Прескочи до съдържание

Annapurna circuit


Светославов

Препоръчани мнения

Здравейте приятели,

Нещо си дреме някъде си в нас, понякога изплува съвсем незаангажиращо:

-  да, може би, по-нататък, ще видим кога да го направя и всякакви такива йезуитски похвати за приспиване.

И току някоя дума е достатъчна да те извади от тоя унес. 

Е, не беше една, а няколко в скорошна тема, където ruwenzogy и doctor AKA master of bugs AKA магеланец споменаха Annapurna trek.

Бая път си е до Непал, тъй че ако ще да е трек, нека е Annapurna circuit. 

Дълбокоуважаемият ни стопанин Георги е приготвил нещо като въпросник, който да е почти задължителен за всеки, пускащ тема в този раздел.

Та по него:

 - на 60++ съм,  скитал съм доста по Планините с млади и стари, така че не посочвам предпочитана възраст за съ-трековци;

 - дестинация - Непал, Annapurna circuit. Ако има време, желание и възможности, след това може да се направи и кратка забежка до Annapurna base camp;

 - стил на пътуване - е, тук за сега нищо уточнено. Проучих набързо няколко варианта - с фирма от България ***, предлагат пакет(същият като агенциите в Катманду) за около 1600лв, на място в Катманду от различни агенции 800-900 $ с включено триразово хранене, нощувки, пермити, носачи един на двама трекери, транспорт Катманду  - началото на трека, Бесисахар? и обратно(някои са през Покхара) и третият е самостоятелно, като нощувките и храненето са в попътни лоджии. По форумите споменават нещо около 10-20$/ден за храна и нощувки, с раница около 10кг, без носачи;

По най-бегли проучвания катарците летят от Сф до катманду , 500-600евра двупосочен, без да съм се задълбавал да търся ниска цена, може би да се отвори тема, съфорумците да помагат да изпилим цената на полета.

- интереси - планинарство, местни обичаи и храна, малко фотография;

- период на пътуване - от изчетеното, най подходящо време е април, май и октомври, ноември. Горе-долу 15-20 дена.  За пролетта на 2018 май ще има нещо из Европа за омилостивяване на Богинята на семейното огнище, че за къде без нейната благословия :) Но не е невъзможно да се направи трека и тогава, просто ще трябва по-стегната организация и да се реши възможно най-скоро за датите;

- изисквания към хотели, транспорт и храна - аз съм на принципа "знае 2 и 200", пък и в Непал май клони към 2 :), та според както дойде;

-други - смятам се за диалогичен, с чувство за хумор, отговорен. Предлагам, ако идеята тръгне, да си направим някое и друго съвместно излизане из нашите Планини, за опознаване, сработване и тн.

Бих очаквал евентуалните съ-трекери да проявят в достатъчна степен чувство за отговорност и работа в екип, ако сме самостоятелно. Ако е през агенция, тя да му мисли :), а ние да се опитаме да  представим достойно форума.

Сигурно има и други, но като/ако тръгне работата, ще ги решаваме в движение.

 

 

Редактирано от Mary
Премахнато име на агенция
  • Харесвам 11
Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...
На 2.11.2017 г. в 17:43, Светославов каза:

Здравейте приятели,

Нещо си дреме някъде си в нас, понякога изплува съвсем незаангажиращо:

-  да, може би, по-нататък, ще видим кога да го направя и всякакви такива йезуитски похвати за приспиване.

И току някоя дума е достатъчна да те извади от тоя унес. 

Е, не беше една, а няколко в скорошна тема, където ruwenzogy и doctor AKA master of bugs AKA магеланец споменаха Annapurna trek.

Бая път си е до Непал, тъй че ако ще да е трек, нека е Annapurna circuit. 

Дълбокоуважаемият ни стопанин Георги е приготвил нещо като въпросник, който да е почти задължителен за всеки, пускащ тема в този раздел.

Та по него:

 - на 60++ съм,  скитал съм доста по Планините с млади и стари, така че не посочвам предпочитана възраст за съ-трековци;

 - дестинация - Непал, Annapurna circuit. Ако има време, желание и възможности, след това може да се направи и кратка забежка до Annapurna base camp;

 - стил на пътуване - е, тук за сега нищо уточнено. Проучих набързо няколко варианта - с фирма от България ***, предлагат пакет(същият като агенциите в Катманду) за около 1600лв, на място в Катманду от различни агенции 800-900 $ с включено триразово хранене, нощувки, пермити, носачи един на двама трекери, транспорт Катманду  - началото на трека, Бесисахар? и обратно(някои са през Покхара) и третият е самостоятелно, като нощувките и храненето са в попътни лоджии. По форумите споменават нещо около 10-20$/ден за храна и нощувки, с раница около 10кг, без носачи;

По най-бегли проучвания катарците летят от Сф до катманду , 500-600евра двупосочен, без да съм се задълбавал да търся ниска цена, може би да се отвори тема, съфорумците да помагат да изпилим цената на полета.

- интереси - планинарство, местни обичаи и храна, малко фотография;

- период на пътуване - от изчетеното, най подходящо време е април, май и октомври, ноември. Горе-долу 15-20 дена.  За пролетта на 2018 май ще има нещо из Европа за омилостивяване на Богинята на семейното огнище, че за къде без нейната благословия :) Но не е невъзможно да се направи трека и тогава, просто ще трябва по-стегната организация и да се реши възможно най-скоро за датите;

- изисквания към хотели, транспорт и храна - аз съм на принципа "знае 2 и 200", пък и в Непал май клони към 2 :), та според както дойде;

-други - смятам се за диалогичен, с чувство за хумор, отговорен. Предлагам, ако идеята тръгне, да си направим някое и друго съвместно излизане из нашите Планини, за опознаване, сработване и тн.

Бих очаквал евентуалните съ-трекери да проявят в достатъчна степен чувство за отговорност и работа в екип, ако сме самостоятелно. Ако е през агенция, тя да му мисли :), а ние да се опитаме да  представим достойно форума.

Сигурно има и други, но като/ако тръгне работата, ще ги решаваме в движение.

 

 

Здравей 🙂

Осъществи ли междувременно намерението си?

Точно кОрата на Анапурна не ме вълнува. Та е и масова, и населена...

За миналия м.май планирах няколкоседмична разходка сама из рододендроновите гори и между хималайските гиганти с изходна точка Пунакха, след което самоорганизирана разходка из Мустанг, вече без трекове - само 2-часови излети, с малка група приятели и заинтересувани. Осуетиха се и двете в последния момент 😭 За мен - дамите осъществиха Приключението Мустанг, придружава ги моят непалец изцяло по моята програма; изключително доволни.

 

По едно време мислех, че ми трябва спътник/ица и бях писала във ФБ профила си. Моят непалец искаше да ми прати разбиращ английски местен за придружител и носач за мисля 20$/ден, но проучих, посъветвах се и отклоних.

 

През октомври ще си наваксам заветния Мустанг, а идеята за бродене в Хималаите си остава за по-добри времена.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.