Прескочи до съдържание

Куба – препоръки за кола и шофьор


Topfly

Препоръчани мнения

Някой може ли да ми препоръча сигурен сайт за поръчка на кола с шофьор за раходка в Хавана и за трансфер от Хавана до Варадеро. Намирам разни възможности в нета, но след горното предупреждение ми се иска да е сайт препоръчан от някого. За Хавана бих предпочел някаква стара американска кола ;)

Връзка към мнение
преди 1 минута , Topfly каза:

Някой може ли да ми препоръча сигурен сайт за поръчка на кола с шофьор за раходка в Хавана и за трансфер от Хавана до Варадеро. Намирам разни възможности в нета, но след горното предупреждение ми се иска да е сайт препоръчан от някого. За Хавана бих предпочел някаква стара американска кола ;)

Това е малко сложна обща задачка според мен - в Хавана може стара кола (цените са много високи и са на час), но извън Хавана стара кола не може. Разглеждай ги като отделни задачки. Най-добре е с препоръка от мястото, където отсядаш, но явно при теб не е вариант. 

 

Според мен се погрижи за трансфера до Варадеро, а за разходка в Хавана пеша и отворени автобуси, а ако искате да усетите емоцията на старите коли, уговорете си я на място за един час :) 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Гост каза:

Това е малко сложна обща задачка според мен - в Хавана може стара кола (цените са много високи и са на час), но извън Хавана стара кола не може. Разглеждай ги като отделни задачки. Най-добре е с препоръка от мястото, където отсядаш, но явно при теб не е вариант. 

 

Според мен се погрижи за трансфера до Варадеро, а за разходка в Хавана пеша и отворени автобуси, а ако искате да усетите емоцията на старите коли, уговорете си я на място за един час :) 

Хавана ще се оправим лесно, ако трябва ще наемем и такси от улицата, но за трансфера до Варадеро искам да е от по сериозна фирма, защото искам да ги ангажирам за цял ден. Някой ползвал ли е http://www.taxivinalescuba.com/? В TripAdvisor уж има добри отзиви за тях, но се надявам да не са фалшиви. Искат предварително плащане и това леко ме притеснява.

Връзка към мнение
преди 1 час, Topfly каза:

Някой може ли да ми препоръча сигурен сайт за поръчка на кола с шофьор за раходка в Хавана и за трансфер от Хавана до Варадеро. Намирам разни възможности в нета, но след горното предупреждение ми се иска да е сайт препоръчан от някого. За Хавана бих предпочел някаква стара американска кола ;)

Топфлай, нали ти пратих координати, пиши му на човека, всичко ще ти осигури.

 

А относно рент-а-кар в Куба - ние този път не сме наемали, но видях, че си ги има всичките известни, присъстващи в Европа доставчици - Авис, Сикст, Херц, Юръпкар. Цени не съм гледала, само си отбелязах, че ги има.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Топфлай, нали ти пратих координати, пиши му на човека, всичко ще ти осигури.

Мерси за контакта, но търся алтернатива на човек с английски. Ако не намеря ще му пиша руски. Предварително трябваше ли нещо да му платите?

Връзка към мнение
преди 4 минути , Topfly каза:

Мерси за контакта, но търся алтернатива на човек с английски. Ако не намеря ще му пиша руски. Предварително трябваше ли нещо да му платите?

Не, платихме накрая, само се разбрахме за цената. Ама, знаеш ли, с него си говорихме, че ще му пратя едни приятели, които са млади и не говорят руски.

Тогава той ми каза, да му пишат, той ще им даде координати на добър гид с английски.

Така че, ти му пиши на руски и поискай да те свърже със сигурен човек с английски.

Относно ретро-колите - те са 30 -35 кука на час.

Обикновените коли са 15-20 кука на час.

Тази кола, която той ни осигури , беше по 15 на час.

А ние си взехме друг ден ретро такси, платихме по 30 на час, с пазарене.

Един кук го брой едно евро.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 минути , AlexandraKo каза:

... си ги има всичките известни европейски доставчици - Авис, Сикст, Херц, Юръпкар. 

Не че има някакво особено значение, но Avis и Hertz са американски компании ;)

Връзка към мнение
преди 3 минути , Фил каза:

Не че има някакво особено значение, но Avis и Hertz са американски компании ;)

Фичо, прав си.

Не съм се изразила правилно, коригирах се.

Връзка към мнение
преди 10 часа, AlexandraKo каза:

А ние си взехме друг ден ретро такси, платихме по 30 на час, с пазарене.

Един кук го брой едно евро.

Корабът ще спре точно в старата част на хавана на 1 километър от Капитолия :)  Ретро такси може би е най-добре да си вземем от улицата за да си го изберем на външен вид :) Има ли някакво място където се концентрират ретро такситата или са разпръснати? Преди 15 години си спомням, че вечерните разходки бяха голям проблем, защотото уличното осветление в голяма част на Хавана беше нулево и единствено светлината от прозорците на къщите осветляваше тротоара и уличното платно. От тогава има ли някакава промяна?

 

Връзка към мнение

Круизният терминал си е баш на центъра на Стара Хавана, близо е до Капитолия. Да, лесно може да се вземе такси, трябва да видиш къде най- близо спират.Не е тъмно вечер, навсякъде има улични фенери като тези:

P1290291.JPG.ef5d1f20510e4764f5e484a6592e5c8b.JPG

 Ето ти го и Круизният терминал, от едната

P1290170.JPG.a673212b6098374b09f5b1587754b522.JPG

и от другата страна:

P1290216.JPG.1214bc8ff96fafb555ad85653d5e0037.JPG

 Точно пред него са ти таксита, можеш да избираш.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Понеже темата е за наем на коли в Куба, да споделя и моя опит за рентакар от пътуването ми през ноември/декември 2017.

Ако модераторите преценят, че тук не е мястото за този пост, да го преместят, където му е мястото.

 

След като не успях да наема кола през някоя от държавните фирми било поради липса на наличен автомобил, било заради цената на рентакара,  било защото организирах цялото пътуване 2-3 седмици преди полета (самолетния билет купих 1 месец преди полета), било поради други причини, но както и да е, успях да намеря автомобил с шофьор в ей този сайт:

 

http://yotellevocuba.com/en

 

Направих си регистрация в сайта и 1 седмица преди полета пуснах запитване за автомобил с шофьор по посочения от мен маршрут из Куба. Получих 4 оферти - най-високата цена беше 160 cuc (140 евро), а най-ниската - за 100 cuc (86 евро). След разменени няколко съобщения с шофьорите, се очертаваше да се разбера нещо с Ернесто.

 

И, така, наех Ернесто с неговата кармелита (шевролет от 53 г. или 54 г.) за 100 cuc (86 евро) на ден, като в тази цена беше вкюлчено: шевито и Ернесто на разположение 24 часа, горивото за колата през целия път - навъртяхме 2000 км, нощувките и храната на Ернесто, паркинга за колата, почистването на колата - общо взето всичко. 

 

Цялата договорка с Ернесто се крепеше на една дума - както неговата, така и моята: на една честна дума, която говори много за човека! Нямаше никакви писмени договори за наем, никакви кредитни карти, никави формалности, никакви плащания към агенция или сайт - просто беше неговата дума и моята, и му плащах на ръка всеки ден! Първо почнахме на английски, но скоро минахме на испански и португласки :lol:, който   измених на портуиспански - важното е, че в крайна сметка се разбирахме отлично.

 

Ето линк към профила на Ернесто http://yotellevocuba.com/en/drivers/profile/Ernesto - където ще прочетете и какво съм написал за него. С две думи - прекрасен човек :)!

 

Като се върна в Куба следващия път, вече знам чия кола ще ползвам  и кой ще ме чака на летището - остана ни да обиколим източна Куба.

 

Ако някой иска да ползва услугите на Ернесто, да ми пише. Ще му дам телефона и имейла на Ернесто. Продължавам да си пиша с него през една апликация IMO (това е нещо като viber или whatsapp).

 

Ето я и Кармелита - бърза и комфортна, едно бижу :)

carmelita.jpg.f4c9923bd4d792d3a1affa3b7d541376.jpg

Редактирано от Yavor
  • Харесвам 17
  • Браво 3
Връзка към мнение

Офертата на шофьора на @Yavor определено е много добра за Куба. Онлайн аз намерих оферти само за кола с шофьор само за около 290 CUC на ден и в различни форуми също потвърждаваха тази цена като “реална“. @AlexandraKo ми даде връзка с един руснак, но и той даде оферта от 280 CUC за кола с шофьор за един ден.

Ние в крайна сметка не наехме кола за цял ден, а само карахме с таксита в Хавана и накрая си намерихме от улицата трансфер от Хавана до летището във Варадеро. От таксита с нови коли получихме и оферта за 80 CUC, но багажниците им бяха толкова малки, че накрая се оказахме от тях, защото нямаше да може да съберем багажа. Разбрахме се с един пич с Шевролет от 1957-ма година да ни вземе от пристанището, когато ни свърши круиза за 90 CUC. Пичът беше там, но колата му се оказа развалена и той беше докарал един свой приятел с американска кола произведена през 1954-та година. Багажникът го отвориха с отверка :), а на таблото всички стрелки показваха нула, дори и по време на движение :) В крайна сметка без проблем минахме 130 километра до летището във Варадеро за 2 часа... Когато дадох парите си ги разделиха на две. Реално пичът с колата ни докара за 45 CUC...

С тези стари коли на никого не препоръчвам да гони самолет като нас. Хубаво е винаги да имате достатъчно време за план Б, но ние нямахме друг избор..

Връзка към мнение

В една от книжките за Куба, четох, че при ПТП дори и само с материални щети на чужденците им забраняват да напускат Куба докато властите не излезат с официално решение по случая. Това е още една причина ако може човек да наеме кола с шофьор. От друга страна трафикът в провинцията ми изглеждаше слаб, а колите не се движат бързо, но никога не може да знаеш в какво състояние са спирачките на старите коли, които се движат по пътищата...

Връзка към мнение

Кармелита (шевито на Ернесто) беше в чудесно техническо състояние: не знам кога я е зареждал с гориво, кога я е чистил, кога е проверявал техническата й изправност и т.н. - това си беше негова работа. Никакво време не съм губил заради някакви технически битовизми с Кармелита. Цялото пътуване мина изключително приятно и комфортно.

 

Направи ми впечатление, че Ернесто спазваше всички правила за движение по пътищата - спазваше ограниченията за скоростта (то няма и за къде да се бърза де :)), спираше навсякъде на знак "Стоп" (който е различен от знак № Б2 при нас), ако спиранете на пътя е забранено, не спира, а ще спре на място, където е разрешено и т.н. Имаше доста полиция, която видях и която съблюдаваше за спазването на правилата за движение по пътищата. 

 

А, иначе, и аз се нагледах на цени, които споделя @Topfly. Една от офертите за рентакар беше за 1400 евро :ireful: за 7 дни за някакъв хюндай соната или нещо подобно!!! Че аз няма да я купувам таз кола, я! А, и на всичкото отговоре ще трябва и аз да шофирам!

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой ползвал ли е такси от летището на Хавана до Варадеро? Как е по-добре да се резервира - през интернет или на място? Някаква ориентировъчна цена? Необходима ли е смяна на валута или може да се плати и в евро?

Не намерих информация за обществен транспорт между двете точки. Така ли е наистина или аз не съм гледал добре?

Връзка към мнение
преди 8 минути , Petkan каза:

Някой ползвал ли е такси от летището на Хавана до Варадеро? Как е по-добре да се резервира - през интернет или на място? Някаква ориентировъчна цена? Необходима ли е смяна на валута или може да се плати и в евро?

Не намерих информация за обществен транспорт между двете точки. Така ли е наистина или аз не съм гледал добре?

Ние се придвижихме от Хавана център до Летище Варадеро с такси.

До колкото знам по същия маршрут има и бус - https://www.viazul.com//index.php/20/Habana-Varadero?m=ruta&idRuta=20

 

Плащането поне при нас всички искаха да е в местна валута .

Връзка към мнение
2 hours ago, Petkan said:

Някой ползвал ли е такси от летището на Хавана до Варадеро? Как е по-добре да се резервира - през интернет или на място? Някаква ориентировъчна цена? Необходима ли е смяна на валута или може да се плати и в евро?

Не намерих информация за обществен транспорт между двете точки. Така ли е наистина или аз не съм гледал добре?

Няма смисъл предварително да резервираш. Почти всяко такси ще се навие да ви закара. Таксито на място договорено е 80-90 CUC (80-90 долара). Без проблем може да плащаш с долари и евро, но за предпочитане е еврото. И двете валути ги приемат обаче с определена отстъпка. Еврото го приемат 1 към 1 с CUC, a долара с 10-15% по ниско. Най-изгодно е да обмениш евро в чейндж бюро и да платиш с CUC.

Чрез местна туристическа агенция ни предлагаха такси за 120 CUC, но в интернет съм виждал оферти и за 180 CUC.

Автобусът е 10 долара на човек, но трябва да добавите и цената на таксито до и от автогарите, които по моя преценка могат да бъдат 10-20 CUC

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И нашето време за посещение на част от карибския регион дойде. Круиз с начална точка Хавана и обиколка на места на юг от Куба. Имаме два дни в Хавана преди излизане в открито море 23.01 и 24.01 и след това три дни в средата на круиза 30.01-01.02. Ако има някой магеланец по това там би могло да се стиковаме за някое мероприятие. Групата ни е 2ма възрастни и дете на 7 години. Бих помолил Yavor ако може да даде координати на Ернесто да видим какво би могъл да предложи за трипове извън Хавана.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, dbgeorgiev каза:

И нашето време за посещение на част от карибския регион дойде. Круиз с начална точка Хавана и обиколка на места на юг от Куба. Имаме два дни в Хавана преди излизане в открито море 23.01 и 24.01 и след това три дни в средата на круиза 30.01-01.02. Ако има някой магеланец по това там би могло да се стиковаме за някое мероприятие. Групата ни е 2ма възрастни и дете на 7 години. Бих помолил Yavor ако може да даде координати на Ернесто да видим какво би могъл да предложи за трипове извън Хавана.

Ето телефон за връзка с Ернесто 00 53 53 185 876

email: ehhernandez83@nauta.cu

Редактирано от Yavor
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, 

Някой да има актуална информация за цената на кола с шофьор? Пътуваме 4 човека, средата на месец Март. 

Писах на Ернесто който е посочен тук но засега няма отговор

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 25.12.2019 г. в 23:20, EmoKrastev каза:

Здравейте, 

Някой да има актуална информация за цената на кола с шофьор? Пътуваме 4 човека, средата на месец Март. 

Писах на Ернесто който е посочен тук но засега няма отговор

Отговори ли ви Ернесто? По принцип и ние ще търсим кола след 2-3 месеца и за това питам.

Връзка към мнение
преди 6 часа, Oshko каза:

Отговори ли ви Ернесто? По принцип и ние ще търсим кола след 2-3 месеца и за това питам.

Не, за съжаление не ни отговори. Търсим друг вариант, ако намерим ще ти пиша

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.