Прескочи до съдържание

Въпрос за Малпенса


noshtna_ptica

Препоръчани мнения

В търсене на билет до Малага попаднах на изкушаваща оферта от 40 евро през Малпенса, но...... с 10 часа престой.

Въпросът ми е има ли къде да се мръдне за тези часове или да забравя за офертата

Връзка към мнение
преди 42 минути , noshtna_ptica каза:

В търсене на билет до Малага попаднах на изкушаваща оферта от 40 евро през Малпенса, но...... с 10 часа престой.

Въпросът ми е има ли къде да се мръдне за тези часове или да забравя за офертата

Малпенса е летището на Милано и Леонардо Експрес е достатъчно бърз, че да имаш малко време да се пошляеш из него. Или не ти се ходи в Милано и търсиш други опции?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-просто е до Милано, ама с влака за по-бързо и без задръствания. Иначе Стреза и Комо не са много далече, ама трябва да се провери какъв е транспорта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Георги каза:

Леонардо Експрес

Вероятно имаш предвид Malpensa express, но не знам доколко си заслужава човек да даде 52€ (13€ на посока на човек), за да прекара чисто 4-5 часа в Милано (пътят е по час в посока) + поне 2 часа преди следващия полет да са на летището, както и придвижването от и до Milano Centrale...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , chandni каза:

Вероятно имаш предвид Malpensa express, но не знам доколко си заслужава човек да даде 52€ (13€ на посока на човек), за да прекара чисто 4-5 часа в Милано (пътят е по час в посока) + поне 2 часа преди следващия полет да са на летището, както и придвижването от и до Milano Centrale...

Да, Леонардото беше в Рим :)

Връзка към мнение

Според мен, ако се ходи до Милано, само с влака.Малко по -сигурно е. Ние веднъж,  като кацнахме на Малпенса и взехме  кола, докато стигнем до езерото Комо,  стана "в други ден". :(((Такова задръстване имаше, че си отвисяхме. 

Иначе, може и до Бергамо да се отиде - три часа ще идат в път, 3 часа за пица в оная пицария и обратно на летището.:)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

40 минути е пътя до Милано Кадорна (по-близо до центъра от Чентрале, почти до замъка).

Ама ако сте повече хора икономическия ефект е съмнителен (ако вече сте били в Милано де), за повече от двама души бих взел кола и към езерата, Стреза е по-интересно и май по-близко... Не знам задръстванията как са обаче.

Ако ще се ходи просто до някаква пицария има и градчета съвсем близо до Малпенса, даже заводите на Алфа Ромео са там (не знам има ли нещо за гледане покрай тях, просто знам, че са наблизо).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Малпенса до Цетъра на Милано има рейсчета на много, ама много фирми на самото летище. Цената на всички е 8е. Билети от гишетата на летището или от шофьора. Карат много бързо и се стига за около 40-50мин, зависи от трафика. От същата гара може да е вземе друг автобус до Бергамо - 5е. Но сппоред мен не си струва препускането и напрежението за това кратко време да се ходи до Бергамо. За 10часа с отиване и връщане,  разходки, хапване си е чудесно само в Милано. И така се получава един бонус в пътуването:)

Редактирано от Monika_Koko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря, оставам с впечатление, че Милано е най-близка и достъпна опция....

Искаше ми се да има някое малко китно градче наблизо :(

Имам подобна опция и през Бергамо и ако заложа на варианта да поевтинеят уиз-ките билети, определено ще предпочета Бергамо.

Връзка към мнение
преди 1 час, noshtna_ptica каза:

и ако заложа на варианта да поевтинеят уиз-ките билети, определено ще предпочета Бергамо.

Или да летиш от Пловдив, вместо от София. Билетите на Раян от Пловдив до Бергамо са по 10-16€ в зависимост от датата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , chandni каза:

Или да летиш от Пловдив, вместо от София. Билетите на Раян от Пловдив до Бергамо са по 10-16€ в зависимост от датата.

Не става, полетът е вечерен :(

Връзка към мнение
преди 1 час, noshtna_ptica каза:

Благодаря, оставам с впечатление, че Милано е най-близка и достъпна опция....

Искаше ми се да има някое малко китно градче наблизо :(

Имам подобна опция и през Бергамо и ако заложа на варианта да поевтинеят уиз-ките билети, определено ще предпочета Бергамо.

Малко китно градче, което е на близо е Лугано в Швейцария. От Малпенса има директен автобус до Лугано, който стига до там за около 1 час http://www.malpensa-express.com/en/schedules.html

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В близoст до летището е градчето Сома Ломбардо - само на няколко километра.Имат си замък - Visconti Castle of Sant Vito.Като се има предвид, че грозен италиански град няма, не мисля,че това градче ще ви разочарова.На мен ми хареса.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, patilana каза:

В близoст до летището е градчето Сома Ломбардо - само на няколко километра.Имат си замък - Visconti Castle of Sant Vito.Като се има предвид, че грозен италиански град няма, не мисля,че това градче ще ви разочарова.На мен ми хареса.

A с какво се стига до него, освен с кола? Гледам, че е на 8 км, така че за пеш не става.

Връзка към мнение

Аз да кажа, че съм нощувала съвсем близо Малпенса - самолетът ми пристигаше късно и за съжаление нямах време за нищо. Със сигурност градчето не беше хубаво - мернах го, докато ме караше хоста до къщата за гости. Изощо областта е доста неатрактивна. Може би Somma Lombardo да е по-добре, но съвсем искрено те съветвам - ако имате финансов ресурс - идете до Милано. Ако не, тогава тази опция... Поздрави! 

Връзка към мнение
преди 4 часа, chandni каза:

Вероятно имаш предвид Malpensa express, но не знам доколко си заслужава човек да даде 52€ (13€ на посока на човек), за да прекара чисто 4-5 часа в Милано (пътят е по час в посока) + поне 2 часа преди следващия полет да са на летището, както и придвижването от и до Milano Centrale...

Само да кажа, че с shuttle- a е една идея по-евтино: 16 € двупосочен. Но ако са няколко човека, си е цифра определно.

 

http://www.malpensashuttle.it/

 

Но пък разходка и обяд в Милано си е един чудесен бонус :) 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Харесвам Милано, но не и за няколко часа, с раници и голяма група, а транспортът до Сома Ломбардо също не ми легна на сърце :)

Ще изчакам или Раян да си сменят часовете, или Уиз да поевтинеят. Имам време.

Връзка към мнение
преди 8 часа, Гост каза:

Само да кажа, че с shuttle- a е една идея по-евтино: 16 € двупосочен.

Ако е двупосочен, даже е 14€ (8€ на отиване + 6€ на връщане), но въпросът беше, че има трафик, заради което посъветваха noshtna_ptica да ползва задължително влака.

 

преди 8 часа, noshtna_ptica каза:

Ще изчакам или Раян да си сменят часовете

На това не разчитай - съвсем наскоро ги смениха. Полетът беше 06:00 - 07:40, поради което ние наехме кола за един ден от Малпенса, за да отидем до Бергамо (имаме последващ полет в19:10 от Малпенса), но Ryan смениха разписанието и сега полетът ще бъде 11:15 - 12:25, което ни прецака плана да ходим до Бергамо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не се ориентирам кога ще пътувате, но ако е с лятното разписание, има шанс да го променят пак.

И аз съм с 2 ръце за влака - последния път автобуса го караше човек, който не знаеше къде отива, загуби се (?!?!?!) на магистралата - подкара в друга посока, трябваше да се връща, трансферното време беше около час и половина, макар да нямаше много трафик - при натоварен трафик с автобус от Бергамо ми се е случвало да пътувам и 2 часа.

За съжаление и аз нямам какво да предложа около Малпенса, което да е лесно достъпно без кола.

Връзка към мнение
преди 10 часа, chandni каза:

Полетът беше 06:00 - 07:40.................. но Ryan смениха разписанието и сега полетът ще бъде 11:15 - 12:25, което ни прецака плана да ходим до Бергамо.

Ние ще летим през май, полетът е 6.30 - 7.40...... засега :)

Връзка към мнение
преди 20 часа, chandni каза:

A с какво се стига до него, освен с кола? Гледам, че е на 8 км, така че за пеш не става.

Аз бях с кола.Целта ни бяха езерата и затова минахме от там, нощувайки на летището.

@Гост не мисля, че областта е безинтересна, но наистина освен Милано няма друг по-голям град,докъдето да се стига бързо и удобно.Но все пак това си е летището на Милано и нищо повече.То е по средата на нищото.

Ако можеше да се разчита на италианските магистрали,аз щях да скокна на предложението на@Topflay за Люцерн.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , Гост каза:

Аааа, @patilana, аз имах предвид само зоната около летището ;) 

Е, след три дни прекарани в използването на района за почивка на уморени крака и преситени с красота очи - напълно съм съгласна с теб!

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Една нелоша опция при по-дълъг престой на Malpensa е времето да се прекара в Novara. Не е най-великото място, но е приятно за няколко часа. Има няколко директни автобуса от летището, като билетите са по EUR 8 на човек и посока. Ако ви омръзне наблизо има едно много приятно градче Vercelli, което бързо и лесно се стига с влак. А при повече и хубаво време за по-малко от час с влак се стига от Novara до красивото и малко посещавано езеро Orta.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.