко изписано в интернет съм го намерил. По-скоро  търся мнение на магеланец, пътувал с Norwegian до Осло.

Връзка към мнение
В момента, epetkov каза:

Всичко изписано в интернет съм го намерил. По-скоро  търся мнение на магеланец, пътувал с Norwegian до Осло.

Познат пътува (съдействах с билетите) преди време, но така или иначе се чекира с паспорт- така си беше решил. Не е опитвал с ЛК, та не знам...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 12.07.2023 г. в 12:07, Krum4ov каза:

Един приятел ще лети с тях, купил си е билети през букинг, защото беше по-евтино, но сега не може да си добави по-голям ръчен багаж, защото на сайта на авиокомпанията пише да се добави през посредника, а букинг нямат такава опция. Някакви идеи какво може да се направи?

Какво стана във вашия случай?

Аз също имах неблагоразумието да резервирам полет през букинг. Ти са само платформа, която ползва посредник. Много тегава комуникация. Виждам си полета на сайта на АК, но сгрешена дата на раждане и  не са качили моят имейл и телефон. АК няма реално връзка с мен. Опитах да правя  редакции, но не става. Поне името ми е вярно. И от букинг и от посредника отговарят на десетките ми имейли, че информацията за мен е вярна. При тях да, но не и на сайта на АК. Толкова ли са тъпи!

Все се заричам да не купувам през посредници, пак се издъних!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А кой е посредникът ? В краен случай за багаж ще си доплатиш на летището.

Рождената дата ще бъде коригирана при чекирането.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 27.07.2023 г. в 14:45, Дани Магелани каза:

Какво стана във вашия случай?

 

Ами след около два часа разговори по телефона с кой ли не, най-накрая от букинг му добавиха багаж. Тъпото на норвежците е, че влизаш в резервацията си, виждаш си всичко и накрая, ако искаш да променяш нещо ти казват, че няма как от там, а посредникът да го променя. А букинг няма такава опция. Иначе като цена беше доста по-ниско през букинг, отколкото през сайта на авиокомпанията. При SAS например беше коренно различно, влизаш и можеш да правиш всякакви промени. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 часа, Krum4ov каза:

Ами след около два часа разговори по телефона с кой ли не, най-накрая от букинг му добавиха багаж. Тъпото на норвежците е, че влизаш в резервацията си, виждаш си всичко и накрая, ако искаш да променяш нещо ти казват, че няма как от там, а посредникът да го променя. А букинг няма такава опция. Иначе като цена беше доста по-ниско през букинг, отколкото през сайта на авиокомпанията. При SAS например беше коренно различно, влизаш и можеш да правиш всякакви промени. 

И аз предпочитам директно през сайта на АК да резервирам, но се подлъгах по по-ниската цена, а и предполагах, че съпорта е на Букинг и ще става чрез имейл.

Добре е, че си решил проблема. При мен се натрупват проблеми по този полет и ще се наложи и аз да си говоря с тях като приближи. Имам лош опит с телефонните разговори с Букинг. На какъв номер им звънна и на какъв език говорихте?

Връзка към мнение

Ок, ето какво ми отговори: дадоха ми насоки да цъкна на ASSISTANCE/HELP (или нещо такова) в сайта на букинг --> да избера конкретния полет, за който искам да направя промяна (в моя случай да добавя багаж) --> и да звънна на един от двата посочени номера и двата изписаха на телефона ми London, въпреки че в сайта за единия пишеше Лондон, а на другия - София. като се свързах след 2-12 мин, им дадох customer number на полета и им казах какво искам. Отне им поне 5-10 минути да "проверят". После ми дадоха възможност да доплатя директно с keypad-a на телефона по време на самия разговор (при мен не сработи) и след това ми изпратиха линк за плащане. Уговорката е, че след като платиш успешно, те трябва да направят промяната (което е безумно, че не е автоматично??). Аз им казах да ми пратят мейл за потвърждение, за да не се чуваме. За първия полет не ми пратиха, но след като им звъннах, за да проверя, следващата индийка ми каза, че промяната е направена от тяхна страна.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Посредниците определено причиняват главоболия понякога, но същевременно спестяват доста пари, та всеки преценява кое му е по-важно.

 

Току-що от jetcost.com.au -> au.gotogate.com купих 3 Norwegian билета CPH-LGW с точно 50% отстъпка спрямо оригиналната цена. Плащане с кредитна Visa. Спестяването в случая е достатъчно голямо за да оправдае евентуалния риск от последваща тегава комуникация с посредника.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 40 минути , Георги Матеев каза:

Посредниците определено причиняват главоболия понякога, но същевременно спестяват доста пари, та всеки преценява кое му е по-важно.

 

Току-що от jetcost.com.au -> au.gotogate.com купих 3 Norwegian билета CPH-LGW с точно 50% отстъпка спрямо оригиналната цена. Плащане с кредитна Visa. Спестяването в случая е достатъчно голямо за да оправдае евентуалния риск от последваща тегава комуникация с посредника.

Точно те ми продадоха самолетен  билет през букинг. Имаш ли представа как е съпорта им? До сега нищо не направиха, за да ми вкарат телефона и имейла ми в резервацията на сайта на АК на Фиджи, въпреки че писах многократно. А аз не мога нищо да редактирам. 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 35 минути , Дани Магелани каза:

Точно те ми продадоха самолетен  билет през букинг. Имаш ли представа как е съпорта им? До сега нищо не направиха, за да ми вкарат телефона и имейла ми в резервацията на сайта на АК на Фиджи, въпреки че писах многократно. А аз не мога нищо да редактирам. 

Съпортът им е бавничък, но честно казано не виждам защо си хабиш нервите за такова нещо, не е голяма болка ако авиокомпанията няма детайлите ти. Просто влизай в резервацията си понякога и проверявай за промени.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Норвежците ще летят от Хелзинки до София другото лято. От 3.06, два пъти седмично в петък и понеделник.

 

Гледам, че и полетът до Осло се е запазил, като този път стартира с началото на лятното разписание, а не чак от юни. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.